26 września 2019 10:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

HARMAN - 100 milionów uśmiechów i nagrody za nagrodami

Oglądając tegoroczną ekspozycję Harman’a dotarło do mnie, że pod pewnym istotnym względem różni się od innych.
Wielu producentów sprawia wrażenie, jakby od ich sprzętu audio zależały losy świata, a w tym samym czasie u Amerykanów niekończąca się balanga.

Istnieje kulturowa przepaść pomiędzy: „How are you? I’m fine.”, a naszym „Co u ciebie? Eeee, no wiesz praca, kredyt, kręgosłup, kot mi zdechł...” i to się czuje.
Czy przesadzam oceńcie sami.


[img:1]Hall of Fame

Na wejściu trzy statuetki EISA za: najlepsze słuchawki dokanałowe (earbuds) – JBL Reflect Flow (149 Euro), najlepsze słuchawki z aktywną redukcją hałasu – JBL Live 650BTNC (199 Euro) i najlepszy głośnik imprezowy – JBL PartyBox 100 (299 Euro, to nowa kategoria).

A dalej... słuchawki, słuchawki, słuchawki, głośniki przenośne, soundbary, bezprzewodowe systemy multiroom i większość tych rzeczy wykonana tak, żeby upaść na podłogę mogła i wpaść do wody i przypadkowo usiąść na nich też można, a nawet imprezę na podwórku rozkręcić – bo to urządzenia zaprojektowane dla ludzi i ich ułomności, a nie na odwrót.


[img:10]Nagrodzone JBL Reflect Flow

[img:11]Nagrodzone JBL Live 650BTNC

[img:12]Nietypowe kolory i udoskonalony noise cancelling w linii Live pociągną sprzedaż

[img:13]Kolekcja modeli prawdziwie bezprzewodowych – od lewej: Tune120, Live300, Reflect Flow i Flash

[img:15]Zatyczki są gorącym tematem, wszyscy chcą je mieć w ofercie, a Chińczycy zacierają ręce i klonują na potęgę

Słuchawki

Uwielbiam sytuacje gdy ktoś wpada na prosty pomysł, który upraszcza życie – tak jest np. z aktywowaniem asystenta głosowego poprzez dotkniecie słuchawek. Wbudowanie takiej funkcjonalności powoduje, że asystent nie musi nas nieustannie podsłuchiwać (nasłuchiwać kiedy zostanie wywołany), i nie zmusza nas do wypowiadania na głos różnych "abrakadabra" w stylu: Hey Google! Po prostu dotykamy i od razu mówimy, o co nam chodzi, a gdy przychodzi do nas wiadomość tekstowa, to słuchawki nam ją odczytują.


 [img:16]Seria Live to wyjątkowo uniwersalne konstrukcje

W nagrodzonych JBL Live 650BTNC: 40 mm przetworniki i adaptacyjna redukcja hałasu – czyli skuteczność tłumienia dopasowuje się automatycznie do poziomu tła byśmy nie tracili kontaktu z otoczeniem (super funkcja). Co innego bowiem móc odciąć się od warkotu silników w samolocie, a co innego usłyszeć komunikaty spikera zanim się do niego wsiądzie.
NC przestał być systemem zero-jedynkowym i to jest świetna wiadomość. W smartfonowej aplikacji możemy zmienić preferowaną krzywą pod konkretny gatunek muzyczny jak: Rock, Rap, Jazz, klasykę itp.


[img:14]Kolekcja przenośna – od lewej: Go2, Clip3, Flip5 (standardowy), Charge4, Pulse4 (świecący), Xtreme2 i Boombox 

 

Głośniki przenośne

Jakiś miesiąc temu JBL wypuścił dwie nowe wersje Flip 5 (139 Euro) – aż trudno w to uwierzyć, ale do tej pory sprzedano już ponad 11.000.000 egzemplarzy wcześniejszych generacji tego głośnika tylko w samej Europie.

Przy okazji tego sukcesu generowane są ogromnych ilości odpadów, JBL postanowił więc zrobić coś dla ochrony środowiska. Od teraz do produkcji opakowań stosuje tektury i tusze biodegradowalne. Zaprzestano dołączania lakierowanych instrukcji i używania styropianu.

Ale na tym nie koniec – korpusy i pokrywający je materiał wykonywane są w 90% z materiałów recyclingowych. Tak więc klient w tej samej cenie może kupić wersję standardową lub proekologiczną – Ocean / Forrest. Parametry techniczne i brzmieniowe obu wersji są identyczne, a te brakujące 10%, to sylikonowe krawędzie odpowiedzialne za ochronę w przypadku upadku.


[img:5]Świadomi klienci będą kupować

[img:6]Do głowy by mi nie przyszło, że to recycling z zakrętek

[img:7]Płynność kolorów w Puls4 znakomita

[img:8]Gdybym otwierał knajpę, to postawiłbym kilkanaście zsynchronizowanych Puls'ów - byłoby czarownie

Lada moment pojawi się Puls 4 (219 Euro) – głośnik wypełniony mnóstwem świecących diod. Do tego 65mm przetwornik promieniujący w górę i dookoła, 20W mocy i szybkie ładowanie (3h) przez USB-C wystarczające na 12h grania. Od dołu oczywiście niezbędny przetwornik basowy.

Aplikacja na smartfona pozwala zrobić zdjęcie wnętrza i głośnik dostosowuje się kolorystycznie do otoczenia. 

W linii Partybox nowością jest nagrodzony, najmniejszy Partybox 100. Partybox 300 z akumulatorem na 12h i 120 W mocy miał premierę w ubiegłym roku. Wejścia mikrofonowe i gitarowe, USB, Bluetooth, możliwość parowania do stereo i efekty świetlne (na IFA pojawiło się wielu naśladowców tej koncepcji). Ceny odpowiednio: 299 / 449 / 999 Euro.
Rok temu tych produktów w Europie jeszcze nie było, królowali: Sony i LG (plus w Polsce Manta), a obecnie JBL przejął już 35% rynku. Trzeba posłuchać by docenić, bo któraż spośród tych marek, ma choćby zbliżone doświadczenie do JBL w konstruowaniu głośników estradowych?


[lupa:2](kliknij żeby zmienić ujęcie)

[img:1]Partybox 100

[img:3]Dla solisty na deptaku to wszystko co niezbędne

[img:2]Partybox 300, tu już są warunki do miksowania akademii szkolnych

[img:4]Partybox 1000, moc 1.100W pozwoli dożynki obsłużyć

[lupa:1]Wielofunkcyjna klawiatura dla DJ, szczelina pod tablet, rączka i kółka do ciągnięcia za sobą tych 40kg
 (kliknij żeby zmienić ujęcie)

 

[img:26:R]Soundbary 

W soundbarach – 3 nowe modele. Podstawowy Bar 2.0 w dobrej cenie (179 Euro), ze sporą mocą 80W i programowalnym pilotem (TV i soundbar obsługuje jeden). Pełne plug’n’play, po wyjęciu z kartonu od razu gra.


[img:17]
[img:18]Bar 2.1

Bar 2.1 ze zwiększoną mocą do 300W i lepszym wyglądem w stosunku do modelu ubiegłorocznego, liczne wejścia, ale najważniejszy jest stosunek wydajności do rozsądnej ceny 329 Euro.


[img:19]Wysuwanie ze skrzynki nie jest na wyposażeniu :)

Bar 5.1 Surround wykorzystano część z hi-endowych technologii, jakie pojawiły się rok temu, w topowym modelu Harman/Kardon. Mowa o zaawansowanym sterowaniu wiązkami odbitymi od ścian, a wysyłanymi przez zaprojektowane do tego celu tweetery.
550W mocy (w tym 300W siedzi w subie) po skalibrowaniu powoduje, że zanurzamy się w dźwięku dookólnym. Chromecast łącza belkę z głośnikami multiroom w system, umożliwiając strumieniowanie muzyki + po raz pierwszy AirPlay 2 + 4K za jedyne 599 Euro.


[img:20]Link Bar to najsmartniejsza belka JBL jak do tej pory

JBL Link Bar – pokazany w ubiegłym roku, na rynek wszedł miesiąc temu – zwiastun nadchodzących zmian. Poza byciem pełnoprawnym soundbarem, to wbudowany Asystent Google + Android TV. To co widać na ekranie nie pochodzi z telewizora, a z belki. Jednym słowem można uzyskać dostęp do najnowszych funkcji smart, bez konieczności wymiany działającego telewizora na nowy i mieć Netflix, YouTube i dziesiątki innych aplikacji. Ekran staje się również elementem naszego smart domu, łącząc kamery, dzwonek itp. i wszystkim zarządzamy głosem. Soundbar 399 Euro i Sub 299 Euro.

Hey Google, play me “Stranger Things” from Netflix, turn down light a little bit, turn heating up a little bit – żadnego łażenia i szukania pilotów – system jest w pełni interaktywny.


[img:21]Dołączony pilot przydaje się jako zdalny mikrofon gdy przesadzimy z głośnością i nie trzeba już zaczynać od Hey Google!, tylko od razu przechodzimy do sedna: volume up, change channel..., play... (tu wstaw ulubiony tytuł)

 

Harman/Kardon

Harman/Kardon Surround jest następcą odchodzącego systemu BDS. To 5 dopasowanych brzmieniowo, 50W aktywnych głośników bezprzewodowych + wąski sub 120W + pudełko będąca hubem dla wejść i streamerem z Chromcastem. Po autokalibracji zyskujemy stylowy i łatwy w użyciu system 5.1 – włączenie odbiornika automatycznie budzi kolumny. To przykład produktu stworzonego pod oczekiwania klientów, którzy nie chcą dłużej zawalać salonu kolumnami i równie dużym amplitunerem.
2499 Euro za zestaw.


[img:22]Harman/Kardon Surround to piękno prostoty + luxusowy dźwięk

[img:23]Napęd optyczny zastąpił streamer

Jeden z najładniejszych systemów aktywnych ever – Citation – doczekał się małego upgradu głośników Citation One i 100 do wersji Mk2. Powiększono pamięć by mogła pomieścić rozbudowane możliwości jak np. dodany AirPlay 2.


[img:25]Poszerzono paletę: czerni / szarości + Midnight Blue

Zapytałem dlaczego dodatkowe kolory stanowią dla nich taki problem – odpowiedź zaskoczy – otóż zauważono, że tkaniny w różnych kolorach tłumią nieco inne częstotliwości, więc jest sporo zachodu by uzyskać balans akustyczny z głośnikami w pozostałych kolorach. W Harmanie zwraca się uwagę na takie rzeczy.


[img:24]Citation Tower  póki co jedne z najładniejszych i najlepiej brzmiących głośników tego typu


[img:27:R]
Na koniec informacja dnia – koncern Harman (głównie JBL i Harman/Kardon) wypuścił pierwsze głośniki przenośne Bluetooth w 2012 roku i przez 7 lat sprzedał ich ponad 100.000.000 (sto milionów!!!). To ich czyni największym na świecie dostawcą głośników mobilnych. Nieprawdopodobne, no nie? Kampania promocyjna nazwana została „100 milionów uśmiechów”.


[img:9]Zupełnie jak święto chińskich lampionów – przepiękne i cudownie hipnotyczne

Cechy dodatkowe Akcesoria/Varia Hi-res (stacjonarne) Źródła Kolumny Głośniki multiroom Przetwarzanie Multiroom

Gdzie kupić?

HARMAN-KARDON HARMAN-KARDON www.jbl.com.pl

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > HARMAN-KARDON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz