3 kwietnia 2017 11:43
Info Audio Video Show Praha Praga

AUDIO VIDEO SHOW - PRAGA 2017

Kameralna wystawa w Pradze była w tym roku imprezą bardzo podobną do tej sprzed 12 miesięcy. Jej skala oraz to, co zobaczyliśmy pokazuje, że dwie duże imprezy: jesienią w Warszawie i wiosną w Monachium zaspokajają potrzeby zarówno odwiedzających jak i wystawców.

W gościnnych progach hotelu Don Giovanni byliśmy po raz drugi. Ta w sumie mała impreza zajmuje nieco więcej niż trzy piętra hotelu Don Giovanni, który swoją bryłą i estetyką przypomina nieco warszawski hotel Sobieski. Ale poza tym to chyba wszystko co łączy te dwie imprezy - pomijając oczywiście wystawców, marki świata audio i tematykę. 

Symbolicznie 

Na wystawie nie było można posłuchać wielu, tych naprawdę "wielkich" zestawów. Rolę magnesu powierzono ciągle żywej legendzie - zestawowi Nautilus firmy B&W. Był on tym samym główną atrakcją praskiej imprezy. W ciekawym, czerwonym kolorze wyróżniał się właściwie wszystkim. Prezentacja w ogromnej i zazwyczaj wypełnionej tłumem ludzi sali zapewniła mu należna uwagę, odbierając jednocześnie możliwość skupienia się na dźwięku.

[img:1]

 B&W Nautilus

Potencjalny nabywca Nautilusa musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. Potrzebna będzie szafka i odpowiednia ilość przewodów oraz 8 wzmacniaczy. W tych zestawach moc z każdej z 8 końcówek przekazywana jest bezpośrednio do przetworników. Aktywna zwrotnica znajduje się między przedwzmacniaczem a końcówkami mocy. Przy tak rozbudowanej amplifikacji dziwić może tylko obecność na półce odtwarzacza DENON. 

[img:2]

B&W Nautilus

W sali obok, główną atrakcją był zestaw oparty o monobloki Dan D'Agostino PROGRESSION oraz kolumny mało znanej u nas firmy OceanWay Audio. Zestawy SUASALITO pokazały, że podłączone do nich końcówki rzeczywiście dysponują zapasem mocy adekwatnym do wagi i rozmiarów. Po przeciwnej stronie sali, w  godnym mnicha skupieniu, stały na podłodze zestawy Genesis Advanced Technologies. 

 

[img:3]

[img:18]

Zestawy MAESTRO firmy Genesis Advanced Technologies

 

W trzeciej dużej sali zaprezentowano tubowy Duo Mezzo firmy AVANTGARDE ACOUSTIC z dedykowaną do nich firmową amplifikacją. Tu prezentacja była prowadzona profesjonalnie. Nieco większa sala dawała szansę posłuchania muzyki i wysłuchania opowieści na temat technologii. 

[img:4]

 DUO MEZZO firmy Avantgarde  Acoustic

 

W drugiej części sali, na nieco mniejszej przestrzeni pokazano ciekawie wyglądający zestaw głośnikowy X DIAMOND firmy Estelon. Amplifikacja firmy Audia wsparta została kanadyjską elektroniką EMM Labs oraz brytyjskim preampem Bespoke Audio. 

[img:5]

 

Dwa przedstawione poniżej zestawy mogłyby spokojnie konkurować ze sobą o miano najlepszego brzmienia na praskiej wystawie. Elektronika marki THRAX wsparta niemieckimi kolumnami Kawero firmy Kaiser oraz pełny zestaw VOXATIV.  

[img:26]

[img:27]

Set zestawiony całkowicie z urządzeń firmy VOXATIV

 

Egzotycznie

Głównym powodem, dla którego odwiedzamy praską wystawę jest swoista, czeska "egzotyka". Obecność marek i produktów, których nie można zobaczyć nigdzie indziej, to doskonała okazja pozwalająca nieco rozszerzyć horyzonty oraz zapoznać się z ciekawymi urządzeniami. Ta wyraźnie zmierzająca w kierunku profesjonalnym, wywodząca się czasami wprost z DIY działalność różnych manufaktur, może budzić szacunek. I choć czasami są to konstrukcje wyglądające kontrowersyjnie, potrafią one zaskoczyć zarówno brzmieniem jak i technologią czy precyzją wykonania. W tym roku zobaczyć można było znacznie mniej lokalnych, czeskich producentów.

Kolumny, których nie można pomylić z żadnymi innymi, czeskiego RD Acoustic mieliśmy przyjemność oglądać i słuchać w listopadzie w Warszawie. tym razem obok zestawów EVOLUTION, nowość - znacznie mniejsze EUPHORIA. Ten spokojny i bardzo koherentny dźwięk przypadnie do gusty osobom, które w brzmieniu cenią zrównoważenie i spokój. 

[img:6]

RD Acoustic - zestawy EVOLUTION oraz nowość - EUPHORIA

 

Niemiecka firma VOLFVONLANGA zaprezentowała zestaw SON. Ten model to połączenie we wspólnej konstrukcji: opartej o przetwornik wstęgowy, mini-odgrody z subwooferem z membraną bierną. Jest najbardziej przyjazną wizualnie konstrukcją z oferty tego producenta.

[img:7]

Wykonane z kamiennego łupka Fischer&Fischer - także niemieckie. To waga ciężka- jeśli chodzi o masę. Bardzo smukły zestaw SN/SL 470 o metrowej wysokości waży blisko 90 kg. Do tego całkowicie ręczna produkcja i praktycznie brak powtarzalności wyglądu.     

[img:8]

Monitory Fischer&Fischer SN/SL 70

Kostas Metaxas jest człowiekiem niezwykle otwartym i uśmiechniętym. Dlatego może dziwić jego decyzja nadania przedwzmacniaczowi kształtu czaszki, której na imię “Memento mori”. Poza tym Kostas pokazał także ciekawie zaprojektowany wzmacniacz IKARUS.

[img:9]

Wzmacniacz Metaxas IKARUS oraz preamp słuchawkowy MARQUIS "Memento mori" 

 

WAY Cables to serbska manufaktura zajmująca się ręczną produkcją audiofilskich akcesoriów. W dotyku przypominają one, robione na drutach, bardzo miękkie szaliki. Przyglądając się im z bliska nie mamy wątpliwości, że są one całkowicie dziełem ludzkich rąk.

[img:10]

 

[img:11]

Polskiego dystrybutora marki CHORD Electronics wspierał Colin Pratt.

W jednym z pokojów spotkaliśmy polskiego przedstawiciela marki FOCAL. Bartosz Jakubowski oprócz zestawów głośnikowych oraz nowej w ofercie firmy marki MICROMEGA, pokazał całą ofertę akcesoriów szkockiej firmy ATLAS. 

[img:12]

Akcesoria ATLAS

Włoska, ale działająca na terenie Czech firma XAVIAN obchodzi nadal swoje 20-lecie. Firma w jednej z większych sal na I piętrze zaprezentowała swoje charakterystyczne zestawy głośnikowe oraz pokazane po raz pierwszy - ustroje akustyczne PARAPHONE.

[img:13]

Wino XAVIAN czyli wyborne Prosecco Superiore D.O.C.G

Zbliżając się do tego co polskie lub z Polski, zawitaliśmy do sali zajmowanej przez firmę Voice Audio. Zapowiadana premiera nowych kolumn Audio Physic została przesunięta na czas wystawy w Monachium. Jeśli chodzi o nowości Audivector - zobaczyć można było część kolumn z nowej serii QR. Ale największą radość mogli mieć miłośnicy firmy REL - zaprezentowano bowiem potężny, referencyjny sub No. 25, który współpracował z kolumnami Cabasse Baltic. Szersza relacja z pokoju Voice - wkrótce.

[img:14]

Funkcjami tego naprawdę dużego suba (waga 76 kg) sterować można za pomocą pilota.  

[img:15]

Oraz nierozłączny komplet: CHORD, PRIMARE oraz REL

Z Polskim akcentem

Oprócz firmy Voice, która w dużej części jest polskim przedsięwzięciem, zauważyliśmy na wystawie dwa polskie akcenty: Kolumny hORNS oraz PYLON Audio.

[img:16]

Kolumna hORNS Aria III

[img:19]

Kolumna Pylon Audio DIAMOND 28

[img:20]

Prawie pionowy gramofon Pro-Ject VT-E BT

Gramofony, w przeciwieństwie do drugiego pod względem popularności, używanego jako źródła - komputera, są wdzięcznym obiektem do fotografowania. Zrobiliśmy zdjęcia prawie wszystkim. Tu wybór był dość duży, choć co może być może coraz mniej dziwi, jako źródła używano bardzo często komputera, telefonu lub tabletu. WIĘCEJ ZDJĘĆ GRAMOFOMÓW NA NASZYM PROFILU >>> FACEBOOK

[img:22]

Gramofon 440Audio G6

[img:21]

 Gramofon Dr Feickert Analogue BLACKBIRD

[img:23]

Gramofon Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB

[img:24]

Gramofon Pro-Ject Signature 10

[img:28]

Przepięknie zachowany zastaw REVOX

 

Wystawa

Po raz kolejny namawiać będę do odwiedzenia Pragi. Połączenie nocnym pociągiem daje możliwość zwiedzenia o 6.00 starego miasta. Wycieczka na Hradczany z dworca to 15 minut metrem. Potem zwiedzanie wystawy Audio Video Show i powrót do Polski nocnym pociągiem. Przy odpowiedniej ilości, podanego w smukłym pokalu złocistego napoju, nie czuć nawet zmęczenia. Sama wystawa jest kameralna. Rzutuje na to kilka czynników: specyfika i charakter czeskiego rynku audio oraz zamożność potencjalnego klienta.

Jest oczywistym, że wielu oglądanych w Pradze producentów nie zobaczymy w ani Monachium ani w Warszawie - dla nich być może to jedyna okazja aby pokazać się na tego typu lokalnej imprezie. Warto pamiętać, że cześć marek równie szybko potrafi się pojawić co zniknąć. Wielu producentów z ubiegłego roku tym razem nie widzieliśmy, a przecież nie sposób odwiedzić każdą tego typu imprezę.

 I niezależnie od tego czy oceniamy ją jako wystawę dużą czy małą warto tam pojechać - polecamy.

 

 

[img:29:L]WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYSTAWY NA NASZYM PROFILU >>> FACEBOOK

 

 

[img:17]

 

Źródła Przetwarzanie Wzmacnianie Kolumny
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz