14 stycznia 2020 04:10
Info RCM ul. Czarnieckiego 17 40-288 Katowice

RCM i ekstremalny Hi-End (Azalia 1, Krokus / Hotel Tulip)

Ciekawego sprzętu na rynku jest dużo, nawet bardzo dużo, a ekspozycji na Audio Video Show nawet więcej niż czas i rozsądek pozwala ogarnąć. W ramach walki o uwagę zwiedzających, niektórzy dystrybutorzy zaczęli organizować imprezy towarzyszące. W tym roku oferta dodatkowych atrakcji dosłownie eksplodowała.
[img:6:R]U RCM, można było np. posłuchać brawurowego wykładu w wykonaniu samego Kena Kessler’a pt.: "The Reel to Reel Tape Revival", o renesansie magnetofonów szpulowych i jaką frajdę daje posiadanie możliwości samodzielnego nagrania jakiegoś wydarzenia, jak chociażby koncert transmitowany w radio. W zeszłym stuleciu nagrywanie było czymś równie oczywistym, jak dziś słuchanie TIDAL'a. Ludzie zaczynają powracać do tej jakże uroczej i sprawdzonej metody utrwalania wspomnień  magnetofonu szpulowego.

 
[img:3]Kolumny Gauder Acoustic DARC 140, integra Vitus Audio SIA-030, magnetofon używany przez Kessler'a  Studer A807 Mk1,
w tle ustroje akustyczne Acoustic Manufacture

W RCM tradycyjnie już było ekstremalnie na max. Firma Gauder Acoustic  co wydaje się wręcz nieprawdopodobnym  przygotowała specjalnie na warszawską wystawę strzeliste kolumny DARC 140. Pomysł narodził się podczas luźnych dyskusji w Monachium pomiędzy dr. Rolandem Gauderem, a Rogerem Adamkiem (właściciel RCM)  panowie, jak to już nie raz w historii dziejów bywało, pomysł na serwetce zapisali. Na AVS można było zobaczyć i posłuchać, jak ów pomysł się sprawdził w swej materialnej postaci. Na chwilę obecną kolumny istnieją tylko w dwóch egzemplarzach  jeden w Polsce, drugi w Niemczech. 
Czy warto nadmieniać, że grały swobodniej w stosunku do swojego protoplasty Dark 100? To chyba oczywiste, bo gdyby tak nie było, to po co byłoby je w ogóle taki kawał drogi wieźć :)


[lupa:4]Vitus Audio SIA-030
od tyłu widać jeden z Boosterów firmy Furutech (kliknij żeby zmienić ujęcie),
w użyciu było również źródło cyfrowe 
Vitus'a  kompakt SCD-025mk2

Drugim mega wydarzeniem była polska premiera niesamowitego wzmacniacza Vitus Audio SIA-030, o którym bardzo obszernie pisałem po Monachium (czytaj: cz. 1 i cz. 2). Pozwolę sobie zauważyć, że w Monachium (najprawdopodobniej z uwagi na charakter pomieszczenia) zagrał jeszcze bardziej magicznie. Niech to będzie zachęta, dla potencjalnie zainteresowanych nabyciem, by nowego Vitusa posłuchać i w innych warunkach lokalowych.


[img:4]Pokazano finalną wersję autorskiego ultra hi-endowego przedwzmacniacza gramofonowego BIG Phono w docelowej obudowie

[lupa:6]Gdy na widowni pojawił się z prośbą o zagranie jednego ze swoich winylowych rarytasów (tłoczenie testowe) osobiście Michael Fremer z Analog Planet , rolę mistrza ceremonii przejął Roger Adamek  gramofon z napędem bezpośrednim Thrax Audio Yatrus z ramieniem Franka Schröder’a CB 9" i wkładką My Sonic Lab Eminent Ex (kliknij żeby zmienić kadr) Fremer to ten gość w okularach

[lupa:7]Drugim gramofonem był TechDAS AirForce 3 w wersji podstawowej (w ubiegłym roku pokazywano Premium)
z ramieniem Sweedish Audio Technology  SAT LM-09.

[lupa:1]Wkładka Etsuro Urushi Gold zbudowana przez grupę zapaleńców pod wodza prezesa Excel Sound Co.  pana Masao Okada
 
 z diamentowym wspornikiem (na powiększeniu widać, że jest przeźroczysty), korpus pozłacany płatkami 24-karatowego złota, płytka montażowa z syntetycznego szafiru  takie małe dzieło sztuki (kliknij żeby powiększyć)

 [img:2]Okablowanie Furutech + Organic Audio + Argento Audio (Japończycy i Duńczycy)

[lupa:5]Świecące jonizatory powietrza DS Audio ION-001 (kliknij żeby zmienić kadr)

Rzecz łatwa do przegapienia, a wielce użyteczna  jonizatory powietrza z firmy DS Audio były odpowiedzialne za likwidację pola elektrostatycznego na powierzchni płyt podczas odtwarzania (mniej trzasków). Urządzenia rzeczywiście działające  stawiając miernik napięcia statycznego nad płytą wartość spada do drugiego miejsca po przecinku, a po wyłączeniu w ciągu krótkiego czasu powraca do 6-7 KW - czysta fizyka. Urządzenie działa miejscowo, więc nie ma co liczyć na poprawę powietrza w całym pomieszczeniu :)

Tak na marginesie, to do poprawy jakości powietrza w salonie najlepiej zaopatrzyć się (nie zważając na zmasowaną propagandę firm konkurencyjnych w TV) w urządzenie filtrujące marki Sharp, bo o ile skutecznych filtrów w handlu dostępnych jest sporo, to jedynie Sharp dysponuje technologią jonizacji powietrza PlasmaCluster – powietrze naładowane ujemnie jak w lesie iglastym, a i mniej odkurzania płyt.

W drugim pomieszczeniu (sala Krokus) panowało ciut mniejsze rozpasanie cenowe, za to muzycznie bez zarzutu  kolumny Fink Team Borg, bułgarskie monobloki Thrax Spartacus 300 (to kolejny przypadek, gdy w Monachium można było sobie tylko popatrzeć, a w Warszawie posłuchać), gramofon SME z wkładką optyczną DS. Audio – E-1, oraz CEC.


[lupa:2]Kolumny Fink Team – Borg, w tle adaptacje akustyczne rodzimego producenta Acoustic Manufacture,
który przebojem wchodzi na europejskie salony
(kliknij żeby zmienić kadr)

[lupa:3]Thrax Spartacus 300 (kliknij żeby zmienić kadr)

[img:1]Wystrój obu sal uzupełniały słowackie stoliki i platformy firmy NEO Highend

 

Końcówki mocy Akcesoria stereo Akcesoria/Varia Amplitunery Gramofony Kolumny Stereo DAC Odtwarzacze CD Przetwarzanie Akcesoria gramofonowe Wzmacnianie Źródła

Gdzie kupić?

GAUDER AKUSTIK GAUDER AKUSTIK www.gauderakustik.com

Dystrybucja w Polsce:

RCM

adres:
ul. Czarnieckiego 17 40-288 Katowice

Sklepy muzyczne > GAUDER AKUSTIK rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

VITUS AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

RCM

adres:
ul. Czarnieckiego 17 40-288 Katowice

Sklepy muzyczne > VITUS AUDIO rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

THRAX THRAX www.thrax.bg

Dystrybucja w Polsce:

RCM

adres:
ul. Czarnieckiego 17 40-288 Katowice

Sklepy muzyczne > THRAX rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

SME

Dystrybucja w Polsce:

RCM

adres:
ul. Czarnieckiego 17 40-288 Katowice

Sklepy muzyczne > SME rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Fink Team

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

FURUTECH FURUTECH www.furutech.com

Dystrybucja w Polsce:

RCM

adres:
ul. Czarnieckiego 17 40-288 Katowice

Gdzie kupić?

TechDAS TechDAS www.techdas.jp

Dystrybucja w Polsce:

RCM

adres:
ul. Czarnieckiego 17 40-288 Katowice

Sklepy muzyczne > TechDAS rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz