1 lutego 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audiofast Audiofast tel: +48 42 61 33 750 www.audiofast.pl

KECES AUDIO: IQRP-1500 / 3600 kondycjonery zasilania nowej generacji poprawiające samopoczucie słuchaczy

Pierwszy raz z rezonansem Schumanna spotkałem się lata temu wśród radiestetów, którzy badali podówczas wpływ ziemskich fal stojących na dobrostan ludzi. Winfried Schumann stworzył model matematyczny opisujący zjawisko w 1952 roku, ale jego pomiaru dokonał dopiero w 1986 r. i to wtedy rozgorzała wrzawa wokół tematu tzw. pulsu Ziemi. 

Sporo wody w Wiśle upłynęło i oto Tajwańczycy znaleźli praktyczne zastosowanie dla tego zjawiska, które odpowiada m.in. za nasze dobre samopoczucie.  

Keces wprowadził do oferty linię referencyjnych kondycjonerów zasilania – Ultimate, której pierwszymi przedstawicielami są modele: IQRP-1500 IQRP-3600. Nową serię w stosunku do poprzedniej BP wyróżniają: rozbudowanie o rezonator kwarcowy / generator Schumana / wskaźniki wartości napięć na sekcjach uzwojeń wtórnych.  
Proponuję przeczytać tego newsa do samego końca, gdyż takie urządzenia nie pojawiają się codziennie.


[img:3]IQRP-1500
Na wyświetlaczu tajwańskie napięcie – u nich jest 110 V

Info dystrybutora: Keces prezentuje kolejną generację transformatorowych kondycjonerów zasilania serii Ultimate. Nowa seria zastąpi nagradzaną i znaną serię BP. Pierwszym przedstawicielem serii Ultimate jest model IQRP-1500 z dwoma uzwojeniami wtórnymi, jednym wysoko-prądowym i drugim nisko-prądowym o mocach odpowiednio: 1200 VA i 300 VA (razem 1500 VA – red.).
Wszystkie z wyjść (300 VA i 1200 VA) mają własne izolowane uzwojenia w celu uzyskania optymalnego filtrowania i separacji dla każdego obszaru wyjściowego w transformatorze, gwarantując optymalną współpracę z urządzeniami audio klasy high-end. 

Przy projektowaniu modelu IQRP-1500 firmie Keces przyświecała idea oddzielenia sekcji analogowej i cyfrowej poprzez podłączenie ich do niezależnych i odseparowanych uzwojeń wtórnych o mocach 1200 VA i 300 VA, co zapobiega negatywnym zjawiskom związanym z przenikaniem zakłóceń pomiędzy tymi sekcjami za pośrednictwem przewodów zasilających. 


[img:6]IQRP-1500 posiada 6. gniazd zasilających o łącznej mocy 1500 VA

Kondycjonery KECES seri IQRP posiadają wbudowany generator Schumanna – zaimplementowana w serii Ultimate technologia rezonansu kwantowego generuje przyjemną, niską częstotliwość rezonansową, która przenosi radość ze słuchania muzyki, do wymiaru dobrego samopoczucia.


[img:4]Generator Schumanna (kliknij żeby powiększyć)

Kondycjonerów prądu jest na rynku całkiem sporo, modeli sprzętu  audio jeszcze więcej, ale nie kojarzę by dotychczas jakiekolwiek urządzenie zostało wyposażony w generator kwantowy działający od wewnątrz sytemu. 
Co ciekawe, częstotliwość rezonansową Ziemi (7,83 Hz), uważano na początku za wielkość stałą. Jednak zauważono, że od 2014 zaczęła ona szybko wzrastać podwajając, a następnie potrajając swoją wielkość (chwilami skacze nawet powyżej 40 Hz). Zjawisko jest nieustannie monitorowane, więc gdyby kogoś temat zaciekawił, to aktualne dane dotyczące poziomu tła elektromagnetycznego (i nie tylko) naszej planety znajdzie tu.
Okazuje się, że wyśmiewane opinie głoszone przez przedstawicieli ruchu New Age, znalazły swoje potwierdzenie w faktach naukowych – podwyższa się bowiem częstotliwość otoczenia, a nasza wraz z nim. Podobnie jak gwałtowne skoki temperatury nam nie służą, tak i gwałtowne skoki częstotliwości rezonansowej planety również nie – gdy na wykresach monitoringu robi się biało, to zwykle czujemy się emocjonalnie „rozwaleni” lub niespokojni jakby nam ktoś wsadził petardę w tyłek i podpalił lont.

Należą się wielkie brawa konstruktorom, że wpadli na pomysł połaczenia mechanizmu rezonansowego z kondycjonerem i procesem słuchania muzyki, gdyż takie połączenie powinno realnie wpływać na poprawę naszego samopoczucia. 
Nazwa modeli z serii Ultimate (IQRP) to skrót od Isolated Quantum Resonance Power Conditioner, co można przetłumaczyć jako Kondycjoner i Generator Rezonansowego Pola Kwantowego. 


[img:1]IQRP-3600

[img:2]8 gniazd zasilających podzielono na 300 VA i 3000 VA, co daje całkowitą moc wyjściową 3600 VA

Topowym przedstawicielem serii Ultimate jest model IQRP-3600 z trzema uzwojeniami wtórnymi, jednym wysoko-prądowym i dwoma nisko-prądowymi o mocach odpowiednio: 3000 VA, 300VA i 300 VA. Każde z wyjść (300 VA, 300VA i 3000 VA) ma własne izolowane uzwojenie w celu uzyskania optymalnego filtrowania i separacji dla każdego obszaru wyjściowego w transformatorze optymalną współpracę z urządzeniami audio klasy high-end. 


Ponieważ temat wydaje się być niecodzienny i intrygujący, zgłębiłem go nieco i mówiąc najprościej, kiedy urządzenia zasilane prądem działają, znajdujące się w nich elementy elektroniczne wytwarzają niewielkie wibracje. Drgania te posiadają różne częstotliwości ze względu na różne elementy elektroniczne je generujące.

Zasada rezonansu kwantowego polega na tym, że kiedy spotykają się dwa źródła wibracji, to ta o silniejszym rytmie zmusza słabszą do przyjęcia swojego rytmu, a gdy wibrują już z tą samą częstotliwością, tworzą rezonans.

Celem zastosowania technologii rezonansu kwantowego jest ujednolicenie wibracji sprzętu poprzez emisję wibracji o stałej częstotliwości do wewnątrz naszego systemu audio, a następnie uzyskanie efektu optymalizacji jakości dźwięku. Ponieważ rezonans kwantowy polega na przyciąganiu i przejmowaniu słabszych częstotliwości przez silniejsze źródło, to ważnym okazał się być wybór właściwej częstotliwości dominującej. 

W Keces wybrano falę Schumanna, która jest emitowana z częstotliwością 7,83 Hz, ponieważ jak wskazują badania naukowe, częstotliwość 7,83 Hz mieści się w zakresie fal alfa ludzkiego mózgu (8-14 Hz), a to wytwarza skoordynowaną pozytywną reakcję z układem nerwowym człowieka. Ponadto badanie wykazało, że wzmocniona częstotliwość fali Schumanna, skutecznie zmniejszyła zakłócenia promieniowania, takie jak pole elektromagnetyczne EMF.

Wbudowany bezpośrednio w IQRP-1500 i IQRP-3600 generator do emitowania pola magnetycznego fal Schumanna, wykorzystuje tę częstotliwość do zunifikowania wibracji komponentów elektronicznych. Podstawowa różnica w stosunku do zaproponowanego wcześniej przez firmę Nordost modelu QPOINT Resonance Synchronizer polega na tym, że Nordost działając zewnętrznie leczy objawy w swoim najbliższym otoczeniu, natomiast  produkt Keces'a sięga do samego źródła choroby, a przy okazji jako kondycjoner poprawia jakość zasilania. 

Ach, gdyby istniała tylko możliwość 
wpięcia generatora Schumanna bezpośrednio w tablicę bezpieczników..., wtedy wszystkie domowe urządzenia elektryczne zaczęłyby działać synchronicznie – od pralki po czajnik i podobnie jak jonizator, czy filtr powietrza poprawiałyby warunki bytowania w skażonej przestrzeni polskich miast i wsi.
Ech, pomarzyć zawsze można, a póki co trzeba nabyć kondycjoner Keces'a, by oprócz audio i telewizor podłączyć (żeby oglądając wiadomości ciśnienie mniej skakało). Gniazd wyjściowych jest 6 / 8 szt, więc dla telewizora też wystarczy (a może nawet i obraz się poprawi?).


[img:5]Zgaduję, że w 14 kg wagi z 10 kilo waży ten ultra cichy transformator
 

Główne cechy modelu IQRP-1500:

  • Wejściowe gniazdo zasilania: IEC 320 / C20 (20 A)
  • Gniazda wyjściowe: 6 pozłacanych gniazd Schuko / 2 cyfrowe (300VA) i 4 analogowe (1200VA)
  • Sekcje wyjściowe: 2 separowane galwanicznie uzwojenia – 300 VA (2 gniazda) i 1200 VA (4 szt.)
  • Budowa wewnętrzna: wysokiej jakości transformator toroidalny wykonany na zamówienie / rezonans kwantowy + zintegrowany generator Schumanna
  • Wskaźniki: 2 wskaźniki pokazują wartość napięcia na obu sekcjach uzwojenia wtórnego
  • Obudowa: aluminium 4 mm / całkowicie ekranowane wpływy EMI i RFI – brak promieniowania do innych urządzeń dzięki ekranowaniu 
  • Zabezpieczenie: główny bezpiecznik magnetyczny z możliwością resetowania / (UVP) ochrona podnapięciowa / (OVP) ochrona przeciwprzepięciowa zintegrowana
  • Moc: 1500 VA
  • Wymiary: 300 x 279 x 133 mm
  • Waga: 14 kg


Cena sugerowana:
Balanced Isolation Power Conditioner IQRP-1500VA: 11.660 zł 
Balanced Isolation Power Conditioner IQRP-3600VA: 17.490 zł

 

Gdzie kupić?

KECES

Dystrybucja w Polsce:

Audiofast

tel.: +48 42 61 33 750
tel.: +48 693 901 183
adres:
Romanowska 55e 91-174 Łódź
Audiofast
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz