22 lutego 2017 22:43
Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl

KOLUMNY CABASSE W WYŻSZYCH S(PH)FERACH

"Wbrew obiegowym opiniom, łatwy dostęp do multimediów, który umożliwiają proste odtwarzacze muzyki, wcale nie zahamował popytu na urządzenia wysokiej klasy. Nierzadko kosztują one tyle, co porządny samochód. Ten segment rynku dynamicznie rozwija się w naszym kraju."

Milan Weber - Voice Audio

 

Od dziś w salonie Luxury Art Cinema w Warszawie można obejrzeć, posłuchać i kupić produkty francuskiej firmy Cabasse. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji prasowej jaka miała miejsce w salonie Cabasse Premium Reseller przy ulicy Brackiej 11/13.

 

[img:2]

 

Jak zapewnia Milan Weber z firmy Voice Audio:

... dobrze brzmiący zestaw stereo można skompletować już za 10 tys. zł. Kwota 2-3 razy większa pozwala dołączyć do grona prawdziwych audiofilów. Ci którzy planują zbudowanie dobrze brzmiącego zestawu hi-fi powinni łukiem omijać anonimowe sklepy, w których nie mogą liczyć na fachowe doradztwo. Ktoś, kto złapał bacykla dobrego brzmienia, nigdy nie przestaje już ulepszać sprzętu.

 

[img:7]

Milan Weber prezentuje kolumny firmy CABASSE

Charakterystyczna była reakcja sieci Biedronka, która szybko reaguje na trendy rynkowe; przed gwiazdką wprowadziła do sprzedaży niedrogie gramofony i reedycje płyt winylowych znanych zespołów. Popyt przerósł oczekiwania. Skalę zjawiska doskonale ilustrują też kolejne, odbywające się od 20 lat wystawy Audio Video Show. Nikogo już dziś nie dziwią zestawy hi-fi w astronomicznych cenach. Niezwykłym zjawiskiem jest triumfalny powrót płyt winylowych; choć są znacznie droższe i mniej wygodne w obsłudze od CD, sprzedają się coraz lepiej - osiągając roczne wzrosty liczone w setkach procent. Nic więc dziwnego, że w marketach medialnych kurczą się półki z kompaktami, na rzecz longplayów.

[img:9]

Wystawa Audio Video Show 2016 - Christoper Cabasse i Milan Weber

 

Niedawno odwiedził Polskę guru winylowej branży Heinz Lichtenegger z Austrii, szef Pro-Ject - największej na świecie firmy produkującej gramofony. Nigdy nie stracił wiary w to, że płyty winylowe przetrwają rewolucję CD, ponieważ są najlepszym nośnikiem muzyki. I wygrał... Kiedy inni sprzedawali swoje kolekcje longplayów, on je kupował. W związku z tym dziś ma 25 tys. czarnych płyt, w znacznej części unikalnych.

 

[img:10]

Wystawa Audio Video Shoe 2016 - od lewej: Heinz Lichtenegger (Pro-Ject), Piotr Metz, Tomasz Zeliszewski (Budka Suflera), Milan Weber (Voice Audio)

Zadebiutował w biznesie mając 18 lat, jako sprzedawca hi-endowego sprzętu w najlepszym salonie w Wiedniu. Międzynarodową karierę zrobił dzięki firmie Pro-Ject, która powstała w 1991 roku, gdy nikt nie wierzył w odrodzenie gramofonów i winyli. Pro-Ject wykorzystał wieloletnie doświadczenia czeskiej fabryki Tesla, gdzie odbywa się produkcja.

 

[img:4]

Kolumny CABASSE

Kolejną ważną firmą w branży, która w lutym tego roku zdecydowała się uruchomić wzorcowy punkt sprzedaży w Warszawie, jest Cabasse, znana przede wszystkim dzięki kultowym kolumnom La Sphere o formie kuli. Zdaniem ekspertów – ze względów akustycznych - to kształt najlepszy z możliwych. Warto podkreślić, że nazwisko Cabasse związane jest z muzyką od 1730 roku, przodkowie dzisiejszego szefa zajmowali się budowaniem instrumentów smyczkowych i strunowych przez prawie osiem pokoleń.

 

Firma w obecnym kształcie działa od 1950 roku...

- opowiada prezes Christopher Cabasse.

 

... mój ojciec, który był wielbicielem muzyki klasycznej i jazzu, pragnął odtworzyć w warunkach domowych to, czego doświadczał w sali koncertowej  W tamtych czasach muzykę odtwarzało się w wersji mono, nie było jeszcze mowy o hi-fi, a nasza firma zajmowała się produkcją głośników i wzmacniaczy. We wczesnych latach 50. kolumny Cabasse projektowane były na użytek filmów wyświetlanych w technice CinemaScope. Już w latach 50. były to systemy siedmiokanałowe, dzięki czemu można było uzyskać efekt lepszy od stereo. Wraz z rozwojem nowych technologii, udało nam się stworzyć głośnik koaksjalny, który dzięki sferycznej obudowie pozbawionej kątów ostrych tworzy jedną sferę drgań, promieniując dźwiękiem w tej samej osi. Jesteśmy obecni na paryskiej giełdzie. Nasza firma Cabasse nie jest już rodzinna, należy obecnie do AwoX, francuskiej firmy zajmującej się oprogramowaniem i urządzeniami multimedialnymi.

 

W 2003 roku przy współpracy z siecią firm oraz prestiżowych uczelni technicznych specjalizujących się w telekomunikacji, podwodnej akustyce oraz elektronice w nadmorskiej miejscowości Brest powstało Centrum Akustyczne Cabasse, którego Dział Badań i Rozwoju dysponuje wiedzą ekspercką niezbędną do badania nowych materiałów, tworzenia membran i przetworników, projektowania prototypów, przeprowadzania pomiarów w specjalnych bezechowych komorach, przeprowadzania testów niezawodności oraz odsłuchów mających na celu udoskonalanie najnowszych rozwiązań z zakresu sprzętu audio.  Dzięki takiemu wsparciu, Cabasse jest dziś firmą nowych technologii. Oferuje nie tylko zestawy hi-fi, ale też wysokiej klasy bezprzewodowe systemy i głośniki instalacyjne, które można ukryć w ścianach i sufitach, co wpisuje się w ideę inteligentnego domu. Wymienione wyżej firmy łączy wspólny mianownik – zdecydowały się wejść na polski rynek dzięki Milanowi Weberowi, właścicielowi firmy Voice z Cieszyna.

 

[img:6]

Marcin Nowakowski

 

Zawsze słuchałem muzyki i zbierałem płyty, choć ich zdobycie w okresie przed 1989 rokiem graniczyło z cudem

- wspomina Milan Weber.

 

... dla mnie najważniejsza jest satysfakcja hobbystów, takich jaka ja, dla których jedną z najważniejszych rzeczy w życiu stanowi muzyka i ważny jest dla nich sposób, w jaki jej słuchamy. To właśnie z myślą o nich stworzyłem portal Fanalog, na którym można znaleźć mnóstwo ciekawych informacji o muzyce, płytach, gramofonach i innych urządzeniach hi-fi. Na marginesie – mam wrażenie, że media niesłusznie pogrzebały nadal znakomity standard CD, tak jak to się stało 25 lat temu z czarnymi płytami. Niewykluczone, że i CD – może w odnowionej formie – znów podbiją rynek.

 

W salonie Luxury Art Cinema przy ul. Brackiej 11/13 zobaczyć można także produkty innych marek dystrybuowanych przez Voice Audio: PRIMARE i Pro-Ject.

 

[img:8]

PRIMARE: Odtwarzacz CD32 i wzmacniacz I32

[img:5]

[img:1]

CABASSE Baltic

[img:11]

Gramofony Pro-Ject

 

 

 

 

Kolumny Stereo

Gdzie kupić?

CABASSE CABASSE www.cabasse.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CABASSE rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Voice

tel.: +48 338 512 691
adres:
ul. Moniuszki 4 43-400 Cieszyn
Voice

Sklepy muzyczne > PRO-JECT rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz