15 maja 2023 08:06
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

NAIM: NSC 222 / NAP 250 / NPX 300 nowe klasyki - to już 50 lat w służbie audiofilskiego dźwięku

Gdy firma o tak doskonałej wśród użytkowników opinii jak NAIM, tworzy nową serię urządzeń, by zaakcentować znaczenia w branży i podsumować 50 lat nieustannego rozwoju, to możemy spodziewać się urządzeń absolutnie wybitnych dźwiękowo i wzorowych pod względem wykonania. 


[img:2]NAIM i Focal dwa bratanki od ponad 10 lat – rozpoczęcie bliskiej współpracy obu działów badawczych było genialnym posunięciem ze strony Anglików i Francuzów / ludzie posiadający odpowiednie pieniądze, zwykle nie mają zbyt dużo czasu na bicie teoretycznej piany na forach i dylematy "który kabel czy głośnik jest lepszy?" – tu biorąc pakiet pod rozmiar pokoju i MA SIĘ GWARANCJĘ cudownego dźwięku
(kliknij)

[img:1]Nowa seria Classic 200
(kliknij)

Za kilka dni zaczyna się monachijska wystawa High End i na mojej liście "Top 3 must see” są właśnie nowe klocki od NAIM'a. O wrażeniach oczywiście napiszę po powrocie, a teraz oddaję głos producentowi:

Info producenta: Firma NAIM Audio rozpoczęła działalność w 1973 roku z prostym celem: doświadczyć muzyki odtwarzanej w jej najprawdziwszej i najczystszej formie. Oznaczało to przesunięcie granic tego, co jest wykonalne, zastosowanie obsesyjnej dbałości o szczegóły w dążeniu do muzycznej autentyczności. 

Pół wieku później, cel końcowy nadal zaczyna się od muzyki, która nas porusza; niezachwiana linia od pierwszych produktów NAIM’a do stworzenia gamy New Classic: przedwzmacniacz strumieniowy NSC 222; całkowicie nowa iteracja ikonicznego wzmacniacza mocy NAP 250; możliwość upgrade’u do zasilacza NPX 300. Każdy z nich może pochwalić się większą ilością funkcji – w tym zbalansowanymi połączeniami – bez poświęcania jakości dźwięku. 

Zaprojektowana i skonstruowana przez specjalistów w Anglii, seria New Classic jest wykonana ręcznie z dbałością o szczegóły i zbudowana tak, aby trwać. Wyrafinowane, a jednocześnie proste w obsłudze, te ponadczasowe produkty mają za zadanie zapewnić Ci lata przyjemności słuchania. Istnieje również wiele sposobów na zintegrowanie nowych urządzeń z istniejącymi modelami NAIM.


[img:5]Ach, jakiż piękny widok – małżonek właśnie wydał ponad 100.000 na nowe zabawki (zakładając, że kolumny już posiadał),
a żona siedząc obok na pufie patrzy mu głęboko w oczy z uśmiechem na twarzy... bajka, no nie? :)
(kliknij)

Steve Sells (szef działu inżynierii w NAIM Audio): Od zaprojektowania najlepszej w historii wydajności na tym poziomie, przez dodatkowe funkcje i elastyczność, po elementy przyjazne dla środowiska - produkty New Classic zużywają mniej niż 0,5 W w trybie czuwania - połączyliśmy nasze 50-letnie doświadczenie z najnowszą technologią, aby na nowo zdefiniować domowe Hi-Fi.


Mając w pamięci, że NAIM oferuje różne wielkościowo systemy, które komunikują się pomiędzy sobą bezprzewodowo tworząc system multiroom (multimieszkanie / multidom / multipałac) zobaczmy ileż to do zaoferowania mają nowe klasyki (określenie to wydaje się nie być wcale na wyrost).


[img:9]NAIM NSC 222 – przedwzmacniacz strumieniowy o wielu talentach

(kliknij)

NSC 222 - odtwarzacz strumieniowy z przedwzmacniaczem 

 • przedwzmacniacz strumieniowy
 • audiofilski dźwięk bez kompromisów
 • prosta obsługa
 • strumieniowanie ze: Spotify / TIDAL / Qobuz / Apple Music / radio internetowe i inne.
 • obsługa bitrate do 32-bit / 284 kHz
 • zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy MM dla fanów winyli (i sygnał udostępnia na terenie całego domu)
 • wzmacniacz słuchawkowy znany z wielokrotnie nagradzanego Uniti Atom Headphone Edition


[img:7]NAIM NAP 250 – mało jest tak udanych i zarazem ikonicznych urządzeń, które jak dwieście pięćdziesiątka
 
pozostają w nieprzerwanej produkcji od 1975 roku
(kliknij)

NAP 250 - końcówka mocy 6-tej generacji

 • wzmacniacz mocy
 • idealny partner dla NSC 222
 • produkowany nieprzerwanie od 1975 roku
 • wyposażony w technologię trickle-down z flagowego wzmacniacza Statement firmy NAIM
 • model szóstej generacji – większa moc / jeszcze lepszą wydajność / większą elastyczność w dopasowaniu do systemu
 • dwukanałowy (100 W na kanał), z pełną regulacją mocy
 • odporny na imprezy – radiator jest w stanie utrzymać elektronikę w chłodzie
 • posiada prawdziwie zbalansowane połączenia XLR + szereg innych technologii zaczerpniętych wprost z flagowego Statement, włączając w to wyłącznik wiroprądowy pomiędzy wyjściami głośnikowymi


[img:8]NAIM NPX 300 – zewnętrzny zasilacz, który robi robotę
(kliknij)

NPX 300 - większa moc = większa wydajność = wyższa jakość

No i dotarliśmy do "niepozornego" elementu, który bezpośrednio odpowiada za ponadprzeciętne osiągi NAIM'ów. Każdy z naimowskich systemów sam w sobie jest znakomity, ale dopiero odpowiedniej jakości i wydajności źródło zewnętrznego zasilania powoduje, że znakomita elektronika zaczyna brzmieć wybitnie. 

Spodziewam się, że wzorem wcześniejszych konstrukcji, również podłączenie zasilacza NPX 300 do przedwzmacniacza strumieniowego NSC 222 wyłączy jego wewnętrzny zasilacz i przeniesie nasze wrażenia odsłuchowe na wyższą orbitę.

Szanuję NAIM'a za to rozwiązanie, gdyż pozwala udoskonalać brzmienie już posiadanego systemu, nie zmuszając nas do inwestowania niemal dwukrotnie wyższej kwoty za komponent od razu na starcie.  


Ceny sugerowane: 

NSC 222: 33.499 zł
NAP 250: 33.499 zł
NPX 300: 33.499 zł


[img:4]Dzięki nowej serii 200 można stworzyć prawdziwie audiofilski i zarazem minimalistyczny system marzeń o pięknej stylistyce / pełen innowacji / doskonałej jakości i pozostawiający otwartą furtkę dla miłośników CD i czarnej płyty

[img:3]Wszystko, czego słuchamy jest pięknie wyświetlane na 5,5" kolorowym ekranie, a urządzenie można z łatwością kontrolować poprzez aplikację Focal & NAIM App / inteligentny pilot zdalnego sterowania Zigbee (nie musi widzieć bezpośrednio odbiornika) / lub poprzez samo urządzenie, gdzie podświetlane przyciski i regulator głośności wyglądają więcej niż dobrze
(kliknij)

Multiroom Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > NAIM rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz