


RAIDHO ACOUSTICS: X2t - luksusowe podłogówki piękne niczym hi-endowe modelki na wybiegu
Zgodzisz się ze zdaniem, że nie wszystkie pięknie grające kolumny są piękne, nieprawdaż? Niekiedy skłonni jesteśmy zaakceptować „obleśny wygląd” i unikać kontaktu wzrokowego, ponieważ po prostu lubimy ich brzmienie.
W Raidho sytuacja jest zgoła odwrotna — ich kolumny są piękne niczym kandydatki do tytułu miss świata, z tą jednak różnicą, że poza chęcią „walki o pokój na świecie" i „pomagania dzieciom” znają kilka języków i mają skończone po trzy fakultety.
Biała RAIDHO X2t — 2,5 drożna kompaktowa kolumna podłogowa / czarna X1t
(kliknij)
Morten Kim Nielsen (Raidho & Scansonic HD): naszą hi-endowa nowość (66.000 zł za parę — red.), są kompaktowe RAIDHO X2t, jest to upgradowana wersja X2. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, ale w rzeczywistości prawie wszystko jest w nich inne.
Nowe pokrycie przetworników basowych materiałem o nazwie Tantalum, które powstaje w temperaturze 3.000 stopni Celsjusza. Jest to bardzo sztywny i wytrzymały materiał, ale nie o temperaturę topnienia tu chodzi, a o warstwową budowę membrany (tzw. kanapka) i jej znakomite właściwości tłumiące, gdzie aluminiowy rdzeń pokryty jest ceramicznym spiekiem, a na tym wszystkim jest ów Tantal.
Kolumny zostały ponownie stuningowane brzmieniowo i wyposażono je w możliwość dopasowania do wielkości pomieszczenia poprzez przytykanie portów basowych (po jednym z każdej strony korpusu) / równie dobrze zagrają w 100 m2 i w 20 m2
(kliknij)
Wprawdzie RAIDHO TD6 miały premierę rok wcześniej, ale i tak zdecydowaliśmy się zaprezentować je jako „nowość” (w świecie hi-endu nowości pojawiają się rzadko — red.) z uwagi na całkowicie przebudowany system przetworników basowych pokrytych diamentowym pyłem, nowy głośnik średniotonowy i nową zwrotnicę.
Mało jest konstrukcji posiadających aż 9 przetworników, więc i pod tym względem są to unikaty (za „ciut" ponad milion złotych — red.).
(kliknij)
Trójdrożne RAIDHO TD6
(kliknij)
(kliknij)
Głośniki wstęgowe Raidho grają do 50 kHz, a zniszczeniu ulegają dopiero przy 82 kHz / membrana z folii jest 50 razy lżejsza od kopułek / opatentowana konstrukcja zbudowana w Danii
(kliknij)
Przetwornik z serii TD — to jakaś kosmiczna konstrukcja z super silnym magnesem neodymowym N52, tytanową podwieszaną cewką z drutu o przekroju kwadratowym / pomimo pozornej delikatności to wybitnie mocny napęd o niespotykanej budowie
(kliknij)
Przetwornik z serii X — dzieło sztuki, aż szkoda, że ich później nie widać / również duńska robota / potężne magnesy neodymowe z centralną wentylacją tytanowych cewek
Wykorzystywane w Raidho zwrotnice posiadają komponenty o jakości przewyższającej wiele konkurencyjnych produktów / cena każdego drucika idzie tu w tysiące złotych, od razu widać, że nie księgowy je „projektował” / całe okablowanie wewnętrzne to Nordost (takie samo jak w przewodach Nordost Valhalla — red.) / od tyłu ręcznie wykonane łączenia typu point-to-point.
Ktoś podliczy wartość tych komponentów?
(kliknij)