10 maja 2016 07:17
Info HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

Polscy wystawcy na High-End Monachium 2016

Największa na świecie wystawa sprzętu High-End w Monachium to 4 dni zwiedzania, słuchania muzyki i oglądania sprzętu. To wiele spotkań, wywiadów, kolacji i śniadań. To także wiele wypitej kawy, pokonanych pieszo kilometrów oraz zmęczenie, które czasami trudno oddzielić od radości, że mogliśmy w tym wszystkim uczestniczyć. Redakcja INFOAUDIO.PL zrealizowała w trakcie wystawy kilkanaście filmów, przygotowujemy także obszerną fotorelację z innych stoisk. Zrodziło nam się też kilka pomysłów, z których mamy nadzieję powstaną ciekawe projekty.

Dla osób, które tam nigdy nie były postaramy się stworzyć kilkuodcinkową opowieść, która nieco przybliży ogrom przedsięwzięcia jakim jest ta wystawa. Pokażemy wam najciekawsze naszym zdaniem ekspozycje oraz być może zainteresujmy czymś co zainspiruje do kolejnej zmiany urządzenia w waszym torze audio.

Wystawa w Monachium to po części 4 ogromne hale, które uzupełniają jeszcze dwa piętra wystawiennicze oraz osobna, mała wystawa w hotelu Marriott. Na piętrach I i II znajdują się wyłącznie przeszklone "boxy" oraz pokoje odsłuchowe z prawdziwego zdarzenia. Łączna liczba około 500 wystawców jest tylko wartością przybliżoną. W rzeczywistości na wielu stoiskach znaleźć można było produkty marek, których na próżno szukać w katalogu wystawowym czy mobilnej aplikacji.

Do dyspozycji gości pozostaje kilka restauracji, przedstawiciele prasy mogą korzystać z PRESSROOM. Bardzo użyteczna aplikacja pomagała zlokalizować poszukiwane marki i stoiska, a osoby które przylatywały samolotami mogły bez problemu dotrzeć do centrum wystawienniczego z lotniska bezpłatnym autobusem. Jednym słowem typowy "niemiecki porządek". 

[img:5]

Na zdjęciu powyżej i poniżej jedna z dwóch ogromnych przestrzeni gdzie można się spotkać i porozmawiać o interesach. Przeszklone boxy-pomieszczenia odsłuchowe to dość duże, dzielone czasami na dwie mniejsze przestrzenie, w których przygotowano pokoje odsłuchowe. W niektórych z nich warunki były na tyle poprawne, że słuchanie muzyki było wielką przyjemnością. To co widać na górnym zdjęciu po lewej stronie to wykonany z klocków LEGO model kolumny.

[img:6]

Zwiedzając wystawę bez problemu spotkać można ludzi, którzy przez wiele lat pracowali, aby współczesne audio osiągnęło kształt i brzmienie jakie znamy z prasy, reklam, wystaw i targów, ale dziś będzie tylko o polskich śladach na wystawie:

[img:1]

Dan D'Agostino - osoba, której przedstawiać nikomu nie trzeba

Polskie akcenty w Monachium

Dla wielu audiofilów trudna do zaakceptowania może być forma open-space na parterze, ale te stoiska traktować trzeba wyłącznie jako miejsce na prezentacje sprzętu, spotkania z producentami i dystrybutorami. Muzyki można było posłuchać jedynie w obrębie kilkunastu zamkniętych stoisk. Ich właściciele zdecydowali się wybudować coś w rodzaju zamkniętego ze wszystkich stron pokoju odsłuchowego. Prowadziły do ich drzwi, a tuż za nimi znajdowało się zazwyczaj 10-15 krzeseł lub sofa. Wielkie królestwo audio rozpościerało się na pierwszym piętrze, drugie zaś porównać można tylko do audiofilskiego raju. Tu ceny powierzchni osiągają pułap zaporowy i mniejsi wystawcy musieli zadowolić się miejscem na parterze. Na szczęście można było tam spotkać bardzo wielu, bardzo ciekawych producentów. Tam też lokowali się polscy wystawcy lub stoiska, gdzie ważnym elementem był polski akcent. 

MYTEK

Firma MYTEK wprowadza jako jedna z pierwszych na świecie standard MQA. Jest to próba przeniesienia za pomocą technologii streamingu studyjnej jakości nagrań w ich studyjnej, nieskompresowanej wersji do naszych systemów audio. Jakie są szanse na upowszechnienie się tego lansowanego ostatnio standardu dowiemy się wkrótce - system na razie jest w fazie rozruchu, jesienią ma być ogólnodostępny. Ale o szczegółach wkrótce dowiedzieć się będzie można więcej z filmów jakie przygotowujemy dla Michała Jurewicza i jego firmy.

[img:2]

Michał Jurewicz i stoisko jego firmy MYTEK.

[img:14]

Brooklyn DAC

[img:15]

Manhattan DAC

this.pl Audio

[img:3]

Firmę this.pl Audio reprezentował Tomasz Kamiennik (drugi od lewej), ale na stoisku REGA spotkaliśmy oczywiście Roy'a Gandy - szefa brytyjskiej firmy REGA. Z tego spotkania powstanie bardzo ciekawy film o jednej z najsłynniejszych światowych gramofonowych marek. 

ALBEDO

[img:4]

Kolejne ciekawe spotkanie na stoisku bydgoskiej firmy ALBEDO. Grzegorz Gierszewski oraz Paweł Topczewski z firmy ALBEDO, Stefano Jelo z włoskiej manufaktury Aqua Acoustic oraz Marcin Kałdan reprezentujący salon Audio Connect.

[img:34]

Firma ALBEDO obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia na polskim rynku. Z tej okazji wkrótce zaprezentowany będzie przewód, który konstrukcją nawiązuje do pierwszego produktu jaki został opracowany i wyprodukowany w 1996 roku.

LampizatOr

Nie mogło w Monachium zabraknąć Łukasza Fikusa oraz stworzonej przez niego firmy LampizatOr. W niezwykle przytulnym pokoju odsłuchowym, obok dość wyszukanej elektroniki odnaleźliśmy platformę antywibracyjną gdańskiej firmy STACORE.

[img:11]

STACORE

Firma STACORE to tak na prawdę dwóch ludzi: Bogdan Stasiak i Jarek Korbicz, którzy od jakiegoś czasu pokazują się w różnych miejscach związanych z audio ze swoim urządzeniem antywibracyjnym. Platforma STACORE od listopada - gdy zobaczyliśmy ją na Audio Video Show w Warszawie, przeszła kolejny lift i nabrała nieco więcej delikatności.

[img:12]

Na górze najwyższy model lampowego DAC firmy LampizatOr - Golden Gate DAC

[img:13]

FezzAudio

Fezz Audio - firma powiązana z Toroidy.pl oraz kojarzona coraz częściej z Pylon Audio -pokazała więcej niż się spodziewaliśmy. Oprócz znanego chyba wszystkim wzmacniacza Silver Luna można było zobaczyć i posłuchać wyższego modelu Silver Luna Prestige, najnowszego wzmacniacza Silver Luna Titania oraz wzmacniacza Fezz Audio Mira Ceti, który zobaczymy dopiero jesienią przed Audio Video Show 2016.

[img:26]

Maciek Lachowski

[img:29]

Fezz Audio - Silver Luna Titania

[img:30]

Konfekcjonowane przez Fezz Audio kable sygnałowe z wtykami firmy Ampenol

PYLON AUDIO

Ekipa Pylon Audio przywiozła prawie wszystko co obecnie produkuje jarocińska fabryka. Na stoisku można było zobaczyć kolumny z najnowszych jak i tych nieco starszych serii.  

[img:27]

Mateusz Jujka

[img:28]

Cała Ekipa polskiego stoiska Pylon Audio oraz Fezz Audio: na zdjęciu między innymi: Maciek Lachowski, Mateusz Jujka, Grzegorz Pardubicki (AVM), Tomek Lachowski.

JR Audio

Determinacja Pana Józefa Radzimskiego doprowadziła do powstania kolejnego pięknego gramofonu. Na pierwszy rzut oka różnice są niewielkie, ale przy tak skomplikowanym urządzeniu najistotniejsze są najmniejsze szczegóły. Zestaw podobnie jak w Warszawie korzystał z kolumn Horns oraz dedykowanej do nich amplifikacji. Wkrótce odwiedzimy manufakturę JR Audio i opowiemy wam na czym polegają różnice pomiędzy gramofonem, który znamy z wystawy Audio Video Show, a tym który widzieliśmy na wystawie w Monachium.

[img:16]

[img:17]

[img:37]

[img:38]

AVID i Michał Gogulski 

Firma AVID pokazała w tym roku coś innego niż tylko gramofony - wystawa High-End w Monachium była okazją do zaprezentowania nowych kolumn głośnikowych. Powoli referencyjny zestaw AVID-a osiąga swoją pełną postać: do kilku modeli gramofonów dedykowanych do nich phonostage oraz wzmacniaczy i preampu dochodzą zatem kolumny głośnikowe. Czy dystrybutor z Poznania będzie je oferował w Polsce okaże się wkrótce - zestawy nie będą tanie. Rozmawiając o ich konstrukcji i możliwościach można szybko dojść do wniosku, że cena będzie równie high-endowa.

[img:19]

Michał Gogulski na stoisku włoskiej manufaktury Diapazon

[img:23]

W pokoju odsłuchowym zaprezentowano wszystkie trzy zestawy serii Reference. Modele One oraz Two na razie nie są ostatecznie gotowe, a prace mające na celu osiągnięcie ostatecznego brzmienia jeszcze trwają. Podłączony do systemu model Reference Three to ważąca ponad 100 kg aluminiowa 2,5-drożna konstrukcja. Zastosowano w niej tytanowe przetworniki oraz 2-warstwową obudowę z litego aluminium przy czym warstwa zewnętrzna jest ażurowa.

Wkrótce przybliżymy czytelnikom te nowości AVID, naszym rozmówcą będzie Michał Gogulski, który prezentowanych kolumnach wie prawie wszystko. 

[img:24]

Franc Audio Acessories

Akcesoria Franc Audio Acessories ukryte były dosłownie w pokoju firmy Lawernce Audio. Oprócz drewnianych platform antywibracyjnych mogliśmy zobaczyć listwę zasilającą w nowym - nieco kontrowersyjnym, złotym kolorze oraz podstawki antywibracyjne.

[img:31]

Dotychczas znaliśmy tę listwę zasilającą w czarnym wykończeniu. Teraz miłośnicy innej estetyki będą mogli zamówić sobie ten sam produkt w kolorze złotym.

[img:32]

Natomiast reszta konfekcji firmy wydaje się kolorystycznie niezmieniona, tak więc podstawki antywibracyjne będziecie mogli zamawiać w tradycyjnych kolorach czarnym i białym, a platformy pod sprzęt z naturalnego drewna. 

[img:33]

[img:36]

 

Na koniec dwa bardzo miłe i zaskakujące spotkania.Pierwsze na stoisku niemieckiej firmy Dr. Kurt Muller, którą kieruje Polak - pan  Waldemar Gordzielik. Historia firmy, która zajmuje się kompleksową produkcją membran głośnikowych sięga roku 1934. Na stoisku można było zobaczyć i porozmawiać praktycznie o wszystkim co dotyczyło tej właśnie tematyki.

[img:18]

[img:35]

Drugie spotkanie miało miejsce na stoisku Audio Research. Osobą, która opowiadała nam o marce, przyszłości produktów i ofercie amerykańskiego giganta był Brandon Lauer, który wiele lat temu studiował w Polsce. To bardzo miłe spotkanie rozpoczęło się od niezwykłego "dzień dobry", które było dla nas sporym zaskoczeniem.

Zapewne na wystawie w Monachium było znacznie więcej biało-czerwonych akcentów. Wszyscy, których spotykaliśmy dzielili się refleksją, że polski ślad na monachijskiej wystawie jest coraz bardziej zauważalny. Z roku na rok zwiększa się ilość polskich wystawców oraz produkowanych i prezentowanych przez nich produktów. Dużą cześć z nich przedstawiliśmy powyżej, na wielu stoiskach zrealizowaliśmy materiały wideo, które wkrótce będziemy publikować.

  

Zobacz więcej:   

1. RELACJA

2. VIDEO + NEWSY

 3. GALERIE

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz