POLK: MagniFi Mini AX - kompaktowy soundbar z subwooferem i dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos / DTS:X

Muszę dopytać u dystrybutora, ale wydaje mi się, że poprzedni model – MagniFi Mini, był najlepiej sprzedającym się soundbarem / głośnikiem pod telewizor w historii Polk’a. Aż trudno uwierzyć ile zalet można zmieścić w tak niewielkiej obudowie, a od teraz będzie ich jeszcze więcej, gdyż model Mini AX zyskał dźwięk przestrzenny! 

Od premiery poprzednika – MagniFi Mini minęły już cztery lata. Nadeszła więc pora na rozszerzenie serii MagniFi o ultrakompaktowy model MagniFi Mini AX z dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos / DTS:X. 


[img:2]W zasadzie przy szerokości zaledwie 37 cm, to nawet trudno nazwać go prawdziwym soundbarem, który jak wiadomo powinien być długiiiiiii niczym jamnik, ale jemu to nie przeszkadza wciągać konkurencję (w zbliżonej cenie) nosem na śniadanie

Info dystrybutora: Polk Audio zaprezentował swój najnowszy soundbar, ultrakompaktowy MagniFi Mini AX, który zapewnia entuzjastom muzyki i filmów angażujący dźwięk dzięki wbudowanym technologiom Dolby Atmos i DTS:X, dodatkowo zoptymalizowanym za pomocą opatentowanej przez Polk technologii SDA.
Użytkownicy zyskają również dostęp do milionów utworów, podcastów i nie tylko dzięki wysokiej jakości streamingowi Wi-Fi za pośrednictwem Apple AirPlay 2, Chromecast, oraz Spotify Connect, a także wygodzie łączności Bluetooth.
MagniFi Mini AX bezproblemowo łączy się z dowolnym telewizorem i zawiera w komplecie potężny bezprzewodowy subwoofer, który zapewni bogaty, głęboki bas i mocne uderzenie, jakiego wymagają współczesne ścieżki dźwiękowe.

 
[img:1]Na 37 centymetrach upchnięto 5 wydajnych przetworników, a dla pogłębienia basu dorzucono jeszcze bezprzewodowy subwoofer
 (kliknij)

Frank Sterns (prezes Polk Audio): Projektując MagniFi Mini AX postanowiliśmy stworzyć najlepiej brzmiący, ultrakompaktowy soundbar z dźwiękiem Dolby Atmos.
Dzięki integracji immersyjnych możliwości formatów Dolby Atmos i DTS:X, oraz ich optymalizacji dzięki opatentowanej przez Polk technologii SDA, stworzyliśmy produkt, który jest nie tylko tak wydajny, jak trzykrotnie większy soundbar, ale także zapewnia niezrównany w swojej klasie poziom dokładności sceny dźwiękowej.


[img:8]Technologia SDA została zastosowana w najwyższym modelu podłogowym serii Legend – stąd i te podwójne przetworniki

Dla przypomnienia – technologia SDA jest dostępna w najdroższych flagowych kolumnach Polk Legend (więcej tu) i pozwala na bardzo skuteczne odseparowanie kanałów od siebie metodami akustycznymi. Tego nie oferuje żaden inny producent w swoich kolumnach – ponieważ Polk posiada wyłączność.
Może więc robić to czego konkurencja nie może i zrobił – pomimo niewielkiego rozstawu głośników, mamy wrażenie jakby kanały w MagniFi Mini / Mini AX były oddalone od siebie jak w pełnowymiarowym soundbarze. 

 

Inżynierowie Polk ulepszyli wrażenia dźwięku przestrzennego, integrując opatentowaną technologię SDA czwartej generacji, aby stworzyć jeszcze szerszą i dokładniejszą scenę dźwiękową niż zapewnia samo dekodowanie Dolby Atmos oraz DTS:X. Ponadto, aby umożliwić słuchaczom zanurzenie się w standardowych ścieżkach dźwiękowych i muzyce stereo, zastosowano tryb dźwięku 3D, który przekonwertowuje sygnał do wirtualnego dźwięku przestrzennego 360 stopni, w tym wirtualnych kanałów wyższej warstwy.


[img:3]Również sub z uwagi na swój wąski profil mało rzuca się w oczy 

Nie zamierzam ukrywać swojej ekscytacji tą premierą, gdyż doskonale pamiętam zaskoczenie, jakie towarzyszyło mi podczas testowania poprzednika (recenzja tu), w którym udostępniono masowemu odbiorcy technologię dostępną wcześniej tylko w bardzo drogich kolumnach. A od teraz Polk dorzuca jeszcze do kompletu dźwięk przestrzenny Dolby Atmos w filmach / DTS:X w grach. A do tego dochodzi jeszcze ten kompaktowy rozmiar...

Ponadto klienci będą mogli cieszyć się również streamingiem muzyki z telefonu / tabletu / komputera przez Wi-Fi – dzięki Apple AirPlay 2 / Google Chromecast / Spotify Connect. MagniFi Mini AX łączy się również z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth.

Kolejna opatentowana przez Polk’a technologia wciśnięta do tego maleństwa to rozpoznawania mowy VoiceAdjust, która wpływa na czytelność dialogów. Różne udoskonalacze dialogów posiada w ofercie kilka firm, ale tylko u Polk’a wpływa on wyłącznie na kanał centralny, a jednocześnie nie ingeruje (czyt. nie pogarsza) pozostałych kanałów. Dzięki temu użytkownik może zwiększyć poziom wokali bez wpływu na ogólną głośność ścieżki dźwiękowej – prawda, że fajne?


[img:5]

Potężny, bezprzewodowy subwoofer nowej generacji, który jest częścią systemu MagniFi, łączy się automatycznie z soundbarem i może być umieszczony w dowolnym miejscu w odległości do 6,7 metra. Subwoofer zapewnia głęboki, poruszający ciało i duszę bas, z którego słynie Polk. Brzmienie subwoofera można dostosować do własnych preferencji za pomocą funkcji BassAdjust, która optymalizuje odtwarzanie niskich częstotliwości między soundbarem a subwooferem.


W recenzji poprzedniego modelu (czytaj tu), na końcu tekstu zamieściłem zdjęcia zrobione w ogromnej hali targowej. Gdy MagniFi Mini był uruchamiany od czasu do czasu przez zwiedzających, to powtarzał się podobny schemat – najpierw zaskoczenie / niedowierzanie / szukanie ukrytego dodatkowego źródła basu za telewizorem / podpytywanie obsługi – o co w tym chodzi / i w końcu wypowiadanie słów w stylu: „niemożliwe”, „nieprawdopodobne”, oraz „ o kur...." – wyrażający ogólny zachwyt nad wydajnością. 


[img:6]

Tryby filmu i muzyki dostosowują wydajność soundbara do aktualnie odtwarzanej treści, a tryb nocny jednocześnie zwiększa głośność dialogów i obniża poziom basu, aby nie przeszkadzać śpiącej rodzinie lub sąsiadom.
Aby uzyskać jeszcze bardziej immersyjny dźwięk przestrzenny, użytkownicy mogą dodać bezprzewodowe głośniki efektowe Polk SR2 (dostępne osobno), aby cieszyć się prawdziwym wielowymiarowym dźwiękiem Dolby Atmos lub DTS:X 5.1.


Moim zdaniem w tym zdaniu tkwi prawdziwa siła nowego modelu – można na dobry początek kupić sam soundbar z subem, a z czasem (gdy budżet pozwoli to i od razu) dokupić firmowe głośniki efektowe. 
Całość łączymy z telewizorem tylko jednym kablem. Gdy mamy w miarę nowy odbiornik to poprzez HDMI eARC / ARC (kabel HDMI w zestawie), a gdy starszy to przez wejście optyczne lub AUX 3.5 mm. Wszystkie ustawienia widać z daleka na czytelnym wyświetlaczu OLED. Soundbar MagniFi Mini AX zawiera w zestawie pilota, ale współpracuje z większością pilotów od telewizorów i jest przyszłościowo przygotowany na obsługę Roku TV.

Spodziewana dostępność w Polsce w drugiej połowie marca 2022. 

Cena sugerowana: 2.199 zł


 [img:4]W warunkach domowych to aż nadto, by z nieznikającym bananem na twarzy
konsumować treści z Netflix / HBO Max / Apple TV / Amazon Prime itp.

Kolumny Soundbary Subwoofery

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz