Denon: Envaya / Envaya Mini / Envaya Pocket

Autor: Waldemar Nowak • 14 grudnia 2017
DENON EnvayaEnvaya 895zł Mini 645zł Pocket 445zł
14 grudnia 2017 17:14
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Dostarczył Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

[img:7:R]Nowe Envaya (Envaye?) pokazane zostały na AVS i pośród wielu dostępnych głośników Bluetooth od razu wpadały w oko i w ręce - są wyjątkowo przyjemne w dotyku.
Omawiane poniżej modele stanowią już drugą generację.

Warto zwrócić uwagę, że zarówno boki obudowy jak i wystające nóżki wykonane zostały z gumowanego tworzywa polimerowego. W przeciwieństwie do obudów z metalu powinny okazać się wytrzymalsze na trudy użytkowania i dłużej zachować wygląd „bezwypadkowy”. Na metalu każdą stłuczkę i ryskę widać, można oczywiście uznać to za zaletę zgodnie z zasadą, że „mój głośnik świadczy o mnie i o trudach jakie oboje mamy za sobą”, jednak spora grupa użytkowników po prostu preferuje zachowanie wyglądu nówki-sztuki tak długo jak to tylko możliwe.

 

(kliknij żeby obejrzeć)

[img:1](czytać głosem tow. Wiesława Gomułki, akcentując na ostatnią sylabę, młodzi niech poproszą rodziców o interpretację tekstu)
Jak głośniki wodoodporne 
reklamują amerykańscy marketingowcy? Oczywiście nurzając je w imperialistycznych basenach pełnych półnagich kobiet. My wiemy, że te baseny to tylko dekoracje filmowe i nie damy się im zwieść. My w Polsce też mamy baseny,
ale prawdziwe, publiczne, gdzie lud pracujący miast i wsi odpoczywa po znojnej pracy... (tyle towarzysz Wiesław)

Promowanie wodoodpornego głośnika "metodą basenowa", rzeczywiście ma niewiele wspólnego z naszą rzeczywistością. My tu miewamy zimowe śnieżyce, wiosenne roztopy, letnie burze i jesienne słoty, więc korzystając z ze świeżego opadu zabrałem głośnik na spacer. Zakopałem go w śniegu i czekałem na sutki uboczne, a tu... nic złego się nie działo - zrobił się mokry, ale na brzmienie nie miało to żadnego negatywnego wpływu. Przemarznięty otrzepałem go, wsadziłem do kieszeni i w domu grał nadal. Zamiast więc amerykańskiego "Good Vibrations" The Beach Boys od dziś możemy bezpiecznie słuchać "Z kopyta kulig rwie" Skaldów jeżdżąc na sankach.

Ładowanie przez microUSB, w komplecie nie ma ładowarki i dobrze. Każdy w domu ma po kilka ładowarek i nie ma powodu by zaśmiecać środowisko kolejnym zbędnym egzemplarzem.


[img:12]

Kolejną cechą ułatwiającą użytkowanie jest kształt obudowy - po prostu dobrze leży w dłoni - co zmniejsza ryzyko przypadkowego upuszczenia, a już o niebo wygodniej się taki trzyma niż wszelkiego rodzaju kształty obłe (cylindryczne), zwłaszcza skostniałymi palcami. Gdy stoi na płaskim podłożu przód jest lekko uniesiony. Producent przewidział również miejsce do przypięcia paska zabezpieczającego na nadgarstek.


[img:5] 

[img:11:R]Gdy otrzymałem od dystrybutora całą trójkę do recenzji, to w pierwszej chwili wydało mi się, że pomiędzy nimi jest zbyt małe zróżnicowanie wielkości.
Dopiero przejście od fazy teorii (oglądanie i wymądrzanie się) do fazy praktyki (włączenie i wyjście na spacerek) pokazało, że takie, a nie inne zestopniowanie poszczególnych modeli ma sens.


[img:9] 

Envaya Pocket

Nazwa w zasadzie mówi wszystko. Poręczny, dość lekki. Przy czasie ładowanie ok. 2.5h może grać do 10h.
Moc 2x 8.5W, akumulator 3.6V, 2000 mAh, wymiary 163x56x58 mm, masa 0.390 g.

Envaya Mini

To większe przetworniki i większy akumulator. Ładowanie 3 h, granie do 11 h. Ten model stanowi optymalny kompromis pomiędzy osiągami, a przenośnością.
Moc 2x 8.5W, akumulator 3.6V, 3000 mAh, wymiary 210x51x54mm, masa 0.541 g.

Envaya

W tym miejscu wypada wspomnieć, że największy model w nowej linii Envaya jest na tyle duży i ciężki, że o ile z męską dłonią jest jeszcze kompatybilny, o tyle drobna kobieca będzie miała problem z wygodnym objęciem. Również noszenie go na pasku na nadgarstku nie będzie należało do najprzyjemniejszych z uwagi na sporą „dyndającą” się masę. Pocket po 3.5 h ładowania gra najfajniej, pracując do 13h, jednocześnie umiarkowanie zachęca do noszenia (chyba, że w plecaku).
Moc 2x 13W, akumulator 7.2V, 3000 mAh, wymiary 209x74x77, masa 0.750 g.


[img:4]Zobaczyć jeden to jak zobaczyć wszystkie - różnią się tylko wielkością

[img:6]Zdjęcie zrobione na AVS 2017, widać na nim również przedstawicieli pierwszej generacji,
którzy są jeszcze gdzieniegdzie do nabycia w atrakcyjnych cenach

Na koniec pewien detal, który może irytować, ale w ogólnym rozrachunku powstał dla dobra użytkowników. Bardzo, ale to naprawdę bardzo często zapomina się o wyłączaniu głośników bezprzewodowych, zwłaszcza gdy są sparowane ze smartfonem - ktoś zadzwoni, album się kończy, przenosimy uwagę na coś innego i zaczyna się drenaż akumulatora pracującego "na pusto". Przecież głośnik nie wie dlaczego z niego nie korzystamy, a skoro połączenie Bluetooth jest aktywne, to czeka w gotowości by grać dalej. Drenaż jest zjawiskiem szkodliwym dla pojemności akumulatorów, więc Denon wymyślił tryb zabezpieczający przed uszkodzeniami i tu trafiamy na ową niewygodę - gdy głośnik w takowy tryb zabezpieczający się przełączy to jedynym sposobem na wyjście z niego jest doładowanie przez USB. Jest to więc nieco inny mechanizm niż typowy Power-Off.


[img:3]Modelowy przykład zapominania o wyłączeniu głośnika - gdy kończy się album / playlista

 

Podsumowanie

[img:10:R]Jak na głośniki pochodzące od producenta sprzętu
Hi-Fi zadbano o jakość i wygodę na tyle na ile tylko głośniki przenośne tej wielkości mogą pozwolić. Bluetooth 4.1 z kodekiem aptX (transmisja jakości CD). Parowanie do 8 urządzeń lub zestawianie dwóch głośników w układy stereo. Opóźnienie na poziomie 32 milisekund zachęca do korzystania z Envaya w charakterze mini soundbara dla potrzeb kina mobilnego, krótki czas ładowani (2.5-3.5h) i dość długi czas pracy (10-13h zależnie od modelu), odporność na kurz, wodę i śnieg (IP67 - 30min do 1m pod wodą), wejście 3.5mm, wbudowany mikrofon z redukcją hałasów otoczenia dla rozmów telefonicznych
(np. jako zestaw głośnomówiący do samochodu), aktywacja Siri. Pracuje w pionie i w poziomie.

W każdej obudowie po dwa przetworniki i membrana bierna. Należy przy tym nadmienić, że nawet najmniejszy Pocket dysponuje zdolnością do tworzenia szerokiego, przestrzennego, stereofonicznego dźwięku wypełniającego pomieszczenie, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku wielu konkurencyjnych marek. Głośniki grają większym basem niż byśmy się tego spodziewali z przyjemnymi wokalami - czyli zaspokoją oczekiwania jakie można mieć w stosunku do tego typu głośników przenośnych. Kolory: czarny i szary (zwany białym).
 

 

[img:8:L]CZYTAJ > Oferta świąteczna Salonów Denon

 

Envaya są już dostępne w cenach:

  • Envaya DSB-250BT 895 zł
  • Envaya Mini DSB-150BT – 645 zł
  • Envaya Pocket DSB-50BT – 445 zł

[img:2]Winter is coming...

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz