14 marca 2016 23:42

Jak było u sąsiadów - Audio Video Show w Pradze 11-12.03.2016

Praska wystawa Audio Video Show nie jest tak wielka jak warszawska... i bardzo dobrze, bo dzięki temu, przez dwa dni mogliśmy skupić się na tym co było warte posłuchania. Tak więc bez zbędnego pośpiech zapraszamy na wycieczkę po czterech piętrach praskiego hotelu Don Giovanni. 

Niby wszystko tak samo a jednak zupełnie inaczej. Mniejsza wystawa daje więcej czasu na zapoznanie się z tym, co najciekawsze. Mniejsza wystawa to także mniej ludzi, mniejsze zmęczenie i w sumie większa radość i zadowolenie ze spędzonego tam czasu. Wyjeżdżaliśmy zatem bardzo zadowoleni tym bardziej, że dużą część wystawy nazwać można śmiało "egzotyczną" i raczej nie będzie łatwo zobaczyć niektórych wynalazków w Polsce.    

[img:1]

Prezentacja zestawów głośnikowych XAVIAN

Oprócz typowych, hotelowych pokojów do dyspozycji zwiedzających oddano wiele przestronnych sal. Rozlokowały się tam dobrze znane marki, lokalni dystrybutorzy, a w największych z nich wiodący na rynku, najlepiej rozpoznawalni producenci.  

[img:93]

Rodzina kolumn XAVIAN; od lewej stoją: OPUS MAGNUM, ORFEO oraz VIRTUOSA.

[img:94]

Zestawy głośnikowe Sonus Faber Il Cremonese w towarzystwie elektroniki Audio Research.

[img:95]

Zestawy tubowe Acoustic Avantgarde

[img:9]

[img:96]

Brytyjskie kolumny B&W z elektroniką Classé

[img:18]

W pokoju firmy Voice pokazano elektronikę CHORD, która zasilała kolumny duńskie kolumny Audiovector oraz niemieckie AudiPhysic.   

Polsko-czeski VOICE oraz pan Milan Weber pokazali wszystko co najlepsze. Oprócz  elektroniki Chord, zestawów kolumnowych marek Audiovector oraz Audio Physic, zobaczyć można było także subwoofery REL, elektronikę Primare, a wszystko połączone okablowaniem Cardas.

 

 

Rynek audio w Polsce i Czechach to dwa, nieco różne światy. Polski rynek jest "dalej" dzięki dobrej pracy dystrybutorów, prasy, dzięki Trójce (Program Trzeci PR). Ludzie mają gdzie posłuchać dobrego sprzętu, w salonach i sklepach jest lepszy wystrój i nieco inną obsługę klienta...

Milan Weber

[img:91]

Zestaw Cardeas oraz przekrój konstrukcji kolumn Audio Physic.

[img:92]

... i to co usłyszeliśmy od pana Milana dokładnie widać było na czterech piętrach praskiej wystawy. Duża cześć ekspozycji to rodzime firmy, lokalni dystrybutorzy i manufaktury, które zaprezentowały swoje, często bardzo ciekawe urządzenia.  

[img:2]

Szerokopasmowe zestawy RDacoustic z elektroniką Leben. 73 kg wagi, ale przy okazji 98 dB skuteczności - więc wzmacniacz może być nieco lżejszy. 

[img:8]

Bardzo przyjemnie brzmiące, ale tym razem słowackie zestawy firmy NEO. W środku przetworniki ACCUTON oraz komponenty MUNDORF. Obudowa z 28 mm MDF, front z litego drewna 55 mm.
LINK: www.neoaudio.sk

[img:97]

Zestawy Elfton. Wyglądają jak... z innej epoki, ale zestaw Magion czarował prawdziwie analogowym brzmieniem. Inspiracją dla nich była kolumna Dynaco A-25. Papierowy SEAS 10" wspiera ScanSpeak 1" - efekt soniczny dokładnie taki jak widać na zdjęciach - prawdziwe współczesne vintage. 
LINK: www.elfton.cz

[img:98]

I kolejna bardzo ciekawa propozycja. Zestawy PASSION TEN (podstawkowe) oraz podłogowe PASSION.
LINK: www.aq.cz

[img:106]

Firma FONOLAB to przede wszystkim akcesoria do gramofonów, ale na wystawie pokazała kolumnę, której będziemy na pewno szukać w Monachium. Duże zestawy pracują częściowo w obudowie zamkniętej, częściowo w systemie open-baffle. Na górze przetwornik FOSTEX. 

[img:6]

Kolumna, o której niewiele potrafimy napisać poza tym że jeszcze nigdy takiej nie widzieliśmy. Aktywne hybrydy tubowo-otwarte - konstruktor: Onda Liger z Łotwy. Konstrukcja to dwa 2-calowe tweetery oraz cztery 18-calowe woofery. Wszystko napędzają cyfrowe wzmacniacze klasy D. Moc - w zależności od sekcji: 100 i 700 W. Zestaw nie posiada obudowy - otwarta konstrukcja ma eliminować całe zło tradycyjnej skrzynki.

Gramofony

Pomimo panującej ogólnoświatowej mody na domenę analogową i swoistą dominację czeskiej firmy Pro-Ject, na wystawie gramofony nie dominowały. Czeska marka oraz kilku bardziej lub mniej znanych producentów pokazało jednak kilka ciekawych urządzeń.

[img:13]

Na jednym ze stoisk polski gramofon JR Audio pana Józefa Radzimskiego z Warszawy. Pod spodem polski wzmacniacz Egg-Shell oraz, także polskie kolumny, HORNS.

[img:14]

[img:15]

Gramofony czeskiej firmy 440 AUDIO, a poniżej walizkowe CROSLEY.
LINK: www.440audio.eu

[img:43]

Myjka płyt winylowych zbudowana na bazie gramofonu marki Technics SL-1200.

[img:32]

Technics

Marka Technics powraca na rynek. Będąc powiązaną z drugim gigantem - firmą Panasonic - wcale nie ma łatwo. Przez kilka niebytu na światowym rynku, w sklepach pojawić się ma wkrótce nowy gramofon SL-1200. Cena 3.000EU za wersję standardową (SL-1200G) oraz 4.000 EU za gramofon w wersji limitowanej (SL-1200GAE). Na wystawie prezentowano droższy model, który w sprzedaży pojawić się ma latem 2016 roku. Poza tym można było zobaczyć i posłuchać bardzo nowoczesny, ale umiejętnie nawiązujący do klasycznego audio, stereofoniczny wzmacniacz mocy SE-R1, kolumny SB-R1 oraz nieco bardziej poręczny i uniwersalny, wieloczynnościowy system audio o nazwie OTTAVA.

[img:3]

Poniżej system głośnikowy SB-R1.

[img:99]

Marki mniej znane

Wkraczając w świat wielkich marek zaczniemy jednak od tych mniej znanych. Na początek hybrydowe konstrukcje firmy PEARL EVOLUTION. Zestaw Balerina 401 to  trójdrożna kolumna zbudowana w koncepcji D'apolito z basrefleksem i 20 cm wooferem. Zestaw wygląda bardzo potężnie, ale waży zaledwie 35 kg.
LINK: www.pearlevo.com

[img:4]

Jeden z najciekawszych brzmieniowo systemów na wystawie: kolumna Blumenhofer serii Genuin oraz elektronika Accustic Arts. Skuteczność tych zestawów głośnikowych dużo powyżej 90 dB.

[img:5]

Także bardzo dobrze brzmiący hybrydowy zestaw Diva austriackiej firmy Vienna Physix. Diva to trzy przetworniki: basowy 10" oraz dwa z hornem: 4 i 1", do tego  cyfrowy wzmacniacz napędzający subwoofer

[img:7]

Nie zabrakło wielkich marek

[img:16]

Magnetofon marki Nagra - jeśli się nie mylę jedyny magnetofon szpulowy na wystawie, ale za to jaki! 

[img:100]

Kolumny Focal 

[img:101]

Gramoofony Pro-Ject

[img:102]

B&W

[img:103]

Audio Research...

[img:104]

Tannoy

[img:105:L]... oraz Raidho prosto z Danii, które w sali gdzie je prezentowano, udowodniły, że potrzebują niebanalnej amplifikacji i starannego ustawienia.  

Tak jak pisaliśmy na początku, wystawa nie była wielka, ale była dość ciekawa - szczególnie dla tych, którzy znudzeni są oglądaniem i słuchaniem ciągle tych samych produktów w kolejnych, często tak samo nudnych, konfiguracjach. W Pradze mieliśmy okazję zobaczyć wiele nowych, kompletnie nieznanych w Polsce marek i niewątpliwie to było najciekawszym doznaniem.  

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz