14 czerwca 2023 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Suport Suport tel: +48 32 258 08 98 www.jbl.com.pl

JBL: TT350 / MP350 / CD350 / SA550 CLASSIC - nadchodzą stare dobre czasy

Prezentacja JBL wyróżniała się na tle innych. Takiej otwartości w pokazywaniu publicznie modeli przedprodukcyjnych nie spotyka się często, a w zasadzie w ogóle się nie spotyka, bo jeśli nawet ktoś przywozi takie urządzenia, to pokazuje je za zamkniętymi drzwiami dealerom po podpisaniu klauzuli poufności. Większość z pokazanego poniżej sprzętu pojawi się dopiero za kilka / kilkanaście miesięcy. 


[img:23]Kolumny i elektronika z serii CLASSIC
(kliknij) 

Classic(-czna) elektronika

Wzrok przyciągała cała bateria nowej elektroniki, która powstała w wyniku reakcji koncernu HARMAN (więc i JBL'a) na gigantyczny sukces sprzedażowy kolumn z linii CLASSIC.
W siedzibie głównej w Northridge w USA ktoś połączył kropki i zrozumiał czego oczekują klienci – że wraca zapotrzebowanie na "stare" ale po nowemu. Zrobiono badania rynkowe, a ich wyniki potwierdziły, że oto tląca się od lat moda na vintage, przekształciła się w nowy kierunek nazwany NEWSTALGIA – to już nie jest grzebanie w starociach, zachwyty i dyskusje fanów na forach, a realne ssanie ze strony rynku na wielką skalę. Więcej na ten temat:

>  JBL: Luxumer i Newstalgia, czyli dwa pojęcia, które wpłyną na całą branżę audio

Tak więc spodziewajmy się nie tyle nowego odtwarzacza CD czy wzmacniacza, a całej linii – starszaki dobrze pamiętają jak to się nazywało – wieża ♥♥♥

Obstawiam, że JBL rozpoczynając tę misję spowoduje większe zmiany niż się spodziewa, ponieważ nowym urządzeniom poza ich walorami akustycznymi będą towarzyszyły ogromne emocje, a te są bezcenne.

  • Znów będzie można poczuć się nastolatkami (starszaki)
  • Będzie można się dzielić pasję z dziadkiem, a ten w zachwycie będzie sponsorował vinyle (młodzi)
  • Powstanie cały przemysł wokół: meble / ubrania / powrót do złotej ery
  • Powróci moda muzykę z lat 60. / 70. / 8.0 a wiele wtedy dobrego nagrano...
  • ... i ta muzyka zacznie ponownie jednoczyć pokolenia


[img:4]Gramofon JBL TT350 / plinta fornirowana naturalnym orzechem / pokrywa o fakturze lodu / ciężki aluminiowy talerz / napęd bezpośredni o bardzo stabilnych obrotach / aluminiowe ramie w kształcie litery S / zdejmowana główka / łatwa wymiana kartridży i regulacja / 33.3 i 45 obrotów / w zestawie firmowo ustawiona kładka MM od Audio Technica

[img:7]Odtwarzacz plików + sieciowy JBL MP350 / fornirowane orzechem panele boczne dopasowane kolorystycznie do kolumn / Apple AirPlay2 i Google Chromecast built-in / Spotify Connect i TIDAL Connect wraz z MQA / Roon Ready / obsługuje pliki do 24-bit/192 kHz / wyjścia analogowe i cyfrowe
 (kliknij)

[img:6]Odtwarzacz płyt JBL CD350 / obsługuje CD, CD-R, CD-RW / odtwarza FALC, WAV, MP3 z płyt i USB / wspiera pliki do 24/96 z płyt i pendrive'ów / wyjścia analogowe i cyfrowe / orzechowe boczki
(kliknij)

[img:5]Wzmacniacz zintegrowany JBL SA550 klasy G / idealny partner dla serii / orzechowe boczki
(kliknij)

[img:8]JBL SA750 to urządzenie wypuszczone 2 lata temu na 75 rocznicę marki / poza byciem wzmacniaczem zintegrowanym klasy G posiada DAC obsługujący gęste pliki
(kliknij)

JBL: SA750 + L100 Classic 75 – wybitny zestaw na 75-lecie 

Jak całkiem słusznie zauważył jeden z gości, teraz dzięki temu klasycznemu wyglądowi i drewnianym boczkom gotów jest w końcu kupić sobie streamer i dołożyć go do kompletowanego od kilkudziesięciu lat systemu, bo w końcu będzie wyglądem pasował, a nie jak pięść do nosa. No i jak tu się nie zgodzić? 


Do tego wszystkiego pojawi się również nowa aplikacja, której rolą będzie maksymalne uproszczanie życia użytkowników. 

Wśród produktów, które zobaczymy jeszcze w tym roku będzie SPINNER BT — gramofon bezprzewodowy — będzie przesyłał muzykę po kablach lub po Bluetooth z aptX HD. Cenowo „entry level” w okolicach 500 Euro. 


[img:1]Gramofon JBL SPINNER BT z Bluetooth / talerz aluminiowy / napęd paskowy / w komplecie z wkładką MM od Audio Technica
(kliknij)

Pomyślałem sobie, że oto patrzę na upadek ostatniego bastionu — zrobiono bezprzewodowy gramofon… GRAMOFON!!! Nie chcę przez to powiedzieć, że to źle, ani nic podobnego, ale po prostu stwierdzam fakt.
Z drugiej strony z punktu widzenia newstalgicznych luxumentów (jak ich nazwał prezes Harman’a) to super wiadomość — można będzie słuchać czarnych płyt i nie martwić się o kable, o ich jakość, długość, ani nawet o preamp gramofonowy, bo ktoś to załatwił, a my możemy oddać się frajdzie celebrowania wyjmowania i słuchania. 

A tak przy okazji informuję, że płyty CD też powracają do łask, więc może i moda na wypalanie własnych składanek na CD-R powróci? 

Classic(-czne) kolumny
(bez wdawania się w szczegóły)

[img:19]Pół roku temu wraz z wypuszczeniem ostatniego modelu wydawało się, że została skompletowana cała linia CLASSIC L100 / L82 / L52

[img:21]Zarówno widoczne na zdjęciu L100 Mk2 i L82 Mk2 doczekały się sprzętowego upgradu i mają teraz lepszy: tweeter / średnicę / bas
(kliknij)

[img:10]... ale na wystawie pojawił się też śliczny subwoofer bez nazwy
(kliknij)

Kolumny CLASSIC L100 wraz z nowa edycja L100 Mk2 pobiły wszelkie rekordy sprzedaży firmy na przestrzeni ostatnich 5 lat. 
 

JBL: L100 CLASSIC - wskrzeszona legenda na 75-lecie firmy


[img:11] System muzyczny JBL L75 MS

Ktoś w Harmanie miał w łeb na karku i wyczucie czasu i czuję w kościach, że tak jak Adidas stał się określeniem butów sportowych dowolnej marki, tak na tego rodzaju sprzęt będzie się mówiło Classic :)
a JBL swoją silną pozycję jeszcze wzmocni.

Wraca „stare” i ten trend przytuli do serduszka nie tylko kilku starszych panów, ale przede wszystkim zawalczy o ludzi młodych.   


[img:12]Kolumny już są...

[img:20]... a pojawi się nowy streamer / CD / wzmacniacz / gramofon i wszystko niczym teleportowane z lat 70-tych
 / mnie to się podoba, a tobie?

 

Źródła Odtwarzacze CD Streamery Gramofony Wzmacnianie Wzmacniacze zintegrowane Kolumny Stereo Aktywne Hi-res (stacjonarne) aptX Wi-fi/LAN Chromecast Vintage style AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Suport

tel.: +48 32 258 08 98
Godziny otwarcia:

Pon.-Pt. 8:30 - 16:30

adres:
Ul. Pijarska 9 40-750 Katowice

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz