4 stycznia 2023 00:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

CYRUS: PSU-XR - hi-endowa jakość zasilania dla najwyższej serii XR

Brytyjski Cyrus od zawsze wyróżniał się na tle branży. Obecnie, gdy wiele firm stara się zabłysnąć oryginalnymi kształtami, nie jest to aż tak mocno rzucająca się w oczy cecha, ale w latach 80. i 90., gdy każda obudowa sprzętu Hi-Fi miała obowiązkowo szerokość 43.5 cm, Cyrus z ich wąskimi korpusami wzbudzał zachwyt, ale i niedowierzanie w oczach i umysłach co poniektórych (krajowych) audiofilów, bo przecież na zdrowy rozum wiadomo, że duże nie da się zmieścić do połowę mniejszej obudowy... 

... i jakoś mało kto brał wtedy pod uwagę, że większość wielkogabarytowego sprzętu stereofonicznego (nie mówię tu o wielokanałowych amplitunerach, bo tam nie ma gdzie szpilki wsadzić) zawierała wewnątrz wysoki procentowo odsetek tzw. audiofilskiego powietrza, którego w Cyrus'ach nie było. 

Ludzie z Cyrus'a starali się poszukiwać bardziej kompaktowych rozwiązań, składających się z jak najmniejszej liczby podzespołów. Działo się to na wieki przed odkryciem tej prawidłowości przez kilku innych europejskich producentów (np. Musical Fidelity jest w tym mistrzem), że mniej podzespołów potrafi zapewnić lepszy wykon, niż setki mikroskopijnych lutowanych powierzchniowo przez Azjatów.
A jak robiło się naprawdę zbyt ciasno, to można było urządzenie podzielić pomiędzy dwoma obudowami (zewnętrzne zasilacze), co wychodziło na zdrowie, gdyż pozwalało rozdzielić bardziej hałaśliwe układy od tych wymagających ciszy do pracy. 


[img:1]Hi-End nie musi być wielki by dostarczać dźwięk ponadprzeciętnej jakości
/ Cyrus'owi partnerowały kolumny Audio Physic Codex

[img:3]Seria XR (trzy górne elementy) to najbardziej zaawansowane dzieło w dziejach Cyrus'a: transport CDt-XR + przedwzmacniacz Pre-XR + zasilacz PSU-XR + dwie monofoniczne końcówki mocy Mono X300 Signature

Bartosz Hajbowicz (Sales Manager Europe): W najwyższej serii XR, nowość mamy jedną za to konkretną – dedykowany zasilacz PSU-XR. To zupełnie nowy poziom jakości. Sterowany mikroprocesorowo. Jest to produkt o tyle innowacyjny, że on generuje (syntetyzuje) napięcie, a nie tylko wzmacnia, jak to było w przypadku poprzednich generacji zasilaczy.
Na wyjściu można uzyskać trzy różne napięcia. To również największy transformator, jaki kiedykolwiek zmieściliśmy w obudowie. Jest to produkt, który wznosi zasilanie na zupełnie nowy poziom. 

Jego przewidywana cena rynkowa (ma pojawić się w handlu w styczniu – red.), tak żeby móc się mniej więcej zorientować, o czym mówimy, to ok. 2.500 Funtów. Zasilacz ten jest dedykowany wyłącznie serii XR, bo dopiero przy odpowiednim poziomie szczegółowości jego wpływ staje się ważny. Dlatego jest tu tyle nowych złączy, które mają więcej pinów. Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze mocniej oddzielić od siebie różne sekcje zasilaniem by zakłócenia się nie przenosiły. 

Korzystając z okazji uchylę nieco rąbka tajemnicy… pracujemy obecnie nad nowym streamerem opartym o rozwiązanie streamingowe BluOS, a który pojawi się w przyszłym roku.. BluOS to bardzo dobra platforma streamingowa, ale nie ma na nią zbyt wielu urządzeń hi-endowych. Jesteśmy na dobrej drodze, by w czerwcu produkt zaprezentować. Prototyp już działa


[img:4]Odtwarzacze CD niemal wymiotło z masowego rynku, wyparte przez wygodne streamery, ale po cichu fizyczne nośniki jak płyty kompaktowe zaczynają wracać do łask, zaczęły więc powstawać znacznie bardziej zaawansowane transporty, które potrafią wycisnąć z CD więcej niż kiedykolwiek wcześniej (podobnie jak współczesne gramofony)
 (kliknij)

[img:5]Prototyp zasilacza PSU-XR w konfiguracji używanej na wystawie współpracował z przedwzmacniaczem Pre-XR / drugi zasilacz (gdyby był) mógłby napędzać transport CDt-XR, a trzeci zapowiadany streamer lub wzmacniacz i9-XR, itd.
 (kliknij)

[img:6]Istnieje pasujący do serii XR wzmacniacz zintegrowany i9-XR, aczkolwiek dla potrzeb Show zdecydowano się pójść na całość i pokazać co potrafią dostarczyć monobloki Mono X300 Signature
 (kliknij)

Mamy również dwie nowości z serii klasycznej, bowiem jest nadal wielu klientów, którzy są od dawna przyzwyczajeni do zielonych wyświetlaczy, a nadal chcą się rozwijać. Serię nieco upraszczamy. Na tę chwilę jest to jeden wzmacniacz zintegrowany Classic AMP i nowy przedwzmacniacz Classic PRE. 

Mamy więc w ofercie serię hi-endową i budżetową, która z przyczyn oczywistych jest ograniczona kosztowo, aczkolwiek postaraliśmy się przenieść wiele z rozwiązań z droższej serii XR do tańszej. Mam na myśli m.in. ograniczenie zakłóceń i poprawę rozdzielczości. 
Pierwsze recenzje są dla nas bardzo łaskawe, co nas niezmiernie cieszy, że urządzenia się podobają. 


[img:7]Seria Classic – od góry nowość – wzmacniacz zintegrowany Classic AMP / uniwersalny zasilacz PSX-R2 drugiej generacji
/ nowość – przedwzmacniacz Classic PRE / odtwarzacz sieciowy Stream X Signature
 (kliknij)

[img:8]Classic AMP to najnowsza aktualizacja zintegrowanego wzmacniacza, który jest częścią gamy produktów Cyrus od ponad dekady / dzięki wykorzystaniu wiedzy zdobytej podczas projektowania serii XR zapewnia znaczny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednimi wersjami przy jednoczesnym zachowaniu cech wizualnych charakterystycznych dla serii Classic

[img:9]Classic PRE to z kolei najnowsza aktualizacja przedwzmacniacza / projekt obwodów został całkowicie przeprojektowany, a większość wewnętrznych komponentów została zmodernizowana co pomoże zaspokoić lojalnych fanów przez kolejnych wiele lat

W Cyrus pojawił się nowy człowiek – dyrektor zarządzający Nick Clarke, który przeszedł z Luxury Audio, gdzie zarządzał m.in. takimi markami jak: Arcam / Lexicon / Revel / JBL Synthesis / Mark Levinson, oraz kilkoma innymi wcześniej.
Jako inżynier zajmował się projektowaniem 16-kanałowych amplitunerów, nie mogłem więc nie skorzystać z okazji, by nie zapytać go co sądzi na temat muzyki wielokanałowej – Dolby Music. 

Nick Clarke: Dolby naciska już od dawna, by Atmos stał się nowym standardem dla muzyki. Pojawiła się nawet koncepcja uproszczonych wzmacniaczy 2+2, czyli stereo + dwa kanały górne. Nie dziwi mnie, że o tym się mówi, natomiast dziwi nieustające zaskoczenie w oczach ludzi z branży, gdy się ich o to pyta :) 

Osobiście mam spore doświadczenie w projektach wielokanałowych i jak to mówią “nigdy nie mów nigdy”, aczkolwiek na razie zamierzamy się nadal koncentrować na dwóch kanałach.
Ogólnie temat jest bardzo interesujący i będziemy mu się przyglądać, ale mamy obecnie inne priorytety.


[img:2]Nick Clarke w akcji

Nick Clarke to znacząca postać w branży i niewykluczone, że pchnie Cyrus'a na nowe tory.
W swoim pierwszym oficjalnym wystąpieniu powiedział: 

To dla mnie ekscytująca okazja, aby odegrać znacznie większą rolę i poprowadzić najnowszy rozdział w historii klasycznej i uwielbianej brytyjskiej marki Hi-Fi. Jestem w pełni skoncentrowany na podniesieniu pozycji Cyrusa jako lidera w branży, który tworzy produkty, które ekscytują entuzjastów nowoczesnego audio.

Szanuję Cyrus'a za żelazną designerską konsekwencję, nie uleganie populistycznym modom, produkowanie od lat niezmiennie wspaniałych odtwarzaczy i transportów CD, oraz elektroniki z najwyższej półki... przyszłość marki maluje się w ciepłych barwach.

Przedwzmacniacze Wzmacniacze zintegrowane

Gdzie kupić?

CYRUS

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > CYRUS rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz