28 września 2023 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

iFi: NEO iDSD 2 - Ultra-Res DAC + wzmacniacz słuchawkowy + bezstratny Bluetooth

Fani marki iFi będą w siódmym niebie — za kilka dni wchodzi do sprzedaży w Polsce DAC / wzmacniacz słuchawkowy NEO iDSD 2, czyli następca kamienia milowego w rozwoju biurkowego kompaktowego audio, jakim niewątpliwie był NEO iDSD z 2020 roku. 
W ciągu trzech lat wiele się w branży wydarzyło, a Dwójka to coś znacznie więcej niż kosmetyczne zmiany…


[img:13]NEO iDSD 2 z kolorowym wyświetlaczem 2"

[img:14]W zestawie aluminiowa podstawa do stawiania do pionu

Info dystrybutora: W konstrukcji NEO iDSD 2 wprowadzono wiele innowacji, począwszy od nowego kolorowego wyświetlacza i szeregu opcji strojenia dźwięku, po ulepszenia obwodów wewnętrznych, podnoszące jakość dźwięku na jeszcze wyższy poziom. Wśród nich znajduje się przeprojektowany wzmacniacz słuchawkowy, który ze zbalansowanego wyjścia 4.4 mm może teraz dostarczyć ponad 5550 mW przy 32 omach – co czyni go najpotężniejszym wzmacniaczem słuchawkowym tego typu dostępnym na rynku. 

Podobnie jak jego poprzednik, NEO iDSD 2 został zaprojektowany tak, aby zapewnić wiodącą w swojej klasie wszechstronność i wydajność w szerokim zakresie zastosowań. Jego niewielkie wymiary (214 x 41 x 158 mm) ułatwiają umieszczenie go na biurku lub półce, z możliwością orientacji w poziomie lub w pionie. Nowy, dwucalowy, kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości obraca się automatycznie, dostosowując się do preferowanej orientacji, a płynnie działające wielofunkcyjne pokrętło zapewnia, że NEO iDSD 2 jest wyjątkowo prosty w użyciu, pomimo bogatego wyboru dostępnych opcji

Jedną z przyciągających uwagę funkcjonalności jest obsługa aptX Lossless – pierwszego formatu Bluetooth umożliwiającego bezstratne odtwarzanie strumieniowe w jakości CD.
NEO iDSD 2 to pierwszy na świecie przetwornik cyfrowo-analogowy, który obsługuje aptX Lossless, jeszcze bardziej zwiększając przewagę wiodącej w swojej klasie technologii Bluetooth firmy iFi poza możliwości urządzeń konkurencyjnych.


[img:4]Antenę Bluetooth u
kryto pod akrylową wstawką

Mamy do czynienia z urządzaniem ogromnie uniwersalnym, które powstało z myślą o ludziach mających wysokie oczekiwania, ale nieposiadających lub niechcących poświęcać zbyt wiele miejsca na sprzęt. 

NEO iDSD 2 może działać jako: 

 • klasyczny przetwornik DAC podłączony przez wyjście o stałym poziomie sygnału do wzmacniacza zintegrowanego / przedwzmacniacza w systemie audio i dalej do kolumn
 • jako DAC / przedwzmacniacz poprzez wyjście zmienne do aktywnych kolumn lub do końcówki mocy i zwykłych kolumn
 • jako doskonały wzmacniacz słuchawkowy do stworzenia systemu „head-fi” klasy referencyjnej


[img:11]

Niezależnie od tego, czy jest podłączony do urządzeń źródłowych za pomocą kabla, czy przez Bluetooth, nowa generacja cyfrowego silnika NEO iDSD 2 i zbalansowane obwody analogowe PureWave zapewniają w środowisku domowym olśniewający dźwięk z każdego formatu audio – doskonały do muzyki, treści multimedialnych lub w celu uzyskania lepszych wrażeń w grach wideo. 


Co powoduje, że cyfrowe audio w wykonaniu iFi jest tak muzykalne?

 • iFi ma ogromne doświadczenie w implementowaniu chipów Burr-Brown
 • mikrokontroler XMOS Cortex (32-bit / 16 rdzeni) użyty został do optymalizacji dźwięku i odblokowania pełnego potencjału układu DAC
 • zastosowano zaawansowane technologie eliminacji jittera, w tym najnowszą wersję zegara GMT (Global Master Timing) iFi o femtosekundowej precyzji

Jakie formaty Hi-Res obsługuje

 • PCM do 32-bit / 768 kHz
 • DSD do 22.5792 MHz (DSD512)
 • MQA (używany przez TIDAL) z pełnym dekodowaniem plików aż do najwyższej specyfikacji formatu 384 kHz, czyli pełny proces tzw. „trzech rozwinięć", a nie jak u sporej części konkurencji gdzie wykonywane jest tylko jedno, żeby "coś tam" grało 


[img:1]Antena Bluetooth to żółty fragment laminatu po lewej / dzięki czterokanałowej konstrukcji kości Burr-Brown DAC, sygnały PCM i DSD podążają oddzielnymi ścieżkami – umożliwia to zachowanie bitowej perfekcji w natywnej formie

[img:3](kliknij)

Czy Bluetooth może brzmieć lepiej?

iFi od zawsze starało się z niezłym skutkiem poprawiać brzmienie. Ponownie przeprojektowali moduł Bluetooth, aby jeszcze bardziej podnieść jego wydajność, a NEO iDSD 2 jest pierwszym urządzeniem, w którym został on zaimplementowany. iFi aptX Lossless jest pierwszym prawdziwie bezstratnym formatem Bluetooth!

Owszem, istnieją inne formaty jak aptX Adaptive, który może obsługiwać dźwięk do 24-bit / 96 kHz, a LDAC do 32-bit / 96 kHz, ale są to formaty stratne — część danych przed przesłaniem jest nieodwracalnie usuwana przez algorytm, który decyduje co jest mniej istotne dla odsłuchu (tak jak to ma miejsce w plikach MP3). Współczesna kompresja jest wydajna i mniej destruktywna niż w starszych kodekach, jednak z formalnego punktu widzenia to nadal kompresja stratna, która nie przenosi 100% oryginalnego sygnału. 

aptX Lossless to pierwszy format audio Bluetooth umożliwiający bezstratne przesyłanie strumieniowe dźwięku o jakości CD (16-bit / 44.1 kHz) (używana jest kompresja bezstratna — red.). Osiąga przepływność do 1.2 Mb/s przy jakości CD — to ponad dwukrotnie więcej niż maksymalna przepływność aptX Adaptive i aptX HD i około 20% więcej niż maksymalna wartość LDAC. Potencjał tego formatu w zakresie dalszego podnoszenia jakości dźwięku jest więc  bardzo znaczący. 

aptX Lossless jest elementem platformy Snapdragon Sound firmy Qualcomm. Aby skorzystać z formatu, zarówno urządzenie źródłowe (np. smartfon z Androidem), jak i urządzenie odbiorcze (słuchawki, przetwornik DAC lub system audio) muszą posiadać kompatybilny chipset Snapdragon. 

NEO iDSD 2 to pierwszy na świecie przetwornik cyfrowo-analogowy – w istocie pierwszy komponent audio – obsługujący dekodowanie aptX Lossless. iFi ściśle współpracowało z Qualcomm, aby zapewnić maksymalizację korzyści płynących z tego rozwiązania. 

Oprócz aptX Lossless obsługiwany jest pełny zestaw formatów Bluetooth, w tym aptX Adaptive (wstecznie kompatybilny z aptX i aptX HD), LDAC, HWA/LHDC, AAC i SBC. Oznacza to, że każde urządzenie źródłowe jest obsługiwane w najwyższej rozdzielczości, na jaką pozwala jego specyfikacja.
Moduł Bluetooth iFi można aktualizować drogą bezprzewodową, więc istnieje możliwość dodawania kolejnych kodeków w przyszłości. 

NEO iDSD 2 jest również pierwszym, który obsługuje Bluetooth w wersji 5.4 – najnowszym standardzie wprowadzonym na początku tego roku. Zapewnia to największy zasięg i stabilność sieci bezprzewodowej, najwyższą prędkość i najniższe opóźnienia między urządzeniem źródłowym a przetwornikiem DAC. 
NEO iDSD 2 przechowuje w swojej pamięci do ośmiu sparowanych urządzeń źródłowych Bluetooth, co ułatwia przełączanie między nimi.


Teraz chyba już nikt nie ma wątpliwości, że to urządzenie przełomowe dla bezprzewodowego audio.  


[img:9] 

Co to jest PureWave?

Od 2016 roku i pojawienia się wzmacniacza Pro iCAN, iFi konsekwentnie wdraża w wyższych modelach analogowe obwody zbalansowane — kojarzone z niskimi szumami i brakiem przesłuchów międzykanałowych. Oryginalny NEO iDSD posiadał topologię twin-mono, w pełni zbalansowaną od wejścia do wyjścia — ten rodzaj obwodów iFi nazywa PureWave — wyrafinowane pod względem układu oraz wykorzystywanych podzespołów.
W Dwójce podniesiono poprzeczkę jeszcze wyżej, m.in. poprzez użycie wykonanych na zamówienie wzmacniaczy operacyjnych o bardzo niskim poziomie zniekształceń, oraz wielowarstwowych kondensatorów ceramicznych TDK C0G, cienkowarstwowych rezystorów MELF i cewek indukcyjnych firm Murata i Taiyo Yuden. 

Wzmacniacz słuchawkowy obsługuje:

 • monitory douszne o wysokiej czułości
 • wymagające prądowo słuchawki planarne
 • oraz wszystko pomiędzy


[img:10]Głośność jest regulowana w domenie analogowej za pomocą drabinki rezystorowej

Wzmacniacz dostarcza 5551 mW / 13.3 V przy 32 omach i 650 mW / 19.5 V przy 600 omach na zbalansowanym wyjściu 4.4 mm (10x więcej od oryginalnego NEO iDSD).
Przy takim zapasie mocy można poszaleć z wymagającymi słuchawkami — jest to najmocniejszy wzmacniacz w tej kategorii cenowej.


[img:7]

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

 • kolorowy wyświetlacz (format audio / próbkowanie / głośność / wejścia...)
 • bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne THD <0,0015%
 • stosunek sygnału do szumu SNR >120 dB (robi wrażenie za te pieniądze)
 • zaawansowane dostosowywanie brzmienia — DAC oferuje 4 filtry rekonstrukcji cyfrowej: Standard / Bit Perfect / Minimum Phase / GTO (Gibbs Transient Optimised)
 • wzmacniacz posiada 4 ustawienia zależnie od wymagań słuchawek: Normalny (0dB) / Turbo (+8dB) / Nitro (+16dB) / oraz tryb tłumienia IEMatch (-12 dB) dla posiadaczy superczułych IEMów 
 • XBass drugiej generacji: tryb Bass poprawia niskie częstotliwości (przydatny przy słuchawkach otwartych) / Presence wyższą średnicę / Bass + Presence łączy oba
 • XSpace — poszerza scenę by brzmiała jak słuchana na kolumnach 
 • wejścia cyfrowe: asynchroniczne wejścia USB-B / optyczne / koaksjalne 
 • wejście analogowe: 3.5 mm (+ Bluetooth pozwala podpiąć do 5 źródeł)
 • zbalansowane wyjścia analogowe
 • standardowe gniazdo słuchawkowe single-ended 3.5 / 6.3 mm
 • zbalansowane wyjście słuchawkowe 4.4 mm
 • wyjście RCA i zbalansowane XLR — możliwość skorzystania z zewnętrznego wzmacniacza i tradycyjnych kolumn lub pary głośników aktywnych
 • sterowanie pilotem lub aplikacją Nexis (Android / iOS)

Po iCAN Phantom, NEO iDSD 2 jest już drugim urządzeniem wyposażonym w moduł Nexis oferujący rozbudowane ustawienia. Nexis ma trafiać do nowych modeli tworząc firmowy ekosystem iFi. 

Na koniec wypada powiedzieć, że na chwilę obecną to jedyne urządzenie na rynku oferujące taką specyfikację, a największe wrażenie robi bezstratny Bluetooth, czyli coś, co było marzeniem od samego początku pojawienia się tej technologii, aż w końcu stało się. 

W sklepach od października 2023 roku.

Cena sugerowana: 4.499 zł


[img:12]Aluminiowy pilot (à la Apple TV) / zewnętrzny zasilacz 12V nie wnosi zakłóceń do niewielkiej obudowy
/ przejściówka dla słuchawek z mini jackiem

Więcej o nowościach iFi, które zobaczymy na Audio Video Show: iCAN PHANTOM / GO POD...


[img:5](kliknij)

DAC/wzmacniacz słuchawkowy Hi-res (stacjonarne) Bluetooth aptX MQA We/Wy zbalansowane

Gdzie kupić?

IFI AUDIO IFI AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > IFI AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz