8 czerwca 2023 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Konsbud HI-FI Konsbud HI-FI tel: +48 22 750 23 22 www.konsbud-hifi.pl

KLIPSCH: od JUBILEE po THE NINES - szaleństwo jakościowej obfitości

Klipsch to wyjątkowy producent, z jednej strony to 3/4 stulecia tradycji oraz wierni fani, z drugiej gigantyczne wręcz portfolio modeli będących non-stop w produkcji, a z trzeciej biznesowa czujność i trzymanie ręki na pulsie, by zaoferować coś atrakcyjnego i dla młodego pokolenia, które ze swoją odmiennością oczekiwań dopiero zaczyna się wciągać w słuchanie z wysoką jakością.

Klipsch'owska ekspozycja  była podzielona na trzy strefy i tak też ją zaprezentuję. 

Flagowce

Wchodząc do ogromnego, jak na warunki monachijskie kompleksu pokoi wynajętych przez Premium Audio Company od razu zacząłem podążać za muzyką jak niedźwiedź za miodem. Wiem, że na temat tub zdania są podzielone i jednym tuby się podobają, a drugim nie, ale jedno jestem pewny, że otwierając drzwi do sali z flagowcami nóżka od razu zaczęła mi rytmicznie przytupywać – dźwięk był tak żywy, dynamiczny i wciągający, że gdyby nie zawodowe obowiązki, mógłbym tam pozostać do końca dnia. 


[img:9][img:3]Flagowy Klipsch Jubilee 75th w wykończeniu orzechem amerykańskim (są też czarne)
 / w powietrzu czuć było ogromną moc, albo lepiej powiedzieć zapas niewykorzystanej mocy dzięki której dźwięk był wybitnie swobodny
(kliknij)

Nie chcę tu uprawiać poezji opisując kolejne doznania, ale było to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, a najistotniejszą z jego cech nazwałbym "jak granie na żywo" – to nie było wydumane i wymuskane brzmienie rodem z jachtów regatowych, ono bardziej przypominało żaglowiec z duszą, gdzie można wbić sobie drzazgę. 

Projekt Jubilee (oczywiście wtedy tak się jeszcze nie nazywał) był ostatnim, nad którym pracował osobiście założyciel firmy, jednak sporo wody musiało się w oceanie przemieszać, zanim dostępna technologia pozwoliła w pełni spełnić ówczesne założenia. Jubilee to w zasadzie wielka skrzynia basowa z dwoma tunelami, które niczym linie transmisyjne wzmacniają bas, oraz z dokręconą dosłownie na cztery śrubki ogromną tubą, w której siedzi przetwornik kompresyjny z 7" tytanową membraną (źródło punktowe).
Powiem krótko – to kolumny, których koniecznie trzeba będzie więcej posłuchać na jesiennej wystawie w Warszawie. 


[img:2]Z boczku stała druga nowość Klipschorn 75th Anniversary, również w wykończeniu orzechowym

Gdyby jakieś kolumny miały trafić do księgi rekordów Guiness'a to należałoby się to Klipschorn'om, które są nieprzerwanie produkowane od ponad 70 lat, a w wersji jubileuszowej otrzymały kilka specjalnych akcentów jak diament w logo i maskownice z jagnięcej wełny. 


[img:10]Od lewej: The Nines 8" / The Sevens 6.5" / The Fives 4.5"
(kliknij)

Aktywne

Przejdźmy do dania głównego – w tekście otwierającym serię relacji, wspominałem o masowym wysypie głośników aktywnych. U Klipsch’a było nie inaczej. Na pytanie, czy firma zamierza iść dalej w tym kierunku usłyszałem: 

— Musimy. Jeśli zapytasz dziś młodego człowieka z telefonem w ręku, czego najbardziej chciałby używać do słuchania muzyki (poza słuchawkami), to odpowie, że głośnika przenośnego lub kolumn aktywnych. Dzisiejsza młodzież kompletnie nie potrzebuje amplitunerów ani tym bardziej wież.  


 [img:11]Luksusowo wykonane skrzynki głośników aktywnych, już nie kojarzą się z plastikowymi pudełeczkami do komputerów, te czasy minęły
/ za 4 – 8 tysięcy otrzymujemy niezwykle sprawny / wydajny / głośny system  z bardzo nowoczesną elektroniką wewnątrz, którego wbudowany wzmacniacz został IDEALNIE dopasowany do użytych przetworników / cała trójka posiada genialnie, po prostu genialnie rozwiązane sterowanie...

[img:12]... coś tak prostego i wygodnego zarazem – niczym kółko sterujące od myszki – głośność i wybór źródła chodzą jak marzenie

Gdy poparzymy od tyłu, pierwszym z wejść jest HDMI ARC – aktywne monitory są znakomitą alternatywą dla soundbarów. Owszem Soundbary są wygodne z uwagi na niewielkie rozmiary, a subwoofer zawsze można gdzieś w kącie schować, natomiast to są dwa osobne urządzenia stojące nie zawsze w optymalnych miejscach (mówię tu głównie o subie), które o ile z filmami sobie radzą to z muzyką jakby mniej.
W przypadku aktywnych monitorów tego problemu nie ma, poza tym monitory oferują nieporównywalnie lepszej jakości przetworniki w stosunku do soundbarowych, a po postawieniu po bokach telewizora stworzą lepszą scenę stereofoniczną niż belka. 

Wejść jest dużo i poza TV można podłaczyć do nich bezpośrednio: smartfon (Bluetooth) /  komputer (USB) / gramofon / CD (optyczne) / lub cokolwiek innego (RCA). Kolumny dekodują również strumienie wysokiej rozdzielczości 24 / 192.
Jak na nowoczesne kolumny aktywne przystało są też bajerki jak dynamiczne EQ dostosowujące poziomu basu do głośności tak, by zawsze nasz słuch odbierał go jako potężny. Jeśli pomimo tego nadal basu nam za mało, to istnieje możliwość podłączenie aktywnego subwoofera. 


[img:13]Głośniki pasywne wymagają wzmacniacza / amplitunera, natomiast przy aktywnych monitorach potrzebujemy tylko źródła, którym może być telefon / laptop / telewizor, a więc urządzenia, które już posiadamy

[img:14]Jak na urządzenia z serii Heritage przystało, po założeniu maskownic wyglądają jak import wprost z lat 70-tych,
 a w telewizorze za moment poleci: M*A*S*H / Kojak / Janosik / Aniołki Charliego, albo 07 zgłoś się

Dla wielu klientów z uwagi na mniejsze koszta inwestycji to będzie elektronika pierwszego wyboru, natomiast wzmacniacze wielokanałowe, kolumny pasywne i cała reszta pozostaną domeną pasjonatów i ludzi majętnych. 

Jako druga fala po monitorach nadejdą aktywne podłogówki. Podobno na niektórych rynkach jak Skandynawia stosunek modeli aktywnych do pasywnych zaczyna sięgać 50%... jak śpiewał Bob Dylan: "bo czasy się nam zmieniają".


[img:4]Fragmencik oferty Klipsch Reference Premiere
(kliknij)

Wszechstronne 

Reference Premiere to obecnie najlepiej sprzedająca się seria, która jest po prostu znacznie lepsza od poprzedniej i kropka – lepsze tuby i ogólnie więcej mocy. Natomiast pokazywanymi "świeżynkami" była linia czterech subwooferów: RP-1000SW / RP-1200SW / RP-1400SW / największego 1600 jeszcze nie pokazano. 


[img:5]Mają bardziej kompaktowy charakter — obecna 15-tka ma mniejszą skrzynię od poprzedniej 14-tki
 (kliknij)

Klipsch jest ogromnie popularną marką również u nas. Jako jedyny oferuje niespotykana gdzie indziej rozpiętość modeli. W zasadzie każdy głośnik, czy to centralny, czy sub powstaje w 4 rozmiarach i w 2-3 kolorach, by można było zestaw dopasować dokładnie pod potrzeb pomieszczenia. Zero przewymiarowywania (czyt. przepłacania) lub niedowymiarowywania (czyt. kompromisów) podczas instalacji.

Taka rozpiętość modeli pozostawia nam również swobodę wyboru i możliwość mieszania, gdy zależy nam na większym basie lub dialogach wybijających się na plan pierwszy. 


[img:6]Jak głosi hasło reklamowe: The biggest baddest loudest subs Klipsch has ever made

Obszerny materiał o nowych subach:
KLIPSCH: 4 subwoofery Reference Premiere od 600 do 1600 W

Warto też pamiętać, że Klipsch poza klasycznymi kolumnami oferuje również głośniki zewnętrzne, oraz całą gamę głośników do wieszania na ścianach i montażu w ścianach / na suficie i do sufitów podwieszanych. Mówimy tu o konstrukcjach zbudowanych dokładnie na takich samych przetwornikach co Premiere / Reference Premiere.
Jest tego razem ok. 500 modeli — dałbyś temu wiarę?

Ceny sugerowane: 
Klipsch Jubilee: 226.000 zł 
Klipschorn 75th: 154.000 zł 

The Nines: 8.499 zł 
The Sevens: 6.999 zł 
The Fives: 3.999 zł 

RP-1000SW: 3.599 zł 
RP-1200SW: 4.499 zł 
RP-1400SW: 5.899 zł 
RP-1600SW: 7.199 zł 


[img:1]

Kolumny Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

KLIPSCH KLIPSCH www.klipsch.com

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > KLIPSCH rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz