KLIPSCH: THE THREE

Autor: Paweł Szachno • 23 czerwca 2017
KLIPSCH The Three2300 zł
23 czerwca 2017 22:34
Paweł Szachno INFOAUDIO.PL Dostarczył EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl
 • Elegancka, klasyczna stylistyka, świetna jakość wykonania
 • Wysoka funkcjonalność, mnogość wejść oraz łatwość obsługi na miarę nowoczesnego urządzenia
 • Zaskakujący w wielu aspektach dźwięk jest w stanie zaspokoić nawet wymagającego użytkownika
 • Aplikacja i pilot do sterowania
 • Kolorystyka: heban, orzech
 • Bardzo przytomna cena, odzwierciedla to, co za nią dostajemy
 • Brak akumulatora i możliwość chociażby 4-godzinnej gry na baterii
 • Głośnik nie buduje szerokiej sceny, ale czy to jest jego wada?

[img:1:L]

 

 

 

 

 

 

O tym, jak tzw. głośniki bluetoothowe oraz systemy all-in-one zdobywają popularność piszemy niemal przy każdej okazji. Dzisiaj kontynuujemy ten wątek, ale tym razem w wadze ciężkiej, zarówno wymiarowo, jak i dźwiękowo. 

Klipsch The Three, bo to on będzie dzisiaj recenzowany, to kolejny produkt z serii „Heritage”, amerykańskiego producenta. Produkt nieoczywisty, bo z funkcji można domniemać, że potencjalnym odbiorcą „Trójki” będzie konsument młody, lub taki który wysoko ceni sobie funkcjonalność i łatwość obsługi. Wygląd urządzenia oraz jego dźwięk wydaje się puszczać oczko to tych, którzy z dobrym dźwiękiem mieli już w życiu do czynienia.

 

Urządzenie

Wyciągając The Three z pudełka od razu czujemy, że nie ma żartów. Urządzenie jest duże, ciężkie i zdecydowanie przypomina głośnik centralny z wyższej półki. Wykonanie oraz spasowanie elementów wzorowe, dzięki temu Trójka prezentuje się okazale i może się podobać. Połączenie bardzo eleganckiego drewna z miedzianym panelem kontrolnym oraz maskownicą z czarnej dzianiny sprawia świetne wrażenie, mocno nawiązując do „złotej” ery sprzętu Hi-Fi. 

[img:3]

[img:6]

To, jak urządzenie prezentuje się z zewnątrz, robi wrażenie, ale producent nie próżnował również przy projektowaniu wnętrza. Rozruszaniem towarzystwa zajmują się 3 cyfrowe wzmacniacze o łącznej mocy 60W, a towarzystwo to składa się z: dwóch głośników szerokopasmowych 2.25”, woofera 5.25” oraz dwóch membran biernych. To okazała konfiguracja, zwłaszcza jak na obudowę tej wielkości. Bogato zagospodarowane wnętrze ma swoje przełożenie na to co słyszymy. Zanim jednak o tym, warto wpierw omówić kwestię funkcjonalności, a jest ona imponująca. 

 

 

[img:13:L]Kruger & Matz Discovery XL

 

 

Pierwszą, ważną kwestią do poruszenia jest to, że głośnik został przewidziany jako urządzenie stacjonarne (nie ma wbudowanego akumulatora). Gdzie Klipsch, tam też przewód zasilający i gniazdko, trzeba się z tym liczyć. Przy mocy jaką oddaje The Three po prostu nie może być o tym mowy, acz miło by pomarzyć by był to głośnik również przenośny. Ale to jest równanie zero jedynkowe - albo moc albo przenośność.

 

[img:14]Prosta, funkcjonalna forma

 Źródła sygnału

 • Wbudowany moduł Bluetooth pozwala na bezprzewodowe łączenie się ze smartfonem lub tabletem, a to oznacza streaming z serwisów muzycznych (Spotify, Tidal itp). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, możemy sterować głośnością oraz zmieniać utwory w mgnieniu oka.
 • Wi-Fi – The Three korzysta z tak zwanego systemu DTS Play-Fi. Jest to aplikacja, którą możemy ściągnąć na telefon, a służy ona do ujednolicenia obsługi sieciowej urządzenia. Wystarczy bowiem Klipscha raz skonfigurować z siecią domową. Jest to wygodne - przy każdym włączeniu, urządzenie jest gotowe do odtwarzania muzyki poprzez sieć. 
 • Konfiguracja aplikacji odbywa się bez problemów, a obsługa odtwarzania muzyki jest dziecinnie prosta. Ogromnym plusem jest to, że DTS Play-Fi ma zapewnioną obsługę niemal wszystkich platform streamingowych, z Tidalem oraz Spotify na czele.
 • Line-in z selekcją między trybem line oraz phono. Oprócz zwykłego źródła dźwięku typu telefon, odtwarzacz CD lub DAP, możemy podłączyć gramofon z wkładką MM - Trójka posiada wbudowany preamp gramofonowy. 
 • Aux – standardowe wejście jack 3,5mm, do przewodowego podłączenia tradycyjnych źródeł. 
 • USB typu B – możliwość podłączenia komputera i korzystania z Klipscha jako głośnika komputerowego. Wbudowany przetwornik c/a obsługuje pliki o gęstości do 24bit/192kHz, poradzi sobie ze zdecydowaną większością naszego archiwum.
Warto wspomnieć o pilocie, który jest standardowym elementem wyposażenia w The Three. Możemy za jego pomocą włączyć lub wyłączyć urządzenie, zmienić głośność, utwór, oraz włączyć tryb mute. Nie zabrakło również możliwości wyboru źródła, co znacznie zwiększa wygodę użytkowania.

[img:7]To zdjęcie mówi w zasadzie wszystko o funkcjonalności
The Three

[img:16]Wbudowanych: Wi-Fi (Klipsch Stream Wireless Multiroom Audio System) i Bluetooth. Dla tradycjonalistów pozostawiono na wszelki wypadek: analogowe 3.5mm, przedwzmacniacz Phono. Jest też USB typu B, podłączymy więc od gramofonu po komputer.

[img:9]Oczywiście jest również firmowa aplikacja (Android, iOS), bo jakżeby tworzyć multiroom bez apki?

 

[img:12]Do takich celów stworzono to urządzenie - żadnej wydumanej stereofonii, ma być fajnie, łatwo i brzmieć porywająco
(w celu wywołania określonych zachowań u koleżanki która wpadła miast oglądać kolekcję motyli zobaczyć kolekcję winyli)

Brzmienie

Już przy pierwszych taktach, przyszedł mi do głowy głośnik Naim Mu-So, jako system all-in-one, który zrobił na mnie dotychczas najpozytywniejsze wrażenie. Mamy w tym przypadku do czynienia z urządzeniem, które nie służy tylko do tworzenia tła muzycznego w pomieszczeniu, lecz nadaje się również do bardziej krytycznego odsłuchu. Zdumiewające jest to, jak w urządzenie o takich gabarytach udało się zmieścić tak potężny, nasycony dźwięk. 

Samo brzmienie Klipscha The Three jest nietuzinkowe i nieoczywiste. Potęga i nasycenie dźwięku przywołuje na myśl dobrej klasy system, oparty na dwóch kolumnach podstawkowych ze wzmacniaczem o wysokiej wydajności prądowej. Znajomi, którzy mieli okazję posłuchać tego urządzenia zadawali to samo pytanie: „A gdzie schowałeś subwoofer?”. Niemożliwe mogłoby się wydawać uzyskanie takiego basu z urządzenia, o relatywnie niedużych wymiarach. Nic bardziej mylnego, dół pasma jest bardzo duży, bogaty i pomrukujący. Kontrola pasma jest bardzo dobra. Przy najwyższych głośnościach, pomieszczenie o wielkości 20m2 zaczynało mieć problemy, aby udźwignąć tak duże ciśnienie akustyczne. 

[img:17]Widać zarys głośników

[img:15]Takie detale + miedź + drewno + tkanina o grubym splocie nadają całości bardzo stylowy wygląd - design jest ponadczasowy i neutralny przez co można The Three postawić równie dobrze na Zamku Królewskim i nie będzie się gryzł z otoczeniem

The Three zdecydowanie lepiej brzmi, jeżeli dostarczymy mu sygnał po Wi-Fi, dlatego warto poświęcić chwilę na konfigurację połączenia sieciowego.

Średnica w „Trójce” jest ocieplona i przyjemna w odbiorze. Ludzkie głosy brzmią bardzo spójnie i naturalnie, a wysoka szczegółowość oraz wybitna separacja tylko wzmacnia pozytywne odczucia. Oczywiście, dobry system stereo zaoferuje nam wyższą kulturę dźwięku oraz wrażenia sceniczne, aczkolwiek ciężko o obiektywne porównanie klas brzmienia tak różnych systemów audio. 

Wysokie tony są delikatnie rozjaśnione i występują obficie. Klipsch niczego nie wycofuje, nie chowa, nie maskuje. Podaje jak na tacy wszystko, co powinniśmy usłyszeć w górnych rejestrach. Przy połączeniu Bluetooth dźwięk bywa przesadnie, nieprzyjemnie wyostrzony, jednak przy Wi-Fi problem ten nie występuje.
[img:11:L]Jeżeli Klipsch The Three czegoś nie potrafi, to jako pojedynczy głośnik nie kreuje równie szerokiej sceny jak to czynią dwie kolumny - to chyba oczywiste. Taka uroda takich rozwiązań. 

Zupełnie inaczej ma się kwestia selektywności dźwięków, która jest fantastyczna. Nawet rozbudowane aranżacje muzyczne, wykorzystujące mnogość instrumentów brzmią na Klipschu bardzo czytelnie i selektywnie. Wszystko to powoduje, że na tym urządzeniu z powodzeniem można słuchać dużych składów, np. orkiestry symfonicznej.

Sterowanie smartfonem/tabletem to absolutny standard, piloty dodaje się chyba jedynie z przyzwyczajenia

[img:8:L]Podsumowanie

Dzięki pięknej obudowie mógłby być meblem, dzięki swojej formie mógłby być piecykiem do gitary, natomiast po włączeniu budzi się w nim wyjątkowy, muzyczny potwór. Klipsch The Three to system all-in-one dla wymagających, zarówno funkcjonalnie, jak i brzmieniowo. Łatwość korzystania z różnorodnych źródeł zaspokoi potrzebny nawet najbardziej wybrednych, a fantastyczna jakość dźwięku, pozytywnie zaskoczy dźwiękożerców.
Czym bowiem byłby świetny system all-in-one bez dobrego dźwięku? 

Produkty Klipscha są bardzo charakterystyczne, poruszając się od lat w pewnej określonej konwencji stylistycznej. Albo się podobają od pierwszego wejrzenia albo nie, trudno pozostać jednak wobec nich obojętnym.[img:10]

Parametry techniczne

 PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc ciągła 60 W
Moc szczytowa 80 W
Pasmo przenoszenia 45 - 20000 Hz
 DANE SZCZEGÓŁOWE
Maksymalny poziom akustyczny (db) 106 dB
 PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik wysokotonowy 2 x 2 1/4” (57.15mm) przetworniki pełnopasmowe
Subwoofer 5.25” (133.4mm), 2 x 5.25” (133.4mm)
 POŁĄCZENIA I STYKI
Wejścia Bluetooth®, Analogowe 3,5mm (mini jack), gramofonowe (RCA), USB typu B, Wi-Fi (DTS Play-Fi)
 KONSTRUKCJA
Typ obudowy Zamknięta
Wysokość 178 mm
Szerokość 348 mm
Głębokość 203 mm
Waga 4,70 kg
 CECHY DODATKOWE
Akcesoria Przewód aux 3,5mm, kabel USB B>A, pilot zdalnego sterowania, przewód zasilający
 SPECYFIKACJA
Zasilanie 220V

Gdzie kupić?

KLIPSCH KLIPSCH www.klipsch.com

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > KLIPSCH rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz