5 listopada 2015 08:25
Info Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

Audio Video Show 2015 - subiektywnie warte zobaczenia

Tegoroczne Audio Video Show będzie obfitowało w wiele ciekawych i spektakularnych prezentacji. Pokazane zostaną referencyjne zestawy, odbędą się premiery urządzeń wiodących w branży audio-video firm, przeprowadzane będą odsłuchy, pokazy i spotkania z konstruktorami, właścicielami i ludźmi stojącymi za sukcesami wielu firm. Będzie, oj będzie się działo! Nie sposób wprawdzie zapowiedzieć wszystkich wydarzeń i ciekawostek, tym nie mniej postaramy się zwrócić Państwa uwagę przynajmniej na niektóre z nich.

 

Polski wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna
Hotel Sobieski, pokój nr 201

 

[img:1:L]Pan Maciej Lachowski znany z transformatorów i firmy TOROIDY.PL zaprezentuje swój wzmacniacz lampowy FEZZ AUDIO SILVER LUNA. Wszystko wskazuje na to, że domena analogowa ma wielu zwolenników, dzięki czemu jest to nadal jeden z najszybciej rozwijających się fragmentów naszego rodzimego rynku audio. Wzmacniacz FEZZ AUDIO SILVER LUNA będzie prezentowany w dwóch konfiguracjach:

Pełny tor analogowy

  • Wzmacniacz lampowy: Fezz Audio Silver Luna
  • Kolumny: Sapphire 31
  • Źródło: gramofon PRO-JECT DEBUT CARBON z wkładką Ortofon 2M-RED
  • Przedwzmacniacz gramofonowy: PRO-JECT Phono Box

Tor analogowy z domieszką źródła cyfrowego

  • Wzmacniacz lampowy: Fezz Audio Silver Luna
  • Kolumny: Pylon Audio Sapphire 31
  • Źródło: odtwarzacz cd Audiolab 8200CD
  • Przetwornik DAC Nostromo 5H

  

Diapason Dynamis
Hotel Sobieski. Pokoje 110, 114, 116

 

[img:2:L]W pokoju firmy Audio-Conect zagrają flagowe włoskie kolumny firmy Diapason – Dynamis. Są one połączeniem wyrafinowanego wzornictwa i ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych. W salach firmy Audio-Conect odbędzie się też pierwsza w Polsce prezentacja przedwzmacniacza firmy The Bespoke Audio. Na wystawie obecni będą goście specjalni: Alessandro Schiavi z Diapason oraz pani Lucy Gastall, współwłaścicielka firmy The Bespoke Audio. WIĘCEJ >>>

 

Encore Seven/Bodnar Audio
Hotel Sobieski, pokój 129

 

[img:3:L]Encore Seven to polski producent wzmacniaczy lampowych. Oferta firmy wyróżnia się wysmakowanym wzornictwem i dbałością o szczegóły. Na wystawie zaprezentowane zostaną dwa tory audio: Wzmacniacz Classic 9WLT z kolumnami Hornton 2. Model 9WLT to konstrukcja single-ended grająca w klasie A i bazująca na lampach mocy typu EL34. Sercem drugiego zestawu będzie wzmacniacz Prestige 12WKT, który  zagra z kolumnami Basshorn. Dużo wskazuje na to, że wyprodukowane w naszym kraju wzmacniacze lampowe stanowić będą poważny odsetek tego typu urządzeń na Audio Video Show. WIĘCEJ >>>

  

Martin Logan Neolith
Hotel Golden Tulip - sala Tulip 1

 

[img:4:L]Główną atrakcją prezentacji firmy PolPak będą flagowe elektrostaty firmy Martin Logan. Model Neolith prezentować będzie Hirek Wrona, który pozwoli nam się  przekonać jak sprawdzają się kolumny w różnym repertuarze i różnych gatunkach muzycznych. Nie zabraknie ciekawostek o sprzęcie audio, muzyce oraz samej marce Martin Logan.

 

Mytek - winyl vs. oryginalny master cyfrowy PCM/DSD
Hotel Sobieski. Pokój 607, godz.14:00 i 15:00

 

[img:5:L]Ten pojedynek tylko pozornie jest rozstrzygnięty przed rozpoczęciem. Które brzmienie bardziej przypadnie do gustu miłośnikom audiofilstwa - winyl czy oryginalny master cyfrowy PCM/DSD? Przed nami próba porównania tej samej muzyki odtwarzanej w formacie analogowym i cyfrowym hi-res PCM/DSD. Prezentację poprowadzi gość specjalny z USA, szef firmy Mytek pan Michał Jurewicz. WIĘCEJ >>>

 

Ocean płyt - radość dla kolekcjonerów
Stadion Narodowy

 

[img:6:L]Na potwierdzenie tezy o popularności płyt winylowych mamy propozycję dla kolekcjonerów i osób ciągle poszukujących nowych nagrań. Specjalnie przygotowana strefa płytowa na Stadionie Narodowym, to kilka tysięcy płyt gramofonowych oraz CD. Obecność zapowiedziały największe sklepy zajmujące się ich sprzedażą: Płyty Gramofonowe, Vinyl Tamka, Winylownia, For Tune oraz kolekcjonerzy z całej Polski! Warto wpaść na stoisko marki REGA, będzie tam można posłuchać reedycji wszystkich płyt zespołu QUEEN wydanych niedawno przy okazji premiery nowego gramofonu REGA. WIĘCEJ >>> 

 

Krakowskie Towarzystwo Soniczne, High-Fidelity
Stadion Narodowy. Sala Opera 4

 

[img:8:L]Rossini to najnowszy odtwarzacz firmy dCS. Zostanie on wykorzystany do porównania kolejnych wersji płyt zespołu The Beatles – japońskiej wersji ze starszym remasterem, europejskiego remasteru z 2009 roku, wersji japońskiej z tym samym remasterem, a wreszcie wersji SHM-CD, również z remsterem A.D. 2015.


W planie jest także odsłuch płyty Johna  Lennona w wydaniach SHM-CD oraz Platinum SHM-CD. Gościem specjalnym, prowadzącym spotkanie, będzie pan Raveen Bawa z firmy dCS. Czy jest prawdą, że te wersje brzmią najlepiej ze wszystkich istniejących... warto się przekonać. 

  

Piotr Metz & The Beatles
Hotel Sobieski. Sala Wilanów II, pt, sob 17:00, niedz 11:00

 

[img:7:L]Odsłuchy albumów Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour z taśm analogowych. Do prezentacji wykorzystany zostanie magnetofon szpulowy Studer A807 oraz rarytas nad rarytasy - pierwsza kopia taśmy matki powyższych albumów! Niewiarygodne analogowe brzmienie sprawi, że odkryjecie ten materiał zupełnie na nowo. O muzyce i samym zespole The Beatles opowie ich fan i największy znawca w Polsce, pan Piotr Metz.

 

Audio Tekne i Maxonic
Stadion Narodowy. Sala 208, 209

 

[img:9:L]Wystawa Audio Video Show to nie tylko okazja, aby zobaczyć najnowsze, najdroższe czy najnowocześniejsze urządzenia ze świata audio video, ale także okazja aby poznać urządzenia przeznaczone dla absolutnych geeków - kompletnie nieznane poza wąskim gronem najbardziej wtajemniczonych osób.

Jedną z takich firm jest niewątpliwie japońska Audio Tekne. Ich wzmacniacze to  realizacja pasji jednego człowieka - Pana Imai. W tym roku urządzeń Audio Tekne będziemy mogli posłuchać razem z inna perełką z Japonii - kolumnami Maxonic.

  

ZetaZeto – Orbital360
Stadion Narodowy, sala Opera 3

 

[img:10:L]Premiera kolumn wstęgowych Orbital360 - kolumny te posiadają charakterystykę dookolną, dzięki czemu emitują energię dźwiękową równomiernie we wszystkich kierunkach w płaszczyźnie pionowej, co przekłada się to na lepsze wrażenia przestrzenne niż w przypadku tradycyjnych kolumn promieniujących kierunkowo.

W pokazach udział weźmie ich konstruktor - Tomasz Rogula. Odpowie na wszelkie pytania  związane z budową i zasadą funkcjonowania tych nietypowych zestawów. WIĘCEJ >>>

 

Boulder Amplifiers
Stadion PGE Narodowy. Sala Opera 5

 

[img:11:L]Audio Video Show 2015 będzie miejscem premiery wielkich (dosownie i w przenośni) urządzeń serii 2100. Boulder Amplifiers to producent znany przede wszystkim z bezkompromisowych przedwzmacniaczy i końcówek mocy.

Podczas wystawy warszawski SoundClub zaprezentuje urządzenia z najnowszej serii 2100 - przedwzmacniacz 2110 oraz końcówkę mocy 2160. Amerykańskie urządzenia skutecznie redefiniują podejście do dźwięku i potrafią zmienić punkt widzenia na hi-end.  WIĘCEJ >>>

 

Ypsilon Electronics
Stadion Narodowy. Sala Opera 2

 

[img:12:L]Ypsilon Electronics to założona w 1995 roku grecka firma specjalizująca się w urządzeniach klasy ultra hi-end. To bez wątpienia jedna z najciekawszych premier Audio Video Show. Dużo wskazuje na to, że tegoroczna wystawa będzie okazją do porównania największych urządzeń w tej klasie. Ypsilon Electronics staje zatem w szranki z kilkoma innymi markami wagi ciężkiej.

Na wystawie zaprezentowany zostanie kompletny system złożony transportu CDT-100, przetwornika DAC-100, przedwzmacniacza PST100 mk2 oraz monobloków Aelius. Do prezentacji wykorzystane zostaną najnowsze kolumny Magico S7. WIĘCEJ >>>

 

Sonus faber - IL Cremonese
Hotel Sobieski. Galeria I, II, III

 

[img:13:L]

IL Cremonese to oczekiwane przez miłośników włoskiego producenta najnowsze flagowe kolumny Sonus faber. Niebanalne wzornictwo, najlepsze materiały i pieczołowite wykonanie to zaledwie dodatek do wspaniałych muzycznych pejzaży malowanych przez grające dzieła sztuki z topowej linii Homage.

O tym, że doskonały dźwięk stawiany jest na pierwszym miejscu świadczy zresztą sama nazwa tego zestawu – Il Cremonese – nawiązującej do Cremony, doskonałych instrumentów i miasta w którym żył i tworzył mistrz Antonio Stradivari. WIĘCEJ >>>

 

Living Voice - Vox Olympian

Hotel Golden Tulip. Sala Azalia 1

 

[img:14:L]Prezentowany będzie system high-endowych kolumn o bardzo wysokiej efektywności brytyjskiej firmy Living Voice, którym nadano  wiele mówiącą nazwę Vox Olympian. Ten imponujący wizualnie zestaw napędzany będzie lampowymi wzmacniaczami Audio Note Kondo o mocy raptem 16W na kanał!

Warto nadmienić, że dzięki cenie oscylującej w granicach 7 milionów złotych będzie to zarazem najdroższy zestaw prezentowany na tegorocznej wystawie! WIĘCEJ >>>

 

Słuchawki, słuchawki, słuchawki...
Stadion Narodowy, strefa słuchawek

 

[img:15:L]W strefie słuchawek weźmie udział ponad 25 wystawców, którzy zaprezentują i udostępnia do odsłuchów(!) słuchawki 50 producentów. Dla odwiedzających dostępne będą modele począwszy od budżetowych za kilkaset złotych do tych z najwyższej półki, wartych nawet ponad 30 tysięcy.

Niewątpliwą ciekawostką i atrakcją będzie możliwość posłuchania 10 najdroższych modeli słuchawek świata w tym modelu Orpheus firmy Senheiser. WIĘCEJ >>>

 

Triangle - Magellan Grand Concert
Hotel Sobieski. Sala Belweder 2

 

[img:16:L]Zaprezentowany zostanie najwyższy model w katalogu Triangle: Magellan Grand Concert. Oprócz ciekawego wzornictwa, te smukłe kolumny kryją w sobie wyrafinowane w obszarze audio pomysły – francuski producent znany jest ze swoich projektów przetworników, w których wykorzystuje nietypowe materiały i ciekawe rozwiązania techniczne.

 

 

 

 

TechDAS - Air Force One – gramofon na powietrznej poduszce.
Hotel Golden Tulip. Sala Azalia 2

 

[img:17:L]Bezkompromisowa konstrukcja z kraju kwitnącej wiśni. Długo można byłoby wymieniać oryginalne rozwiązania zastosowane w tym modelu.

Flagowy gramofon zagra w niebanalnym towarzystwie: w torze znajdzie się elektronika Vitus Audio z serii Masterpiece (MP-P201 - przedwzmacniacz gramofonowy , przedwzmacniacz MP-L201 oraz końcówka mocy MP-S 201). Całości dopełni zestaw niemieckich kolumn Gauder Akustik Berlina RC9. Z ceną w okolicach 2 mln złotych będzie to prawdopodobnie drugi najdroższy zestaw prezentowany podczas tegorocznej wystawy. WIĘCEJ >>>

[img:18] 

 

Słuchawki
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz