1 grudnia 2023 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Mediam Mediam tel: +48 12 269 29 74 www.mediam.com

DIVALDI: AMP-05 - wzmacniacz słuchawkowy dual mono, który pozamiatał (tych droższych też)

Hi-Endowy wzmacniacz słuchawkowy DIVALDI AMP ma już na karku ponad 8 lat rozwoju (ależ ten czas leci). W laboratoriach krakowskiej firmy Mediam zaliczył zapewne kilka ślepych uliczek, aż wpadł na gładką jak stół autostradę. Urządzenie obecnie jest już tak dobre, że potrzeba tylko odrobiny marketingowego szumu wokół, by świat słuchawkofilów oszalał na jego punkcie... a to nadal nie jest ostatnie słowo, jakie Mediam ma w sprawie tego wzmacniacza do powiedzenia. 


[img:9]Pojawienie się w tle hasła "Zgrana para!" było dość przypadkowe, natomiast panowie Waldemar Łuczkoś (po lewej) i Włodzimierz Duval zdecydowanie zgraną parą (w sensie biznesowym) są

Włodzimierz Duval i Waldemar Łuczkoś (Mediam): Przywieźliśmy ze sobą wzmacniacz słuchawkowy w wersji piątej. Dlaczego piątej? Bo była 1 i 2, potem 3 i 4 jako wersji OEM dla naszych partnerów zagranicznych no i wypadło, że teraz będzie 5 :) 
Skok jakościowy tego, co zmieściliśmy w środku jest tak duży, że i bez tych OEMów po drodze też mógłby się nazywać AMP-05.


[img:3]DIVALDI AMP-05

Zmiany, zmiany, zmiany. Teraz oprócz zbalansowanego gniazda XLR na środku mamy dodatkowo PENTACON 4.4 mm i duży jack 6.3 mm. Sygnał przełącza się automatycznie pomiędzy gniazdami, zależnie do którego wepniemy słuchawki. 
Drugą nowością jest regulowany balans.


WOW, regulowany balans we wzmacniaczu słuchawkowym, to coś, co z jednej strony wydaje się taką oczywistą potrzebą, a z drugiej nikt tego nie robi (albo mało kto). W populacji nieliczne osoby mogą się pochwalić w pełni symetrycznym słuchem, podobnie jak mało kto ma całkiem symetryczną twarz. Oczywiście nasz mózg do pewnego stopnia to kompensuje, ale nie w 100% i dlatego np. preferujemy rozmawiać przez telefon lewym lub prawym uchem, zależnie które mamy dominujące. Super, że to wprowadzono. Regulacja jest od spodu, a co z oczu to z serca i zapomniałem zrobić jej zdjęcie :)


[img:5] 

Trzecia nowością jest przełącznik Gain do zmiany czułości, który zastąpił przełącznik mocy zasilacza. Poza tym na życzenie klientów dwa komplety wejść RCA zamienione zostały na przełączalne RCA + mini jack. Jest to niejako efekt uboczny zapytań o możliwość umieszczenia wewnątrz DAC’a.

Pracujemy nad ZEWNĘTRZNYM DAC'iem, ale nie ma takiej siły, która zmusiłaby nas do włożenia go do obudowy mieszczącej dwa zasilacze plus hi-endowy wzmacniacz dual mono pracujący w klasie A i który do tego świetnie gra — to nie tylko moja opinia. Ja się pytam, jak miałbym tam wcisnąć urządzenie cyfrowe, żeby nie pogorszyć brzmienia? 


Słowo komentarza, bo może nie wszyscy łapią problem, a to odwieczne zmartwienie projektantów urządzeń (nawet tych pełnowymiarowych), gdzie obwody analogowe od cyfrowych rozdziela się zarówno zasilaniem, jak i przestrzennie o 20-30 cm (na ile tylko miejsce pozwala) z powodu destruktywnego wpływu tych drugich na tor analogowy. A w obudowie DIVALDI'ego to co najwyżej można ugrać 2-3 cm dystansu, więc obiekcje konstruktorów stają się oczywiste.

A poza tym, jak włożę słabego DAC'ka to cały wzmacniacz będzie słaby, jak dobrego, to cena stanie się zaporowa, a jak za rok taka kość stanie się przestarzała (a stanie się — red,) to i cały wzmacniacz staje się z tego powodu zabytkiem. A tak, proszę bardzo, jest gniazdeczko i dowolnego DAC’a można podłączyć. To jak z gramofonem, kiedy ma się wysokiej jakości część mechaniczną, a wkładkę można zmienić i tym samym zmienić brzmienie. 
Jak wspominałem pracujemy już w naszym laboratorium nad zewnętrznym DAC’iem pasującym do linii, ale nie będę obiecywał kiedy to nastąpi, bo to nie są proste rzeczy, gdy chce się osiągnąć naprawdę wysoką jakość. Natomiast jeszcze raz powtórzę, że DAC’a wewnątrz nie będzie.


[img:8]Z czasem będą do wyboru trzy zasilacze 

To kompletne wariactwo, ale udało nam się wyprodukować zasilacz z transformatorem, który byłby zgodny z obowiązującymi w Europie przepisami, a które stanowią, że nie wolno stosować transformatorów wewnątrz urządzeń, o ile nie posiadają one dedykowanego wyłącznika.
Mamy już gotowy zasilacz wtyczkowy z wyłącznikiem, który stanowi wyposażenie standardowe AMP-05, a więc nie żadna przetwornica, która może burczeć, a uczciwy kawał miedzi jak na sprzęt audiofilski przystało. 

Będzie również mocniejszy zasilacz  z transformatorem toroidalnym oraz pracujemy równolegle nad transformatorem wysokich częstotliwości R-Core o ogromnej liniowości zasilania. 


[img:4](kliknij)

Wprowadziliśmy również nowe kolory obudów i chcemy przypisać im konkretne modele słuchawek, np. złoty dla słuchawek wymagających prądowo. Miedziany, brązowy czy tytanowy będą miały swoje grupy. 
Jest to wynik zbierania przez lata doświadczeń, gdy nawet bardzo utytułowane wzmacniacze nie z każdymi słuchawkami współgrają — nastroimy więc nasze wzmacniacze pod kilka odmiennych wymagań. 

Za nami już testy z: SENNHEISER HD 600 / AKG Q701 / AUDEZE LCD-3 i LCD-4 / FINAL PANDORA / FINAL D8000 PRO / HI-FI MAN od AMANDA do SUNDARA i innymi. 


[img:6]Wnętrze podświetlają LEDy, co ciekawie wygląda w zaciemnieniu
(kliknij)

Obudowy wykonywane są litego kawałka aluminium i stanowią kolektywny radiator odprowadzający ciepło dla całego urządzenia. By utrzymywać stabilne warunki pracy zarówno stabilizatory i tranzystory mocy pracują w identycznych warunkach termicznych, u nas nie ma, że jest kilka radiatorów i jeden działa skuteczniej od drugiego wprowadzając dysharmonię — tu mamy wspólne odprowadzanie ciepła. 

Kluczowe części jak tranzystory mocy są parowane i montowane ręcznie, natomiast z uwagi na ograniczoność miejsca komponenty o znikomym wpływie na barwę jak rezystory są montowane powierzchniowo (SMD). 

Po trzech dniach targów opinie na nasz temat były zgodne, że to pierwszy w pełni analogowy tor, od gramofonu po słuchawki i bez żadnych cyfrowych wtrętów, który się sprawdził. 

W przyszłym roku wybieramy się w do Monachium, zobaczyć jak świat zareaguje na nasze wynalazki :)


[img:2]W roli analogowego źródła wystąpił NOTTINGHAM ANALOGUE ACE SPACEDECK

(kliknij)

Im dłużej trwała nasza rozmowa, tym mój apetyt, żeby w końcu czegoś posłuchać rósł. Gdy w końcu dane mi było założyć na głowę FINAL D8000 PRO i odpalić płytę... powiem krótko: „to g... prawda, że chłopaki nie płaczą” — potrzebny jest tylko dźwięk o odpowiednim nasyceniu emocjami (nie mylić z emocjami artykułowanymi przez punktowe źródło akustyczne partnerki), no coś cudownego… jak malowanie akwarelami w cieniu drzewa w letnie popołudnie, gdy zefirek muska resztki włosów, a dookoła cykady mają ochotę na sex. 


[img:7]Oj, szybciutko mi się oczy zaszkliły, wystarczyła para dobrych słuchawek, gramofon (w przyszłości ten zapowiadany DAC) i po co komu wielkie kolumny, gdy taki ogryzek na biurko, był w stanie dostarczyć mi najsilniejszych doznań, jakich doświadczyłem w ciele podczas tegorocznego Audio Video Show

Gdzie kupić?

Divaldi Divaldi www.divaldi.pl

Dystrybucja w Polsce:

Mediam

tel.: +48 12 269 29 74
adres:
ul. Wadowicka 12 30-415 Kraków
Mediam

Sklepy muzyczne > Divaldi rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz