POLK: MAGNIFI MINI - mini soundbar

Autor: Waldemar Nowak • 22 maja 2018
POLK AUDIO MagniFi Mini1.399
22 maja 2018 19:24
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Dostarczył Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

Idą mistrzostwa, byłoby miło je zobaczyć ale i godnie usłyszeć.
Przy porannej kawie próbujesz między wierszami przemycić, że rozważasz pomysł poprawy jakości życia domowników 
poprzez zakup soundbara z subwooferem.
Żona patrzy ci głęboko w oczy z politowaniem pyta: 
[img:13:R]- Czy masz na myśli takie długie pudło, które zawali cały stolik przed telewizorem? Karolina kupiła to coś Stefanowi na urodziny, a teraz klnie bo kurz się tylko zbiera. Nie ma mowy!
- Ależ kochanie, nic się nie martw. Ja mówię o bardzo malutkim głośniku. Jest tak mały, że po meczu (mów, że po serialu) będę go chował do szuflady. Nawet nie zauważysz, że się pojawił w domu… please… (i tu robisz maślane oczy a'la Kot w Butach).
- Jeżeli jest bardzo mały to niech będzie, ale pamiętaj, że nie będę go dotykać!
A ty w duchu sobie krzyczysz - zgodziła się, zgodziła się, będzie meczyk na wypasie!!!


[img:10]Prawdopodobnie większość gości nie skojarzy, że to jest soundbar

W powyższym dialogu nie, a ani słowa przesady - Polk MagniFi Mini to fantastyczne rozwiązanie, oferujące zaskakująco potężny dźwięk ukryty w zaskakująco małej obudowie.

[img:1:L]Miewamy ograniczone zaufanie do nieznanych nam lub mało znanych marek. W Polsce Polk jest umiarkowanie rozpoznawalny, a już na pewno jest on nowością w ofercie Horn Distribution*. Zresztą pierwszy raz pokazano go publicznie ledwie w listopadzie ubiegłego roku na Audio Video Show. Co to za firma ten Polk? Polonijna? Nic z tych rzeczy - Polk Audio to największy amerykański producent kolumn, należący obecnie do giganta rynku - Sound United.
Sound United to konsorcjum skupiające m.in. takie marki jak D+M Group (Denon i Marantz), Polk Audio, Definitive Technology, HEOS, Boston Acoustics.

[img:7]Unikatowym rozwiązaniem Polka jest Voice Adjust
- możliwość regulacji głośności samych dialogów względem reszty ścieżki filmowej

[img:4:R]Mini soundbar pierwszy raz zobaczyłem we wrześniu  2016 targach IFA - był to Fidelio B1 Philipsa. Zdziwiwszy się jego rozmiarem, zapytałem o cel powstania czegoś równie nietypowego (w tamtym czasie języczkiem uwagi był Dolby Atmos w dużych belkach i coś tak małego, po prostu nie pasowało do ogólnego trendu). W odpowiedzi usłyszałem, że przeznaczony jest dla co najmniej kilku grup klientów:

  1. Dla posiadaczy mniejszych telewizorów (nie wszyscy kupują 60” do kawalerki)
  2. [img:8:R]Dla posiadaczy drugiego, trzeciego, a czasem
    i czwartego telewizora w domu pod miastem
  3. Dla dziecka do pokoju - MagniFi Mini to nie tylko soundbar, może działać jako głośnik Bluetooth i z Chrome Cast
  4. Dla osób starszych - poprawa czytelność dialogów
  5. Dla koneserów kina (filmów), którzy nie mają zacięcia do inwestowania w pełnowymiarową infrastrukturę audio
  6. Dla osób z mniejszym budżetem
  7. Dla osób alergicznie reagujących na widok dużych głośników :)
  8. Dla osób korzystających okazjonalnie (patrz wstępniak)

Jak widać lista zastosowań mini soundbarów jest całkiem długa i rodzi podstawowe pytanie: a jak mają się mikrusy do pełnowymiarowych? Odpowiem na nie nieco dalej, a teraz przyjrzyjmy się o czym mówimy.

Pełna nazwa urządzenia brzmi: Polk MagniFi Mini Home Theater Sound Bar System i dotyczy (chciałem napisać “belki”, ale to nie belka tylko dwie złączone pięści) głośnika z subwooferem 5.1 + pilota + garści kabli.


[img:9]Instrukcja opisuje port USB jako serwisowy, nic nie stoi jednak na drodze by używać bo w charakterze ładowarki

Do Mini możemy podłączyć kilka źródeł: sygnał z telewizora po HDMI (TV z ARC), jak się nie ma kanału zwrotnego w TV (ARC) to po światłowodzie lub analogowo przez AUX 3.5 mm, a do tego dochodzi jeszcze Bluetooth, Ethernet i Wi-Fi (2.4 i 5 GHz).

[img:2:R] Ponieważ produkt jest pochodzenia amerykańskiego, więc podąża za tamtejszymi trendami - Google Cast. Pobieramy aplikację „Cast” na telefon i możemy strumieniować do woli. Wyższość Google Cast nad tradycyjnym Bluetooth polega na zmniejszeniu obciążenia smartfona - smartfon służy nam za wygodny interface, ale sama muzyka jest potem pobierana bezpośrednio z Internetu i smartfon się nie grzeje.

Subwoofer jest fabrycznie sparowany do pracy bezprzewodowej, wystarczy podłączyć kabel zasilający.

Ciekawie prezentują się możliwości dostępne z poziomu pilota - trzy podstawowe tryby pracy to: film, sport i muzyka. Niezależnie od głośności można regulować poziom basu i poziom dialogów (Voice Adjust). Tryb nocny (zmniejsza poziom basu, redukuje dynamikę, podnosi czytelność dialogów). W przypadku odtwarzania muzyki po Bluetooth aktywują się przyciski Play/Pauza, Poprzedni, Następny utwór.

Istnieje również możliwość nauczenia Mini rozpoznawania poleceń z naszego głównego pilota od TV. Takie smaczki doceni każdy, kto nie przepada za obkładaniem się pilotami na kanapie.
Głośnik informuje nas o wielu parametrach pracy za pomocą 5 diod LED i różnych ich kolorów.

[img:5]Jak na standardy subwooferowe to są naprawdę duże przetworniki

Jak więc gra taki kompakcik (8.13 x 34.04 x 10.92 cm + sub 36.58 x 18.8 x 36.58 cm)? Zadziwiająco atrakcyjnie, a dzieje się to za sprawą sześciu relatywnie dużych głośników, oraz kształtu obudowy, która w przeciwieństwie do typowych belek poprzez swoje krągłości niweluje fale stojące, które w prostopadłościennych bryłach powstają na porządku dziennym. Głośniki: 2x tweetery 0.5” i 4x 2.25” średniotonowe, w subie 1x 6.5” niskotonowy.

Podsumowanie

[img:6:R]A przekładając to na praktykę dnia codziennego, jest więcej niż dobrze: domownicy zadowoleni, niewielka obudowa nie zasłania okienka sterowania TV, dźwięk zaskoczy chyba każdego. Oglądałem przed chwilą koncert Rolling Stones z Kuby - było głośno, dynamicznie, żywiołowo, a przy tym przez cały czas słychać było w niezakłócony sposób i blachy perkusji i gitarę basową, której nota bene jest znacznie więcej niż telewizor odtwarzał. Generalnie trzeba przyznać, że jak na tę wielkość suba to bas bardzo żwawy i co bardzo ważne - nie dudniący. Jak do tego spojrzymy na cenę to… chyba najlepiej brzmiący soundbar jaki w ogóle można dostać za te pieniądze.

Gdzie jest więc haczyk?
Haczyka nie ma, musimy jednak zdawać sobie sprawę z rozmiaru urządzenia i że jest ono dedykowane do mniejszych telewizorów - mamy tu do czynienia z efektem spotykanym w stereofonicznych głośnikach przenośnych, które z powodu małej odległości pomiędzy przetwornikami są… mało stereofoniczne. W przypadku MagniFi Mini dźwięk jest duży, silny, ale w konfrontacji ze zbyt dużym ekranem, staje się niewystarczająco "szeroki" - mam nadzieję, że jest zrozumiałe co chciałem powiedzieć - w pełnowymiarowej belce kanały są oddalone przynajmniej o metr, a tu o kilka centymetrów.

Pilot składa się z wypukłości i wklęsłości, bardzo szybko
nauczymy się go obsługiwać bezwzrokowo

Czy to przeszkadza?
Jeśli się ma rozsądne oczekiwania i brzmienie jest dla nas ważniejsze niż bardzo czytelny podział przestrzeni na kanały, to nie przeszkadza. 
W dużych belkach (z podobnego pułapu cenowego) mamy więc kanały L i R plus coś na środku, a tu mamy środek plus coś na bokach. Z uwagi na specyfikę wyświetlanych u nas w telewizji filmów (lektor) sprawdza się to rozwiązanie wyjątkowo dobrze.
Gdyby Mini okazał się jednak niewystarczający, to Polk oferuje trzy inne pełnowymiarowe soundbary, a do modelu MagniFi Max można nawet dokupić osobne, bezprzewodowe głośniki surround - jest dwa razy szerzej i mocniej, za dwa razy drożej.

I na koniec jeszcze jedno - nie każdy ma talent do technikaliów. Z obserwacji wiem, że kino domowe potrafi przerazić niejednego użytkownika. A tu samo się włącza, samo wyłącza i jeden przycisk do zmiany źródła. Ponieważ włączenie telewizora wybudza głośnik automatycznie, to po kilku dniach zapominamy o jego istnieniu - staje się on integralnym elementem TV.
Gdy wszystko działa to domownicy (-czki) są zadowoleni (-one).

Zakup Magnifik Mini w chwili obecnej stał się jeszcze atrakcyjniejszy w związku z ogłoszoną przez dystrybutora promocją:

 

[img:3:L]CZYTAJ> Promocja soundbarów Polk Audio

 


[img:11]Obserwowałem jak na wystawie Electronic Show goście siadali przed telewizorem pod którym stał Polk Mini
i pełnowymiarowy Polk Maxi - nikt nie dawał wiary, że gra ten mniejszy

[img:12]Mini jest mniej więcej 3.5-4 razy krótszy od typowego soundbara,
Mini od Maxi różni dodatkowo dwukrotnie większy subwoofer

 

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz