27 listopada 2017 22:13
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Wystawa Audio Video Show Wystawa Audio Video Show tel: +48 730 033 093 www.audioshow.pl Voice ul. Moniuszki 4 43-400 Cieszyn

Voice (Stadion)

Voice co roku przyjeżdża na AVS w obstawie zagranicznych gości oraz imprez towarzyszących. Gdyby wziąć pod uwagę [img:16:R]tylko jego aktywność - na Stadionie nikt by się nie nudził. 
To co się mogło również podobać u Voica to pewna powściągliwość w prezentowaniu poszczególnych marek - łatwiej się skupić na brzmieniu gdy stoi jedna para kolumn miast pięciu. Nie trzeba się zastanawiać „a jak zagrałyby te z prawej”.

 

SkyBox 135: Audiovector / Chord Electronics / Rel Acoustics

Niemal co roku na AVS odbywają się prezentacje, nazwijmy je „edukacyjnymi”. A to można usłyszeć w bezpośrednim porównaniu jak zmiana zasilania potrafi wpłynąć pozytywnie na dźwięk, a to ktoś zorganizuje pojedynek formatów cyfrowych i analogowych. Tym razem za sprawą Kirilla Nenarokomov - szefa sprzedaży Rel Acoustics można było się dokształcić z: „roli subwooferów w torze audio”. Kto nie był niech żałuje. Jest na szczęście i dobra wiadomość - prezentację udało się zarejestrować, a do tego nagrać ekskluzywny, blisko godzinny wywiad, który ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej tuż po skończeniu relacji ogólnej z imprezy. Będzie m.in. o tym jaką rolę powinien pełnić, a jakiej nie pełnić sub w torze audio, jak subem można podnieść wartość całego toru podsłuchowego, albo co powoduje, że nie każdy sub spełnia pokładane w nim oczekiwania.


[img:4]Po lewej Mads Klifoth, po prawej Kirill Nenarokomov

Drugi materiał ekskluzywny jaki powstanie to również wywiad z Madsem Klifoth - właścicielem firmy Audiovector, który z całkowitą szczerością opowiadał dlaczego Audiovector nie jest tani i dlaczego tanim nigdy nie będzie, co się kryje za pojęciem, że audiofilizm firma ma w DNA oraz co klient otrzymuje za swoje pieniądze.


[img:5]Napędem CD - Chord BLU Mk2 i jeden z najwyżej ocenianych DACków - DAVE

Pomimo starań nie udało mi się trafić na Colina Pratta - szefa sprzedaży Chord Electronics, ale tu możemy się posiłkować rozmową odbytą na High End w Monachium


[img:3]

 

[img:12:L]CZYTAJ > Krótka rozmowa o nowościach w ofercie CHORD'a

[img:12:L]CZYTAJ > Garść dodatkowych informacji o pokazanych urządzeniach

 

Sky Box 136: Cabasse / Pro-Ject

W tym pokoju rządził sam właściciel firmy p. Milan Veber, cudowny gawędziarz. Potrafi prowadzić narrację w charakterystyczny dla siebie, spokojny, relaksujący sposób - trudno wyjść.


[img:1]W trakcie snucia opowieści o niesamowitym sukcesie Pro-Jecta i współpracy z Universal Music przy tworzeniu serii Art

Oprócz samego sprzętu, jedną z głównych atrakcji w 136 była prezentacja poprowadzona trzykrotnie przez p. Piotra Metza (z Radiowej Trójki), który zaprezentował absolutny rarytas dla fanów grupy The Beatles - unikatowy box Original Master Recordings z dyskografią zespołu. Jego wyjątkowość polega (oczywiście poza ceną) na tym, że do przygotowania materiału do tłoczenia taśmy matki po raz pierwszy i ostatni opuściły archiwa EMI.


[img:2]To pudełko w zależności od stanu technicznego płyt warte jest od 5.000 do 10.000 zł, gdyby ktoś nie wiedział to Voice jest również przedstawicielem Mobile Fidelity na Polskę

Prezentacja odbywała się obowiązkowo na gramofonie firmy Pro-Ject z dedykowanej Beatlesom linii oraz na najnowszych kolumnach marki Cabasse - Murano Alto

 

[img:12:L]CZYTAJ > Cabasse: Murano Alto

 

 

Sky Box 137: Audio Physic / Primare

W sąsiednim pokoju odbywała się równie zacnie brzmiąca prezentacja kolumn Audio Physic, zasilana elektroniką Primare. W Primare wielkie zmiany i po okresie kilkuletniej stagnacji znów zaświeciło słońce. O wielu szczegółach udało dowiedzieć z wywiadu jakiego udzielił nam p. Siemen Algra - dyrektor generalny Primare AB. Do tej rozmowy powrócimy w osobnej publikacji by dowiedzieć się np. dlaczego funkcjonalność Prisma (multiroom) zaproponowane przez Primare jest inna od tego co jest nam już znane i co ważniejsze dlaczego jest lepsza.


[img:6]Nie jest sztuką przywalić z ciężkiej artylerii topowych modeli, znacznie ciekawiej używając niższego modelu jak i15 również pokazać klasę, kolumny Avantera III (74 990 zł)

[img:9]

W trakcie rozmowy pozwoliłem sobie na słowa krytyki pod adresem strony internetowej Primare (m.in. że nic na niej nie ma, a zdjęcia są wielkości znaczków pocztowych) i jakież było moje zdziwienie gdy usłyszałem, że na okoliczność skorelowania warszawskiej wystawy z odświeżeniem oferty firmy, tuż przed AVS odpalono również i nową stronę http://www.primare.net .


[img:11]Siemen Algra z Primare i Manfred Diestertich (główny inżynier, konstruktor, R&D) z Audio Physic

Open Space Hall 3: Pro-Ject / Fanalog zone

Gdy towar nie mieści się w pokojach, to zaczyna wypływać na korytarz (żarcik). W przestrzeni otwartej powstała wystawa dedykowana marce Pro-Ject. Oczywiście najbardziej rzucał się w oczy jubileuszowy gramofon zbudowany dla uczczenia 175 rocznicy powstania Filharmonii Wiedeńskiej.


[img:10]To była jedna z nielicznych okazji by zobaczyć ten model z bliska, podobno niewiele brakowało żeby nie dojechał

Przejdźmy jednak do urządzeń bardziej dostępnych - pokazano całą rodzinę „Boxów” Pro-Ject’a (tych, które grały w 136). Część widzów wzdychała do pięknie wykonanych, nowych ramion S-Shape. Największe zainteresowanie wzbudzały pokazane po raz pierwszy w Polsce gramofony z serii Essential III (nagroda EISA 2017/18) - unikalność tego projektu polega na stworzeniu wspólnej bazy, do której można dodawać różnorodne funkcjonalności zależnie od potrzeb: Bluetooth (nadajnik), Digital (optyczne wyjście cyfrowe Hi-Res), Phono (przełącznik wyjść liniowe/phono), RecordMaster (wyjście USB), SB (elektroniczny przełącznik prędkości) lub po prostu nic. 


[img:15]Nowe ramiona S-Shape miały w sobie coś z klimatu vintage

[img:13]Idąc od lewej: Tube Box DS2, Phono Box DS2 USB, Pre Box DS2 Analog, Streamer Box DS2 T i z prawej Amp Box DS2.
Trzy małe pudełka w środkowej przegródce to seria S2

[img:14]To będzie kolejny hit Pro-Ject'a - przystępne cenowo gramofony z współczesnymi przyłączami - białe pola opisują dodatkowe możliwości poszczególnych modeli (1.790 zł)

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz