ACOUSTIC DREAM WKRACZA NA SALONY
Na polskim rynku pojawiła się właśnie nowa marka. Acoustic Dream zajmuje się przede wszystkim produkcją hi-endowych kondycjonerów sieciowych i kabli zasilających. Urządzenia te zostały stworzone od podstaw w sposób absolutnie bezkompromisowy - zarówno jeśli chodzi o kształt i projekt, jak i jakość zastosowanych wewnątrz komponentów.
Ekstremalnie wysoko postawiona poprzeczka sprawia, że choć firma jest jeszcze młoda, jej produkty z marszu będą mogły podjąć rywalizację z najlepszymi akcesoriami zasilającymi klasy hi-end dostępnymi na rynku.
Marka Acoustic Dream została powołana do życia z pasji do muzyki i z radości, jaką można czerpać słuchając jej. To właśnie muzyka często towarzyszy nam w codziennym życiu, w różnych jego momentach - tych lepszych i gorszych. Każda osoba, dla której muzyka jest naprawdę ważna, intuicyjnie szuka możliwości słuchania jej w jak najlepszej jakości. Zainteresowanie sprzętem audio jest tak naprawdę skutkiem tych poszukiwań. Dla audiofilów to coś więcej, niż tylko hobby - często to także niesamowita pasja napędzana coraz bliższym kontaktem z muzyką. Pasja, która potrafi przerodzić się w sposób na życie.
Kondycjoner Acoustic Dream Ag1
Tak również było w naszym przypadku. Po wielu latach szukania najdoskonalszego sprzętu audio, wymianach kolumn, wzmacniaczy, odtwarzaczy i kabli, natknęliśmy się na pewną barierę, której nie mogliśmy przekroczyć. Tą barierą było zasilanie, a więc listwy lub kondycjonery i przewody sieciowe. Nawet najlepsze i najdroższe z dostępnych na rynku rozwiązań nie spełniały naszych oczekiwań - zarówno jeśli chodzi o efekty brzmieniowe, jak i jakość wykonania czy konstrukcję wewnętrzną tych urządzeń. Większość producentów tego typu akcesoriów wybiera rozwiązania kompromisowe, nawet w swoich flagowych modelach. Dla posiadaczy sprzętu audio wysokiej klasy jest to duży problem ponieważ jakość dźwięku jest ograniczona już na początku, a bez odpowiedniego zasilania nie da się już pójść dalej. Wejście na wyższy poziom jakościowy jest możliwe dopiero po zlikwidowaniu tej bariery.
Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i budowaniu systemów elektroniki i automatyki przemysłowej, a także doświadczenia ze sprzętem audio z najwyższej półki, stworzyliśmy kondycjonery i kable zasilające zbudowane zgodnie z jedną zasadą - zero kompromisów. Początkowo dla siebie, później również dla innych audiofilów. Mamy nadzieję, że również i Państwo będą mogli odkryć potencjał swojego sprzętu audio dzięki naszym akcesoriom.
Bałagan w sieci energetycznej, do której podłączony jest każdy z nas powodują, że nasz sprzęt audio narażony jest na wiele "przykrych niespodzianek". Są to zarówno zjawiska nie narażające elektroniki bezpośrednio, ale wpływające negatywnie na końcową jakość brzmienia (zakłócenia, niestabilność napięcia), jak i zdarzenia, które mogą uszkodzić nasz sprzęt (przepięcie, udar, zwarcie, przeciążenie). Źródłem problemu może być struktura samej sieci energetycznej, jakość podzespołów przez które przepływa prąd odbierany przez nas w domu, ale także fakt, że do tej samej sieci podłączonych jest wielu odbiorców, w tym duże zakłady przemysłowe, a w większych miastach także oświetlenie uliczne, tramwaje czy metro. Coraz większa liczba urządzeń elektrycznych i elektronicznych przekłada się na rosnące ryzyko niepożądanych zjawisk i coraz większą koncentrację brudu w sieci energetycznej.
Należy również pamiętać o tym, że często sami tworzymy bałagan w sieci, głównie poprzez mnogość stosowanych powszechnie urządzeń wyposażonych w impulsowe układy zasilające. W naszych domach jest coraz więcej telewizorów, dekoderów, laptopów, routerów i konsol, nie wspominając o lodówkach, pralkach, odkurzaczach, płytach indukcyjnych, zmywarkach, a nawet elektrycznych golarkach i szczoteczkach do zębów. Nawet jeśli robimy to nieświadomie, często to właśnie my sami zanieczyszczamy prąd w swoim najbliższym otoczeniu. Zakłady przemysłowe, bez względu na to czy są duże czy małe, często nie mają odpowiednich układów kompensacji mocy biernej pojemnościowej i indukcyjnej albo też takie układy są w nich źle wykonane lub przestarzałe. Choć świadomość w tym zakresie jest coraz większa i stan rzeczy stopniowo się poprawia, to jednak nie na tyle, by w najbliższym czasie można było powiedzieć, że wreszcie jest dobrze. Konieczne jest zatem uwolnienie docierającego do nas prądu od tych wszystkich zanieczyszczeń.
Urządzenia marki Acoustic Dream poprzez filtrację i kształtowanie energii elektrycznej dostarczają "czyste paliwo" urządzeniom audio klasy hi-fi i hi-end. Ich zadaniem jest odfiltrowanie wszystkich zanieczyszczeń, zabezpieczenie podłączonego do nich sprzętu przed "przykrymi niespodziankami", a w efekcie także poprawa brzmienia wynikająca z zapewnienia wrażliwej elektronice audio czystego prądu o odpowiednich parametrach. Prąd, który wprawia w ruch membrany naszych głośników, to przecież ten sam, który ułamek sekundy wcześniej płynął do wzmacniacza i odtwarzacza. Nawet najlepszy sprzęt audio nie tworzy potrzebnej mu energii z niczego - jego zadaniem jest odpowiednie ukształtowanie i wzmocnienie prądu podawanego z gniazdka. Jeżeli ten będzie nieodpowiedni, nie mamy co liczyć na uzyskanie idealnego brzmienia.
Kondycjoner Acoustic Dream Cu1
W katalogu Acoustic Dream znalazły się już trzy kondycjonery sieciowe (Cu-1, Cu-2 i Ag-1) oraz cztery kable zasilające audio (Reference Power 35N, Reference Power 60X, Reference Power Ag-1 i Reference Power Ag-1/2). Niebawem ma do nich dołączyć podstawowa listwa sieciowa Cu-0. Wszystkie urządzenia i akcesoria Acoustic Dream powstają we własnej fabryce firmy, gdzie tworzone są od początku do końca z użyciem najlepszych komponentów poddanych ostrej selekcji, a tam, gdzie to konieczne - wykonywanych na specjalne zamówienie. W najbliższym czasie oferta będzie systematycznie rozbudowywana.
Kondycjoner Acoustic Dream CU2