DENON: Seria 900 - stereo wraca do łask w glorii i chwale

No nie mogę wyjść z podziwu ilekroć w urządzeniach, które wydają się być kompletne i w każdym szczególe dopracowane, inżynierowie co jakiś czas znajdują nowe pokłady przestrzeni do dalszych udoskonaleń. 

Takiego wysiłku dokonała ekipa Denon’a, pokazując światu Serię 900, i to w segmencie sprzętu, w który wszystko zostało już powiedziane / dodane / zoptymalizowane, a temat dawno wyczerpany. 
To zakrawa na cud, zwłaszcza gdy poparzymy na poziom cen.

Premiery na High End: 


[img:3]Oczy mi się śmieją na widok porządnego stereo w dobrym starym stylu,
które przy okazji wznosi multiroom na wyższy poziom
(kliknij)

Seria 900 wydaje się być idealnie skrojona na dzisiejsze czasy, gdyż posiada dosłownie wszystko, by umożliwić korzystanie z muzyki w pełni. Mamy więc możliwość odczytu nośników fizycznych w postaci odtwarzacza CD, oraz strumieniowania muzyki przy wykorzystaniu aplikacji HEOS. Całość zgrabna i taka akuratna – mówimy o systemie czysto stereofonicznym.
Tak na marginesie dodam, że powrót stereo widać było w Monachium dosłownie wszędzie, a Denon / Marantz wstrzelili się w ten trend.

Trip Randall (prezes marki Denon): Jesteśmy bardzo podekscytowani prezentacją naszych nowych produktów podczas High End Show w Monachium. Inżynierowie Denon zaprojektowali te komponenty, aby osiągnąć idealną równowagę między wyjątkową wydajnością zarówno dla źródeł cyfrowych, jak i analogowych z bogatymi opcjami łączności dla szerokiej gamy urządzeń i mediów - wspierając entuzjastów muzyki najlepszymi rozwiązaniami rozrywki domowej stworzonymi z dbałością o szczegóły, jakiej konsumenci spodziewają się od marki Denon.
Jesteśmy bardzo dumni z nowego PMA-900HNE jako pierwszego 2-kanałowego zintegrowanego wzmacniacza Denon o standardowym rozmiarze z funkcjonalnością HEOS Built-in. Jest to idealny element startowy dla nowej generacji entuzjastów audio, zapewniający dostęp do muzyki cyfrowej i możliwości streamingu z fenomenalnym dźwiękiem Denon w przystępnej cenie.


[img:10]Zapowiadało się, że pokrętła regulacji tonów będzie można tylko w muzeum zobaczyć, a tu proszę / jest też wejście gramofonowe MC/MM / piękna centralna gała wzmocnienia / selektor źródła z wyświetlaczem / wyjście na słuchawki / funkcje sieciowe – po prostu palce lizać
(kliknij)

Denon: PMA-900HNE – wzmacniacz zintegrowany z HEOS Built-in

Wzmacniacz ten, to kolejny krok na drodze do jeszcze pełniejszej i bardziej atrakcyjnej (z punktu widzenia klientów) możliwości integracji nagłośnienia strefowego na terenie mieszkania / domu, z rasowym systemem stereo w salonie, a to za sprawą wyposażenia PMA-900HNE w funkcjonalność HEOS Built-in.
Tym samym stał się on pierwszym pełnowymiarowym wzmacniaczem Denon’a, który nie będąc amplitunerem kina domowego, będzie łączył miłość do muzyki z oglądania telewizji i graniem w gry (na kolumnach).


[img:9]Od lewej: brązowa sekcja zasilania z przyklejonymi kondensatorami / głębiej wzmacniacz mocy z radiatorem
/ wyżej ekranowana z dołu i z góry płytka obwodów cyfrowych (kliknij)

[img:13]PMA-900HNE wyposażono w zaawansowany wzmacniacz wysokoprądowy 85 W na kanał + przewymiarowany zasilacz

[img:11]Pod ekranowaniem podzespoły i wykonanie przedniej jakości
(kliknij)

[img:12]A tu widać, że nie tylko kustomowe kondensatory, ale i tranzystory mocy oprócz przykręcenia do radiatora są dodatkowo przyklejone by zmniejszyć ryzyko wpływu mikrofonowania

[img:2]Wielu fanów multiroom HEOS by Denon (w tym i piszącego te słowa) ucieszy możliwość rozbudowy o porządne stereo
/ od teraz można mieć w salonie kompaktowe kino surround z soundbarem + subem i dwoma Denon 150 w roli głośników efektowych, oraz  muzę po bożemu

[img:4]Dzięki łączności z siecią Wi-Fi, PMA-900HNE umożliwi wygodny streaming z serwisów muzycznych, a do tego dochodzą jeszcze bezprzewodowy: AirPlay 2 / Bluetooth, no i oczywiście możliwość przesyłania dźwięku do innych pomieszczeń

PMA-900HNE jest kompatybilny z plikami Hi-Res: FLAC / ALAC / WAV do rozdzielczości 24-bit / 192 kHz, oraz obowiązkowo jak na urządzenie pochodzące ze stajni Denon / Marantz – ze ścieżkami DSD 2.8 / 5.6 MHz (czyli odpowiednik audiofilskich płyt SACD).


[img:5]Jaki nieortodoksyjny garnitur wejść – 3 optyczne, w tym jedno dedykowane pod telewizor, co wyeliminowało konieczność użycia kosztotwórczego HDMI / jest też wejście gramofonowe / intryguje nieco napis "Recorder", czyżby jakiś kaseciak się szykował do debiutu?
U nas tego zjawiska jeszcze nie ma, ale w USA kasety powracają

Spodziewany w Polsce w lipcu 2022. 

Cena sugerowana: 4.699 zł


[img:8]DCD-900NE
(kliknij)

Denon: DCD-900NE – odtwarzacz CD z portem USB

Odtwarzacz płyt CD, to niejako naturalne uzupełnienie oferty – dopasowany wzorniczo i przede wszystkim parametrami. Wygląda niepozornie, acz pozory w tym przypadku mylą – pod maskę trafiły rozwiązania spotykane do tej pory w znacznie droższych urządzeniach. Inżynierowie Denon’a zastosowali najbardziej zaawansowany proces przetwarzania i filtrowania sygnału cyfrowego AL32 Processing Plus. Nad jego zaletami nie ma co się rozpływać – trzeba posłuchać – bowiem cyfrowy CeDek nabiera jedwabistości analogu. 

W przypadku tego odtwarzacza mamy do czynienia z sytuacją podobną jak w Marantz CD 60 – na przedniej ściance przewidziano gniazdo USB do podłączania pamięci typu flash / dysków SSD. Obsługuje ono pliki wysokiej rozdzielczości do 24-bit / 192 kHz i DSD 2.8 / 5.6 MHz. 


[img:7]Od lewej: zasilanie sekcji cyfrowej (nawet transformator przykleili) / sekcja cyfrowa / sekcja analogowa
/ mała brązowa płytka to osobne zasilanie dla obwodów analogowych – pełna profeska
(kliknij)

[img:6]Odporna na wibracje konstrukcja izoluje od niepożądanych zakłóceń 

Odtwarzacz spodziewany jest w Polsce w czerwcu 2022.

Cena sugerowana: 2.399 zł


[img:1]Są więc zarówno wejścia analogowe jak i cyfrowe w obfitości, wzmocnienie 2x 85 W przy 4 omach / 2x 50 W przy 8 omach
 
(kliknij)

 

Źródła Wzmacnianie Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz