


Horn Distribution / Denon Salony Firmowe (Stadion)
Relację z uwagi na ogrom dostępnego materiału podzielimy na kilka etapów. Ten najogólniejszy już za nami, od teraz będą się pojawiać opisy większych fragmentów wystawy jak np. piętro hotelu, poprzeplatane materiałami szczegółowymi - niektórzy dystrybutorzy, niektóre produkty, niektórzy goście (wywiady), a to wszystko na bieżąco będą uzupełniały filmy nakręcone przez naszą ekipę.
Na pierwszy ogień ćwierć Stadionu.
Pierwszy dzień planowałem zacząć tradycyjnie od Sobieskiego. Jakież było moje (i nie tylko moje) zdziwienie, gdy się okazało, że biuro organizatora zostało przeniesione na PGE Narodowy i miast iść rozmawiać z wystawcami - każda minuta na wagę złota - trzeba przejechać przez pół miasta po akredytację. Co pomyślałem sobie na temat tego pomysłu, niech pozostanie moją słodką tajemnicą.
CZYTAJ> Garść wrażeń ogólnych z AVS 2017
Skoro los rzucił mnie na nasz piękny Stadion Narodowy, to zacznijmy wycieczkę od niego. W hallu piękne hostessy w błękitach, z balonikami w dłoniach, zapraszały do Loży Książęcej.
Start wycieczki lekko na lewo od wejścia głównego - Horn Distribution. Nie wiem ile mamy w kraju książąt i którzy to, ale metraż do oglądania meczy mają godny.
Wnętrze wypełniały mięciutkie fotele i Strefa Chillout, gdzie można było posłuchać, jak grają słuchawki roku Denon AH-D7200
(nagroda EISA 2017/18)Na wprost wejścia kilka mobilnych produktów firmy Polk Audio - głośniczki z ogonkami Swimmer Duo - można je powiesić
dosłownie na wszystkim: na gałęzi, na płocie, na gwoździu - super pomysł... ... oraz malutki, ale jakże potężnie brzmiący soundbar MagniFi Mini wraz ze swoim subwooferem z kompletu. Polk Audio należy do tego samego właściciela co m.in. Denon i Marantz - konsorcjum Sound United. Nie zanosi się by Polk Audio miał zmieniać dystrybutora kolumn w Polsce, ale Horn został wyłącznym dystrybutorem części oferty dotyczącej soundbarów i głośników mobilnych, ot taka ciekawostka
Wilson jest zastrzeżoną marką własną Horna. Kolumny do stereo i kina domowego w rozsądnych cenach. Najfajniejsze w nich jest, że grają lepiej niż kosztują, a to potwierdzają recenzenci i użytkownicy. Dwie nowe serie to: Viper 5.0 i Estrada 5.0 oraz pojawił się do kompletu mniejszy subwoofer: SUB-8. Wilsonów Horna nie należy mylić z Hi-Endowymi produktami firmy Wilson Audio
Co warto zapamiętać patrząc na amplitunery Marantza i Denona? Że od tego roku (poza modelem najtańszym)
są kompatybilne z HEOS (system multiroom)Envaya to znana nazwa całej serii nowych głośników Bluetooth, będących odpowiedzią Denona na gigantyczną na świecie popularność wodoodpornych głośniczków bezprzewodowych - nowe modele to: Envaya, Envaya Mini i Envaya Pocket
W hallu ekspozycja pokazywała chyba wszystko co na dzień dzisiejszy ma do zaoferowania B&O Play...
... włącznie z różnokolorowymi słuchawkami
Pięć kolejnych Skyboxów (130-134) zajmowały: Denon Salony Firmowe czyli sieć sklepów należących do Horna. Zgodnie z zasadą, że duży może więcej, po opanowaniu wielu centrów handlowych w dużych miastach, firma rozpoczęła ekspansję poza granice kraju – na Węgrzech, na Litwie i ostatnio w Czechach i Niemczech.
Skybox 130: HEOS by Denon - system multiroom, który nieustająco się rozrasta, tym razem o HEOS Superlink - przedwzmacniacz czterostrefowy.
Gościem specjalnym stoiska był Juul Gijsbers - człowiek, który o HEOSie wie wszystko. Zapytany co nowego słychać (w domyśle co ON wie) opowiedział o ważnych zmianach w oprogramowaniu: o napisaniu od nowa sporej części kodu, która istotnie wpłynęła na poprawę stabilności i szybkość działania całego systemu.
Kilkanaście urządzeń pracujących w zaaranżowanej sieci działało stabilnie pomimo wielkiego zaśmiecenie przestrzeni Wi-Fi na stadionie. Wygląda, że rzeczywiście zmiany są konkretne (nie u wszystkich dystrybutorów połączenia sieciowe działały równie stabilnie)
CZYTAJ> Relacja z wizyty "szkoleniowej" Juula Gijsbersa w Warszawie
Skybox 131: Denon Design Series
Denon to nie tylko wielkie amplitunery i multiroom, to również muzykalne rozwiązania dla klienta
o mniej rozbudowanych potrzebach (i budżecie)
Skybox 132: Marantz Seria 10
Ten pokój dla wielu był jak Mekka - można było przyjść, posłuchać flagowców Marantza grających na głośnikach Q Acoustics Concept 500 (EISA 2017/18) i porozmawiać do woli z Kenem Ishiwata. Człowiek ma już swoje lata, ale zdaje się być jak dobre wino - im starsze tym lepsze. To bardzo skromny człowiek - palma gwiazdorstwa nie uderzyła mu do głowy.
Prezentowana instalacja była identyczna z tą pokazaną przez Kena podczas światowej premiery i z którą jeździ po świecie
Seria 10 to jakościowy i techniczny przełom. O szczegółach można usłyszeć w prezentacji, którą dla potrzeb poniższego nagrania Ken poprowadził w taki sposób, by każdy przed ekranem komputera mógł się poczuć jakby siedział z nim twarzą w twarz. Film trwa ponad 10 min, ale wart jest poświęconej mu każdej sekundy. To w takich momentach uzyskujemy odpowiedzi na pytania z gatunku "dlaczego?". Dlaczego jedne urządzenia cyfrowe brzmią lepiej niż inne, pomimo włożenia do środka podobnych podzespołów.
(kliknij żeby obejrzeć)
CZYTAJ> Premiera Marantz z serii 10
CZYTAJ> Pełny zapis konferencji prasowej
Skybox 133: Canton
Kolumny Canton, główna nowość to system bezprzewodowego podłączania głośników oraz głośniki efektowe do Dolby Atmos. Gwiazdą pokoju były Reference 5K
Nadstawki do Atmosa to absolutne "must have"
Skybox 134: tu niepodzielnie rządziła marka Dali. Pokazano w zasadzie dwa urządzenie: bardzo płaskie i dosłownie wymiatające głośniki montażowe Phantom z serii S. Oglądanie filmu w ich towarzystwie to prawdziwa przyjemność, że o braku zawalających salon kolumn nie wspomnę (kobiety uwielbiają to rozwiązanie mimo, że jest nieco droższe).
Uwagę przykuwały nowe w ofercie Dali aktywne kolumny Callisto. Temat Callisto jest na tyle obszerny, że doczeka się osobnej publikacji. Wspomnę tylko, że w tym modelu Dali pozbyło się przewodów sygnałowych, oferując skrzyżowanie tradycyjnych kolumn z bardzo nowoczesnymi i stabilnymi rozwiązaniami strumieniującymi Hi-Res, co na pewno ucieszy część użytkowników. Jest nawet dotykowa regulacja głośności na obudowie
Studio TV2: tu odbyła się jedna z najważniejszych premier wystawy - Sonus faber pokazał swoje najnowsze dziecko w postaci kolumn flagowych - (nowa) Aida. Takie dzieła nie powstają zbyt często, więc tym większe uznanie, że firma wybrała właśnie warszawską wystawę by pokazać je światu.
1.70 cm wzrostu, 200.000 zł/szt + cały duży zestaw sprzętu Audio Research: odtwarzacz CD Reference CD9 (69.999 zł),
przedwzmacniacz Reference 6 (74.999 zł), 4x wzmacniacze Reference 250SE (89.999 zł). Na ekspozycji pokazano również
nowy wzmacniacz lampowy VT 80SE od Audio Research (49.999 zł).
Nasza redakcyjna ekipa filmowa brała udział w prezentacji dla prasy, czego efekt można zobaczyć w poniższym linku
CZYTAJ> Relacja z premiery Aida + film
![[img:23]](/infoportal/infoaudio/img/artykuly/zdjecia/MC41MDA0MDEwMCAxNTExNTQ0NTA2.jpg)
Po opisaniu samego Horna okazało się, że pomysł ogarnięcia hurtem stadionu na dwie raty wziął w łeb - chciał, nie chciał największym dystrybutorom trzeba poświęcić osobne publikacje - ponieważ każdy z nich miał po kila pomieszczeń... Zmieniłem więc tytuł tekstu na adekwatny i zapraszam do dalszej lektury.
Następny po sąsiedzku był Voice
c.d.n.