29 czerwca 2023 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

iFi: iCAN PHANTOM - wzmacniacz wszystkich słuchawek (włącznie z elektrostatami), a GO POD zmieni IEM'y w bezprzewodowe TWS'y

iFi przez 10 lat zbudowało reputację i rozpoznawalność na serii ZEN. Potem przerzucono siły na stworzenie serii premium  SIGNATURE (krótkie ścieżki sygnałowe + lepsze komponenty). Wtedy to pojawiło się zapotrzebowanie na coś bardziej przystępnego i zaprojektowano — ZEN AIR, gdzie cena żadnego elementu nie przekraczała 99 Euro. 
I tak co jakiś czas powstają nowe przetworniki (DAC), moduły bezprzewodowe (BLUE) / wzmacniacze słuchawkowe (CAN) i dla fanów czarnych płyt preampy (PHONO)... 


[img:9]Jak się sprzedaje sprzęt kieszonkowy to i stoisko niewielkie wystarcza :)

... w międzyczasie pomyślano również o użytkownikach mobilnych i powstało kilka hitów, które pomimo upływu czasu nadal dobrze się sprzedają, przykładowo:

  • GO BLU — bezprzewodowy transmiter sygnałów wysokiej jakości — korzysta z kilku kodeków HD 
  • xDSD GRYPHON — nieco droższy, za to ilość wejść jak szwajcarski scyzoryk 
  • GO BAR — nowsze z urządzeń przenośnych, zasilane bezpośrednio z portu USB-C / wersja złota (na 10-lecie firmy) posiada lepsze kondensatory i gra bardziej „gładko”

iFi to ogromnie zasłużona marka, ale dość wspomnień i pomówmy o trzech nowościach: 


[img:4]iFi iCAN PHANTOM — powiedzieć o nim, że to flagowy wzmacniacz słuchawkowy to jak nic nie powiedzieć
 / on tylko wygląda jak dwa osobne urządzenia, w rzeczywistości to jeden korpus z aluminium ze zdejmowanym frontem
/ na wierzchu również aluminiowy wymiennik ciepła pilnujący by zamknięte pod szkłem lampy za mocno nie nagrzały
(kliknij)

iCAN PHANTOM

iCAN PHANTOM — wzbudzał ogromne zainteresowanie. Wcześniej w ofercie były: PRO iDSD / PRO iCAN / PRO iESL, natomiast PHANTOM powstał jako odpowiedź na oczekiwania rynku po zaprzestaniu wsparcia przez iFi dla elektrostatów. Udoskonalono wiec istniejące obwody z linii PRO i stworzono nowe i do tego jeszcze bardziej ambitne urządzenie, łączące w sobie cechy analogowego przedwzmacniacza + wzmacniacza dla słuchawek dynamicznych + zasilacza dla słuchawek elektrostatycznych, z zaawansowanym interfacem użytkownika.
iCAN PHANTOM jest zdolny do napędzenia dowolnych słuchawek, jakie istnieją na świecie.


[img:7]Pod klapką mocowaną na magnesy znajduje się fenomenalny garnitur wyjść słuchawkowych
(kliknij)

Wiadomo, że słuchawki elektrostatyczne są drogie i stosunkowo łatwo je uszkodzić, wprowadzono więc zabezpieczenia przed ewentualnymi stratami — parametry napięcia zasilania zostały predefiniowane i zapisane na kartach pamięci opisanych nazwami poszczególnych modeli. Włożywszy odpowiednią w slot z napisem Bias można spać spokojnie, że odwiedzanie serwisu nam nie grozi.


[img:12]Tylna strona klapki jest jednocześnie zasobnikiem kart pamięci / gdy używamy słuchawek możemy ją przenieść na tyłu urządzenia

(kliknij)

[img:6]Panowie byli tak uprzejmi, że do zdjęć wnętrza zdjęli szybę
(kliknij)

Korzystając z funkcji przedwzmacniacza możemy sterować kolumnami aktywnymi lub w połączeniu z jakąś końcówką mocy kolumnami pasywnymi.
Dodatkowo urządzenie posiada analogowe filtry znane z innych konstrukcji jak XSpace (symulacja szerokości sceny z możliwością zdefiniowania owej szerokości w stopniach kątowych), oraz XBass (wzmocnienie samego dołu pasma przydatne przy słuchawkach otwartych). 

Przygotowano trzy drogi dla sygnałów wchodzących — przez lampę / dwie lampy (General Electric 5670) lub tranzystory (przełącznik na lewo od ekranu), co powoduje, że uzyskujemy trzy odmienne brzmienia z jednego urządzenia. 
To, czego nie widać, to ukryta w podstawie potężna bateria kondensatorów tworząca "wirtualny akumulator", co uwalnia od wielu zakłóceń. 


[img:8]Wszędzie aluminium + ekran OLED z pięknymi kolorami + wejścia i wyjścia zbalansowane i niezbalansowane
+ tor symetryczny od wejścia do wyjścia = komplecik

[img:3]GO POD — jedno ładowanie do 7 godzin pracy / z etui do 35 godzin / ładowanie przez USB-C lub bezprzewodowo Qi
(kliknij)

GO POD 

Moda na pozbywanie się gniazd słuchawkowych z flagowych smartfonów zatacza coraz szersze kręgi, więc GO POD mogą stać się szansą na powrót do użytkowania jakościowych IEM'ów i przeciwstawienie się pauperyzacji tego segmentu (przez "białe" słuchawki). Problemem nie jest bowiem kupienie znakomitego telefonu, a dobór słuchawek mu dorównujących. 

Dobre IEM'y są znacznie droższe od popularnych TWS'ów (True Wireless Stereo) i jest to sytuacja podobna do rynku kolumn, gdzie można mieć przyzwoicie grające kolumny lub kolumny wybitne. Słuchawki dokanałowe do tej pory miały dwa ograniczenia — przewód którego nie ma gdzie teraz wsadzić lub słaby Bluetooth. Wraz z pojawieniem się Go POD problem został rozwiązany.

GO POD — to pierwsze urządzenie na świecie obsługujące pliki Hi-Res 24-bit / 96 kHz z LDAC i Qualcomm Snapdragon Sound Bluetooth na słuchawkach prawdziwie bezprzewodowych. Obsługuje również 24-bitowy format aptX Adaptive firmy Qualcomm.

W standardzie będą sprzedawane wersje z dwupinowymi wtykami 0.78 mm i złączem MMCX, natomiast: Pentaconn / T2 / A2DC będą dostępne osobno. 

Dlaczego to tak dobre rozwiązanie? Ponieważ w typowych TWS wszystko jest upchnięte w jednym procesorze, natomiast tu Bluetooth / DAC / wzmacniacz to odseparowane obwody. 

Sam przekaźnik z ceną 1.999 zł wydaje nieco drogawy, ale przy cenie IEM’ów i takiego iPhone 14 Pro staje się rozsądną propozycją, która jakby sama spadła z nieba. 


[img:11]Na chwilę obecną iFi sprzedaje GO POD bezpośrednio w pakietach z kilkoma IEM'ami: Meze — RAI PENTAMeze — ADVAR64 Audio — U4sSymphonium Audio — METEORCraft Ears — AURUM

[img:1]iDSD DIABLO-X

iDSD DIABLO-X

Następca czerwonego DIABLO — pierwszy przetwornik cyfrowo-analogowy + wzmacniacz na świecie, który obsługuje rewolucyjną technologię monolitycznych mikrogłośników półprzewodnikowych xMEMS — chodzi o wykorzystywanie efektu piezoelektrycznego do stworzenia cienkiego i niesamowicie wydajnego przetwornika przesuwającego na nowo granice możliwości IEM'ów. 

Jeszcze przyjdzie okazja więcej o tym napisać, a na chwilę obecną niech wystarczy info, że model z "X" za zalewie 100 Euro więcej od bazowego zapewnia kompatybilność z tym, co niesie przyszłość...


[img:2]... a poza tym to taki sam Diabeł jak poprzedni — obsługujący PCM 768 / DSD 512 / 2x DXD z „bit-perfect” / pełne dekodowanie MQA, no i nadal działa jak zwykły wzmacniacz przenośny dla zwykłych słuchawek

iFi: sprzęt nie musi być duży, żeby był wielki


[img:10](kliknij)

Hi-res (mobilne) Bluetooth Wzmacniacze słuchawkowe aptX Przedwzmacniacze gramofonowe Wzmacnianie DAC/Wzmacniacz DAC DAC/wzmacniacz słuchawkowy Hi-res (stacjonarne) DAC (przenośny) Lampowy MQA We/Wy zbalansowane

Gdzie kupić?

IFI AUDIO IFI AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > IFI AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz