7 marca 2016 00:37
Info Aplauz Aplauz tel: +48 22 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

Sennheiser ORPHEUS - polska premiera już w marcu

Przedstawiamy następcę legendarnego systemu słuchawek ORPHEUS z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W połowie marca w warszawskiej Zachęcie odbędzie się premiera tych najdroższych i ponoć najlepiej grających na świecie słuchawek.  

 
To najlepsze słuchawki, jakie dzisiejsza technologia pozwala wytworzyć. Żaden z systemów reprodukcji dźwięku na świecie nie jest w stanie zmylić naszych zmysłów w sposób, w jaki robi to ten produkt. Tworzy on absolutnie doskonałą iluzję, że jesteśmy całkowicie zanurzeni w dźwięku.
Daniel Sennheiser
 

Wzmacniacz

Trudno oczekiwać czegoś innego - zanurzenie w dźwięku to duża przyjemność. W celu uzyskania takiego efektu słuchawki Orpheus wykorzystują całkowicie nową koncepcję budowy wzmacniacza. Połączono tu charakterystykę impulsową wzmacniacza lampowego z niskim poziomem zniekształceń wzmacniacza tranzystorowego. Jego serce jest osiem lamp elektronowych, które przetwarzają sygnał wejściowy. Przewagą wzmacniaczy lampowych jest ich znakomita charakterystyka impulsowa – powiedział Axel Grell, Portfolio Manager Audiophile w firmie Sennheiser. Jednakże jednym z największych wyzwań jest ich wrażliwość na zakłócenia. Z tego powodu obudowa została zrobiona z ziarnistego, niejednorodnego marmuru Carrara. Moduł wzmacniacza jest w nim zawieszony w sposób niezależny. Oddzielenie lamp, w połączeniu z właściwościami tłumiącymi marmuru, przyniosło efekt w postaci ograniczenia do absolutnego minimum zakłóceń o charakterze strukturalnym. Same lampy elektronowe mają oddzielną obudowę. Ta konstrukcja została opatentowana. W jej skład wchodzą dodatkowe bańki ze szkła kwarcowego, które doskonale ekranują lampy od otoczenia.

[img:5]Za stopniem wzmacniacza lampowego znajduje się opatentowany stopień wzmacniacza o ultrawysokiej charakterystyce impulsowej. Jest on zintegrowany z nausznikami słuchawek. Ogromną zaletą takiej konstrukcji jest niezwykle mała odległość między wzmacniaczem a membraną - wynosi ona mniej niż jeden centymetr.

W wyniku tego system słuchawkowy wymaga do zasilenia zaledwie około 5 woltów. Sygnał z materiałem muzycznym jest symetrycznie przesyłany do wzmacniacza wysokich napięć, który jest zintegrowany w słuchawkach i następnie wzmacniany dopiero w tym miejscu. Takie rozwiązanie gwarantuje ekstremalnie wysoką wierność charakterystyki impulsowej przy relatywnie niskim poziomie poborze mocy. Podobnie jak lampy elektronowe we wzmacniaczu lampowym, tranzystory MOS-FET mają kwadratową krzywą charakterystyki. Dzięki temu udało się uniknąć silnych zniekształceń, które pojawiają się we wzmacniaczach z tranzystorami bipolarnymi.

Koncepcję tego wzmacniacza nazwano Cool Class A. W zakresie niskich częstotliwości wzmacniacz moc klasy A zapewnia przy każdej głośności. W przypadku pasma częstotliwości wysokich oraz ultrawysokich, wzmacniacz przełącza tryb pracy do zwykłej klasy AB. Następuje to jednak tylko w przypadku, gdy odsłuchiwany materiał zawiera bardzo nietypowe spektrum częstotliwości.

Przeprowadziliśmy obszerne analizy sygnału oraz liczne próby odsłuchowe, a także szczegółowe testy w celu precyzyjnego określenia, jak wysokie powinno być natężenie prądu dla danej częstotliwości, aby osiągnąć znakomity rezultat.

Axel Grell

 

Słuchawki

Proces wyboru materiałów dla systemu HE 1 był niezwykle drobiazgowy. Uwzględniał różne aspekty, a nadrzędnym celem było uzyskanie idealnej reprodukcji dźwięków. Każdy z ponad 6000 indywidualnych elementów był dobrany bardzo starannie, a ich właściwości akustyczne były skrupulatnie oceniane. Dopiero po znalezieniu optymalnej konfiguracji połączono je w całość. Na przykład elektrody ceramiczne wytwarzane są z wykorzystaniem skomplikowanego procesu natryskiwania i szlifowania. Membrany pokryte zostały powłoką platyny. Zastosowano tu metodę osadzania próżniowego w procesie odparowywania, dzięki czemu grubość membrany wynosi precyzyjne 2,4 mikrometra. Osiem żył przewodów o bardzo wysokiej sprawności zrobiono z miedzi beztlenowej, którą pokryto warstwą srebra.

Pasmo przenoszenia tego unikatowego przetwornika zaczyna się od 8 Hz i sięga 100 kHz. Jest to zakres częstotliwości, który znacznie przekracza możliwości ludzkiego słuchu, jednak ma to wpływ na wrażenia słuchowe. Sprawia, że dźwięki w słuchawkach są praktycznie pozbawione zniekształceń. Dla częstotliwości jednego kHz, przy ciśnieniu akustycznym wynoszącym 100 dB, całkowite zniekształcenia harmoniczne systemu wynoszą zaledwie 0,01%. Jest to najmniejsza wartość, jaką dotychczas zmierzono w systemach reprodukcji dźwięku.

[img:2]

System może współpracować z bardzo szerokim zakresem źródeł analogowych oraz cyfrowych. Oprócz wejść symetrycznych wzmacniacz posiada również niesymetryczne gniazda wejściowe. Odbierane sygnały są zmieniane w postać symetryczną przed ich dalszym przetworzeniem. Źródła cyfrowego sygnału audio są podłączane za pośrednictwem złącz S/PDIF (optyczne i współosiowe) lub USB. W celu przekształcenia sygnału cyfrowego na analogowy wykorzystano chip ESS SABRE ES9018.

W systemie HE 1 znajduje się osiem wewnętrznych konwerterów DAC. Pracują one z rozdzielczością 32-bitową i maksymalną częstotliwością próbkowania wynoszącą aż 384 kHz, lub też z sygnałami DSD z częstotliwościami 2,8 MHz oraz 5,6 MHz w przypadku symetrycznych sygnałów analogowych. W rezultacie całe spektrum reprodukowane jest bez żadnych zniekształceń.

Obudowa

Nie mniej czasu poświęcono walorom estetycznym. Obudowa z marmuru Carrara kryje automatycznie wysuwające się elementy (lampy i regulatory), a same nauszniki przykryto samoczynnie uchylającą się szklaną pokrywą. Poduszki uszne, wykonano w Niemczech. Wyprodukowano je ze skóry i hipoalergicznej i oddychającej mikrofibry. Wszystkie te materiały tworzą genialne połączenie koncepcji konstrukcyjnej, komfortu użytkowania oraz funkcjonalności. 

[img:4]

Możliwość prezentowania nowego Orpheusa to dla mnie niezwykle wspaniałe uczucie. Jest to istotny krok w stronę przyszłości. Ale muszę powiedzieć, że można się do tego przyzwyczaić. W ostatnich kilku dekadach wprowadziliśmy wiele przełomowych produktów.

Jörg Sennheiser

 

 

 

Słuchawki

Gdzie kupić?

SENNHEISER SENNHEISER www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Aplauz

tel.: +48 22 751 42 39
tel.: +48 22 205 07 79
adres:
ul. Graniczna 19 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > SENNHEISER rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz