11 marca 2024 14:00
Piotr Sadłoń INFOMUSIC.PL Info ESS Audio ESS Audio tel: +48 (22) 2041 200 www.essaudio.pl

JBL Professional Day: wydarzenie dla firm rentalowych [video relacja]

Wśród licznego grona producentów systemów nagłośnieniowych jest kilku, którzy - zwłaszcza dla młodszego pokolenia - obecni są na rynku "od zawsze". To marki, które rozpoczynały swoją działalność w czasach, w których nikomu nie śniło się jeszcze o cyfrowych konsoletach czy procesorach, a idea systemów nagłośnienia line array - tak obecnie powszechnych - dopiero kiełkowała w głowach wizjonerów. Do takich firm należy JBL, założony przez Jamesa B. Lansinga jako "James B. Lansing Sound" (stąd JBL) tuż po II wojnie światowej, tj. w 1946 roku. Prawie 80 lat później firma wciąż ma się dobrze - choć w tzw. międzyczasie wiele się zmieniło - a jeśli ktoś chciał się o tym przekonać miał do tego okazję podczas JBL Professional Day - zorganizowanego przez polskiego dystrybutora ESS AUDIO. Jak było?

Zapraszamy na video relację z JBL Professional Day 2024 w Łodzi

Dla kogo impreza?

JBL Professional Day to wydarzenie zorganizowane przez przedstawiciela tego producenta w Polsce, firmę ESS Audio, 4 marca w łódzkim kubie Wytwórnia. Impreza zgromadziła spore grono uczestników, a można tam było poznać przekrojowo szeroką ofertę JBL-a dotyczącą zarówno koncertowych systemów nagłośnieniowych, przenośnych urządzeń głośnikowych czy monitorów studyjnych, a także systemu immersyjnego firmy TiMax.

Szczególnym zainteresowaniem - jak to tuż przed sezonem - cieszyły się koncertowe systemy nagłośnieniowe, w tym flagowy, wielkoformatowy VTX A Series oraz "wielozadaniowy", skalowalny SRX 900 Series.

[img:1]

System koncertowy VTX A Series

Seria VTX A to rozwiązanie nowej generacji przeznaczone do obsługi festiwali i koncertów średniej i dużej wielkości oraz do wysokiej klasy instalacji stacjonarnych. Zastosowane w serii VTX A przetworniki nowej generacji zostały zaprojektowane od podstaw przez firmę JBL pod kątem uzyskania wysokiej wydajności i równomiernego pokrycia oraz kontrolowanej kierunkowości w zakresie od 90–120 stopni (w zależności od modelu), aby dopasować ją do wymagań danego nagłaśnianego pomieszczenia/obszaru. Zapewniają to opatentowana technologia przetworników JBL i falowody dla przetworników wysokiej częstotliwości. Udoskonalenia konstrukcji fizycznej pozwalają na wykorzystanie większej liczby przetworników w mniejszych, lżejszych obudowach, co pozwala zmniejszyć całkowitą masę systemu i wymiary. 

[img:2]
[img:3] 
 
W skład serii VTX A wchodzą cztery moduły liniowe. Dwa trójdrożne, oparte są na dwóch głośnikach 12-calowych - A12 i A12W - różniące się kątem dyspersji w płaszczyźnie horyzontalnej (odpowiednio 90 i 120 stopni), kompaktowy, trójdrożny (z pasywną zwrotnicą między pasmem średnim i wysokim) A8 na dwóch przetwornikach 8" oraz subkompaktowy, dwudrożny A6, w którym za niskie częstotliwości odpowiadają dwa głośniki 6,5" - obydwa moduły o nominalnej dyspersji horyzontalnej 110 stopni. W modelach A8 oraz A12 i A12W za najwyższe częstotliwości odpowiadają drivery ciśnieniowe JBL 2423K, z 2-calową membraną pierścieniową (dwa głośniki w A8 i po trzy w A12 i A12W), zaś w modelu A6 jest to jeden przetwornik JBL 2433H, z 3-calową membraną pierścieniową i 3-calową cewką. Odtwarzanie średniego pasma w modułach A12 i A12W to zadanie dla 4 głośników JBL 2165H z 5,5-calową membraną, zaś w A8 odpowiadają za to 4 przetworniki JBL 2163H, z 3-calową membraną.
 
Zakrywająca cały przód modułów malowana proszkowo konstrukcja maskownicy zmniejsza liczbę odsłoniętych elementów i chroni głośniki przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i środowiskowymi, pozwalając systemom VTX A series osiągnąć wysoki stopień ochrony IP55. Moduły mogą mieć wykończenie w różnych kolorach, aby dopasować je do instalacji stacjonarnych.
 

System liniowy SRX900 Series

Seria SRX900 to rodzina aktywnych (z końcówkami mocy na pokładzie) zestawów liniowych i subwooferów, odpowiadająca na rosnące zapotrzebowanie na niedrogie, skalowalne, profesjonalne rozwiązania do nagłaśniania małych i średnich koncertów i innych wydarzeń. Jest dedykowana dla firm nagłośnieniowych, rentalowych, klubów, instalacji stacjonarnych i muzyków poszukujących najlepszego połączenia wydajności i przenośności. 

[img:4]
 
Seria SRX900 składa się z dwóch dwudrożnych modułów liniowych i dwóch subwooferów. Pierwsze dwa to SRX906LA na dwóch głośnikach 6,5" oraz SRX910LA na dwóch 10-calówkach - w obu za pasmo średnie i wysokie odpowiada jeden głośnik JBL 2432H-3, o średnicy wylotu 1,5" i 3-calowej cewce. Subwoofery to zbudowany w oparciu o jeden przetwornik 18-calowy SRX918S i SRX928S z podwójną 18-calówką - oba z możliwością pracy w trybie omni lub kardio. Z kolei moduły liniowe oferują dyspersję horyzontalną 120 stopni (SRX906LA, w paśmie 500 Hz-16 kHz) i 105 stopni (SRX910LA, w paśmie 400 Hz-16 kHz).
 
Zestawy głośnikowe serii SRX900 są wyposażone w DSP, który zapewnia wszystko, czego użytkownicy potrzebują do optymalizacji i dostrojenia swoich systemów, w tym 24-pasmowy korektor parametryczny, opóźnienie do 2000 ms i kontrolę wzmocnienia. Opatentowany przez JBL filtr Array Size Compensation (ASC) koryguje różne rozmiary gron, podczas gdy oparty na FIR filtr kompensacji dystansu (TDC - Throw Distance Compensation) kompensuje stratę poziomu ciśnienia powodowaną przez tłumienie fal akustycznych przez powietrze (zależną od częstotliwości), zapewniając bardziej wyrównaną dystrybucję dźwięku bez konieczności spędzania godzin na pomiarach i dostrajaniu systemu. Wewnętrzny generator szumów może zostać użyty do przetestowania systemu bez konieczności podłączania do konsolety czy programu pomiarowego. Zaawansowany zestaw limiterów LevelMax serii SRX900, opracowany przez inżynierów JBL i Crown dla profesjonalnych wzmacniaczy Crown I-Tech HD, wykorzystuje wyrafinowane algorytmy kontroli wychylenia membran w celu ochrony przetworników przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ograniczenie wartości skutecznej RMS i zabezpieczenie termiczne utrzymują temperaturę przetwornika pod kontrolą, zapewniając niezawodną pracę w każdych warunkach.
 
[img:5]
 
[img:6]
 
Seria SRX900 obsługuje nowy protokół ethernetowy HARMAN HControl, który zapewnia większą stabilność, zmniejsza obciążenie ruchem sieciowym i eliminuje potrzebę stosowania złożonych adresów IP. Użytkownicy mogą po prostu ustawić wartość liczbową dla każdego urządzenia, aby ułatwić identyfikację. Produkty SRX900 wyposażone są w porty Ethernet ułatwiające monitorowanie i konfigurację systemu poprzez sieć, oferując uproszczoną obsługę sieci w przypadku łączenia łańcuchowego. Ponieważ produkty SRX wykorzystują standardowe protokoły Ethernet, użytkownicy mogą korzystać z niedrogich produktów sieciowych, takich jak switche ethernetowe czy punkty dostępu Wi-Fi.
 
Systemy serii SRX900 są przeznaczone zarówno do zastosowań przenośnych, jak i instalacyjnych i można je wdrażać w różnych konfiguracjach, od montowanych na statywach/sztycach, przez postawienie na ziemi, po podwieszanie w gronach składających się z maksymalnie 16 modułów. Trzypunktowy system podwieszenia, zaadaptowany z technologii VTX, sprawia, że podwieszanie systemów jest bezpieczne i łatwe, niezależnie od wielkości systemu i poziomu doświadczenia użytkownika. 
 
Galeria zdjęć z wydarzenia:
 
[img:7]
 
[img:8]
 
[img:9]
 
[img:10]
 
[img:11]
 
[img:12]
 
[img:13]
 
[img:14]
 
[img:15]
 
[img:16]
 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AMBIT MUSIC

adres:
ul. Przebendowskich 40 81-543 Gdynia

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz