

Klipschorn i Heresy: limitowana edycja na 70-lecie!
Amerykańska firma Klipsch obchodziła w maju tego roku 70-lecie swojej działalności. Z tej okazji przygotowano limitowaną wersję flagowej kolumny Klipschorn w nowej egzotycznej okleinie naturalnej Australian Walnut, znanej również jako Queensland Walnut. Warto także przypomnieć, że kolumna ta była pierwszym produktem firmy wyprodukowanym w 1946 roku.
Niezwykle oryginalny KLIPSCHORN jest jedną z nielicznych kolumn, które można postawić w narożniku pokoju. W jego konstrukcji jednym z najważniejszych elementów jest niskotonowy głośnik tubowy, który akustycznie wykorzystuje podłogę i ściany pomieszczenia odsłuchowego. Obudowa taka to doskonały przykład efektywnego wykorzystanie przestrzeni odsłuchowej. Konstrukcja jest tak skuteczne, że można ją uruchomić przy pomocy wzmacniacza dysponującego mocą jednego wata!
Mówiąc najprościej, jest to konstrukcja, której nie można poprawić. Opiera się o prawa fizyki i sprawa wydaje się być w tej kwestii zamknięta.
Możliwość pozyskiwania drewna z drzew, które rosną na nadmorskim płaskowyżu North Queensland w Australii jest ograniczona. Kolorystycznie drewno charakteryzuje się bardzo szeroką gamą kolorów i wzorów. Zazwyczaj przybiera barwę jasno złotą poprzecinaną mocno kontrastującymi brązowymi, szarymi, czarnymi a nawet różowymi smugami o zróżnicowanym kształcie, czasami nawet falistym. Poszczególne płaty forniru są odpowiednio przygotowane i składane tak, aby pary kolumn pasowały do siebie niczym dwie strony otwartej książki.
Kolumny Klipschorn w okleinie Australian Walnut zostały wyprodukowane zaledwie w ilości 70 par. Każda z nich jest sygnowana numerem seryjnym i podpisem wytwarzającego ją rzemieślnika. Na tabliczce znamionowej opisana będzie historia jedynego na świecie głośnika który produkowany jest nieustannie od 70 lat. Na froncie nadstawki średnio-wysokotonowej figuruje archiwalny logotyp z nazwą.
Oprócz legendarnych kolumn Klipschorn, amerykański producent przewidział również coś specjalnego dla miłośników nie dysponujących zbyt dużą przestrzenią. Są to kolumny, również z serii Heritage, ale tym razem najmniejszy model Heresy.
Tego modelu przygotowano jedynie 70 par. Wykończono je także fornirem Australian Walnut, więc ich dostępność będzie mocno ograniczona. Perfekcyjnie dopasowane płaty okleiny sprawiają wrażenie jakby obudowy wykonane były z jednej kawałka drewna. W modelach z limitowanej serii cokół został wykończony czarnym matowym lakierem, który doskonale współgra ze srebrzystą, lustrzaną maskownicą i obudową wykończoną ekskluzywnym fornirem.
Na froncie figuruje archiwalny logotyp z nazwą kolumny. Wszystkie pary są numerowane i sygnowane przez wytwarzającego je rzemieślnika. Kolumny Heresy budowane są w niezmienionej formie od 1957 roku.
Gdzie kupić?
Dystrybucja w Polsce:
Konsbud HI-FI
