15 stycznia 2024 07:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audiotite Audiotite tel: +48 509 502 050 www.audiotite.pl

ZENSATI: do Warszawy przyjechały kable serii #X, których "nie słychać"

Istnieje obiegowe określenie, że kable z jakimś sprzętem grają lepiej lub gorzej. Na tym etapie pomińmy osoby, które nie słyszą różnic, bo nie o przepychanki słyszących z niesłyszącymi tu idzie. Prawda natomiast jest taka, że kable NIE POWINNY „grać”, czyli nie powinny mieć wpływu na dźwięk.
W świecie idealnym tak zapewne by się działo. Natomiast w realiach obowiązującej nas fizyki i chemii bardzo trudno osiągnąć aż taki poziom neutralności. Są jednak tacy producenci, którym...

Duńskie ZenSati, bo o nim mowa, od ponad 14 lat walczy na różne sposoby z podkolorowywaniem dźwięku przez przewody i trzeba przyznać, że świetnie mu to wychodzi. Co więcej, w swojej ofercie ma szeroką gamę audiofilskich modeli, od takich do przełknięcia dla pasjonatów Hi-Fi, po ekstremalnie drogie dla właścicieli hi-endowego Hi-Endu. 


(kliknij, żeby obejrzeć film)

[img:1]W ubiegłym roku w ramach „skromnych” początków pokazano serię Zorro,
natomiast w tym roku full wypas na flagowej serii ZenSati #X

[img:10]Na zdjęciu sprzęt: AUDIO ANALOGUE i VIVID AUDIO za ok. 300 tys. zł + kable ZenSati #X za ponad 1,7 mln zł
i można by się z tego śmiać, gdyby nie to, że w pokoju 318 jakby samo powietrze grało

Piotr Albrechciński (AUDIOTITE — dystrybutor ZenSati w Polsce): Ostatni rok to dużo ciężkiej pracy nad budową rozpoznawalności marki w Polsce, pozyskiwania nowych dealerów i klientów. Wygląda na to, że się udało, bo zostaliśmy docenieni przez producenta i otrzymaliśmy puchar dla najlepszego dystrybutora ZenSati na świecie


[img:4]Puchar ZenSati dla dystrybutora roku 2023, czyli najlepszego wśród 20 państw
 (kliknij)

Sprzedaż ruszyła, co zapewne jest zasługą wprowadzonego przez nas programu dla klientów. Jego główną zaletą jest to, że rozwiewa podstawową obawę wobec nowych marek — w Polsce jesteśmy przecież nowi — że kable są drogie, a jak już się je kupi i z czasem będzie chciało wprowadzić zmiany w systemie, to co z nimi potem zrobić.
Dla wielu osób to spory problem dlatego w przypadku chęci wymiany na wyższy model gwarantujemy odkupienie posiadanego za 90% bieżącej ceny katalogowej. Klient dopłaca tylko różnicę i bierze nowy model. Nawet jeśli kupił przewody taniej przed inflacją, rozliczamy się po aktualnych cenach.

Czy to chwilowa akcja?

Nie. Pierwotnie planowaliśmy ją na rok lub dwa, natomiast zauważyliśmy, że system się przyjął i znakomicie działa, więc pozostanie na stałe, jak długo będziemy zajmować się dystrybucją.
Mamy klientów, którzy już zdążyli przez miniony rok zrobić po 3-4 upgdrady, nie martwiąc się, co zrobią ze starymi kablami. Zorganizowaliśmy rynek wtórny na przewody używane i wszystko razem nam się spina. 

U nas klient nie ponosi ryzyka typowego dla innych producentów, że wyda przykładowo 10 tys. zł i przy chęci odsprzedaży dostanie połowę pierwotnej centy, a czasem nawet i mniej. Gwarantujemy odkupienie za 9/10 i to za każdym razem. 
Jeśli tylko ktoś polubi ideę ZenSati, będzie mieć sporo miejsca na rozwój, gdyż mamy w ofercie aż 8 serii przewodów. 


[img:7]W kablach ZenSati jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły w zasadzie nie mają sobie równych. To, co widzimy to potrójnie ekranowane przewody z pozłacanej miedzi o opatentowanej konstrukcji wewnętrznej, która wykorzystuje powietrze w charakterze izolatora

[img:5](kliknij)

[img:11]Na wystawach audio podobne plątaniny nie są niczym nowym, natomiast ta jest złota a skromna

Piotr Albrechciński: Oryginalność kabli ZenSati polega na tym, że pozwalają zagrać sprzętowi bez wpływu na niego. Tym, co je wyróżnia, jest neutralność, szybkość, dynamika. Dlatego, gdy ludzie zasmakują w ich jakości, chcą więcej i więcej.
Zaczynają zwykle testowo od jednego i zaczynają budować kolekcję. 

Często obserwujemy ciekawe zjawisko — wpięciu nowego kabla nie towarzyszy efekt wow, bo one nie podwajają w czarodziejski sposób basu ani średnicy. Natomiast po tygodniu takiego neutralnego słuchania, okazuje się, że w międzyczasie stare kable stały się nie-do-słuchania. 


[img:8]Fenomenalna jest również jakość wykonania samych wtyków — w ZenSati nie korzysta się z gotowych podzespołów

[img:6]Nie używa się też termokurczliwych koszulek z oznaczeniami kolorów na przewodach głośnikowych :)

Kiedy ZenSati weszło do Polski?

Umowę dystrybucyjną podpisaliśmy półtora miesiąca przed poprzednim Audio Video Show '22, a że wstępne plany udało się nam zrealizować z nawiązką, otrzymaliśmy od producenta propozycję misji wyjścia ze sprzedażą poza krajowy rynek. Takie zaufanie jest niewątpliwie powodem do dumy i motywuje do dalszej pracy. 

To są produkty zbyt ekskluzywne, by efektywnie sprzedawać je przez internet, lub „z półki”, gdyż nasze ceny zaczynają się tam, gdzie inni producenci dawno już skończyli :) 


[img:3]Okablowania ZenSati dopatrzyłem się aż w 5 miejscach — Hotel Sobieski pokoje: 318 / 314 / 307 / 502 oraz 203 na Stadionie / czerwony ZORRO / zielony RAZZMATAZZ
 
(kliknij)

W tym roku wprowadziliśmy nową serię tańszą od Zorro, więc początkowa bariera wejścia została mocno obniżona z kilkunastu do kilku tysięcy złotych za przewód. 

Mówimy tu o zielonym RAZZMATAZZ? 

Tak, a kolor zielony nie jest tu przypadkiem, ponieważ 90% elementów tych kabli pochodzi z recyclingu. Staramy się w ten sposób redukować ilość elektrośmieci. 

Czasem się między sobą śmiejemy, że przewody ZenSati powinny być na standardowym wyposażeniu recenzentów, właśnie dlatego, że tak niewiele od siebie dodają. Są bowiem idealnym audytorem systemu audio, w którym pracują. Znamy przecież przewody, które wręcz mają firmową manierę brzmienia jak uwypuklona średnica lub dół. Do ZenSati pasują bardziej określenia typu: równe / szybkie / muzykalne. Dają wiele radości ze słuchania muzyki, a nie sprzętu.

Dlatego „poczta pantoflowa”, plus wzajemne polecenia, tak bardzo nam pomogły już w pierwszym roku działalności i dziś większość naszych klientów to osoby z poleceń bezpośrednich. Ogromnie dziękujemy dealerom i klientom za zaufanie. 


Zdjęcia pozostałych serii i wywiad z właścicielem w linku poniżej:


 [img:9]ZenSati oferuje pełne portfolio przewodów: interkonektów / głośnikowych / zasilających / uziemiających i do gramofonów
 

Od autora
Kable mają tym większe znaczenie, im cały system jest bardziej wyrafinowany i pozwala usłyszeć niuanse brzmienia. Nie będę nikogo wytykał palcami, ale niektóre z tegorocznych dużych prezentacji na Stadionie poległy na kablach. 
Nie zawsze przewody posiadane w dystrybucji, są optymalne dla prezentowanego w danym sezonie sprzętu. Może warto podczas wystawowego zrywu poszukać czegoś na zewnątrz, by "nie potknąć się" o kabel i nie wylać całej prezentacji z kąpielą :)

 

Interkonekty analogowe Interkonekty cyfrowe Kable zasilające

Gdzie kupić?

ZenSati

Dystrybucja w Polsce:

Audiotite

tel.: +48 509 502 050
adres:
ul. Truskawkowa 52/2 05-230 Kobyłka
Audiotite
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz