6 marca 2017 06:50
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl ZETA ZERO Księżycowa 22 05-500 Józefosław

INTELIGENTNE AUDIO W DOMU

W dniach 3-5 marca, na dwóch poziomach Stadionu Narodowego, odbyła się szósta edycja targów Dom Inteligentny. Po zeszłorocznym eksperymencie z przeniesieniem imprezy do Krakowa, targi ponownie powróciły do Warszawy. W kuluarach dało się usłyszeć, że odbyło się to na wniosek wystawców.

 

Relacja - Waldemar Nowak, Lech Spaszewski

Na wstępie należy wspomnieć, że Dom Inteligentny 2017 to targi połączone z imprezami Strefa Designu 2017 oraz AV&Home Cinema Show 2017. W ciągu trzech wystawowych dni można więc było jednocześnie porozmawiać o najnowszych trendach w automatyce zarządzania domami jak i zawiesić oko na przepięknie zaaranżowanych wnętrzach. Reprezentacja firm audio i wideo była w tym roku bardzo skromna - szczególnie gdy porównamy ją z listopadową wystawą Audio Video Show, czy wspomnimy ubiegły rok w Krakowie.

[img:12]

Targi DOM INTELIGENTNY to jedna z nielicznych imprez, na którą śmiało można zabrać żonę, dziewczynę i kochankę i być spokojnym, że znajdą one dla siebie coś ciekawego. Niektóre stoiska wyglądały jak z obrazka.

Termin "Dom Inteligentny" to pojęcie bardzo szerokie. Mieści się w nim równie dobrze włączający piec w piwnicy termostat jak i pełna automatyzacja budynku. To również możliwość podglądu za pomocą kamer wszystkiego, co dzieje się w domu, Dom Inteligentny pozwala nam mieć wszystko pod kontrolą: stojąc w korku, możemy do niego zdalnie wpuścić gości, budynki takie potrafią same o siebie zadbać, a w razie zagrożenia wezwać pomoc. Rozpiętość cenowa od setek do setek tysięcy złotych, a czasem nawet milionów - w zależności od tego jakie mamy potrzeby, zachcianki oraz możliwości.

 

[img:14:L]Oprogramowanie sterujące takim domem pozwala na tworzenie tzw. scen, które następnie wywoływane jednym przyciskiem, potrafią wykonać za nas wiele czynności w zadanej kolejności. Przykładem niech będzie choćby chęć pooglądania w ciągu dnia telewizji. Scena może wyglądać następująco: opuść rolety / włącz oświetlenie salonu na 25% / włącz amplituner / włącz telewizor / włącz chłodziarkę do napojów. W przypadku muzyki nasze zachcianki mogą być jeszcze bardziej oryginalne. Otwarcie drzwi do toalety może włączać światło, po czym uruchamiana jest w tym konkretnym pomieszczeniu relaksująca toaletowe czynności, muzyczna playlista. Możliwe jest włączenie systemu stereo w gabinecie, albo uruchomienie systemu multiroom w całym domu, ulubiona piosenka może nas budzić lub usypiać, a muzyka może podążać za nami tam, dokąd idziemy. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, realne lub wydumane potrzeby potrzeby oraz możliwości związane z zasobnością portfela.

W jednym z pokojów wystawiono zaprezentowano systemu audiowizualne skandynawskiej firmy Bang&Olufsen. 

 

  

Voice Audio

CABASSE  |  PRIMARE  |  PRO-JECT

  

Polski przedstawiciel firm CABASSE, Pro-Ject oraz PRIMARE - firma Voice Audio z Cieszyna, przygotował prezentację, która kryła się za drzwi z napisem KLINIKA DŹWIĘKU. W środku pokazano między innymi część oferty francuskiego producenta CABASSE. W roli źródła usłyszeliśmy gramofon Pro-Ject oraz wspierającą go skandynawską elektronikę firmy PRIMARE.

  

[img:1]

Zestawy CABASSE Baltic Evolution oraz tor analogowy z gramofonem Pro-Ject The Classic oraz przedwzmacniaczem gramofonowym PRIMARE R32. Resztę systemu tworzyły: odtwarzacz PRIMARE BD32  oraz dzielona amplifikacja  Pre 60 & A60. Dyskretnie ustawiony subwoofer dopełniał wrażenia namacalności niskich częstotliwości. 

[img:2]

Stream BASE, Stream BAR i Stream AMP to druga strona audiofilskiego medalu - urządzenia znacznie mniejsze, takie które można łatwo ukryć wśród domowych mebli i sprzętów. Oto kolejny dowód na to, że nowoczesne audio może być jednocześnie estetyczne, funkcjonalne i dające dźwięk, który zadowoli także osoby ceniące jego wysoką jakość.

[img:11]

Urządzenia serii STREAM przyciągają wzrok każdego, kto jest wrażliwy na urodę detali. Dyskretna i elegancka forma systemu idzie w parze z zaskakującą jakością dźwięku - zarówno gdy oglądamy filmy jak i wtedy gdy słuchamy muzyki.   

 

 

Horn Distribution

AUDIO RESEARCH  |  SONUS FABER  |  DENON  |  HEOS  |  DALI 

 

Główną atrakcją LOŻY PLATYNOWEJ zajmowanej przez firmę Horn Distribution był pokaz możliwości kina domowego z systemem Dolby Atmos. Zbudowano go na bazie głośników firmy DALI - tych samych, które otrzymały w ubiegłym roku prestiżową nagrodę EISA. Recenzja będzie krótka:

... gdybym był po rozwodzie i mógłbym gdzieś w moim pokoju upchnąć system 9.1, to bezdyskusyjnie postawiłbym tego typu instalację. Dźwiękowe efekty wertykalne, padające z nieba krople lub odgłosy ptaków w koronach drzew, tworzą absolutnie namacalne złudzenie rzeczywistości.

 

Horn Distribution zaprezentował ponadto kilka wybranych elementów multiroomowego systemu HEOS, kilka par słuchawek oraz potężny system Audio Research podłączony do włoskich kolumn Sonus Faber.

  

[img:4]

Zaprezentowany system firmy Audio Research to odtwarzacz CD9, przedwzmacniacz Reference 6 oraz monobloki Reference 250. Towarzyszyly im włoskie kolumny Lilium marki Sonus faber. 

[img:5]

Horn Distribution otrzymał wyróżnienie "BEST AV ROOM"

[img:6]

HEOS, DALI I DENON - firmy które wspierają naszą wyobraźnię dźwiękiem, obrazem i mocnymi wrażeniami. 

[img:7]

Amerykański Audio Research oraz włoski Sonus faber 

 

Na stoisku polskiej firmy AMPIO można było zobaczyć jak w praktyce wygląda integracja systemów domu inteligentnego. Posłużono się przykładem, w którym wykorzystano głośniki Sonos (to ten maluszek stojący w kącie po prawej stronie). Sterowanie odbywało się za pomocą wielofunkcyjny przycisku ściennego.

 

[img:15]

 

 

Zeta Zero

ORBITAL 

 

Na koniec, bez wątpienia najbardziej spektakularny pokaz sprzętu audio. W otwartej przestrzeni I piętra, swoje kolumny prezentował, znany z poprzedniej edycji targów - Tomasz Rogula. Zestawy Zeta Zero Orbital 360 doskonale sprawdziły się w roli nagłośnienia tej części Stadionu Narodowego. Każdy kto choć raz był na Stadionie Narodowym, wie jaką kubaturę mamy na myśli - to trzy, wysokie na kilkadziesiąt metrów kondygnacje otwartej przestrzeni. Jej powietrze wypełniło się dość potężnym - bardzo charakterystycznym dla Orbitali dźwiękiem, natomiast z bliska można było ulec wrażeniu przebywania w dużym, kilkudziesięciometrowym salonie.

 

[img:8]

Tego kształtu i brzmienia nie można pomylić z żadnym innym - Tomek Rogula oraz jego powiększająca się  rodzina zestawów Orbital. 

Z wykorzystaniem zestawów Zeta Zero Orbital, w piątek, w godzinach wieczornych odbył się koncert Pani Anny Faber - czołowej polskiej harfistki. Pani Anna grała w sposób wręcz hipnotyczny, kto przystanął na sekundę pozostawał do końca.

 

[img:10]

 

Audiomica Laboratory

 

Prezentacji zestawów Zeta Zero towarzyszyła wystawa audio-biżuterii polskiego producenta - firmy Audiomica Laboratory. Skuteczność i urodę okablowania można było podziwiać zarówno słuchając muzyki jak i podziwiając zaprezentowane, wybrane przewody.

 

[img:9]

 

Zarówno Targi Dom Inteligentny jak i cała trzydniowa prezentacja to wystawa zorientowana na bardzo specyficznego i majętnego klienta. Funkcjonalność i nowoczesność rozwiązań idzie tu w parze z technologią, automatyką i zaawansowanymi materiałami. Wygoda, bezpieczeństwo i estetyka są tylko pochodnymi, które wynikają z pomysłowości projektantów. Bez wątpienia warszawska prezentacja jest tylko przedsmakiem tego, co czeka nas w przyszłości. Wiele wskazuje na to, że jako ludzie stajemy się coraz bardziej niepotrzebni, bo duża cześć naszych codziennych czynności realizowana jest automatycznie... czasami wcześniej, niż pomyślimy.

 

[img:13] 

 

 

 

 

 

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz