20 grudnia 2022 11:21
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Grobel Audio ul. Polna 38 05-082 Stare Babice

GROBEL AUDIO / DESTINATION AUDIO: dystrybutorzy kulturalnego spokoju

Na Audio Video Show mamy zasadniczo do czynienia z dwoma rodzajami ekspozycji – takimi od sasa do lasa, gdzie nie wiadomo czego się spodziewać, bo sprzęt jest jakby pozbierane z różnych półek, a celem nadrzędnym jest pokazanie przekroju oferty, oraz audiofilska opoka, gdzie niezależnie od szaleństw trawiących świat wokół nas panuje nienaganny ład w przestrzeni akustycznej. Od przestąpienia progu czuje się w powietrzu spokój. Dla mnie taką oazą od wielu lat jest sala Magnolia w Hotelu Tulip, gdzie rezyduje firma Grobel Audio.


[img:1]W roli głównego źródła wystąpił magnetofon Revox PR99 grający kopie taśm matek / dawniej miarowe stukanie rozbiegówki o sąsiednią szpulę na końcu przewijania było czymś oczywistym, a teraz wzbudza panikę w oczach młodzieży, że coś się urwało :)
(kliknij)

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, absolutnie nie sugeruję iż firmy audiofilskie w kółko pokazują to samo, a jedynie że za każdym razem jest to mix nowości oraz urządzeń sprawdzonych i to ich wypadkowa niezmiennie trzyma ów audiofilski poziom.
Grobel nie epatuje mocą nagłaśniania sal koncertowych (a takich prezentacji w sąsiednich pokojach bywa co roku po kilka), a koncentruje się na pomieszczeniach wielkości salonu, zachowując więc ludzki wymiar prezentacji.
Dlatego ilekroć wpadam do Tulipa, to najpierw zachodzę do sali Magnolia, by się wyciszyć i skalibrować na resztę dnia. 


[img:2]Jadis I-70 oraz Jadis I-300 (literka w nazwie to i" od Integrated) / zakładając, że pod czarnymi obudowami nie kryje się audiofilskie powietrze, to siedzące tam transformatory muszą być potężne, a że I-70 waży aż 30 kg to jest to wielce prawdopodobne / kable głośnikowe PGS-J1, jak i srebrne interkonekty PGI-J1 również Jadis
(kliknij)

Sebastian Kienitz (właściciel Grobel Audio): Prezentujemy w tym roku dwa nowe wzmacniacze Jadis’a – model I-70 na czterech lampach KT-170, 50 W, w klasie A grający w towarzystwie kolumn Franco Serblin Accordo Essence, oraz absolutną nowość – I-300 na czterech lampach 300B, 10 W, w klasie A, w konfiguracji z kolumnami Destination Audio Ruby. 

Dla wzmacniacza I-300 to światowa premiera w działaniu, gdyż podczas wystawy w Monachium był pokazywany tylko w formie statecznej. 
Natomiast wzmacniacz I-70 miał swoją premierę podczas pandemii, toteż nie było zbyt wielu okazji, by go posłuchać, więc dla wielu osób to w zasadzie również pierwsza taka sposobność. 
To nowe konstrukcje o układzie symetrycznym, z wydzielonym zasilaniem. Transformatory nawijane w technologii spotykanej w najwyższych modelach monobloków Jadis’a.
Nowo zaprojektowane układy przekładają się na nową jakość, przy zachowaniu wielu dotychczasowych wspólnych mianowników Jadis’owych, jak polerowana stal, złocenia. Pod tym względem trzeba przyznać, że Jadis trzyma się konsekwentnie firmowej stylistyki projektowania.


[img:3]Franco Serblin Accordo Essence oraz światowa premiera Destination Audio Ruby (tubowe) / patrząc po reakcjach gości, ten żywy rodzaj prezentacji po prostu się podobał 

[img:4]Natomiast ich kształtu nie ośmielę się nawet próbować opisać, bo to rzeźbiarski zlepek wklęsłości, prostości i wypukłości co widać na zdjęciach / projekt Sarblina obowiązkowo z klejonego litego drewna, co nadaje brzmieniu specyficzny odcień instrumentu muzycznego, a nie jedynie wytwornicy dźwięków
(kliknij)

Sam Wiśniewski (Destination Audio): Pokazujemy premierowo najmniejszą z naszych kolumn – Ruby. Jesteśmy firmą Polsko-Amerykańską, a że część naszych klientów mieszka na Manhattanie, gdzie apartamenty nie są duże, dostawaliśmy zapytania o zaprojektowanie czegoś dla małych mieszkań. 

Kolumna dwudrożna, oparta na 12” głośniku basowym (poprzednia Nika 16”, a Vista 2x 16” – red.), bass-reflex, driver kompresyjny w tubie, 99 dB.
Przetwornik basowy wykonywany ręcznie wyłącznie na zamówienie, starymi technologiami – zawieszenia tekstylne, membrany z papieru wyprodukowanego w poprzedniej epoce gdy celulozę pozyskiwano z wolnorosnących drzew.
Drewniany korpus z giętej brzozowej sklejki nadaje konstrukcji niewiarygodnej sztywności, wewnątrz nie ma żadnych prostych ścianek. Konstrukcja i wykonanie nawiązuje do poprzednich modeli. Warto dodać, że jest to produkt wykonywany całkowicie ręcznie. Na zachodzie powiedziano by o nas, że jesteśmy manufakturą, u nas że to wykonanie rzemieślnicze.

 

[img:6]Od lewej słuchawki SR-X9000 + wzmacniacz SRM-T8000 / SR-009S + SRM-700S / SR-L700 Mk2 + SRM 700T / SR-L500 Mk2 + SRM-400S / na początku toru stał referencyjny lampowy DAC JS1 Mk 3 z dedykowanym zasilaczem
(kliknij)

Słuchawki 

Sebastian Kienitz: W słuchawkach prezentujemy absolutnie topowy, referencyjny model Stax SR-X9000, który mając swoją premierę 19.09.2021 również załapał się na covidowe ograniczenia. Wprawdzie słuchawki od tamtej pory były kilkukrotnie pokazywane na świecie, ale w Polsce to ich debiut publiczny.
Posiadają opracowaną od podstaw czterowarstwową membranę o większej powierzchni, całkowicie zmieniono również ergonomię tych słuchawek. Wiele elementów z tworzyw zastąpiono stalą i aluminium. Nauszniki pokryto prawdziwą jagnięcą skórą, można więc rzec, że to taki powrót do modelu SR-Omega z lat 70-tych.
Od strony sonicznej oferują przyjemność słuchania szerokiej sceny, holografię, dźwięk nieco cieplejszy w stosunku do poprzedniego modelu SR-009S, a do tego zapewniono doskonałą ergonomię noszenia – można w nich spędzić od kilku do kilkunastu godzin bez poczucia zmęczenia. 


Moje pierwsze wrażenie z kontaktu z SR-X9000 opisałbym: „było mniej słuchawek w słuchawkach”, a mówiąc bardziej precyzyjnie “było mniej elektrostatycznego sznytu w słuchawkach”, a mówiąc wprost, było lepiej, acz to lepiej na tym poziomie jakości, to już nie są wielkie różnice, a raczej delikatna kosmetyka i jest to kierunek, w którym firma konsekwentnie podąża.
Zdając sobie sprawę z faktu, że ludzie mają różne gusta i jedni preferują metaliczność, inni ciepło, jeszcze inni podbity bas, dlatego sygnalizuję, że było inaczej i mnie to „inaczej” bardzo przypadło do gustu. 


[img:7]SR-X9000 są ogromne (membrana większa o 20% w stosunku do poprzedniego flagowca) co widać na zdjęciu, dlatego wrażenia odbiegają od tego co znamy z mniejszych słuchawek – gra większa przestrzeń wokół głowy, a że do tego to model otwarty to znika również poczucie ograniczenia / jedną z tajemnic konstrukcji tych słuchawek jest wykorzystanie zgrzewanej siatki na elektrody stałe, oraz ustawienie pod kątem siatki zabezpieczającej / w komplecie ultra czyste wyżarzane kable 2,5 m i 1,5 m / no i pasmo 5 – 42.000 Hz

[img:8]


W tym segmencie modele nie pojawiają się zbyt często, więc oto garść ciągle aktualnych relacji i newsów.
Jako, że referencyjne słuchawki wymagają referencyjnego wzmacniacza, zacznijmy więc od ... 

Interkonekty analogowe Hi-res (stacjonarne) Stereo Kolumny Wzmacniacze zintegrowane Kable głośnikowe Vintage style We/Wy zbalansowane Lampowy Wzmacnianie

Gdzie kupić?

JADIS

Dystrybucja w Polsce:

Grobel Audio

adres:
ul. Polna 38 05-082 Stare Babice

Sklepy muzyczne > JADIS rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

FRANCO SERBLIN FRANCO SERBLIN www.francoserblin.it

Dystrybucja w Polsce:

Grobel Audio

adres:
ul. Polna 38 05-082 Stare Babice

Sklepy muzyczne > FRANCO SERBLIN rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

STAX

Dystrybucja w Polsce:

Grobel Audio

adres:
ul. Polna 38 05-082 Stare Babice

Sklepy muzyczne > STAX rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Destination Audio

Dystrybucja w Polsce:

Grobel Audio

adres:
ul. Polna 38 05-082 Stare Babice
reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz