11 października 2023 16:57
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

SONUS FABER: DUETTO - zachwyt, zachwyt i jeszcze raz zachwyt dla tego aktywnego systemu all-in-one

Gdybym miał wskazać jedno urządzenie, które wywarło na mnie NAJBARDZIEJ POZYTYWNE WRAŻENIE podczas majowego zlotu producentów Hi-End'u w Monachium, to byłyby to niewątpliwie SONUS FABER DUETTO.
Nie chcę przez to powiedzieć, że one potrafią zaginać czasoprzestrzeń i grają lepiej od STRADIVARI G2, ale przy rozmiarach regałowych + bezprzewodowości skrojonej pod oczekiwania współczesnego konsumenta, dostarczają zaskakująco dobry dźwięk jak na swoje rozmiary, a do tego posiadają to superackie sterowanie żywcem przeniesione z SONUS FABER OMNIA.


[img:9]Sonus faber DUETTO — po prostu malutkie dzieło sztuki

(kliknij)

DUETTO to taka przepołowiona OMNIA ze wszystkimi jej zaletami, a pozbawione podstawowej wady (no, nie dla każdego to wada, ale dla niektórych tak) — DUETTO to dwie kolumny, które można rozsunąć i mieć prawdziwą stereofonię zamiast dźwięku z przymusu ambientowo wypełniającego przestrzeń. 

Ktoś mógłby spytać, że skoro to takie fajne kolumienki, to dlaczego nie wspomniałem o nich w czerwcu / lipcu / sierpniu / wrześniu... ponieważ taki był deal — pozwolono mi prawdopodobnie jako jedynemu dziennikarzowi LEGALNIE obfotografować wszystkie podzespoły, ale za cenę utrzymania w tajemnicy ich istnienia do chwili oficjalnej premiery. Sam wiec rozumiesz, że nie mogłem napisać, że: "najbardziej to podobały mi się takie kompaktowe kolumny, o których nie mogę mówić" :)
To już lepiej było w ogóle tematu nie poruszać do teraz. 


[img:10]Nie tylko sterowanie dotykowe SENSO zostało zapożyczone z OMNIA, ale również cała koncepcja uniwersalności przewodowo-bezprzewodowej w dostępie  do różnorodnych źródeł (ze streamingiem, telewizorem i gramofonem włącznie)
(kliknij)

[img:11]Wewnątrz siedzą wydajne wzmacniacze jak na kolumny aktywne przystało,
a to wszystko wokół otworu bas-reflexu to jeden wielki radiator

Info producenta: Sonus faber ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek nowych aktywnych kolumn — Duetto, które tworzą bezprzewodowy system stereo Hi-Fi o wyróżniających się cechach w zakresie wzornictwa, jakości dźwięku, łączności i łatwości użytkowania. 
Zewnętrzna forma Duetto jest zgodna z obowiązującą od kilkudziesięciu lat filozofią Sonus faber zapewniającą najbardziej naturalną reprodukcję dźwięku poprzez zastosowanie organicznych materiałów.

Drewniana obudowa w kształcie lutni połączona z eleganckim, specjalnie zaprojektowanym radiatorem gwarantuje sztywność konstrukcji i muzykalność brzmienia. Eliminuje jednocześnie wewnętrzne rezonanse i tworzy charakterystyczny dla marki Sonus faber Natural Sound.
Duetto posiada również pokryty skórą interfejs SENSO, który pozwala użytkownikowi kontrolować i konfigurować funkcje głośników, w tym głośność, wybór źródła i połączenia.


[img:12]Bardzo przemyślana konstrukcja, gdzie ścianki boczne nie dość, że nie są do siebie równoległe, to jeszcze wypukłe / do kompletu piękne podstawy również pięcioboczne, no bo kto powiedział, że zawsze muszą być kwadratowe / prostokątne / okrągłe?

(kliknij)

Livio Cucuzza (szef projektu): Naszym założeniem rozszerzenia działalności na kategorię głośników bezprzewodowych jest zapewnienie konsumentom autentycznej jakości dźwięku Sonus faber, którą znają i kochają, połączonej w jeden wszechstronny pakiet.
Duetto to prawdziwy system stereo Sonus faber, łączący 40 lat doświadczenia w konstruowaniu głośników klasy premium, włoski styl i doskonałe materiały z nowoczesną technologią oraz funkcjonalnością streamingu. 
Dzisiejsze możliwości odtwarzania strumieniowego nie idą na kompromis w zakresie dźwięku, ale raczej oferują jeszcze wyższą jakość brzmienia dla niemal nieskończonego wyboru muzyki.
Umieść Duetto w preferowanym miejscu, wybierz ulubione źródło, zamknij oczy i ciesz się jedynymi w swoim rodzaju wrażeniami słuchowymi. 


[img:5]Głośnik wysokotonowy 0.7"
(kliknij)

Tak na pierwszy rzut oka człowiek się zastanawia, co tu jest niby takiego szczególnego? Okrągły magnes, elastyczna kopułka z jedwabiu, cztery wkręty... ale jak zwykle w audio diabeł tkwi w szczegółach, w mikro różnicach konstrukcyjnych, które powodują, że kolumny Sonus'a brzmią tak przyjaźnie dla ucha niezależnie od wielkości.
Tu głośnik wysokotonowy został wyposażony w miedzianą nasadkę, która "rozciąga" wpływy przetwornika na niższe częstotliwości, a jednocześnie nie wpływa degradująco na ultraklarowność wysokich tonów (a ciągnie do 30.000 Hz). Natomiast prawdziwą robotę robi pierścień falowodu (to najdalsze coś na zdjęciu co wyglądające na krzywe), który fenomenalnie poszerza propagację wysokich tonów na lewo i prawo od osi — dostrzegam tu pewne podobieństwo do nagrodzonego przez EISA modelu OMNIA — muzyka wypełniając pomieszczenie jest zrównoważona tonalnie. W czasie prezentacji trochę chodziłem po pokoju i było dobrze.


[img:7]Głośnik nisko-średniotonowy 5.25" / oba opracowano od podstaw w Vicenza we Włoszech / od spodu widać organicznie nieregularne usztywnienie membrany wykonanej z celulozy i sztywne zawieszenie, by uzyskać większą zdolność do oddawania szybkich impulsów
(kliknij)

Głośnik nisko-średniotonowy poza wykorzystaniem niesamowicie sztywnej (z uwagi na rozmiar) membrany dorobił się nowego kosza Organic Basket, który został opracowanym przez Sonus faber, a który zapobiega rezonansom i ułatwia przepływ powietrza wytwarzanego przez długi skok membrany. To taki miniaturowy odpowiednik tego, co pokazywałem w STRADIVARI G2 (link na końcu tekstu). 


[img:6]Kolumny wyglądają pięknie, ale wiadomo... dzieci / koty, więc są też maskownice

[img:3]Tunel bas-reflex wraz z radiatorem zachowują się jak jeden wielki ciepłowód / tunel przy wylocie potraja swoją objętość, by zmniejszyć efekty turbulentnego przepływu powietrza

Każdy z głośników ma wbudowane po dwa wzmacniacze — klasy AB o mocy 100 W obsługujący kopułkę wysokotonową i klasy D o mocy 205 W dla przetwornika średnio-niskotonowego. Powstające przy tym ciepło odprowadzane jest do otoczenia poprzez masywny radiator wykonany z aluminium.
Inżynierom zależało na uzyskaniu bardzo niskiego basu (jak na tak niewielkie skrzynki schodzi do 37 HZ), tunel okazał się zbyt długi i nie mieścił wewnątrz więc go zawinięto i po sprawie :) 


[img:14]Przyłącza na bogato: telewizor (HDMI / optyczne), CD (optyczne), USB (jest na pokładzie DAC), gramofon (wejście gramofonowe jest współdzielone z innym źródłem analogowym i wybierane przełącznikiem) / decydując się na współpracę z TV warto skorzystać opcji aktywnego subwoofera lub dwóch (elektronika DUETTO sama go rozpozna i zmieni ustawienia zwrotnicy)

[img:4]Płyta główna z wejściami

Największa frajda z korzystania z Duetto (oczywiście poza TV i gramofonem to jego bezprzewodowość — Wi-Fi oferuje pełną kompatybilność z popularnymi metodami strumieniowania muzyki: Airplay / Chromecast / TIDAL / Spotify / Qobuz / Roon Ready / Bluetooth. 
Natomiast do wymiany danych pomiędzy głośnikami użyto technologii UWB (Ultra Wide Band) — brak opóźnień i zakłóceń + przesyłanie z dużą prędkością. 


[img:8]Orzech włoski lub ciemny grafit

[img:13]A tak fornir układa się na kolumnach
(kliknij)

Do kompletu została również opracowana przez Sonus faber, rozbudowana aplikacja (OMNIA / DUETTO) umożliwiająca użytkownikowi szeroki zakres personalizacji dźwięku i wszystkich ustawień bezprzewodowych, oraz ustawień samych kolumn w pomieszczeniu (sorki, nie ma zdjęcia, bo to była masa drobnych napisów na wielkim ekranie).

Sonus faber DUETTO trafi do sprzedaży w Polsce od listopada 2023, a gdyby ktoś chciał pomarudzić, że drogo jak na tę wielkość, to niech posłucha ich z zamkniętymi oczami i uświadomi sobie, że nie musi dokładać do nich złotówki, bo wszystko, co niezbędne zostało już wbudowane do środka. 
Pozostaję w nieustającym zachwycie na samo wspomnienie tamtej prezentacji. 


Cena sugerowana DUETTO: 18.999 zł / para 
Opcjonalne podstawki: 3.499 zł / para  


Specyfikacja techniczna:

 • System 2-drożny z obłą obudową wentylowaną
 • Przetworniki: tweeter — system magnesów ferrytowych z miedzianą nakładką / jedwabną kopułką / dedykowanym falowodem
  nisko-średniotonowy — system magnesów neodymowych z miedzianą nakładką i aluminiowym pierścieniem / konstrukcja o długim skoku
 • Zwrotnica: 1900 Hz (designed with Sf know-how)
 • Pasmo przenoszenia: 37 – 30.000 Hz
 • Max SPL: 105 dB @1m
 • Wzmacniacze: tweeter 100 W klasa AB / nisko-średniotonowy 250 W klasa D
 • DAC: SABRE, AKM
 • Wejścia: RCA liniowe / gramofonowe / optyczne / USB / HDMI (ARC / eARC)
 • Wyjście: na aktywny subwoofer
 • Streaming: Airplay / Chromecast / Spotify i TIDAL connect / Roon Ready / Qobuz / Bluetooth aptX HD 
 • Podstawki: oferowane oddzielnie


Pozostałą część relacji z Monachium: 
SONUS FABER: STRADIVARI G2 - kolumny, z których duch mistrza może być dumny + inne nowości

Recenzja OMNIA: 
SONUS FABER: Omnia – seksowna i gotowa na wszystko...


 [img:15]A to wszystko odbyło się za tymi drzwiami...
 podczas pokazów dla zaproszonych gości

Systemy All-in-One stereo Bezprzewodowe Aktywne Stereo Kolumny

Gdzie kupić?

SONUS FABER SONUS FABER www.sonusfaber.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > SONUS FABER rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz