1 sierpnia 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Audiofast Romanowska 55e 91-174 Łódź

DAN D'AGOSTINO - trzy serie wzmacniaczy i przedwzmacniaczy kategorii ekstra ciężkiej

Jeżeli o jakiejś firmie można powiedzieć, że designersko jest jedną z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych marek świata, to jest to Dan D'Agostino, ale przede wszystkim to elitarna superliga Hi-Endu pod każdym względem.

Nowości na High End: 

Wszystko wyglądało nadzwyczajnie, a że nie często trafia się okazja, by zobaczyć tyle monofonicznego dobra w jednym mieście, przeto niech ta relacja przemówi do nas przede wszystkim obrazami. 
Dan D'agostino przywiózł ze sobą wszystkie trzy linie: topowa Relentless / środkowa Momentum / podstawowa Progression (choć słowo "podstawowy" wydaje się mało odpowiednie).


[img:14]Creme de la creme, czyli system Dan D'Agostino Relentless w połączeniu z kolumnami Wilson Audio – Chronosonic XVX 4 Seasons Summer robił piorunujące wrażenie wszystkim

Traktujemy tegoroczną wystawę jako podsumowanie tego, co się działo u nas w firmie przez ostatnie 3 lata, gdy nie mogliśmy się w Monachium wystawiać. 
Mamy ze sobą wszystkie trzy linie produktów: Momentum, poniżej Progression i powyżej Relentless.
Jako pierwszy z niepokazywanych, a wypuszczony bodajże 2 lata temu Relentless Preamp, potem był DAC Streamer, który jest nową konstrukcją . Potem pojawił się 800-watowy wzmacniacz Relentless, 1.600-watowy Relentless Epic i jego mniejszy odpowiednik 800-watowy Relentless Epic. 
Przywieźliśmy również płytę DAC’a do Relentess Preamp, która ma jeszcze nadal status prototypu

Przygotowaliśmy też sprzętowy upgrade wzmacniaczy Momentum do wersji 400 MxV, dzięki czemu zyskuję jeszcze bardziej transparentny i przestrzenny dźwięk. Liczymy, że klienci kochający nasze wzmacniacze sprzed 10 lat doceniają to, że staramy się o nich pamiętać i uaktualniać. 

– Mówiąc o dźwięku przestrzennym masz na myśli Dolby Atmos Music, czy coś innego?

Nasze wzmacniacza są w stanie wykreować na dwóch kolumnach taką przestrzeń jakbyś był na koncercie i to w naszej nomenklaturze nazywamy muzyką przestrzenną. 

Na początku nie wiedziałem co mój rozmówca ma na myśłi mówiąc DAC Steamer, ale jako że ponownie użył tego określenia w czasie robienia zdjęć w odniesieniu do modułowego wzmacniacza zintegrowanego Progression, to stało się jasne, że i w firmie jest on traktowany jako coś więcej niż kolejny wzmacniacz i coś tak czuję, że firma opanowawszy techniki cyfrowe na satysfakcjonującym ją poziomie zacznie powoli skręcać w tym kierunku. Analog rządzi, ale od cyfry nie ma odwrotu i nie dziwię się, że nie chcą bez walki oddawać swojego kawałka tortu...

DAN D'AGOSTINO: Relentless 

[img:10](kliknij)

[img:8]Gwiazdą show bez dwóch zdań był The Relentless Preamplifier – przedwzmacniacz pod każdym względem bezkompromisowy, można o nim sporo przeczytać pod tym linkiem
(kliknij)

[img:9]Relentless Mono Amplifier – co innego widzieć go jako eksponat za barierką i z tabliczką "Prosimy nie dotykać", a co innego gdy stanowi fragment działającego systemu / przy okazji tego zdjęcia chciałem zwrócić uwagę na podstawę antywibracyjną – z czego ją zrobiono i jak ona działa przyciśnięta 258 kg wzmacniacza? Sprawdziłem ofertę Bassocontinuo i niczego podobnego tam nie ma, a najmocniejsza dostępna seryjnie ma udźwig 110 kg, możliwe więc że to produkt zaprojektowany i obszyty skórą wg ekskluzywnej specyfikacji D'Agostino
 (kliknij)

 

DAN D'AGOSTINO: Momentum

[img:15]Momentum Phonostagezasilacz odseparowany i ukryty w podstawie / przyciski kontrolują wzmocnienie i rezystancję dwóch wejść MC i dwóch MM / zapamiętują też krzywą EQ / czego na zdjęciach nie widać, to że może obsłużyć 4 ramiona z różnymi wkładkami jednocześnie
(kliknij)

[img:11]Momentum MxV M400 Mono Amplifier – ikoniczny wzmacniacz doczekał się licznych udoskonaleń, w tym nowego transformatora oferującego o 50% większy prąd / zmodernizowano topologię układów / nowe tranzystory wyjściowe pochodzą z flagowego Relentless Monoblock Amplifier, a miedziane radiatory fenomenalnie odprowadzają ciepło / bank kondensatorów o pojemności blisko 100.000 μF / 400 W przy 8 Ohm / 800 W przy 4 Ohm / 1.600 W przy obciążeniu głośników 2 Omów
(kliknij)

Najważniejsza informacja jest taka, że wszystkie poprzednie wersje Momentum poczynając od 2011 roku można zaktualizować do specyfikacji M400 MxV wykorzystując tę samą obudowę. Wszystkie ulepszenia elektryczne są uwzględnione w ramach aktualizacji, a klienci dodatkowo otrzymują nową płytkę miernika wyskalowaną już dla mocy 400 W.
Nazwa modelu jest skrótem – MxV to wzór na pęd, czyli masa razy przyśpieszenie (Mass x Velocity) – taki żarcik szefa.

 

DAN D'AGOSTINO: Progression 

[img:3]Progression Preamplifier – w przedwzmacniaczu zasilacz obowiązkowo w osobnej obudowie (w podstawie) / mierniki działają jako mierniki sygnału podczas odtwarzania muzyki, służą do regulowania głośności, oraz do regulacji balansu
 (kliknij)

[img:7]Progression Preamplifier (tył) – pod klapką po prawej przygotowane jest miejsce na opcjonalny moduł cyfrowy, który wzbogaci sekcję analogową o: wejścia koncentryczne / Toslink / USB i obsługę plików PCM do 24-bit/384 KHz i DSD do 4xDSD (11,2 MHz)

[img:5]Progression M550 Mono Amplifier - formalnie to najniższa rodzina wzmacniaczy monofonicznych, pomimo, że są i tak kozacko mocne – 550 W przy 8 Ohm / 1.100 W przy 4 Ohm / 2.200 W przy 2 Ohm
(kliknij)

[img:6]Tu jak i na innych urządzeniach firmy widać gniazda 12 V Trigger pozwalające na zewnętrzne sterowanie w ramach inteligentnego domu

[img:12]Progression Integrated Amplifier (w wersji srebrnej) z boczku skromnie sobie stał, a jest to unikat o konstrukcji modułowej w którym zgromadzono najlepsze cechy marki – baza oczywiście jest w 100% analogowa, ale można dokupić opcjonalny preamp gramofonowy pod wkładki MM / MC, albo moduł cyfrowy. Czy z własnym DAC-streamerem na pokładzie określenie wzmacniacz będzie nadal tu pasowało? A kogo będą obchodzić nazwy gdy fajnie zagra?
(kliknij)

[img:13]Ale dlaczego gniazdko słuchawkowe z tyłu?
 
(kliknij)

 

 


Trzeci egzemplarz Relentless Mono jednocześnie witał i żegnał odwiedzających, stąd potraktujmy go jako pretekst do pokazania jeszcze kilku ujęć mistrza. Stojąc na piedestale wydawał się ze dwa razy większy niż te dwie sztuki grające w systemie.


[img:1]Relentless Epic 1600 Mono Amplifier
(kliknij)

[img:2]Gdy odpoczywa w trybie stand-by pobiera 40 W / gdy pracuje 480 W / ale gdy się rozpędzi to i 10 kW gotów wciągnąć

[img:16]

Wzmacnianie

Gdzie kupić?

DAN D'AGOSTINO

Dystrybucja w Polsce:

Audiofast

adres:
Romanowska 55e 91-174 Łódź

Sklepy muzyczne > DAN D'AGOSTINO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz