6 czerwca 2018 19:37
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info LAMPIZATOR LAMPIZATOR tel: +48 697 994 716 www.lampizator.eu HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

LAMPIZATOR na podbój świata

[img:1:R]Mamy w kraju kilka „towarów” eksportowych i nie mówię tu o wódce, oscypkach ani nawet o jabłkach. Nasi rodzimi specjaliści nauczyli się tworzyć tak wyrafinowany sprzęt grający, że często gęsto wycinają uznaną konkurencję
w przedbiegach. 

Po spektakularnym występie na warszawskim AVS, duet Fikus/Sveda wyruszył na podbój Germanii, Galli, Britanni i całej reszty Starego
i Nowego Świata…


[img:6]Ech, gdyby mieli pokój odsłuchowy... podbiliby serca wielu Germanów 

Łukasz Fikus (LampizatOr): Przyjechaliśmy przede wszystkim pokazać nasz najwyższy model - Pacific DAC, bo takie konstrukcje budują markę. Pokazujemy go po raz trzeci, (red. Denver Rocky Mountain Audio Fest, USA oraz Audio Video Show, Polska), ale pierwszy raz w Niemczech. Zależy nam na zebraniu jak największej gamy opinii na temat produktu. Nie wykluczam, że w związku z tym powstanie np. kilka bardziej stonowanych wersji wykończenia do wyboru. Wystawiony egzemplarz jest wyjątkowo wyzywający swoim blaskiem - takie są reguły gry - trzeba dać się zauważyć. Pomysł działa, ponieważ bardzo dużo zwiedzających, robi sobie pamiątkowe zdjęcia właśnie u nas.

Pacific DAC zadebiutował pół roku temu i od tamtej pory jest systematycznie wysyłany do klientów, co również wzbogaca naszą wiedzę na temat preferencji użytkowników.


[img:2]Łukasz Fikus

Wystawiamy się w kooperacji z kolumnami marki Sveda Audio. Istnieje niesamowita synergia pomiędzy naszym DAC’iem, a Svedami. Jako zestaw grają znacznie lepiej, niż każde z urządzeń osobno. Ponadto kolumny te są bardzo rozsądnie wycenione i próżno by szukać podobnej jakości brzmienia nawet za trzykrotność tej ceny.

 

 

[img:10:L]CZYTAJ> Jak Szweda z Fikusem się poznali, czyli opowieść o tym, że w przyrodzie nie ma przypadków

[img:10:L]CZYTAJ> Relacja z Audio Video Show 2017

 

 

W torze nie ma dodatkowego wzmacniacza ponieważ są to kolumny aktywne - potrzebny jest tylko przewód łączący. Taki układ ma znacznie dalej idące konsekwencje, niż to się w pierwszym momencie wydaje - znika wzmacniacz i plątanina kabli. Znikają grube przewody kolumnowe, podstawki do kabli, kable zasilające do wzmacniacza, kable pomiędzy DAC’em a wzmacniaczem. To są naprawdę spore oszczędności.

Nasz DAC jest prawdziwym centrum rozrywki, przyjmuje sygnały cyfrowe z wielu różnorodnych źródeł: z telewizora, z dekoderów satelitarnych, tunerów internetowych, transportów CD, komputerów PC, laptopów, smartfonów, a do tego są jeszcze analogowe wejścia: pod tuner, magnetofon szpulowy, gramofon itd. DAC działa więc jako centrum przyłączeniowe i jako regulator głośności wysokiej klasy, więc… wszystko czego mu potrzeba to aktywne kolumny.

Jako ciekawostkę powiem, że większość moich pracowników ma, lub planuje w najbliższym czasie nabyć Svedy jako uzupełnienie posiadanych już w domach DAC’ów - to chyba o czymś świadczy.


[img:4]Widoczne na zdjęciu kufry to nie tylko dekoracja - w nich otrzymuje się zamówiony sprzęt

Staramy się nieustająco rozwijać i udoskonalać nasze konstrukcje. Gdy kilka lat temu zbudowaliśmy nasz ówczesny flagowiec Golden Gate DAC wydawało się, że to szczyt możliwości, którego już nie uda się udoskonalić. Jednak po kilku latach sumowania różnych drobnych poprawek i pomysłów powstało w zasadzie zupełnie nowe urządzenie (red. Pacific), w którym poza logo firmy nie ma ani jednej wspólnej śrubki. Wszystkie te drobne kroki na zasilaczu, lampach, procesorze, regulacji głośności czy transformatorach łącznie wygenerowały zauważalny skok jakościowy. Nie tworzymy nowych produktów by jako ładniejsze mogły być droższe, u nas w firmie podstawą do powołania do życia kolejnego modelu zawsze jest różnica w jakości przetwarzanego dźwięku.


[img:3]Złoty Pacific DAC i srebrny Superkomputer w roli źródła

Nasi klienci to bardzo świadomi ludzie, którzy zwykle mają, albo nasz poprzedni model np. Golden Gate, albo coś równie drogiego od konkurencji jak dCS lub MSB i każdorazowo podejmują decyzję o zakupie po przynajmniej tygodniowych porównaniach w warunkach własnego zacisza domowego. Tu się nie da nic oszukać, ani nic zasugerować. Jakość dźwięku musi bezdyskusyjnie uzasadniać cenę. Na początku wydawało się, że cena Pacific'a będzie nieco zaporowa, ale szybko okazało się, że w konfrontacji z wieloma uznanymi urządzeniami japońskimi czy amerykańskimi jesteśmy z punktu widzenia klientów wręcz atrakcyjnie wycenieni, a dodatkowo testy domowe... zwykle wypadają na naszą korzyść.


[img:5]Pacific przyciąga wzrok niczym diva w operze

Mam świadomość, że jesteśmy krytykowani za naszą politykę cenową, ale wbrew pozorom ceny nie są oderwane od rzeczywistości. Zaczynają się od 2.000 Euro i w większości mieszczą się w pułapie do kilku tysięcy. Każdemu możemy zaoferować coś ekstra na co jest w stanie sobie pozwolić.


[img:7]Wzmacniacz 211 Balanced Pacific Amp

Pokazujemy również nasze wzmacniacze, które są doskonalone w procesie codziennych odsłuchów i nieustających ulepszeń pierwotnej koncepcji wzmacniacza triodowego na GM70. Zbudowaliśmy ich ponad 50 i każdy kolejny jest doskonalszy od poprzedniego, a na końcu tej drogi stoi Pacific Amp - konstrukcja zbalansowana na triodach 211. To moje dziecko i osobisty powód do dumy, dlatego chcieliśmy również pokazać dokąd i na tym polu udało się nam dojść.

Nie znam bardziej wiarygodnego sposobu na udowodnienie, że coś jest dobre jak zagłosowanie własnymi, prywatnymi pieniędzmi. Jeżeli rzeczywiście jest tak, że ekipa LampizatOr’a obkupiła się w Svedy (a przypuszczam, że jako ludzie świadomi niejedne kolumny testowali) to na tegorocznej AVS ich pokój będzie jeszcze mocniej oblegany, zwłaszcza, że i DAC i kolumny są nieustająco dopieszczane i zagrają prawdopodobnie jeszcze ciekawiej niż w ubiegłym roku.

Pozostaje tylko trzymać kciuki by Pacific stał się synonimem Hi-Endu z najwyższej półki po obydwu stronach Oceanu Spokojnego.


[img:9]

Kolumny Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

LAMPIZATOR LAMPIZATOR www.lampizator.eu

Dystrybucja w Polsce:

LAMPIZATOR

tel.: +48 697 994 716
adres:
Brzozowa 26A 05-552 Warszawianka

Sklepy muzyczne > LAMPIZATOR rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz