6 października 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ: Cinema Series - 6 nowych urządzeń AV za jednym zamachem

Olala, takiej newsowej petardy wagi ciężkiej, odpalonej za jednym zamachem nie pamiętam. Na razie to bardzo ogólna zajawka (udostępnione informacje są nader skąpe), ale doskonale oddaje przedsmak tego, co nas czeka w wykonaniu Marantz’a przez najbliższe pół roku – co miesiąc premiera… 

To było bodajże w lutym, podczas premiery Marantz Model 40n, gdy zapytałem Olivera Kriete (Product Managera w Sound United), czy można się spodziewać nowych produktów w klasycznym stylu, czy za sprawą bardzo pozytywnego odbioru ze strony rynku nowatorskiego designu krzyżyk został postawiony? Oliver uśmiechnął się wtedy tajemniczo (generalnie na konferencjach rzadko opowiada się o planach), co odebrałem jako sygnał, że kolejny będzie “po nowemu”, ale że będzie ich aż 6, to zaskoczenie. 


[img:1]Od lewej góry: Marantz AV 10 / AMP 10 / Cinema 50 / Cinema 40 / Cinema 70s / Cinema 60
(kliknij)

Info dystrybutora: Marantz, wprowadza na rynek serię Marantz CINEMA, nową linię łatwych w codziennym użytkowaniu produktów kina domowego, która ustanawia standardy w zakresie najwyższej jakości: nienaganna wydajność dźwięku, bogactwo funkcjonalności i piękna stylizacja.
Seria CINEMA, składająca się z flagowego przedwzmacniacza / procesora w parze z 16-kanałowym wzmacniaczem i czterema amplitunerami / wzmacniaczami AV, rozpieszcza miłośników filmów i dźwięku najlepszymi, najbardziej oszałamiającymi wrażeniami słuchowymi w domowym zaciszu.


[img:2]Marantz AV 10 (na górze) oraz Marantz AMP 10 – referencyjny 15.4 / 200 W na kanał / najwyższej klasy produkty serii CINEMA i zarazem najlepsza para urządzeń AV stworzona w oparciu o ekskluzywną technologię HDAM należącą do firmy / współpracując stworzą elitarny system rozrywki z 16-kanałowym wzmocnieniem
(kliknij)

[img:3]Przód jak przód, ale dopiero tył ukazuje potęgę tego projektu, wraz siedmioma wejściami HDMI i możliwością spięcia kanałów przewodami XLR – normalnie aż się boję bać, jak to pięknie po marantzowemu zagra
(kliknij)

Joel Sietsema (prezes Marantz i Classé): Seria CINEMA to konwergencja trzech charakterystycznych cech dziedzictwa Marantz — wyjątkowo wysokiej wydajności, drobiazgowej jakości wykonania i eleganckiego, ponadczasowego wzornictwa.
Najbardziej wymagający miłośnicy kina i audiofile docenią immersyjne wrażenia dźwiękowe serii CINEMA, fachowo zaprojektowane z myślą o dedykowanym kinie domowym. Entuzjaści, którzy oczekują zarówno formy, jak i funkcji, w równym stopniu docenią godny ekspozycji kunszt rzemieślniczy, który doskonale uzupełnia każdą luksusową przestrzeń życiową.


Serię CINEMA uzupełnią:


[img:4]Marantz CINEMA 40 – 9.2 / 125 W na kanał / wysokiej klasy wzmacniacz AV oferujący 11.4 kanałowe przetwarzanie, idealny do stworzenia w pełni wciągającego, immersyjnego kina domowego, które zapewni najwyższą jakość oglądania filmów / aluminiowy panel przedni to w dotyku czysty luksus, który rozciąga się na każdy aspekt konstrukcji

[img:5]Marantz CINEMA 50 – 9.4 / 110 W na kanał / wzmacniacz AV z 11.4 kanałowym przetwarzaniem, idealny dla wymagających entuzjastów filmów i muzyki, którzy chcą stworzyć kino domowe z wielowymiarowym dźwiękiem o bogatych walorach tonalnych i dynamice
(kliknij)

[img:7]Marantz CINEMA 60 – 7.2 / 100 W na kanał / DAB / amplituner idealnie nadaje się do dedykowanych zastosowań kina domowego, a także wielofunkcyjnych pomieszczeń multimedialnych o dowolnej wielkości
(kliknij)

[img:8]Marantz CINEMA 70s – 7.2 / 50 W na kanał / to z kolei kompaktowy amplituner AVR z obsługą 8K, który przeznaczono do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych, kompaktowych konsol multimedialnych lub dedykowanych stojaków AV
(kliknij)

[img:9]Ależ się facet zapatrzył... i nie zauważył, że ekipa mu kolumn nie dowiozła :) 

Pragnę zwrócić uwagę, na fakt, że Denon / Marantz jako jedyni na rynku konsekwentnie wspierają od samego początku wszystkie formaty dźwięku przestrzennego (Dolby Atmos / DTS:X / Auro 3D / IMAX Enhanced), a do tego wyróżniają się na tle konkurencji równie konsekwentnym rozwojem wsparcia dla obrazu 8K.
8K może i wydaje się dziś na wyrost, ale nie znamy dnia ani godziny gdy np. w Samsungu zapadnie decyzja, że “od dziś robimy” tylko 8K w cenie 4K żeby odskoczyć konkurencji… i wtedy będzie jak znalazł.

Oczywiście wszystkie modele wyposażono również w bardzo zaawansowane korektory akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ, oraz w technologię HEOS Built-In oferując obsługę multiroom – dzięki niej użytkownicy mogą współdzielić zasoby również z mniejszymi głośnikami rozrzuconymi po całym domu jak przykładowo Denon Home. Wszystkie modele posiadają również łączności Bluetooth / Wi-Fi / AirPlay 2, więc dokończenie słuchania podcastu rozpoczętego na telefonie to drobiazg. 


[img:6]Pomimo radykalnej zmiany designu amplitunerów, nigdzie nie mogło zabraknąć tak klasycznych i charakterystycznych elementów jak symetria przedniego panelu i “iluminator” Marantz’a

Jako bonus dla instalatorów i użytkowników końcowych – całkowicie nowy graficzny interfejs użytkownika o wysokiej rozdzielczości i kompatybilność głosowa sprawiają, że konfiguracja i obsługa jest łatwa i intuicyjna. Instalatorzy uzyskają również dostęp do wielu nowych funkcji, w tym trybu CI, który chroni określone ustawienia i zmniejsza prawdopodobieństwo konieczności serwisu z powodu błędu użytkownika.


Komponenty serii CINEMA będą dostępne w sprzedaży pod koniec października, rozpoczynając od amplitunerów CINEMA 50 i 60. Ostatnia do oferty wejdzie topowa para AV 10 / AMP 10, która jest zapowiedziana na początek przyszłego roku.


[img:10]A może tu wszędzie wykorzystano głośniki montażowe i dlatego te wnętrza tak minimalistycznie wyglądają?
 

Amplitunery Hi-res (stacjonarne) Bluetooth Wi-fi/LAN 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo 4K/UHD Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz