13 listopada 2016 15:20
Info Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa HiFiPRO - Warszawa Skierniewicka 34a / U2 (wejście od ul. Skierniewickiej) 01-230 Warszawa

Audio Video Show 2016 - MP3 Store

Warszawskie, trzydniowe święto pasjonatów sprzętu audio i wideo to impreza z tradycjami. Tegoroczna jubileuszowa, dwudziesta edycja naszpikowana była super-atrakcjami i nie brakowało na niej najdroższego sprzętu na świecie. Powołana do życia STREFA  SŁUCHAWKOWA gościła jedno z takich urządzeń. O tym czy ilość zer świadczy o jakości opowiada nam Wojtek Cicherski - szef sklepu MP3 Store w Łodzi.

Do rozmachu całej imprezy dostosowała się także strefa słuchawkowa, gdzie jednym z wystawców była moja rodzima firma MIP. Jestem szefem jednego ze sklepów naszej sieci MP3Store, a sklep mieści się Łodzi. Jako firma MIP staramy się rozwijać i mam nadzieję, że z roku na rok, stali bywalcy imprezy widzą ten proces. Na przykład w tym roku, po raz pierwszy na naszym stoisku, zagrały kolumny i monobloki - urządzenia, które do tej pory raczej u nas nie gościły. 

Zdecydowaliśmy się podzielić naszą wystawę na dwie oddzielne części: pierwsza z nich to pokój z “dużym” sprzętem, druga część to stoisko w strefie słuchawkowej, gdzie prezentowaliśmy mniejsze urządzenia. 

Pokój z dużym-małym audio...

Po raz pierwszy towarzyszyły nam kolumny, a to za sprawą naszego flagowego obecnie  zestawu Auralic. Dwa monobloki Merak i streamer z przedwzmacniaczem Altair, który w tym zestawie pracował jako źródło, odtwarzając pliki z dysku i ze znanego i popularnego serwera muzycznego TIDAL. Kolumny, które pokazywały możliwości zestawu to zdobywcy wielu nagród, duńskie Audiovector S3 Signature w przepięknym pomarańczowym kolorze, przywodzącym na myśl samochód Lamborghini.

[img:4]

Zestaw zagrał bardzo dobrze: pełnym, ale nie efekciarskim, dynamicznym i dobrze kontrolowanym dźwiękiem. W odpowiednich chwilach dźwięk brzmiał relaksująco, a przy odpowiednim repertuarze pokazywał ostry pazur. Monobloki Auralica cechują się totalną prostotą. Nie posiadają nic poza włącznikiem z przodu i portami z tyłu. Asceza design nie miała nic wspólnego z bogactwem brzmienia. W naszym sklepie przy ulicy Rewolucji 1905 roku w Łodzi, taki zestaw zestawiony tylko z innym kolumnami, umila nam czas na co dzień. I wiem, że równie wiele pokazuje z kolumnami które nie kosztują 13.000. Altair to wysokiej klasy streamer muzyczny z przetwornikiem cyfrowo analogowym i przedwzmacniacze oraz wzmacniaczem słuchawkowym. Mnogość portów pozwala wykorzystać go w praktycznie dowolny sposób i zadowoli każdego melomana.

 

 

Zarówno płyty CD i analogi mają się dobrze, ale nie ma nic bardziej wygodnego jak streaming muzyki. Jeden klik i już słuchamy najnowszych nagrań, dowolnego wykonawcy i to w jakości, która raczej kojarzona była do tej pory z najlepszymi odtwarzaczami CD.

 

 

Drugim zestawem głośników były Graham Ch - małe monitorki z troszkę ciemniejszym brzmieniem, ale nie często z nich graliśmy bo były na tak duży pokój po prostu za małe. Choć osobiście ich brzmienie mi bardziej pasowało.

Topowe słuchawki

Drugi zestaw oparty był o flagowy wzmacniacz lampowy Fostex HP-V8. Za ponad 40.000 zł, wzmocnione przetwornikiem Chord Dave za prawie 50.000 zł mogliśmy zaprezentować możliwości najlepszych słuchawek producentów znajdujących się w naszej dystrybucji. Wzmacniacz zadziwiał wszystkich od momentu montażu. Na stole musiały go ustawiać dwie osoby, a odsłuch wręcz szokował jakością. Wielu odwiedzających było zdziwionych, że tak wielki wzmacniacz z tak dużymi lampami napędza tylko słuchawki...ale jak napędza.

[img:3]

Szczerze nie słyszałem jeszcze z innych urządzeń tak grających słuchawek. Wiem, pozostaje kwestia synergii, bo coś może po prostu się kompletnie nie zgrać, ale to co pokazuje Fostex z dobrze dobranym zestawem słuchawkowym to mistrzostwo świata.

Słuchawki towarzyszące naszej “królewskiej” parze to premierowe AKG K872 - polska premiera na naszym stoisku, Focal Elear, Sennheiser HD800S i Fostex TH 900MK2.

Słuchawki AKG K872 są rozwinięciem konstrukcji z 2014 roku. Poprzednie - K812 posiadają niemal identyczną specyfikację techniczną co ich popularny pierwowzór. Mamy więc do czynienia z parą dynamicznych przetworników 53 mm, które wzbudzane są przy pomocy magnesów neodymowych. Potrafią one generować strumienie magnetyczne o gęstości 1.5 Tesli. Konstrukcja zamknięta i potężne nausznice stwarzają niesamowity komfort odsłuchu. Cena około 6.500 zł.

 

[img:5:L]Przeczytaj nasz test słuchawek FOCAL Elear

 

Focal Elear to produkowane całkowicie we Francji audiofilskie słuchawki otwarte. Wykorzystano tu najlepsze, opracowane podczas projektowania modelu Utopia (flagowy model Focal), technologie . Francuzi stworzyli słuchawki o unikalnej jakości, których możemy słuchać godzinami. Cena ok 4.500 zł. Sennheiser HD800 znamy chyba wszyscy HD800S to odświeżona, lekko poprawiona w stosunku do pierwowzoru, reedycja. Różnice między starymi a nowymi 800-kami są praktycznie kosmetyczne, choć - w bezpośredniej konfrontacji - do zauważenia. To nadal, bez wątpienia słuchawki z najwyższej półki. Cena ok 6.500 zł.

 

 

Strefa słuchawkowa było chyba najcichszym miejscem na wystawie, ale wystarczyło je założyć, aby z łatwością przenieść się do zupełnie innego wymiaru.

 

 

Jednak to co najlepsze ze wspomnianych wcześniej konstrukcji odnajdziemy we flagowym modelu Fostex TH 900 MK2. Konstrukcja zamknięta, a słuchawki grają taką sceną jak najlepsze konstrukcje otwarte. Bas, średnica i góra mogą być wzorem dla innych producentów. Na naszym stoisku, właśnie te słuchawki wzbudzały najwięcej emocji. Nie dziwię się, że po wystawie dostaliśmy na nie tyle zamówień. Cena nie odbiega od pozostałych - 6.500 zł. 

W pokoju odsłuchowym prezentowaliśmy też pozostałe modele Auraliac: Aries Mini, Aries Femto, Taurus Pre MK2 i Vega. Towarzyszyły im wspomniane wcześniej zestawy słuchawkowe. Grupę produktów Auralic uzupełniał koleżka z Japonii - Furutech ADL Stratos, który jest wzmacniaczem słuchawkowym z DAC i przedwzmacniaczem oraz przedwzmacniaczemem gramofonowym. Ciekawostka, Stratos, dzięki możliwości zgrywania w formie cyfrowej na dysk, umożliwia kolekcjonowanie płyt analogowych w formie plików.

 

 

Jak widać, w tym roku stawialiśmy na urządzenie wykorzystujące streaming plików muzycznych. Muzykę odtwarzaliśmy także
z dysków i  domowych serwerów muzycznych. Takie podejście dominowało nie tylko u nas. W wielu systemach i to tych znacznie droższych, różne formaty plików rządziły. Cóż być może przyszłość... jest zawarta plikach.

 

 

Strefa słuchawkowa

Pod logami Astell&Kern oraz MP3Store prezentowaliśmy to z czego najbardziej jesteśmy znani i od czego zaczynaliśmy naszą przygodę na Audio Video Show czyli różnego rodzaju urządzenia typu DAP, przenośne wzmacniacze, przetworniki DAC oraz słuchawki.

Wśród odtwarzaczy Astell&Kern prym wiodły najnowsze AK70. Nadal odtwarzacz ten zbieraj żniwo przeróżnych nagród i śmiało nazwać go można najlepszym w mijającym roku. Oczywiście nie zabrakło całej gamy serii AK 3XX i najtańszego AK Junior. Odtwarzacze uzupełniały słuchawki IEM ze stajni A&K: najnowsze, powstałe we współpracy z JH Audio - Michelle oraz stworzone wspólnie z Beyerdynamic- T8iE MK2.  Są one specjalnie dedykowane dla odtwarzaczy Astell&Kern. Słuchawki te to propozycja dla osób potrzebujących czegoś małego, dyskretnego i mogącego zastąpić duże słuchawki nauszne. Nie ustępują one walorami muzycznymi swoim większym odpowiednikom. Obok IEM-ów pokazaliśmy też inne znane modele: Beyerdynamic AK T1p i AK T5p - odpowiedniki T1 i T5.  

Ostatnim produktem z pod znaku Astell&Kern, był XB10 - malutka pastylka, mogąca z każdego telefonu lub tabletu stworzyć przyzwoity system audio. Posiadacze telefonów, którym brakuje jakości znanej z urządzeń Astell&Kern powinni być zadowoleni. Dzięki XB10 można cieszyć się dźwiękiem jakości HD. Ten maluch to DAC i wzmacniacz słuchawkowy, w którym - oparta o najnowszy kodek Apt-X HD technologia Bluetooth - zapewnia jakość, wygodę i mobilność.

 

[img:5:L]Przeczytaj nasz test Astell&Kern XB10

 

Oprócz odtwarzaczy Astella pokazaliśmy nowe produkty marek Fiio, iBasso, Fostex, Cowona, Sound Magic i SMSL Audio. Fiio to przenośne odtwarzacze  Fiio X3 mk2, Fiio X5 mk2, a przede wszystkim Fiio X1 mk2 - najnowsze dzieci producenta. Za bardzo przystępną cenę 499 zł otrzymujemy, niewiele ustępujący znacznie droższym konstrukcjom, odtwarzacz. Fiio wyposażył  X1 w bluetooth 4.0, obsługę plików 24bit/192kHz i zdalne sterowanie z oddzielnego pilota lub pilota na przewodzie słuchawkowym. Jak to gra? Cena kompletnie nie oddaje możliwości X1 bo bliżej im do urządzeń ponad 2 i 3 razy droższych. Przekonajcie się sami - zapraszamy.

Kolejna firma iBasso obecna jest na naszym rynku dopiero dwa lata. Ma już jednak spore grono wielbicieli. Ostatni ich produkt to DAP iBasso DX80 - mój osobisty prywatny odtwarzacz. W przystępnej cenie oferuje bogate możliwości. Obsługa gęstych plików HD, funkcja DAC, mocny wzmacniacz słuchawkowy, wyjście optyczne na zewnętrzne urządzenia jak również analogowe line out. Do tego dwa sloty na kartę pamięci i niezła bateria. Zgrywa się jak dla mnie idealnie z moimi prywatnymi słuchawkami - HD540 Reference i oBravo EAMT-3W.

Słuchawki Fostex był kompanem dla większości odtwarzaczy. Wspomniałem już  wcześniej o TH 900 mk2, bardziej budżetowym modelu TH 610 oraz T40/50RP mk3. Niższa cena nie oznacza gorszego wykonania. Inne brzmienie, nieporównywalne z flagowym modelem Fostexa, ale spokojnie mogą one stanąć w szranki z modelami ze swojego pułapu cenowego.

Dalej marki iRiver i Cowon. Niegdyś - gdy tworzyliśmy firmę - były to nasze najważniejsze produkty. Z tymi dwoma producentami zaczynaliśmy, dlatego zawsze znajdą u nas miejsce. Na szczęście jest co pokazywać. Cowon Plenue P1 i Cowon Plenue M2 to dwa bardzo zaawansowane DAP-y, mające niesamowite możliwości. To pierwsza liga wśród odtwarzaczy.

Sound Magic to oczywiście słuchawki: typowe modele dla lubiących ruch i aktywny tryb życia: P55 Vento oraz duże nauszne, zamknięte HP150. Pierwsze to wynik dwóch lat projektowania i testów. Wygodne, dobrze brzmiące, typowe słuchawki do telefonu lub odtwarzacza. Drugie to pełnowymiarowe słuchawki nauszne o konstrukcji zamkniętej.

SMSL Audio zagościł u nas z dwoma produktami: lampowym wzmacniaczem słuchawkowym T1, który wyposażono w przetwornik cyfrowo analogowy oraz przetwornik cyfrowo-analogowy M9 ze zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym.  SMSL T1 zrobił spore zamieszanie ponieważ wielu klientów zamawiało lub też od razu chciało go kupić -lepszej rekomendacji nie trzeba. Wzmacniacz lekko ociepla brzmienie, nie zamazuje szczegółów. Do tego daje sporą przestrzeń, szeroką scenę i dużą wydajność. Warto zapamiętać SMSL T1.

Pozostał ostatni producent - firma Questyle. Posiada ona w swojej ofercie bardzo ciekawe produkty np. całkowicie bezprzewodowe zestawy wzmacniaczy zintegrowanych lub jeden z najlepszych odtwarzaczy typu DAP na świecie: Questyle QP1R. Chyba każdy kto interesuje się rynkiem tego typu urządzeń o nim słyszał. Obsługa plików DSD128 i pracujący w czystej klasie A, wzmacniacz słuchawkowy. Dodatkowo duża łatwość z jaką napędza praktycznie każde słuchawki - czego chcieć więcej? Gdybym nie miał już swojego playera to QP1 byłby moim kolejnym zakupem. Ma swoje błędy, znany kłopot z kółeczkiem, ale to jak gra rekompensuje wszelkie, związane ze sterowaniem, niedogodności.

Drugi produkt Questyle’a to przetwornik cyfrowo analogowy ze wzmacniaczem zbalansowanym CMA600i - robi to co trzeba: napędza słuchawki i pracuje jako DAC. Trudno się do czegoś przyczepić.

[img:1]

Wiele osób pyta mnie co było najlepszego na tegorocznej wystawie Audio Video Show... co ciekawego widziałem? Jakby tu powiedzieć… największym zawodem dla mnie było to, że oprócz swojego stoiska firmowego i toalet na Stadionie Narodowym nie widziałem nic. Serio. No nie do końca raz prawie pobiegłem kupić kilka analogów :)  i wstąpiłem posłuchać kolumn Wilson Audio za 2 miliony złotych... w tym roku zazdrościłem zwiedzającym.

 

Wojtek Cicherski - MP3Store Łódź.

 

 

Słuchawki
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz