20 lipca 2016 05:58
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

BEOPLAY H5

Pomysł w Beoplay był zapewne taki - nadchodzi gorące lato, zróbmy więc gorącą premierę, a tu… lipiec deszczowy jak listopad. Czy pogoda wpłynie na postrzeganie tych słuchawek? Ani trochę, bo co za różnica jaka pogoda za oknem gdy najnowszy model Beoplay H5 jest pyło- i bryzgoszczelny.

 

[img:11]

 

Szanowne czytelniczki z góry przepraszam za seksistowskie uwagi, ale jak tu się oprzeć pokusie opisując słuchawki w kolorze brudnego różu - info dla mniej zorientowanych (czyt. facetów) - w tym przypadku „brudny” oznacza odcień, a nie opis ich stanu w trakcie odsłuchów. Firma wypuściła dwie wersje kolorystyczne - czarny standardzik i właśnie owe przepiękne damskie różane i piszę to bez przekąsu - one są po prostu kobiece w najlepszym znaczeniu tego słowa - lifestyle na max.

 

Budowa i funkcjonalność

[img:13:R]Bang&Olufsen to firma, której produkty cechuje bardzo wyszukane wzornictwo. Słuchawki Beoplay H5 potwierdzają tę regułę: są przykładem wizualnego minimalizmu, zaawansowanego designu i kreatywności inżynierów, których współpraca tworzy większą wartość niż suma składników. Oto możemy teraz nabyć bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, w których wszystko udało się ukryć w środku niewielkiej obudowy! Żadnych dodatkowych źródeł zasilania ukrytych w łączniku za głową lub innym dyndadełku.

Po prostu dwa akumulatory po 50 mAh (po jednym na kanał) wewnątrz każdej ze słuchawek i jakby tego było mało również ładowane bezprzewodowo za pomocą dedykowanej stacji dokującej USB - 2h ładowania i do 5h grania. Jest też, wbudowany w pilot sterowania mikrofon do rozmów telefonicznych i w komplecie 7 (słownie siedem) par uszczelniaczy do uszu - 4 rozmiary silikonów i 3 wielkości pianek z siateczką (tamującą „mód”) dla sportowców.

 

[img:14]

Ładowarka jest po prostu prosta, piękna i funkcjonalna niczym poranek na Mazurach

[img:18:R]Pora na B&Olufsenowe smaczki: w obudowy wmontowano niewielkie ale silne magnesiki. Tak więc gdy wyjmujemy słuchawki z uszu zamiast dyndać na lewo i na prawo „sklejają” się nam na w coś wisiorkopodobnego co znacząco zmniejsza szansę na ich przypadkowe zgubienie. Ale to nie wszystko - zetkniecie magnesów działa jak automatyczny wyłącznik słuchawek. Poprawia to ich bilans energetyczny, jednocześnie za pomocą tych samych magnesików słuchawki możemy osadzić w stacji dokującej, co  automatycznie uruchamia proces ładowania.

Jako żywo przypomina to Applowski koncept wtyczek MagSafe - ciekawe czy B&O już jest ścigany za „naruszenie” jakiegoś patentu Apple? Ponowne włączenie i automatyczne nawiązanie połączenia Bluetooth z ostatnio używanym źródłem - środkowy przycisk na pilocie (przyciśnięty o kilka sekund dłużej - parowanie urządzeń). Jak już jesteśmy przy pilocie - wypada pochwalić firmę za możliwość niemalże płynnego podgłośniania i ściszania (nie czuć skokowości).

[img:12:R]

4 rozmiary sylikonów (L, M, S i XS). Zastosowanie dla największego mogę sobie wyobrazić ale XS mnie zaskoczył - jest tak cienki, że chyba nawet japońskie dziewice uznałyby go za przesadnie mały. Może to rozmiar dla dzieci? Ale kto normalny pozwoliłby swojemu małemu dziecku używać dokanałówek... no, nie wiem.
Znacznie fajniejsze są gąbeczki z pamięcią kształtu (3 rozmiary) - są wygodne, mniej odcinają od otoczenia (czyt. bezpieczniejsze na ulicy), oddychające (to ważne dla zdrowia) i z wklejoną siateczką by tzw. "płyny" nie dostały się do wnętrza obudowy.

 

Za transmisję sygnału w H5 odpowiada Bluetooth w najnowszej wersji 4.2. Jest to obecnie najbardziej energooszczędne i jednocześnie bardzo szybkie rozwiązanie dla łączności bezprzewodowej. Pracuje on w nowym protokole IPv6, który stanowi całkowicie nowatorskie podejście do tematu bezpieczeństwa w tzw. internecie rzeczy. Nowy Bluetooth niejako niechcący posiada pewną przydatną właściwość, która nie była chyba świadomie projektowana, ale chwała za to jak to wyszło - energooszczędność wymusiła mniejszy zasięg łączności czyli znacznie szybciej zorientujemy się, że nasz telefon właśnie zmienił właściciela, albo po prostu wypadł z kieszeni podczas biegania: 3-5 m oddalenia i nastaje alarmująca cisza. Jednym z obsługiwanych kodeków jest aptX-LL (Low Letancy) więc H5 powinny się również sprawdzać podczas oglądania filmów w nocy utrzymując synchronizację dźwięku z ruchem ust aktorów.

Appka „Beoplay”

Firma zachęca do pobrania firmowej aplikacji (iOS, Android), która nie jest niczym wielce wyszukanym, ale posiada przynajmniej jedna naprawdę bardzo fajną funkcjonalność: Tonetouch - takie DSP „nie dla idiotów” - czyli możliwość płynnej zmiany charakterystyki brzmienia zależnie od nastroju.  Obsługuje się to jeżdżąc palcem po ekranie smartfona. Aplikacja współpracuje również z innymi produktami firmy: głośnikami Beoplay: A1, A2, A6, A9, S3 oraz słuchawkami H5 (acz z tymi ostatnimi w dość symboliczny sposób).

[img:16]

Aplikacja pozwala zarządzać wieloma produktami. Z jej pomocą można zmienić nazwy urządzeń na bardziej przyswajalne. Można także zaktualizować kolor tła tak, aby harmonizował z odcieniem obudowy słuchawek. Dzięki Tonetouch możemy "na ucho" dobrać charakter brzmienia do aktualnego nastroju. Pomocny jest w tym płynny wybór ustawień pośrednich oraz regulacja siły efektu. Każdy chyba potrafi odróżnić czy ma ochotę w danym momencie na brzmienie relaksujące czy bardziej pobudzające. W razie problemów appka przekierowuje nas do strony wsparcia technicznego. Ciekawostką jest ostatni screen. Program z uporem maniaka usiłuje zmusić nas do ujawnienia miejsca naszego pobytu, ponieważ uznałem, że B&O nie musi tego wiedzieć więc odmówiłem podania lokalizacji - efekt to żądanie włączenia GPS przy każdej zmianie ekranu - to jakieś jaja.

 

Brzmienie

W redakcji określiliśmy je bardzo dyplomatycznie: „nie dla audiofili”. To adekwatna diagnoza co wcale nie oznacza wydania na H5 wyroku skazującego. Jak powszechnie wiadomo prąd to jeden z podstawowych filarów dobrego brzmienia, szczególnie reprodukcja basu jest energożerna - stąd te gigantyczne transformatory w sprzęcie wysokiej klasy - tak więc gdy podaż prądu jest limitowana wielkością akumulatorków trzeba pójść na jakiś kompromis. Jednym słowem opisywane słuchawki są piękne, ale grają specyficznie i nie jest to ten rodzaj grania do jakiego B&O nas przyzwyczaił. Na przykład recenzowane niedawno przez nas słuchawki H8 też trudno było nazwać konstrukcją audiofilską, ale miały one basowego kopa, który mógł się podobać. W H5 tego pazura nie ma, przez co na tle innych produktów firmy, jawią się one jako bardzo łagodne i powiedzmy szczerze - nienachalne. Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że tak w ogóle to bas istnieje tyle, że słychać go dopiero gdy wciśniemy słuchawki na maksa głęboko w kanały słuchowe, a to nie każdy lubi.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli (w moim odczuciu słuchawki są uczciwie wycenione) - jeżeli przed nami leżą słuchawki za umowny tysiąc złotych to albo ten tysiąc został zainwestowany w brzmienie albo w design. Ponieważ w biznesie nie należy liczyć na ekonomiczne cuda, to gdy słuchawki i grają i wyglądają to kosztują po prostu dwa tysiące. W tym przypadku mamy do czynienia z modelem znakomicie zaprojektowanym designersko za tysiaka + 100 zł.

[img:15]

Gdy oglądamy wybory miss mokrego podkoszulka to czy robi nam różnicę czy kandydatka ma w głowie coś więcej niż kilka wykutych na blachę frazesów o dzieciach, zwierzętach i miłości do wycinanej puszczy amazońskiej? H5 są w naturze dużo ładniejsze niż to pokazują zdjęcia. Gdy złączone magnesami zawisną na damskiej piersi  niczym wisiorek, to przykują wzrok niejednego faceta i może o to w tym chodzi? Dlatego nie męczmy ich dłużej audiofilskimi oczekiwaniami - powołano je do życia dla wyższych celów niż  sama muzyka.

W skrócie

Bezprzewodowe dokanałówki / przetwornik 6.4 mm / Bluetooth 4.2 z aptX, aptX-LL, AAC / 20-20.000 Hz / woreczek z mikrofibry / 4 rozmiary silikonów + 3 rozmiary pianek Comply / pilot + mikrofon telefoniczny / kolory: czarny, brudny róż / stacja dokująca ładująca bezprzewodowo / do 5h grania / 18 g

[img:17]

 

 

Słuchawki

Gdzie kupić?

Beoplay Beoplay www.beoplay.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Beoplay rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz