1 marca 2022 08:00
Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

DALI: Phantom K-60 / K-80 / H-60 R / H-80 R, czyli głośniki instalacyjne, za które żona wam da

Bywalcy nieodżałowanego Audio Video Show zapewne pamiętają pokazywane tam w 2017/18 głośniki montażowe z rodziny DALI Phantom. Ta super liga głośników CI doczekała się nowych członków. Dwójka spośród nowości, to konstrukcje jakich ewidentnie brakowało w dotychczasowej ofercie, a druga para to bardziej kosmetyka niż przełom, czyli zamiana wersji kwadratowej obudowy na prostokątną.


[img:3]Celowo zaczynam od powtórki zdjęcia banerowego, ale z założonymi maskownicami, bo dopiero wtedy widać całe piękno tego projektu, bowiem widać, że głośników nie widać
 

Info producenta: Radość z doskonałego dźwięku jest podstawą wszystkiego, co robimy. Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości doznań dźwiękowych dla klientów bez względu na okoliczności. Rozumiemy, że znalezienie miejsca w domu dla tradycyjnych głośników skrzyniowych nie zawsze jest możliwe, a głośniki mogą być dyskretnie ukryte w suficie lub w ścianach. Dzięki ofercie głośników DALI do instalacji na zamówienie – serii DALI Phantom, oferujemy teraz więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej, aby uzyskać tradycyjną jakość dźwięku DALI wysokiej jakości dźwięku bez konieczności rezygnowania z cennej przestrzeni mieszkalnej.


[img:5]DALI Phantom K-60 i Phantom K-80 – 6.5" i 8", oraz tweetery 
celowo przesunięte poza punkt centralny – ten prosty zabieg znacząco redukuje wibracje / skala na obrzeżu sugeruje, że głośnikami można obracać, a tweetery przechylać – wniosek z tego taki, że gdziekolwiek przyjdzie je zamontować (ściana / skośny sufit) kopułkami uda się celować

Seria Phantom K

Seria K ma szansę stać się prawdziwym hitem wśród głośników montażowych, albowiem najistotniejszą ich cechą jest zastosowanie firmowych membran z długowłóknistej celulozy z domieszkami drewna, czyli dokładnie takich samych brązowych membran, jakie można spotkać w ich najlepszych kolumnach stacjonarnych. W moim odczuciu będzie to mieć kolosalne znaczenie dla stanu emocjonalnego wielu użytkowników – można od teraz bezkarnie mieszać kolumny podłogowe z nowymi sufitowcami mając poczucie pełnej spójności brzmieniowej i stylistycznej.

Tak, wiem, że wpływ brzmienia głośników sufitowych w stosunku do frontów ma się jak zderzenie deskorolki z autobusem, ale w audio nie takie „drobiazgi” potrafią mieć kluczowy wpływ na ogólny dobrostan użytkownika :)
Po prostu koniec gadania, od teraz całe kino można postawić w ramach jednej technologii. Amen.


[img:1]DALI Phantom K-60 – na zdjęciu wersja "goła" i z zamontowaną opcjonalną puszką stanowiącą odpowiednik obliczonej objętości obudowy w kolumnach skrzynkowych. Nie zawsze są potrzebne, ale jak już potrzeba się pojawia, to lepiej takie w ofercie mieć
(kliknij)

Na serię K składają się Phantom K-60 i Phantom K-80. To zmodyfikowana i poprawiona od strony magnetycznej wersja sprawdzonej w kinowych bojach serii Phantom E, a to oznacza więcej basu… który w przypadku odsłuchów np. plików Atmos Music dostępnych na platformie Amazon Music HD powinien zaowocować pełniejszym wypełnieniem przestrzeni. Sam jestem ciekaw efektu.
Zdaję sobie sprawę, że zabrzmi to nieprawdopodobnie, ale te głośniki mają pasmo 51 – 25.000 Hz / 48 – 25.000 Hz, wiec raczej trudno byłoby je nazwać ubogimi krewnymi głośników podstawkowych.

Ponadto głośniki te posiadają możliwość precyzyjnego wycelowania tweeterem w miejsce odsłuchowe, więc niezależnie czy K-60 / K-80 trafią na sufit, czy na ścianę jako głośniki efektowe (można je również traktować jako fronty w mniejszych instalacjach) to uda się je tak ustawić by grały jak kolumny podstawkowe, czyli ustawione dokładnie w kierunku uszu słuchacza. 

Główne cechy: 

  • Nowa konstrukcja maskownicy – bardziej płytka / kolor biały / optymalna na sufit / zamienna z maskownicami z serii E. 
  • Nowy i opatentowany backbox pasuje do otworów montażowych głośników, co upraszcza instalację. 
  • Lepszy bas dzięki membranie z włókna drzewnego i ulepszeniu samych przetworników. 
  • Regulowany kierunkowo tweeter – możliwość optymalnego ustawienia kierunku dźwięku / dzięki zintegrowanym opcjom regulacji głośności dźwięk można dostosować dosłownie do każdego miejsca. 


[img:4]Cała seria H – głośniki dla bardziej wymagających sal. Od lewej: H-60 / H-60 R / H50 / H-120 (mała armata) / H-80 / H-80 R, z czego najmniejsza 50-tka z 5.25" wooferem jest traktowana głównie jako głośnik sufitowy

Seria Phantom H-R

Dotychczasowa seria H znajdowała zastosowanie wszędzie tam, gdzie klient oczekiwał wysokiej dynamiki w kinie premium. Cechą charakterystyczną serii były stosunkowo duże kwadratowe obudowy, które czasem trudno było upchnąć pomiędzy belkami konstrukcyjnymi ścian lub sufitów. Zapewne w odpowiedzi na oczekiwania rynku powstała wersja zmodyfikowana, czyli to samo, ale zamknięte w klasycznej formie prostokątnej. 


[img:2]Nowe modele to Phantom H-60 R (na zdjęciu) i Phantom H-80 R
(kliknij)

Potężny układ magnesów o niskiej stracie zapewnia precyzję i synchronizację w zakresie niskich częstotliwości, a wyjątkowo lekka miękka kopułka głośnika wysokotonowego dodaje wspaniałej rozdzielczości w zakresie wysokich częstotliwości. Razem tworzą one bardzo spójną, wysoce szczegółową, czystą i naturalną scenę dźwiękową. Phantom H-R to głośniki o wysokiej wydajności i wierności do większości pomieszczeń.


Główne cechy:  

  • Prostopadłościenna obudowa – ten sam dźwięk, te same cechy, ale forma łatwiejsza w instalacji. 
  • Membrany z włókna drzewnego, którym to m.in. DALI zawdzięcza swój audiofilski sukces (teraz można mieć komplecik pod kolor). 
  • Przegroda z MDF pomagająca tłumić niepożądane wibracje. 
  • Szeroka dyspersja – konstrukcja zoptymalizowana pod kątem doskonałego odsłuchu poza osią. 


[img:6]Nasza gwiazda na bocznej ścianie

Na koniec pozwolę sobie na nieco żartobliwą uwagę – jak firma (w tym przypadku DALI) projektuje kolumny i przetworniki od 40. lat, to co mogli spieprzyć, dawno już spieprzyli i nauczyli się na własnych błędach, dlatego stając przed perspektywą prucia ścian by osadzić w nich głośniki mające nam godnie służyć przez długi czas (a raczej nie da się ich potem łatwo podmienić na inny model), to warto korzystać z oferty doświadczonych producentów. 


[img:7]
Lars Møller z DALI w podziemiach Horn S.A. podczas premierowej prezentacji serii S – zainstalowane obok ekranu

Mam nadzieję, że w Hornie nie zabiją mnie za to co zaraz napiszę (bo to jednak biura, a nie sklep), ale w siedzibie dystrybutora jest sala odsłuchowa z zainstalowanymi Phantomami S-280 na frontach, S-180 jako centralny, oraz bodajże H-60 na tyłach i E-50 na suficie. Można więc na własne uszy przekonać się jak taka „ściana” gra i od razu porównać to ze stojącymi obok na odsłuchach kolumnami (np. też DALI). Zapewniam, że wszelkie obawy co do „teoretycznie ograniczonych możliwości” kolumn montażowych w stosunku do wolnostojących ich odpowiedników, są jedynie wytworem wrogiej propagandy, jaką szerzą głosy szepczące bzdury w głowie.
Jeśli więc jesteś zainteresowany tematem, to proponuję zadzwonić do Horna i zapytać, czy wpuszczą do swoich podziemi gościa z ulicy?

Druga rada od serca – zabierz ze sobą na tę wyprawę małżonkę, a wypasione kino domowe (o które zabiegałeś latami) zmaterializuje się piorunem i to za pełną akceptacją i wsparciem połowicy :)


[img:8]Phantomy na Audio Video Show 2017... to były piękne czasy

Głośniki instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DALI rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz