3 stycznia 2022 11:41
Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

JBL: L75 MS - to tylko głośnik, czy cały system muzyczny?

Rzutem na taśmę JBL dostarczył do Polski prawdziwą cegłę (a może to kamień milowy?) – głośnik / system kompletnie z innej bajki niż soundbary / kolumny / czy głośniki przenośne.
Gdybym mógł powiedzieć szczerze co o tym myślę, to powiedziałbym, że podziwiam kadrę działu Search & Development JBL’a za nieustające poszukiwanie nowatorskich rozwiązań w branży, w której wydaje się, że już wszystko 
wymyślono


[img:1]Czyż to nie jak dwie trójdrożne kolumny z otworami bass-reflex leżące na boku?
Podejrzewam, że będzie miał niezłego kopa (kliknij)

Info dystrybutora: JBL L75 MS opracowany został z myślą o współczesnych entuzjastach muzyki. To najwyższej klasy esencja naprawdę wspaniałego systemu dźwiękowego, który już został określony „natychmiastowym klasykiem”. Prosty sposób słuchania muzyki bez poświęcania jakości akustycznej. Jako nowoczesna forma tradycyjnego systemu Hi-Fi.
JBL L75 MS czerpie inspirację z serii JBL Classic, z którą dzieli obudowę z drewna Orzecha amerykańskiego i czarną piankową maskownicę Quadrex. Za tym retro wyglądem kryje się nowoczesna technologia akustyczna, w tym możliwość odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości, oraz bogactwo przyłączy przewodowych i bezprzewodowych.


W czasach gdy internetowe serwisy muzyczne to podstawa „wirtualnych kolekcji” (nazywanych obecnie playlistami), oraz egzystencji wielu współczesnych melomanów takie rozwiązanie jak
JBL L75 MS może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Zintegrowany mechanizm przesyłania strumieniowego: przewodowo / bezprzewodowo – sieć Ethernet / wbudowany Google Chromecast / Apple AirPlay 2 / Bluetooth, a do tego zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy wysokiej rozdzielczości (32-bit/192 kHz) zapewnią, że muzyka będzie odtwarzana z dużą dynamiką.

Ponadto w JBL L75 MS znalazło się nawet wejście analogowe 3,5 mm, więc i leciwego iPoda po kabelku podłączymy, natomiast fani płyt winylowych znajdą wejście phono (MM) do podłączenia gramofonu.

Jest też wejście HDMI ARC pozwalające na bezpośrednie podpięcie telewizora, co czyni tym samy JBL L75 MS czymś znacznie więcej niż mogą zaoferować stereofoniczne soundbary w filmach i grach – wystarczy jeden rzut oka na wielkość przetworników. A gdyby i to było mało, to dostępne jest dedykowane wyjście do podłączenia zewnętrznego subwoofera. Wszystko po to, aby stworzyć naprawdę wydajny system dźwiękowy, zajmujący mało miejsca.


[img:2]Przy takiej geometrii ustawienia głośników L75 MS ma 
rzeczywiście szansę wypełniać przestrzeń bez zmuszania użytkownika
do tej całej zabawy w wielogodzinne ustawianie kolumn w optymalnym miejscu


Zaprojektowany i skonstruowany w Harman Center of Acoustics Excellence w Northridge w Kalifornii, JBL L75 MS wykorzystuje 75-letnie doświadczenie JBL, by zapewnić naprawdę wyjątkowy dźwięk. Za piankową maskownicą Quadrex i zakrzywionym panelem przednim, JBL L75 MS posiada parę 1-calowych kopułkowych przetworników wysokotonowych z aluminium z falowodami, parę 5,25-calowych głośników niskotonowych z białymi stożkami i jeden 4-calowy przetwornik średniotonowy usytuowany centralnie. Każdy z pięciu przetworników ma dedykowany kanał wzmocnienia i strojenia DSP, aby zapewnić niezwykle szeroką scenę dźwiękową na dużym obszarze odsłuchowym.

Obsługa systemu L75 MS odbywa się za pomocą aluminiowego panelu sterowania na wierzchu obudowy z drewna orzechowego, lub dołączonego bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania, lub łączności bezprzewodowej z Google Chromecast, lub Apple AirPlay 2, lub urządzeniem obsługującym Bluetooth.


[img:3]Tak się zastanawiam, czy gdybym miał już w salonie
L100 Classic, lub L52 Classic, to czy nie dokupiłbym L75 MS w charakterze głośnika "centralnego" i uznał nagłośnienie telewizora za temat zakończony? Przecież nie każdy chce mieć wielokanałowe kino domowe :)

Jim Garrett (starszy dyrektor ds. strategii produktu i planowania w Luxury Audio firmy Harman): System muzyczny L75 MS z pewnością przyciągnie nowych klientów, którzy marzą o niesamowitym dźwięku JBL, ale bez całej złożoności i bałaganu systemu komponentowego. Dzięki rozbudowanej łączności i atrakcyjnemu wyglądowi serii Classic nie ma dziś na rynku po prostu nic podobnego!


I to jest prawdziwa prawda, a sam produkt jest adresowany przede wszystkim (choć nie wyłącznie) do osób, które chciałyby mieć fajny / dynamiczny / duży dźwięk w domu, ale złożoność konwencjonalnych systemów ich przeraża – przecież nie każdy meloman musi być od razu i fachowcem od sprzętu. A tu 10-15 min szkolenia w sklepie wystarczy, by nauczyć się obsługi raz na całe życie. 

Specyfikacja techniczna:

 • Typ: zintegrowany system muzyczny 
 • Przetworniki wysokotonowe: 2x 1" (25 mm) z aluminiową kopułką i falowodami 
 • Przetwornik średniotonowy: 1x 4" (100 mm) ze stożkiem z czystej celulozy 
 • Przetworniki niskotonowe: 2x 5,25" (133 mm) ze stożkami z czystej celulozy 
 • Moc wzmacniaczy: sekcja niskotonowa 2x 125 W RMS, sekcja średniotonowa 1x 50 W RMS, sekcja wysokotonowa 2x 25 W RMS (łącznie 350 W RMS) 
 • Kontrola dźwięku: Sound–Field Expander / Bass Contour 
 • Wejścia bezprzewodowe: przesyłanie strumieniowe Wi-Fi / Bluetooth 4.2 
 • Wejścia przewodowe: HDMI ARC / Ethernet / phono (MM) / AUX 3,5 mm
 • Rozdzielczość: do 32 -bit / 192 kHz 
 • Pasmo przenoszenia: 45 – 25.000 Hz (-6 dB) 
 • Maksymalny poziom SPL: 106 dB @ 1 m 
 • Wyjście subwoofera: 2 V RMS z automatycznym wykrywaniem / włączaniem HPF 
 • Obudowa: z litego drewna Orzecha amerykańskiego 
 • Maskownica: czarna piankowa maskownica Quadrex (a’la kolumny Classic) 
 • Wymiary z maskownicą: 216 wys. x 790 szer. x 287 mm gł. 
 • Waga: 15,9 kg 

 

Cena sugerowana: 7.199 zł


[img:4]Oba boki tego samego egzemplarza pokazują czym się różni skrzynia z litego drewna od fornirowanej, na której niemal nic się nie dzieje, gdzie każdy egzemplarz głośnika jest niepowtarzalny w swojej formie – L75 MS ma w sobie coś z magii rzemiosła w starym stylu... miodzio

Hi-res (stacjonarne) Kolumny

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz