MARANTZ: CINEMA 30 - bardzo, bardzo ambitny referencyjny wzmacniacz 13.4

Na konferencji w Nowym Yorku Marantz pokazał światu nowy wielokanałowy wzmacniacz referencyjny z serii CINEMA do kina domowego i muzyki przestrzennej — CINEMA 30. 


[img:1]MARANTZ CINEMA 30 AV Surround Amplifier

[img:6]MARANTZ CINEMA 30 AV Surround Receiver
(kliknij)

[img:8]Ze zdjęć można wnosić, że istnieją dwie wersje urządzenia różniące się tunerem / odróżnić je można po nadruku w prawym górnym narożniku, bo poza tym wyglądają identycznie

Info dystrybutora: CINEMA 30 stanowi punkt kulminacyjny słynnego podejścia Marantz do projektowania komponentów AV. Pod każdym względem, ten flagowy model odzwierciedla ponadczasowe, ale jednocześnie nowoczesne wzornictwo, niezrównaną wydajność, oraz doskonałość technologiczną produktów Marantz zawarte w jednym wyjątkowym urządzeniu. 

Dostępny w wykończeniu Black oraz Silver Gold, wzmacniacz CINEMA 30 zawiera najnowszą generację kultowego wyświetlacza Marantz w połączeniu z nowym językiem industrialnego designu oraz został skonstruowany zgodnie z najwyższymi standardami. Jego elegancka, wielowarstwowa obudowa posiada subtelne boczne podświetlenie, a składany panel przedni skrywa wszystkie rzadziej używane funkcje, tworząc czystą estetykę, która nie jest zwykle kojarzona z komponentami klasy AVR. 


[img:3]Taki widok to poezja dla audiofilskich oczu — wielki transformator i konstrukcja na tyle symetryczna na ile da się to zrobić przy 11 wzmacniaczach. Jak podaje producent, CINEMA 30 opiera się na monolitycznych wzmacniaczach o najbardziej zaawansowanym układzie dostępnym w kategorii AVR
(kliknij)

Sekcja wzmacniacza została zamontowana na oddzielnej płytce drukowanej dokładnie naprzeciwko zasilaczy, zapewniając niezwykle czystą i natychmiastową moc o niskim poziomie zniekształceń. Jedenaście kanałów wzmacniacza zapewnia wystarczającą moc wyjściową do obsługi szerokiej gamy potencjalnych konfiguracji głośników dla wszystkich formatów wielokanałowego dźwięku. 13.4 kanałowe przetwarzanie z możliwością wyboru trybu przedwzmacniacza pozwala na dodanie zewnętrznego wzmacniacza mocy, aby dopasować system do najbardziej wymagających instalacji kina domowego. 

To ostatnie zdanie mówi o możliwości dodania do systemu wzmacniacza stereofonicznego, dzięki czemu można podłączyć 13 w miejsce 11 kolumn. Ma to tę zaletę, że ten wzmacniacz może być bardzo wysokiej klasy i napędzać kanały frontowe w kinie, a poza filmami być dedykowany do muzyki, albo być bardzo tanim wzmacniaczem by móc zasilić mniej wymagające kanały np. górne. 

Oczywiście wszystkie aspekty wzmocnienia, zasilania oraz ścieżki sygnału zostały starannie dopracowane przez Marantz Sound Master w warsztatach Shirakawa w Japonii, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku ze wszystkimi komponentami źródłowymi i we wszystkich konfiguracjach audio. Zarówno sygnały cyfrowe i analogowe przechodzą przez moduł przedwzmacniacza Marantz HDAM SA-2, aby zapewnić charakterystyczne ciepło i muzykalność oczekiwaną od każdego produktu marki Marantz. 

W fabryce w Shirakawa powstają wyłącznie flagowce i najwyższe modele, można więc mieć pewność, że dostajemy prawdziwe Made in Japan w perfekcyjnym wydaniu oraz z gwarancją na 5 lat. Więcej o unikalnych modułach HDAM pisałem przy okazji dzielonego MARANTZ AV10


[img:5](kliknij)

Jak przystało na flagowy AVR w portfolio Marantz, CINEMA 30 wykorzystuje najnowszy i najpotężniejszy podwójny chipset DSP Analog Devices SHARC w połączeniu z najnowocześniejszymi 32-bitowymi przetwornikami DAC ESS Sabre z dedykowaną redukcją jittera. Rezultatem jest potężna platforma cyfrowa zdolna do precyzyjnego dekodowania i dokładnego przetwarzania wszystkich form przychodzącego dźwięku, od wysokiej rozdzielczości stereo po najnowsze formaty dźwięku wielokanałowego, w tym Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS:X Pro oraz Auro 3D. 

Żeby mieć pewność, że z systemu wyciśniemy maks możliwości niezbędny jest również system kalibracji i tu niezmiennie otrzymujemy w komplecie sprawdzony system korygowania akustyki — Audyssey MultEQ XT32. W zestawie otrzymujemy odpowiedni mikrofon i oprogramowanie zaszyte w systemie. Jedynym ograniczeniem jest tu długość kabla mikrofonu (10 m o ile dobrze pamiętam). W przypadku gdy elektronika stoi w innym pomieszczeniu niż ekran, można się posiłować opcjonalną kalibracją Dirac Live (z Dirac Live Bass Control), gdzie aplikację uruchamia się na laptopie, a wyniki pomiarów wgrywa do wzmacniacza. 
W obu przypadkach można skalibrować do 4 niezależnych subwooferów. 


[img:4]7 HDMI z obsługą 8K
(kliknij)

CINEMA 30 został zaprojektowany, aby sprostać szerokiej gamie konfiguracji systemu teraz i w przyszłości. Każde z siedmiu wejść HDMI może obsługiwać wideo 8K, a zupełnie nowy interfejs użytkownika o wysokiej rozdzielczości sprawia, że konfiguracja i personalizacja są łatwe i bezproblemowe. Wiele wejść analogowych i cyfrowych, w połączeniu z szeroką gamą niestandardowych funkcji zoptymalizowanych pod kątem instalacji oznacza, że CINEMA 30 można dostosować do każdego możliwego przypadku użycia przez klienta, od kameralnych pomieszczeń multimedialnych po duże dedykowane kina domowe. 

Warto pamiętać, że CINEMA 30 również wykorzystuje gruntownie odświeżona platformę multiroom — HEOS, co zapewnia nam dostęp do wielu serwisów streamingowych, oraz do źródeł multimediów przechowywanych lokalnie. Spotify Connect / AirPlay 2 / Bluetooth rozszerzają możliwości współpracy o urządzenia mobilne. Do tego dochodzą jeszcze asystenci głosowi: Alexa / Google / Siri. 

Dave Sheen (prezes Luxury Performance Audio Group, Masimo Consumer): CINEMA 30 stanowi deklarację doskonałości Marantz w kategorii AVR i jest jednym z najbardziej wyrafinowanych projektów, jakie nasz zespół stworzył w swojej 70-letniej historii. Nie mogę się doczekać, aby usłyszeć, jak zostanie przyjęty przez naszych lojalnych klientów i branżowych recenzentów. 

MARANTZ CINEMA 30 powinien pojawić się w Polsce w marcu u autoryzowanych dealerów Marantz.


[img:7]Piękny kawał technologii / powyżej jest tylko dzielony model Marantz AV10


Marantz CINEMA 30 – referencyjny wzmacniacz kina domowego:

  • Podwójny procesor DSP SHARC z 32-bitowym przetwornikiem ESS Sabre DAC 
  • Symetryczny, monolityczny wzmacniacz z 11 kanałami o mocy 140 W 
  • Ponadczasowe charakterystyczne dla marki wzornictwo 
  • Nowoczesny interfejs ekranowy o wysokiej rozdzielczości 
  • Obsługa 8K dla 7 wejść HDMI / 3 wyjścia z HDMI Dolby Atmos / IMAX Enhanced / DTS:XPro / Auro3D 
  • Zaawansowana optymalizacja akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 / opcjonalna kalibracja Dirac Live 
  • Dostęp do muzycznych serwisów streamingowych za pośrednictwem HEOS / Spotify Connect / AirPlay 2 / Bluetooth
  • i wiele, wiele innych... 


[img:2]Aluminiowy pilot zdalnego sterowania z podświetleniem — widać co się robi po ciemku

Wzmacnianie Wzmacniacze zintegrowane Amplitunery Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN 4K/UHD Kompatybilny z multiroom Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz