SONOS: Era 300 i Era 100 - nowa generacja sieciowych głośników inteligentnych

Sonos w audio posiada grono równie wiernych użytkowników co Apple w świecie smartfonów. Od dziś będzie jeszcze łatwiej stać się zagorzałym fanem marki, za sprawą dwóch nowych głośników – Era 100 i Era 300 wyprodukowanych w standardzie odpowiedzialnego projektowania.
A co to takiego spyta ktoś dociekliwy? Ano wracają stare dobre czasy, gdy urządzenia elektroniczne projektowano by działały latami, a jak już coś padnie, to by były łatwo serwisowalne. Do tego dochodzi jeszcze energooszczędność i wykorzystywanie materiałów (głównie tworzyw sztucznych) z recyclingu.


[img:2]Sonos Era 300 i Era 100, przy czym ten pierwszy to zupełnie nowa konstrukcja, a drugi to nowa odsłona bestsellerowego Sonos One 
(kliknij)

Oba głośniki nie są duże, ale zwiastują prawdziwą rewolucję na linii słuchacz / muzyka immersyjna (Era 300) / sprzęt, a przy okazji wpisują się wprost idealnie w portfolio firmy. Są urządzeniami mogącymi działać w pojedynkę / parami i uzupełniać soundbary w rozbudowanym kinie domowym, czyli od mono / przez stereo / po multichannel z Dolby Atmos i Dolby Music.
A do tego posiadają fenomenalnie działający system komunikacji bezprzewodowej, stabilność i łatwość instalacji, za którą klienci pokochali tę markę – wzór do naśladowania dla całej branży (co zresztą branża próbuje robić). 


[img:12]Era 300 to efektowny głośnik stworzony z myślą o doznaniach przestrzennych m.in. podczas słuchania Dolby Music i wbrew obawom malkontentów: "A kto to będzie teraz salon przebudowywał dla muzyki przestrzennej?"
/ podobnych konstrukcji zacznie się pojawiać więcej, bo od przestrzenności nie ma już odwrotu
(kliknij)

Patrick Spence (Dyrektor generalny Sonos): Żyjemy w świecie nasyconym dźwiękiem, dlatego wysoka jakość  jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Chcemy sprawić, by słuchanie było doświadczeniem pełnym emocji i zarazem pomóc naszym klientom w czerpaniu radości na co dzień poprzez muzykę i treści filmowe.
Seria Era, to kolejna generacja inteligentnych głośników, odzwierciedlająca nasze zaangażowanie w tworzenie innowacji w zakresie dźwięku, odpowiedzialną produkcję i dobre relacje ze społecznością artystów.

Giles Martin (Wiceprezes ds. doświadczeń dźwiękowych w Sonos): Kiedyś rewolucję wywołało przejście z mono na stereo. Dziś to dźwięk przestrzenny jest kolejnym etapem ewolucji słuchania. Umożliwia stworzenie nowych doznań, które pozwalają słuchaczom na zanurzenie się w muzyce. Artyści zaczynają tworzyć z wykorzystaniem dźwięku przestrzennego, a platformy streamingowe umożliwiają odsłuch z wykorzystaniem tej innowacji. Nadszedł więc czas, aby zapewnić możliwość odtwarzania, która wykorzysta potencjał tego formatu. 

Kevin J. Yeaman (Dyrektor generalny Dolby): Dolby Atmos zapewnia całkowicie nowy sposób tworzenia i doświadczania muzyki. Technologia ta pozwala otoczyć się dźwiękiem o wyjątkowej czystości i głębi. Sonos Era 300 to innowacja w dziedzinie dźwięku, która wniesie nową jakość w życie słuchaczy i artystów.


[img:4]Rzut oka na budowę wewnętrzną pokazuje jak złożony to akustycznie projekt – Era 300 zapewni nowym rodzaj słuchania, wewnątrz 6 przetworników – dwa niskotonowe pracujące przeciwstawnie by zniwelować drgania + 3 szerokopasmowe (boki i front) + mały głośnik efektowy we wzmacniającej dźwięk tubie, który odpowiada za efekty przestrzenne odbijane od sufitu (Dolby Atmos / Dolby Music)
(kliknij)

Główne cechy Era 300:

 • zaawansowany projekt akustyczny stworzony z myślą o dźwięku przestrzennym
 • kształt podporządkowany funkcji, czyli wachlarzowatemu ustawieniu przetworników
 • Era 300 to pierwszy głośnik Sonos oferujący wielokanałowy dźwięk przestrzenny
 • zaprojektowane do współpracy jako kolumny tylne z soundbarami Arc lub Beam (Gen 2) lub samodzielnie
 • Sonos podjął współpracę ze społecznością znanych artystów, w celu optymalnego dostrojenia Era 300 również do potrzeb muzycznych 


Garść przykładów jak może wyglądać sonosowe kino z dźwiękiem przestrzennym / dookólnym:

[img:7]Kino jakości premium: soundbar Arc + subwoofer Sub (Gen 3) + 2x Era 300 – pełny Dolby Atmos 5.1.4 lub 2x Era 100 5.1.2
(kliknij)

[img:9]Soundbar Beam z subem Sub Mini i 2x Era 100 – dookólny 5.1 z wirtualnym Dolby Atmos

[img:8]Podstawowy dźwięk dookólny – soundbar Ray i 2x Era 100

[img:11]Era 100 z ręką jako punktem odniesienia, by móc oszacować wielkość głośnika (nieco większy od poprzedniego – Sonos One) / "bruzda" to nowatorski sposób sterowania głośnością – ułatwia obsługę bezwzrokową / od siebie dodam, że wprost trudno uwierzyć, jak mocny bas wydobywa się z tak w sumie niewielkiej konstrukcji
(kliknij)

[img:3]Dwa tweetery odpowiadają za stereofonię + jeden, za to sporych rozmiarów nisko/średniotonowy z potężnym magnesem wielkości samej membrany odpowiada za równie satysfakcjonującą potęgę dźwięku
(kliknij)

Główne cechy Era 100: 

 • głęboki bas
 • szereg ulepszeń w stosunku do poprzednika
 • możliwość parowania z soundbarami w roli fizycznych tyłów / pracy samodzielnej / parami


[img:6]Pojedynczy głośnik jest "stereofoniczny", natomiast można sparować dwa egzemplarze do pełnej stereofonii, gdzie kanały L i P mogą zostać oddalone od siebie tworząc szeroką scenę
(kliknij)

Kitty Suidman (Dyrektor kreatywna ds. zrównoważonego rozwoju produktów): Od samego początku w procesie projektowania braliśmy pod uwagę wytyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju. Seria Era to istotny krok naprzód w naszej filozofii tworzenia produktów, które mają służyć długo, być bardziej wydajne i wykorzystywać bezpieczniejsze materiały pochodzące z obiegu wtórnego.


Coraz więcej firm z branży audio bierze się za temat ekologii, co staram się podkreślać w różnych newsach. Oto lista działań podjętych w sprawie przez Sonos'a:

 • Era 100 i Era 300 wykonane zostały z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu
 • opakowania z celulozy pozyskiwanej w 100% w sposób zrównoważony
 • ograniczono pobór energii – w trybie bezczynności niespełna 2 W
 • nowy tryb uśpienia
 • zaprojektowane tak, aby mogły służyć przez lata
 • łatwe do serwisowania – w ich konstrukcji ograniczono użycie substancji klejących


[img:1](kliknij)

[img:13]Panel sterowania / dedykowany kabel pozwala podłączać urządzenia zewnętrzne
(kliknij)

Oba głośniki zostały wyposażone w nowy, intuicyjny interfejs użytkownika, włącznie z innowacyjnym suwakiem regulacji głośności, oraz aby ułatwić sterowanie i umożliwić szybszą i bardziej spersonalizowaną kontrolę muzyki przy użyciu Sonos Voice Control / aplikacji Sonos / Apple AirPlay 2 / Bluetooth. 

Głośniki umożliwiają strumieniowe przesyłanie treści przez Wi-Fi lub Bluetooth, oraz możliwość bezpośredniego podłączanie innych urządzeń audio, takich jak gramofon za pomocą kabla pomocniczego i adaptera wejścia liniowego Sonos.

System 4 mikrofonów w połączeniu systemem kalibracji dźwięku Trueplay sprawdza w jakim otoczeniu znalazł się głośnik i odpowiednio modyfikuje dźwięk by uniknąć basowych dudnień. Kalibrację uruchamia się jednym stuknięciem w aplikacji Sonos (Android / iOS).

Spodziewana dostępność od 28 marca 2023.
Na stronie www.sonos.com widać, że kupując parami można będzie liczyć na rabat.


Ceny sugerowane: 
Era 300 – 2.399 zł
Era 100 – 1.349 zł


[img:5]Pełna linia głośników: muzycznych / subwooferów / przenośnych i soundbarów dostępna w kolorze białym i czarnym
(przenośne MoveRoam są bardziej kolorowe)
(kliknij)

Głośniki biurkowe Głośniki multiroom do kina Stereo Głośniki multiroom Multiroom Systemy All-in-One wielokanałowe Systemy All-in-One stereo Głośniki przenośne/bezprzewodowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > SONOS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz