31 sierpnia 2017 01:33
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info DSV Plac Kaszubski 8 81-350 Gdynia

PIONEER: N-70AE i N-50AE audiofilskie odtwarzacze sieciowe

Pokazane po raz pierwszy w maju w Monachium już są dostępne i u nas - Pioneer w czasie wakacji wprowadził dwa nowe audiofilskie odtwarzacze sieciowe audio: N-70AE i N-50AE. Obydwa są wyposażone w wydajne przetworniki SABRE32 Ultra32 DAC, dwa transformatory, moduł USB-DAC obsługujący materiał DSD 2,8 / 5,6 / 11,2 MHz oraz możliwość odtwarzania zewnętrznych dysków twardych HDD/nośniki USB przez gniazdo USB. 

Spośród urządzeń audiofilskich z tej półki cenowej Pioneera wyróżnia bardzo bogate wyposażenie, wręcz kompletne wyposażenie gwarantujące obsługę wszystkich popularnych formatów streamingowych (również i tych najnowszych). Każdy typ pliku dowolnej rozdzielczości może zostać bezproblemowo odtworzony niezależnie od miejsca jego przechowywania.

Jürgen Timm - PR & Product Manager Pioneer i Onkyo Europe GmbH: Let the Music Play opisuje naszą koncepcję salonu pełnego muzyki, a nie urządzeń. Dwa nowe odtwarzacze sieciowe Pure Audio N-70AE i N-50AE podkreślają to swoją ogromną różnorodnością funkcji, intuicyjną obsługą za pomocą aplikacji Pioneer Remote App jak również wyjątkową jakością dźwięku będącego wynikiem udoskonalenia wielu szczegółów konstrukcyjnych. („Niech gra muzyka” to hasło przewodnie tegorocznej wystawy High End w Monachium)

 

[img:6] 

N-70AE

Topowy model N-70AE to urządzenie nowej generacji, zaprojektowane i zbudowane w taki sposób by nic nie pozostawić przypadkowi. Na trzech stopkach izolujących od podłoża spoczywa ciężka 3mm stalowa płyta stanowiąca fundament urządzenia i jednocześnie gwarantująca sztywność konstrukcji. Wewnątrz oddzielone są od siebie blachami stalowymi zostały: zasilanie, sekcja cyfrowa / strumieniująca i sekcja analogowa - pracując w trzech oddzielnych przedziałach, wymieniają się tylko sygnałami niezbędnymi dla działania ich funkcji: dane z płyty streamera przepływają do płyty konwertera cyfrowo-analogowego, a „czysto przygotowane” napięcie zasilające z komory zasilania do odpowiednich odbiorników. Moduły: cyfrowy i analogowy do zasilania wykorzystują oddzielne, indywidualnie ekranowane transformatory.

[img:1]Obudowa została podzielona na trzy osobne, ekranowane komory by zminimalizować wpływ zakłóceń elektromagnetycznych zasilania
i sekcji analogowej na siebie nawzajem. Sztywność konstrukcji zwiększono stosując poprzeczne płyty, które oddzielają zarówno bloki
jak i panele boczne. Sztywna płyta dolna dodatkowo tłumi wibracje.

[img:5]  

N-70AE posiada na pokładzie jeden z najlepszych konwerterów ESS Sabre 9016 pracujących w konfiguracji dual mono. By zmaksymalizować wykorzystanie potencjału tych konwerterów N-70AE wyposażono oprócz solidnych wyjść RCA (Neutrik) w zbalansowane wyjścia XLR. Dbałość o jakość przesyłanych sygnałów dotyczy również sposobu ich wprowadzania do urządzenia - asynchroniczne USB umożliwia bezpośrednie podłączanie do PC/Mac i transfer z rozdzielczością próbkowania do: DSD 11.2MHz i PCM 384kHz. Inne cyfrowe źródła można podłączać przez optyczny TOSLINK i współosiowy S/PDIF.

N-70AE może być wykorzystywany również jako zewnętrzny DAC dla innych urządzeń.

[img:4] 

[img:7:R]N-70AE zapewnia natywne wsparcie dla trzech najważniejszych subskrybowanych usług strumieniowych: Spotify, Deezer i TIDAL. Dzięki N-70AE po aktualizacji oprogramowania układowego będzie można obsłużyć nawet chmurkę z plikami w jakości Hi-Res. TIDAL udostępnia już wiele albumów w formacie MQA, a N-70AE jest jednym z nielicznych urządzenia tego typu, które mogą dekodować MQA. Wraz z zapowiadaną aktualizacją oprogramowania układowego również Play-Fi wejdzie do odtwarzaczy sieciowych Pioneer zwiększając ich wszechstronność. Już dostępna jest zintegrowana technologia Chromecast z innymi usługami strumieniowymi, takimi jak np. Qobuz. Do szybkiego podłączania smartfonów oferuje Bluetooth oraz Apple AirPlay.

Równie łatwo można odtwarzać muzykę zapisaną na przenośnych dyskach twardych przez podłączenie dysk typu plug-and-play do wejścia USB znajdującego się z tyłu obudowy - odtwarzacz sieciowy oferują funkcjonalność serwera muzycznego. Z takiego dysku można odtwarzać jak i na niego zapisywać dane bezpośrednio z poziomu komputera podłączonego do tej samej sieci lokalnej - ułatwia to szybkie kopiowanie nowych ripów albumów z PC do systemu audio.

N-70AE, podobnie jak wszystkie urządzenia Pioneer najnowszej generacje, jest zgodny z multiroom w standardzie FireConnect. Dlatego też hi-endowy system w salonie nie musi już dłużej pozostawać na uboczu, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki bez opóźnień w kilku pomieszczeniach naraz lub dostęp do źródeł, które są połączone w innym pomieszczeniu przez sieć.

N-70AE to również dbałość o wiele innych aspektów związanych z pracą w sieci jak i precyzyjnym taktowaniem zegarów, Precision Quartz for File-based Audio (PQFA) podczas procedury transmisji strumieniowej. To również wbudowane dwupasmowe Wi-Fi (5 i 2,4GHz), nie potrzeba nawet kabla sieciowego, by zapewnić sobie szybką transmisję. Wysokiej jakości regulowane wyjście słuchawkowe. Aplikacja Remote Remote dla iOS i Android, oferuje intuicyjne i eleganckie sterowanie różnymi funkcjami N-70AE ze smartfona lub tabletu, zapewniając jeszcze większą przyjemność użytkowania, ale tymi aspektami zajmiemy się szczegółowo podczas recenzowania urządzenia.

 

[img:2]N-50AE, kliknij żeby powiększyć 

N-50AE

N-50AE jest nieco cieńszy i ma korzystniejszy stosunek ceny do wydajności. N-50AE jest dokładnie taki sam, jak N-70AE w zakresie możliwości sieciowych, ale dzięki kilku uproszczeniom konstrukcyjnym zaproponowano go bardziej atrakcyjnej cenie. Zamiast dwóch ESS9016, używa jednego w konsekwencji czego został pozbawiony (nie każdemu potrzebnych) zbalansowanych wyjść XLR. PQFA firmy Pioneer, Lock Range Adjust, upsampling do 384kHz, przetwarzanie HiBit32  pozostawiono jak w wyższym modelu.

Ceny około:
N-70AE – 6100 PLN
N-50AE – 4300 PLN

Dla porównania N-70AE[img:3]

Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

PIONEER

Dystrybucja w Polsce:

DSV

adres:
Plac Kaszubski 8 81-350 Gdynia

Sklepy muzyczne > PIONEER rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz