SVS: SB 3000 Micro Subwoofer i inne nowości, a co jedna lepsza od drugiej

Zacznę delikatnie powoli stopniując napięcie...
SVS nie byłby sobą, gdyby po trzyletniej przerwie nie przywiózł czegoś, co nie otworzyłoby kolejnego rozdziału w historii audio, ale zanim dojdziemy do SB-3000 Micro chciałbym skupić uwagę na całkiem zacnych innych
trzech nowościach.

Nowości na High End: 


[img:3]SVS słynie z subwooferów i ktoś wpadł na pomysł zbudowania przyciągającego wzrok totemu,
ale współczuję facetowi, który ustawiał ostatni klocek na wysokości 2.5 m :)

[img:10]Do tej pory uważałem rozmiarówkę SB-1000 Pro za optymalną do mieszkania,
ale po tegorocznej prezentacji gotów jestem zmienić zdanie

[img:1]

[img:12]Kolumny Prime Wireless Pro są produkowane białe i czarne

SVS: Prime Wireless Pro Powered Speaker

Prime Wireless Pro Powered Speaker, to druga generacja aktywnych głośników, które w międzyczasie przeszły liczne udoskonalenia, włącznie z powiększeniem obudów i przetworników:

  • wejście HDMI 2.1 więc można je również potraktować jak doskonałe zastępstwo soundbara
  • Apple AirPlay 2 / Google Chromecast / Spotify Connect / Bluetooth / Wi-Fi, a więc więcej źródeł i opcji do wyboru
  • pojawił się pilot zdalnego sterowania, co pozwala uniezależnić się od aplikacji w telefonie (czyt. nie szukać telefonu)
  • sterowanie głosowe Alexa / Google
  • aktywna zwrotnica cyfrowa
  • DAC 24-bit/192 MHz – można więc słuchać serwisów Hi-Fi jak TIDAL / Apple Music / Qobuz z jakością studyjną plików w wysokiej rozdzielczości
  • SVS nadal wspiera standard DTS PlayFi, co pozwala głośniki te włączyć w skład większej instalacji multiroom (składającej się mieszanki głośników różnych producentów, gdyż PlayFi to platforma otwarta dla chętnych)


[img:7]Szczególną uwagę zwraca HDMI 2.1 – gracze się ucieszą

Żeby nie wyjść na gołosłownego, oto garść branżowych cytatów:

Prawdziwa separacja w stereo, niesamowita liczba wejść,
mnogość opcji streamingowych, wyjście na suba,
łatwe w ustawieniu i przede wszystkim wspaniały dźwięk
– Audioholics

 

Hi-Fi ze współczesną cyfrową poręcznością
i audiofilską jakością dźwięku

– Sound & Vision

 

Biją na głowę dosłownie każde inne rozwiązanie bezprzewodowe.
Kompletne i wysokowydajne stereo w super cenie,to najlepsza rekomendacja
– Residential Systems


[img:11]

[img:8]Nazwa podobna, ale SoundBase to produkt niezależny od poprzednich głośników

SVS: Prime Wireless Pro SoundBase

Prime Wireless Pro SoundBase – posiada wszystkie cechy poprzednika, plus dodatkowo jest to odtwarzacz sieciowy zintegrowany z bardzo wydajnym wzmacniaczem stereofonicznym 300 W, a to pozwala na podłączenie do niego dowolnej pary kolumn pasywnych (czyli takich zwykłych) i tym samym danie im drugiego życia – awansując je do kategorii nowoczesnego sprzętu bezprzewodowego / multiroom.

Od siebie dodam, że to wyjątkowo interesujące rozwiązanie, gdyż pozwala pozostać przy parze ukochanych kolumn (zakładam, że niekochanych nikt nie trzyma), a jednocześnie zyskać natychmiastowy dostęp do milionów utworów w serwisach. Rzekłbym, że to jeden z tych nielicznych przypadków, gdy można zjeść ciastko i mieć ciastko nadal[img:13]3000 In-Wall nie jest element żadnego firmowego systemu głośników montażowych, to jest sub + wzmacniacz, który może w całkowicie niewidoczny sposób wspierać stereo i kino – wyobraźcie sobie miny gości widzących u was małe kolumienki i towarzyszący im nie-wiadomo-skąd bas, że trzaskają nawet drzwi do kibla :) Genialne i bezcenne zarazem

SVS: 3000 In-Wall Subwoofer

Kolejna nowość, to coś naprawdę ekstra – 3000 In-Wall Subwoofer – sub montowany w ścianie. Ma się pokazać na rynku w drugiej połowie roku, a więc jest spora szansa, że dotrze na Audio Video Show.

Dwa 9” przetworniki, 800 W RMS (1.200 W w porywach). Ciekawostką niech będzie fakt, że towarzyszący wzmacniacz można skonfigurować na pełną moc 800 W do napędzania jednego subwoofera, lub podzielić na 2x 400 W, o ile chcemy używać w instalacji dwóch modułów basowych (tak tylko na wszelki wypadek przypominam, że prawie zawsze dwa mniejsze suby zrobią lepszą robotę niż jeden większy), zwłaszcza że wzmacniacz Sledge Amplifier jest w stanie dostarczyć szczytowo do 2.500 W – a wiec w razie potrzeby ryknąć pełną wydajnością obu subwooferów jednocześnie.

Nie wiem, czy to dla wszystkich jest oczywiste, ale dzięki temu rozwiązaniu można mieć elegancki system z kolumnami, gdzie skrzynie subwooferów nie „walają się” pod nogami, a basu i tak jest pod korek. 


[img:4]Podczas prezentacji, subami nie były czarne pudła, ani to białe pod amplitunerem Marantz'a, były nimi te najmniejsze białe kostki na podłodze stanowiące składową wielokanałowego systemu z Dolby Atmos 5.2.2

[img:15]SB-3000 Micro będą dostępne na sztuki i parami

SVS: SB 3000 Micro Subwoofer – absolutna sensacja wieczoru

Pora na gwiazdę wieczoru – absolutną sensacją były pokazywane w ramach demo dwa subwoofery SB-3000 Micro – produkt jest już gotowy i po prostu zachwycający. Te niewielkie rozmiarami (278 x 297 x 271 mm) aktywne kostki wyposażone po dwa przeciwstawnie ustawione 8” przetworniki – 800 W RMS (2.500 W max.).
Jak w przypadku każdego subwoofera SVS (również In-Wall) istnieje dedykowana aplikacja do zarządzania. Funkcjonalnie każdy jest odpowiednikiem modelu 11” i schodzi do 23 Hz, natomiast wizualnie to piękne maleństwa, które zupełnie nie przypominają starszych braci. Sprzedawane są na sztuki i parami, co dodatkowo zachęca do kupienia od razu bliźniąt.

Podczas demo bas był bardzo okazały. Większość zwiedzających rozglądała się po sali z bezradnością w oczach w poszukiwaniu źródła "oszustwa", bo mało kto był skłonny uwierzyć, że owym źródłem są skrzyneczki objętości kolumny podstawkowej. Bardzo fajne rozwiązanie… 


[img:14]Sumując powierzchnię 4x 8" przetworników otrzymujemy ekwiwalent 15" membrany,
czyli czegoś pomiędzy SB-4000, a SB16-Ultra !!!

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w tym zachwycie – w przeciwieństwie do większości spotykanych w handlu mikro subów, żeby coś z siebie wykrzesać używają membran pasywnych (głośników bez magnesów) i najczęściej daje to dźwięk zamulony / dudniący / rozciągnięty.
Na prezentacji było bardzo dynamicznie, a siedzisko pod 4 literami wibrowało wraz z szybami – tu obydwie membrany są pełnowartościowymi głośnikami, a że pracują w przeciwnych kierunkach, to stosunkowo lekka obudowa nie ma nawet tendencji do „tańczenia” po podłodze – same zalety. Dźwięk był świeży, niczym chrupiące bułeczki prosto z pieca, jest jędrny i zwarty… (tu wpisz ulubiony fragment ciała osoby płci ci odpowiadającej). 


[img:5]Szanowny czytelniku, gdy wpadniesz na warszawski Audio Video Show (a ma być), to patrz pod nogi, żeby się o 3000 Micro nie potknąć
– w natłoku towarzyszących emocji łatwo byłoby klejnoty w ofercie SVS przeoczyć

[img:6]Przewodnikiem po nowościach był ponownie Nicholas Brown, który zaskoczył mnie zaczynając spotkanie od słów: "Pamiętam twoją relacje sprzed 3 lat, daliśmy ją na naszego Facebooka jako najciekawszą z Monachium..."
– gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć jak to przed pandemią było SVS – niekwestionowani mistrzowie subwooferów z USA

[img:2]Dwa z czterech dni wystawy, były w tym roku przeznaczone dla prasy i biznesu, a to dawało szansę na zrobienie zdjęć stoisk bez tłumów

 


Jako bonus dorzucam garść uwag technicznych od samego prezesa 
SVS – 5 cech idealnego suba (poza tym, że musi być jednocześnie muzykalny i kinowy)

Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > SVS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz