19 grudnia 2018 11:45
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Konsbud HI-FI Konsbud HI-FI tel: +48 22 750 23 22 www.konsbud-hifi.pl Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

KONSBUD Hi-Fi - kino / stereo, kino / stereo, kino / stereo

[img:12:R]Z tym co pokazał Konsbud Hi-Fi było jak u Alfreda Hitchcocka: "Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie zaczęło rosnąć...".
Osoby przymierzające się do postawienia kina domowego z 
dźwiękiem wydajniejszym niż w niejednym multiplexie powinny obejrzeć film na końcu relacji. To już nie ciut mocniejszy bas w stosunku do konkurencji, to jak porównywać dwupłatowca do Airbus 380.

 

Jamo

Na fali sentymentu do czasów gdy byliśmy piękni, młodzi i... mieliśmy dużo w włosów, nie tylko winyl powrócił do łask, ale zjawisko zaczyna się rozprzestrzeniać również na producentów kolumn. Jamo po ponad dwudziestu latach, z okazji 50-lecia firmy wznowiło produkcję bardzo udanej kolumny 707, którą zaprojektowali osobiście pierwsi właściciele marki – Duńczycy Preben Jacobsen i Juliusz Mortensen.
Obecne wcielenie oznaczone jest symbolem D 590 i jest to edycja baaardzo limitowana, do zaledwie 250 par na całą Europę (w ciemnym wykończeniu). Na stronie producenta można zobaczyć też zdjęcia wersji jasnej – ta będzie dostępna tylko w Azji.


[img:2]D 590 i jaki piękny taki numer seryjny

Jamo seria Studio8 otrzymała wyróżnienie EISA w kategorii najlepsze budżetowe kino domowe. To co mogło i zapewne przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Jamo to wygląd i rozwiązanie problemu "dyndających" kabli zasilających nadstawki Dolby Atmos – terminale wyprowadzono przy samej ziemi, a okablowanie poprowadzono wewnątrz korpusów kolumn frontowych. Dodatkowo maskownice „trzymające” na magnesy można przesunąć do góry by stworzyć spójną wizualnie całość. Pod względem designerskim to rzeczywiście bardzo udane kolumny i jedne z najładniejszych wśród modeli hi-tech.


[img:3]Studio8

[img:4]Polecam zajrzeć do linka poniżej - to wyjątkowo estetyczne kolumny do nowoczesnego wnętrza
 lub na zasadzie kontrastu do zabytkowego i do tego w nieprzyzwoicie niskich cenach

 

[img:1:L]CZYTAJ> Więcej o D 590
[img:1:L]CZYTAJ> Więcej o serii Studio8 (dużo pięknych zdjęć)

 


Klipsch

Dwie serie Reference i Reference Premiere, które weszły do sprzedaży we wrześniu. To chyba najbardziej rozbudowane serie w historii – 16 różnych rozmiarów kolumn, w tym aż 5 samych centralnych. Okazuje się, że w tym szaleństwie jest jednak metoda, a Klipsch jest jedną z nielicznych marek, której klienci rozbudowują systemy sukcesywnie. Zamiast kupować cały set na jaki ich stać w danym momencie, inwestują najpierw w wyższy model frontów, z czasem dokupują centralny, tyły i nadstawki atmosowe. Dzięki temu inwestycja może jest i lekko rozwleczona w czasie, ale finalnie można sobie pozwolić na zostanie posiadaczem znacznie wydajniejszych modeli. Tak jak wspominałem, to jest specyfika tej konkretnie tej marki wynikająca z mnogości dostępnych modeli.


[img:5]Klipsch Reference Premiere - to nawet nie połowa całej serii

[img:6]Klipsch Reference - a tu ciut ponad połowa dostępnych modeli

Wszystkie kolumny produkowane są w trzech wersjach kolorystycznych, z czego w Europie sprzedawane będą dwa wykończenia. Fortepianowy z uwagi na wysokie koszty produkcji pozostanie rodzynkiem dostępnym tylko w USA i ewentualnie na specjalne zamówienie.


[img:7]Klipsch to również samodzielne głośniki Bluetooth - recenzja The Three


 

[img:1:L]CZYTAJ> Więcej o Klipsch Reference
[img:1:L]CZYTAJ> Więcej o Klipsch Reference Premiere

 


SVS Sound

Nowa marka w portfolio Konsbud Hi-Fi, przejęta od września od firmy SoundClub. Ten amerykański producent słynie przede wszystkim z aktywnych subwooferów, dostępnych w szerokim przedziale cenowym od 2.500 do 13.500 zł – 5 serii po dwa modele – bardziej kontrolowane zamknięte do stereo i niżej schodzące, bardziej efektowne otwarte do kina. Od serii SB-4000 w górę dostępna jest dedykowana aplikacja pozwalająca na lepsze dopasowanie akustyczne suba do pomieszczenia (to unikat w skali światowej).
SVS ma od dawna ugruntowaną pozycję w Stanach, ale intensywniej na podbój Europy wyruszyła dopiero jakieś dwa lata temu, nie dziwota więc, że nie wszyscy jeszcze o niej słyszeli.


[img:8]SVS ma już na koncie dwie nagrody EISA dla swoich subwooferów: SVS SB 16-Ultra (sezon 2017/18) i SVS SB-4000 Series (sezon 2018/19)

Firma jest bardzo pewna jakości swoich produktów, bo o ile w przypadku kolumn pasywnych nie jest to nic nadzwyczajnego, o tyle udzielanie aż 5-cio letniej gwarancji na aktywne subwoofery to jest coś. Zresztą gdyby nawet cokolwiek się zepsuło to naprawy serwisowe odbywają się w iście amerykańskim stylu – poprzez wymienianie w ekspresowym tempie całych modułów.


[img:9]SVS posiada też dwie serie kolumn do kina domowego Prime i Ultra - na pozór wyglądają zwyczajnie, jak typowe kolumny trójdrożne, za to wewnątrz dzieje się znacznie więcej – choćby to, że każdy przetwornik pracuje w odrębnej komorze, są więc np. dwa porty bass-reflex

[img:10] SVS SB 16-Ultra - 16”, 80 kg, 1500 W mocy ciągłej, z możliwością „p… nięcia” do 5000 W,
muszę się koniecznie wybrać do dystrybutora na odsłuch, bo takich cewek nie robi nikt inny,
wyraz na "p" to oczywiście "pyknięcie" :)

(koniecznie kliknij żeby obejrzeć)

[img:11]Konsbud Hi-Fi to również dystrybutor bardzo zaawansowanych technologicznie słuchawek,
ale więcej o tym przy okazji relacji ze Strefy Słuchawkowej

Gdzie kupić?

JAMO

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > JAMO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

KLIPSCH KLIPSCH www.klipsch.com

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > KLIPSCH rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > SVS rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz