Q ACOUSTICS: 5000 - nowa seria zaawansowanych kolumn z głośnikami C3 - Continuous Curved Cone

Q Acoustics to bezdyskusyjnie synonim trzech cech: ponadprzeciętnego stosunku ceny do jakości wykonania / nowatorstwa w projektowaniu wnętrza i zewnętrza / porywającego dźwięku i to niezależnie czy zdecydujemy się na model budżetowy / hi-endowy / czy aktywny bezprzewodowy – każdy dowozi więcej niż kosztuje. Tym razem firma zaproponowała model pozycjonowany jako drugi od góry – niewiele ustępujący flagowemu Concept, jednak za przystępniejsze pieniądze. 


[img:7]Pozycjonowana pomiędzy serią 3000i a flagową Concept, rodzina 5000 składa się z: głośników półkowych QA 5010 / podstawkowych QA 5020 / podłogowych mniejszych QA 5040 / większych QA 5050 / oraz głośnika centralnego QA 5090
(kliknij)

Pisząc o Q Acoustics zwykło się podkreślać, że to firma bardzo młoda i z ambicjami, ale od 2006 minęło niepostrzeżenie już 17 lat :) więc określmy Brytyjczyków mianem firmy ambitnej z doświadczeniem, która zgarnęła w dotychczasowej karierze mnóstwo nagród.

Info dystrybutora: Nowa seria 5000 do stereo i kina domowego firmy Q Acoustics na nowo definiuje wygląd i brzmienie głośników. Będąc przykładem prawdziwego postępu w konstrukcji przetworników, wprowadzenie najnowszego profilu CContinuous Curved Cone w przetworniku średnio-niskotonowym sprawia, że seria 5000 wykracza poza swoją klasę i będzie stanowić platformę techniczną na lata. Seria ta odziedziczyła również innowacyjną obudowę i technologię przetworników z flagowej serii Concept, zapewniając wyjątkową wydajność dźwiękową. Seria 5000 wniesie wyrafinowanie do każdego pomieszczenia odsłuchowego dzięki swoim współczesnym i minimalistycznym liniom wzorniczym.


 
[img:4]Z serii 5000 można stworzyć dwa rozmiary kina 5.1 lub w stereo dopasować się do czterech różnej wielkości pomieszczeń,
 a to wszystko w czterech kolorach: Satin Black / Santos Rosewood / Holme Oak / Satin White
 
(na zdjęciu model QA 5050)

Główne innowacje w serii 5000:

  • Konstrukcja C3 (wymawiana jako "C-cubed", czyli C do sześcianu, lub C do trzeciej potęgi) – Continuous Curved Cone – to zakrzywiona na całej swojej powierzchni membrana w przetworniku średnio-niskotonowym, która zapewnia płynniejszą integrację z przetwornikiem wysokotonowym + doskonałą dynamikę basu.
  • Wyrafinowane, czyste i nowoczesne wzornictwo z ciemnym akrylowym motywem na froncie podkreślającym minimalistyczny charakter kolumn i przetworników C3.
  • Przetwornik wysokotonowy o konstrukcji zaczerpniętej z flagowej serii Concept, ale w nowej obudowie – w pełni uszczelniony i mechanicznie odizolowany od przedniej przegrody, aby chronić go przed wewnętrznym ciśnieniem w obudowie i rezonansami pochodzącymi od basu.
  • Zaprojektowany od podstaw przetwornik średnio-niskotonowy zapewnia zwiększoną moc.
  • Wewnętrzne usztywnienie Point-2-Point (P2P) stabilizuje obudowę w celu zminimalizowania drgań o niższych częstotliwościach, jednocześnie skupiając obrazowanie stereo i poprawiając scenę dźwiękową.
  • Helmholtz Pressure Equalisers (HPE) redukuje wewnętrzne ciśnienie i fale stojące w modelach 5040 i 5050 (więcej o korektorze ciśnień pisałem m.in. tu).


 [img:6]Profil Continuous Curved Cone powstał w wyniku szeroko zakrojonych badań i ekspertyz inżynierskich mających na celu połączenie zalet wydajności basu tradycyjnego stożka prostego z kontrolą wysokich i średnich częstotliwości stożka hiperbolicznego
(kliknij)

Poprzez stworzenie jednego, gładkiego, ciągłego profilu krzywej, zalety są wielorakie. Po pierwsze, doskonała dyspersja, wraz z dobrze kontrolowanym pasmem przenoszenia, umożliwia płynniejszą integrację z przetwornikiem wysokotonowym. Dynamika głębokiego basu jest również lepsza, a bardziej zwarte, wytłumione brzmienie niskich tonów pozwala na większą elastyczność w umieszczaniu głośników w pobliżu ścian pomieszczenia odsłuchowego. Zmniejszono również zniekształcenia harmoniczne, dzięki czemu seria 5000 zapewnia wydajność i szeroką scenę dźwiękową uzasadniającą jej pozycję w rankingu. 

Profil Continuous Curved Cone z powodzeniem rozwiązał problem niedociągnięć w jednym z podstawowych elementów geometrycznych konstrukcji jednostek napędowych, zapewniając najlepszą charakterystykę zarówno prostych, jak i spłaszczonych stożków.


[img:8]Nie sposób zaprzeczyć, że w tym minimalistycznym wzornictwie skrywa się jakaś magia / fronty przegród laminowane warstwą gumy butylowej, uzupełnione czarnym akrylem nie tylko zapewniają tłumienie drgań występujących w przegrodzie, ale powodują, że w przypadku jasnych kolumn w jasnym pomieszczeniu skrzynki dosłownie znikają z oczu, a do tego ten całkowity brak przeszkadzających mocowań maskownic i subtelne nóżki poprawiające stabilność – designerskie cacuszko
(kliknij)

[img:5]Stabilizatory z litego aluminium posiadają odgórnie regulowane kolce / niskoprofilowe terminale głośnikowe to kolejny patent firmy, nie dość że ładne to w razie potrzeby umożliwiają umieszczenie głośnika bliżej ściany np. na półce
(kliknij)

Jak wspominałem na początku seria 5000 to taka tańsza wersja flagowców, która odziedziczyła jednak po nich wiele kluczowych rozwiązań, o czym można było przeczytać dalej w komunikacie prasowym:

W oparciu o zasadę konstrukcji przetwornika wysokotonowego, którą można znaleźć w najwyższej serii Concept, tweeter jest hermetycznie uszczelniony i mechanicznie odizolowany od przegrody, aby zapobiec wewnętrznym modulacjom ciśnienia z wnętrza obudowy i sąsiedniego przetwornika średnio-niskotonowego. Wewnętrzna komora jest również starannie wentylowana w celu uzyskania niższych zniekształceń, a niższy punkt zwrotnicy zapewnia bezproblemową integrację w rejonie zwrotnicy.


[img:2]Sercem zaprojektowanego od podstaw przetwornika średnio-niskotonowego jest membrana C3 Continuous Curved Cone
/ taka geometria stożka wymaga większych siły dla optymalnej wydajności – spore magnesy połączono z dużymi cewkami
– rezultatem jest 50% wzrost mocy i kontroli w stosunku do porównywalnych przetworników 10"
/ w efekcie poprawiono dynamikę głośnika, szczególnie w rejonie basu

(kliknij)

Kolejny powód do dumy Q Acoustics to technologia wewnętrznego wzmacniania skrzynek Point-2-Point. Niby każdy producent usztywnia korpusy, ale w Q podniesiono ten element do rangi sztuki – mierzy się laserowo wszelkie drgania pojawiające się na powierzchni skrzyni i tak łączy konkretne punkty wzmocnieniami by wyzerować rezonans niemal do zera, a jednocześnie nie nawtykać do środka zbędnego MDFu zmniejszającego czynną objętość. 

Usztywnienie Point-2-Point (P2P) jest montowane w wewnętrznych obszarach obudowy podatnych na pogłosy o niskiej częstotliwości. To wzmocnienie zapewnia bardziej skupiony obraz stereo i szerszą scenę dźwiękową.


[img:1]Gumowany laminat na froncie / punktowe wzmocnienie / rury wyrównujące ciśnienie
(kliknij)

Trzecim patentem powodującym, że modele podłogowe (tylko ich dotyczy) brzmią tak unikalnie jest zastosowanie wewnątrz specjalnych rur, które łączą ze sobą obszary o wyższym i niższym ciśnieniu celem jego wyrównania oraz zminimalizowania fal stojących – mało który producent bawi się w tak zaawansowaną inżynierię, ale dzięki temu skrzynie są kompletnie "martwe" podczas pracy, a jedynym źródłem sygnały są WYŁĄCZNIE przetworniki. 

Zarówno modele podłogowe 5040, jak i 5050 są narażone na wewnętrzne nagromadzenie ciśnienia, które powoduje niepożądane fale stojące i podbarwienia. Aby temu zapobiec, wewnątrz obudów zamontowano specjalnie zaprojektowane tuby Helmholtz Pressure Equalisers (HPE) (cztery w modelu 5050 i dwie w modelu 5040), które poprawiają pasmo przenoszenia.


[img:10]Ponieważ te korpusy kompletnie nie przenoszą drgań, więc postawienie gramofonu na wspólnej szafce z głośnikami
nie wpłynie na jakość pracy płytograja

[img:9]Czyż to nie wygląda pięknie?
 (kliknij)

[img:11]System jest dostępny w dwóch konfiguracjach kina 5.1 – mniejszy na bazie QA 5010 i większy z QA 5040 na frontach
 / do tego głośnik centralny QA 5090, który powierzchnią swoich membran zabija dowolny soundbar i do kompletu albo smukły subwoofer QA 3060S, albo potężniejszy Q B12 (na zdjęciu)
(kliknij)

Ceny sugerowane:
QA 5050: jeszcze nieznana
QA 040: 5.349 zł
QA 5020: 3.199 zł
QA 5010: 2.649 zł
QA 5090: 2.149 zł (centralny)
QA 3060S: 2.299 zł (wąski subwoofer)
Q B12: 3.399 zł (duży subwoofer)

 

Kolumny Stereo Wielokanałowe

Gdzie kupić?

Q ACOUSTICS Q ACOUSTICS

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Q ACOUSTICS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz