PRO-JECT: Debut Evo 2 w kolorze czerwonego wina i wiele innych nowych smaków

Pro-Ject wraz Musical Fidelity po drugiej stronie czerwonej kurtyny (to jedna firma), miał najbardziej okazałe stoisko na całej wystawie, więc gdybym miał wyssać z brudnego palucha jakiś błyskotliwy wniosek, to powiedziałbym, że gramofony dla mas i dla elit (łącznie 60 modeli w 14 seriach, nie licząc odmian kolorystycznych) są obecnie najbardziej dochodową gałęzią branży audio.


[img:18](kliknij)

[img:3]Bordowy Debut EVO 2 / z tyłu w innych kolorach
(kliknij)

Dominik Hofer: Oto nowy Debut EVO 2. Debut od zawsze był naszą najlepiej sprzedającą się serią m.in. dlatego, że był dostępny w wielu kolorach, no więc znów zaczęliśmy się bawić i tak powstał ten piękny winnoczerwony motyw, bo jak być może wiesz pochodzimy z dużego regionu winiarskiego w Austrii. 

Oczywiście poza kolorem jest też kilka konkretnych ulepszeń — mamy teraz złącza RCA wpuszczone we frezowanie w korpusie. Jeśli spojrzeć od dołu, jest całkowicie płasko i czysto, nie widać nawet obudowy silnika. Nowością jest także talerz odlewany ciśnieniowo z aluminium (poprzedni Debut miał talerz tłoczony z arkuszy grubej blachy — red.), oraz łożysko ramienia przejęte z modelu Debut PRO i jest też nowa wkładka nazwana tak samo, jak gramofon.
Konstrukcja pochłania teraz o 25% mniej tworzyw niż wcześniej i ma również o 25% krótszą nazwę, bo wyleciało z niej słowo „Carbon” — to taki żart :) 

Pojawiło się też lekkie wgłębienie na talerz pomocniczy, a dzięki obniżeniu go forma gramofonu zyskała na wyglądzie. Kilka dodatkowych przejazdów obrabiarką CNC nie zwiększyło kosztów, za to dzięki tym 2 mm gramofon wygląda ładniej i bardziej schludnie. 
Spodziewamy się go w sprzedaży latem w cenie ok. 700 euro.


[img:4]Wgłębienie pod talerzem pomocniczym
+ nowy talerz z aluminium o konkretnej masie z tłumiącym drgania gumowym pierścieniem na obwodzie

[img:6]Nowa wkładka + nowe zawieszenie ramienia
(kliknij)

[img:5]Prosta, bezpretensjonalna forma, dobra cena, a teraz jeszcze lepiej zbudowany, więc też będzie przebojem / od dołu rzeczywiście płasko
(kliknij)

[img:7]XA B — aluminiowy talerz (taki sam jak w EVO 2) z ciężkim przyciskiem...
(kliknij)

Następny to XA B za mniej więcej 1200 euro należący do serii X. Jest to seria zaczynająca się od średniej półki i kończąca na prawdziwym Hi-Endzie. Ponownie powróciliśmy do pomysłu z akrylową plintą, co podniosło wizualną atrakcyjność tego modelu. 

Akryl sam w sobie jako materiał budulcowy jest OK, ale znacznie lepiej się sprawdza w towarzystwie masywnych aluminiowych dodatków, dlatego jest tu 10” aluminiowe ramię i cięższe czteropionowe zawieszenie kardana, z czterema punktami stykowymi, czyli coś, co normalnie pojawia się w naszych bardziej wyrafinowanych modelach, docisk płyt jest w komplecie. 

Przewidzieliśmy również możliwość upgdade'u w przyszłości poprzez wymianę koła pasowego na aluminiowe. 
Litera „B” w nazwie tego i kolejnego modelu pochodzi od wyrazu Balanced — bowiem sygnał jest wyprowadzony przewodem zbalansowanym. 

 [img:8]...i do kompletu równie masywne aluminiowe ramię

[img:9]6 PerspeX B — ten model jest z nami od jakiegoś czasu, ale zmodyfikowano w nim wyjście sygnału...

[img:10]... tak wygląda teraz gniazdo zbalansowane — 100 lat było potrzebne by ktoś zauważył, że w rowku zapisane są dwa kanały i może warto by je tak przetwarzać niezależnie / Pro-Ject oferuje już dedykowane wkładki i okablowanie ramion, by móc wycisnąć brzmieniowy max z tego rozwiązania

[img:11]T2 — w tym przypadku prościej znaczy lepiej, a pomimo to nadal bardzo porządna konstrukcja z ciężkim szklanym talerzem i aluminiowym ramieniem
(kliknij)

T2 to ubiegłoroczny debiutant, który potrafi bezprzewodowo przesyłać muzykę przez sieć Wi-Fi do dowolnego urządzenia strumieniującego w domu.

Istnieją modele gramofonów innych producentów wykorzystujące Bluetooth, ale chyba żaden nie jest równie przyjazny użytkownikowi, jak nasz. Po roku na rynku możemy z duma powiedzieć, że jego obsługa jest tak prosta, iż niemal nikt nie dzwoni w jego sprawie na infolinię po pomoc — to prawdziwy plug&play. 

Z moich obserwacji wynika, że częściej jest kupowany przez ludzi zorientowanych na rozwiązania lifestylowe i posiadaczy domów inteligentnych niż typowych fanów Hi-Fi. W tym gramofonie wszystko jest ustawiane w fabryce, więc nie wymaga on tych wszystkich regulacji niezbędnych w innych modelach. 


[img:12]Mamy tu antyskating zrealizowany na sprężynie, co jest pewnego rodzaju kompromisem, ale czasem lepszy działający kompromis, niż złe ustawienie bezkompromisowego ramienia
(kliknij)

[img:13]Amp Box RS2 200
(kliknij)

To pierwszy raz, kiedy w ramach koncepcji Pro-Ject Box powstał wzmacniacz klasy AB. Zwykle budujemy mniejsze rozmiarowo wzmacniacze klasy „D”. Będziemy w ramach najwyższej serii RS mieli więc mocny wzmacniacz AB. Powinien się ukazać jeszcze w tym roku. 


[img:2]Ta część wystawy robiła wrażenie, pokazywała bowiem literalnie kto tu rządzi” / jak to mówią do wyboru do koloru

Prezentujemy również piękną wystawę 24 ramion wprowadzonych na rynek w przeciągu ostatnich dwóch lat. To największa kolekcja, jaką Pro-Ject kiedykolwiek zrobił. Mamy zatem ramiona w kształcie litery „S”, są też proste z rurką węglową, albo z aluminium — wszystkie odmiany, jakie możesz sobie wyobrazić.
Wszystkie mają złącza SME i myślę, że żaden inny producent nie może się poszczycić równie zróżnicowaną rozmiarowo, kształtowo i brzmieniowo kolekcją.

Przygotowaliśmy program aktualizacji. Przykładowo gramofony Xtension 8 / 9 / 10 znakomicie nadają się do kustomizacji tymi ramionami — wystarczy wykręcić dwa wkręty, by wyjąć ramię i włożyć nowe. Cała wymiana zajmuje 5 minut. 


 [img:15]Modele najtańsze, z prostą stożkową rurką ramienia z włókna węglowego przeznaczone pod nowoczesne lekkie wkładki MM

[img:16]Wkładki MC wymagają nieco cięższych ramion, dlatego dla nich powstały ramiona o konstrukcji typu sandwich z aluminium i włókna węglowego

[img:17]

Ramiona gramofonowe w kształcie litery „S” mają tę zaletę, że można ich używać z dowolnymi wkładkami, zarówno z super lekkimi, jak i ciężkimi, o dużej i małej sztywności wspornika, ponieważ pozwalają na wymianę główki. Jeśli wybierz karbonowy headshell będzie on super lekki, jeśli wybierzesz drewnianą główkę, którą również mamy w ofercie możesz uzyskać więcej z większej masy, ponieważ będziesz mógł używać wkładek o bardzo dużej sztywności — dlatego eSki cenią bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy wiedzą, czego oczekują i wiedzą co robią. 

Równie ważne bywają kwestie wizualne — mamy więc wysoki połysk i matowa czerń, jak i mamy też wersje premium z łożyskami ze stali nierdzewnej, które mają większą masę, a okablowanie jest zrobione ze srebra. 

Reasumując: standardowe ramiona do nowoczesnych lekkich wkładek MM, karbonowo-aluminiowe jeśli chcesz mieć wkładkę MC, a kształt „S”, jeśli chcesz największej elastyczności w eksperymentowaniu.


Gdy już opanowałem oczopląs zdałem sobie sprawę, że nie patrzę na 24 różne modele, a na grupę carbonową i aluminiową, gdzie każde ramię ma 3 rozmiary, a ramiona metalowe są dodatkowo wykończone na szaro, czarno i błysk. Oczywiście na to nakładają się różne standardy łożyskowania i headshelli.
O ile osobiście nie zachwycają mnie rzeczy błyszczące, to muszę oddać sprawiedliwość, że najdroższa grupa to nie chrom, a ręczne polerowanie — 1 ramię / 1 osoba / 1 ośmiogodzinny dzień pracy.


[img:14]
(kliknij)

Gramofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Voice

tel.: +48 338 512 691
adres:
ul. Moniuszki 4 43-400 Cieszyn
Voice

Sklepy muzyczne > PRO-JECT rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz