16 stycznia 2024 00:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Mytek Audio Mytek Audio tel: +48 22 869 29 06 www.mytek.audio

MYTEK AUDIO: BROOKLYN BRIDGE II ROON CORE - jedna z najciekawszych ofert dla fanów muzyki z plików i ROON'a

O tym, że ROON ma opinię najlepszego na świecie systemu zarządzania muzyką cyfrową i informacjami o artystach, nie muszę chyba nikogo przekonywać (a może powinienem?). W każdym razie ROON współpracuje jako odtwarzacz z wieloma urządzeniami cyfrowymi określanymi jako tzw. ROON READY. Istnieją jednak wyjątki, gdzie nie tylko sam odtwarzacz działa na danym urządzeniu (korzystając z zasobów zewnętrznych), ale gdzie jest zainstalowany cały rdzeń (ROON CORE — red.) tworząc kompletny serwer muzyczny.
Tym razem MYTEK pokazał "coś" wydajniejszego od legendarnego ROON NUCLEUS... 


  
To najdłuższy materiał wideo, jaki przygotowaliśmy podczas tegorocznej wystawy
(kliknij żeby obejrzeć)

[img:1]


Ozdobą ekspozycji był hi-endowy flagowy system na bazie EMPIRE STREAMER i ultra nowoczesnych technologicznie firmowych wzmacniaczy EMPIRE MONOBLOCK, które swoją premierę miały w ubiegłym roku. Jako że całość została u nas dość obszernie opisana odsyłam do linków poniżej: 


[img:3]MYTEK EMPIRE STREAMER

(kliknij)

[img:5]Dwa MYTEK EMPIRE MONOBLOCK
(kliknij)

A teraz pora na kilka drobiazgów, o których nie było mowy w wywiadzie — zacznę od bardzo dobrej wiadomości — produkowany od 2018 roku BROOKLYN BRIDGE, można wymienić w firmie na całkiem nowy BROOKLYN BRIDGE II ROON CORE. No czyż to nie piękne?
Pierwszy BROOKLYN BRIDGE, będzie wciąż oferowany w specjalnej cenie 1995 EUR, jako tzw. refurbished, co również jest ciekawą ofertą, ponieważ posiada on funkcjonalność network DAC, czyli umożliwia połączenie ROON READY z zewnętrznym ROON CORE, oraz połączenie UPNP dzięki któremu można korzystać np. ze Spotify Connect.
Natomiast następca — BROOKLYN BRIDGE II ROON CORE oferuje powyższe opcje + Bleutooth + wewnętrzny toroidalny zasilacz liniowy odpowiadający za subiektywną poprawę dźwięku o ok. 20% + wewnętrzny ROON CORE mocniejszy niż NUCLEUS+ (UPNP pojawi się w następnym software update).

Dzięki akcji wymiany starego na nowe, można pozostać nadal w grze i to na wyższym poziomie wygody. 


[img:6]BROOKLYN BRIDGE II ROON CORE — tu wszystko jest nowe, włącznie z systemem podwójnych anten dla Wi-Fi 6

(kliknij)

Nowy BROOKLYN BRIDGE II ROON CORE jest o 1” głębszy (pasuje rozmiarowo do BROOKLYN AMP+), posiada większy i jaśniejszy wyświetlacz LCD, transformator toroidalny 90 W jako zasilacz i miejsce na dysk twardy, dodatkowo pożegnał się z fizycznymi przyciskami na rzecz ekranu dotykowego i zyskał wyodrębnione wejście gramofonowe. Urządzeniem można sterować (poza dotykowym ekranem) z poziomu iPad'a / iPhone'a / pilota od Apple TV / innego smartfona, więc tylko od nas zależy gdzie i jak będziemy wybierać kolejne utwory do odtworzenia. 

O co chodzi z tym ROON'em?

Urządzenia ROON READY to tzw. urządzenia końcowe, które potrafią korzystać dzięki stałemu podłączeniu do internetu z ogromnych zasobów informacji zgromadzonych na serwerach firmy ROON i używać ich do wzbogacania informacji o odtwarzanych utworach. Można dzięki temu prześledzić karierę dowolnego muzyka lub inżyniera dźwięku zaangażowanego w realizację albumu. Mówimy tu więc o sposobie komunikacji graficznej (interface użytkownika) na podobieństwo tego, co oferują: TIDAL / Spotify / Apple Music w swoich aplikacjach, ale w rozbudowanej formie, oraz o odtwarzaczu zdolnym do obsługi wszelkich formatów cyfrowych włącznie z DSD 512 i PCM 32-bit / 384 kHz. 

ROON CORE to wyższa półka, gdyż w tym przypadku mówimy o urządzeniu wyposażonym w licencjonowane oprogramowanie, które pozwala nam stworzyć lokalny serwer zarządzający zarówno zasobami domowymi, jak i z innych serwisów, oraz z możliwością strumieniowania ich na zewnątrz by stworzyć np. multiroom.  


[img:4](kliknij)

BROOKLYN BRIDGE II ROON CORE to rozmiarowo niepozorne, ale wszechstronne rozwiązanie all-in-one: wysokiej klasy przetwornik DAC / streamer muzyczny / preamp gramofonowy / analogowy i cyfrowy przedwzmacniacz / wzmacniacz słuchawkowy. 
Mając go na biurku lub półce możemy go traktować jak centrum zarządzania muzyką w całym domu, które poradzi sobie z plikami o dowolnej rozdzielczości i formacie.
Sam BB2RC jest wzmacniaczem słuchawkowym, ale w połączeniu z dedykowanym wzmacniaczem BROOKLYN AMP+ stanowi kompletny system stereo napędzający kolumny. 

Do tej pory pierwszy BB był świetnie brzmiącym DAC'iem (ESS ES9028PRO), ale wraz z rozbudowaniem go o ROON CORE (Nucleus+) w jednej obudowie, całość wskoczyła na wyższy poziom i jest na tyle zautomatyzowana, że również audiofile starszej daty nie powinni panikować — nie jest tu potrzebna nadzwyczajna wiedzy o internecie ani o sieciach — łączymy się z Wi-Fi lub wtykamy kabel do domowego routera i dalej sam się ogarnie :)


[img:7]  

Nie czas i miejsce rozpisywać się o zaletach ROON'a jako odtwarzacza plików, jest on bowiem niedoścignionym wzorem do naśladowania dla całej branży audio, natomiast ROON CORE wykorzystuje procesor Intel i5 11. generacji i jest z tego powodu nawet mocniejszy od oryginalnego serwera ROON NUCLEUS. Dzięki temu "małemu potworowi" można płynnie (podkreślam tu słowo PŁYNNIE) obsługiwać bardzo duże biblioteki plików, nawet takie przekraczające rozmiar wewnętrznego dysku 4TB i ponad 100.000 utworów.

Dla wygody dołożono również Bluetooth 5, ot choćby by móc dosłuchać do końca podcast, który rozpoczęliśmy w samochodzie. Mytek korzysta z technologii Intel Bluetooth 5 obsługującej wszystkie formaty dostępne w smartfonach z Androidem, w tym formaty Hi-Res jak: aptX i LDAC 9624 firmy Sony (w iPhone ich nie mają, bo tradycyjnie Apple (pip) wie lepiej). 

BB2RC posiada również nowo wynalezioną funkcję HAT (Harmonic Audio Tuning), która pozwala na ustawienie „ciepłego” dźwięku, poprzez zwiększenie 2. i 4. harmonicznych, ale to już rozważania na recenzję sprzętu, a nie relację z wystawy :) 


[img:2]A tak przy okazji... MYTEK DIGITAL zmienił nazwę na MYTEK AUDIO

Przedwzmacniacze gramofonowe Przedwzmacniacze DAC/wzmacniacz słuchawkowy

Gdzie kupić?

Mytek Audio Mytek Audio www.mytekdigital.com

Dystrybucja w Polsce:

Mytek Audio

tel.: +48 22 869 29 06
adres:
Słomińskiego 15/509 00-195 Warszawa
Mytek Audio

Sklepy muzyczne > Mytek Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz