9 kwietnia 2024 08:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Konsbud HI-FI ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna

SVS: Ultra Evolution - flagowa seria 7. referencyjnych kolumn do kina i stereo z basem jakiego nie było (suby zbędne)

SVS obiecywał, że w 2024 sypnie premierami i słowa dotrzymał — na pierwszy ogień wystawiając 7 modeli referencyjnych kolumn do kina i stereo — Ultra Evolution, będących ukoronowaniem dorobku firmy


[img:9]Połączenie w jednym produkcie tego, co trudne do pogodzenia — audiofilskie stereo z audiofilskim (jeśli można tak powiedzieć) kinem domowym, a do tego efektowe głośniki górne, które można zawiesić na kilka sposobów bez konieczności prucia sufitu  coś pięknego

(kliknij)

[img:1]Referencyjna Ultra Evolution to: 3 kolumny podłogowe + 2 kolumny podstawkowe + 3-drożny kanał centralny + głośniki efektowe / maskownice na magnesy i ścięte fronty redukujące dyfrakcję na krawędziach
 (kliknij)

Info producenta: Seria składa się z siedmiu nowych modeli, które zapoczątkowują nową erę dźwięku referencyjnej jakości dla marki audio z Ohio, wprowadzając udoskonalenia w projekcie przetworników, architekturze obudowy i materiałach komponentów. 
Ultra Evolution to dla SVS kompletna reinterpretacja projektowania głośników. To niespotykane połączenie przełomowych rozwiązań w projektowaniu akustycznym i pasji do doskonałości dźwięku. Oferuje nową serię wśród najlepszych głośników na świecie. 


Trzy cechy, które rzucają się od razu w oczy to: geometria korpusów, jaką spotyka się w konstrukcjach typowo audiofilskich z najwyższej półki, gdzie przetworniki są ustawione tak, by wszystkie środki membran znajdowały się w jednakowej odległości od uszu słuchacza i stąd ten łukowaty front. 
Po drugie mówimy tu o SVS — królach basu — każda z podłogowych kolumn ma aż po 4 głośniki odpowiedzialne za bas, a to w przypadku najwyższego modelu oznacza 8 szt. po 8" na froncie!!! 
Trzecia to symetryczne ustawienie przetworników średnio i niskotonowych względem tweetera, co wraz z krzywizną frontów tworzy system bardzo zbliżony do punktowego źródła dźwięku.


[img:7]Tradycyjne ustawienie przetworników vs. audiofilskie — może się wydawać, że wyrównanie fazowe to niewielka zmiana, ale to między innymi dzięki niemu takie kolumny brzmią znacząco lepiej od tych z płaskimi frontami, a fale są ukierunkowane jak w soczewce

[img:6]Na przekroju widać wbudowane w podłogówki odpowiedniki subwooferów SB-3000 Micro z głośnikami przeciwstawnymi, więc nawet przy głośnym graniu będą stały stabilnie jak skała
(kliknij)

[img:8]Nowość w SVS — tweeter z aluminiową membraną napyloną diamentami — jest sztywniej, a dzięki temu wysokie tony zyskują na lekkości

Podczas projektowania głośników Ultra Evolution każdy detal został dokładnie przemyślany, czego przykładem jest organiczny dyfuzor kopuły tweetera. Mimo że jego głównym celem jest ochrona głośnika wysokotonowego przed uszkodzeniami mechanicznymi, inżynierowie SVS prototypowali dziesiątki wzorów osłony, aby wybrać zapewniającą najlepszą wydajność akustyczną. Poprzez analizę FEA, wybrano pół-losowy wzór oparty na strukturach komórkowych, ze względu na zoptymalizowaną charakterystykę częstotliwościową i właściwości dyspersji. 

Brzmienie nowych Ultra Evolution jest dostosowane do barwy pozostałych modeli SVS Prime i oryginalnych modeli Ultra, dzięki czemu można łączyć te trzy serie w jednym systemie. 


[img:3]Kolumny zestopniowane wysokością co 5 cm i szerokością, co mimo pozornego podobieństwa wpływa na wielkość użytych przetworników, od lewej: 
Pinnacle / Titan / Tower

[img:13]Największe Ultra Evolution Pinnacle z przetwornikami 1" / 5.25" / 8"
wszystkie kolumny będą dostępne w wersjach: czarny matowy fornir dębowy, oraz lakier fortepianowy biały / czarny
(kliknij)

[img:14]Ultra Evolution Titan — 1" / 4.5" / 6.5"
 (kliknij)

[img:15]Najmniejsze Ultra Evolution Tower — 1" / 4.5" / 5.25"
wszystkie modele trójdrożne / do wyboru stopki z elastomeru i metalowe stopki z kolcami
 (kliknij)

Już się cieszę na odsłuchy tych podłogówek, bowiem niezależnie czy będzie to 8x 8", czy 8x 5.25" zagrają na pewno niesamowicie. Oczywiście, że istnieją kolumny o jeszcze większej powierzchni membran, ale należy zważyć cenę do możliwości i wtedy... nie wiem, kto mógłby być dla nich konkurencją. 

Przetworniki średniotonowe i niskotonowe we wszystkich modelach posiadają kosze z aluminium i stożki z kompozytu włókna szklanego, wybrane ze względu na doskonały stosunek sztywności do masy oraz zdolność do przekazywania niezwykłej dynamiki i precyzyjnej dokładności tonalnej. Oddzielne, akustycznie dostrojone wewnętrzne komory dla głośników niskotonowych i średniotonowych wzmacniają separację i eliminują potencjalne rezonanse obudowy, co przekłada się na nieskazitelne brzmienie w całym spektrum częstotliwości. 


[img:5]Ultra Evolution Center — również trójdrożne i do tego pełnopasmowe  1" / 4.5" / 6.5"

[img:4]Ultra Evolution Bookshelf — 1" / 6.5"

[img:12]Ultra Evolution Nano — 1" / 5.25"

Gary Yacoubian (prezes SVS): Ultra Evolution redefiniuje swój przedział cenowy i znacznie poza nim, tworząc doświadczenia dźwięku, który przekracza swoją klasę i dostarcza referencyjną jakość większej liczbie osób niż kiedykolwiek wcześniej.
Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnął nasz zespół projektowy. Naprawdę nie mieliśmy żadnych ograniczeń. Te nowe głośniki stanowią kulminację pracy całego naszego życia i widać to w każdym aspekcie projektu i wydajności. Dźwięk jest uzależniający, dosłownie nie mogę przestać ich słuchać! 


Na koniec zostawiłem głośniki o nieco przekornej nazwie Elevation, która jest łudząco podobna z Evolution (i będzie się ludziom mylić), a bez których nie może być mowy o współczesnym kinie domowym lub słuchaniu muzyki przestrzennej — Ultra Elevation to aktualizacja popularnego głośnika Prime Elevation (efektowy / górny w Dolby Atmos / surround).


[img:2]Ultra (Evolution) Elevation — 1" / 5.25"
(kliknij)

Dzięki uniwersalnemu uchwytowi możliwy jest montaż na suficie lub ścianie, normalnie / do góry nogami / w poziomie (jak w dawnym standardzie THX), do tego przy swoich rozmiarach i otworom bass-reflex będą kolejnym źródłem basu czyniąc wszystkie kanały pełnopasmowymi. 

Modele Nano i Tower powinny się pojawić jako pierwsze pod koniec czerwca.  


Ceny sugerowane:

Ultra Evolution Pinnacle: 13.499 zł sztuka 
Ultra Evolution Titan: 10.999 zł sztuka 
Ultra Evolution Tower: 7.999 zł sztuka 
Ultra Evolution Bookshelf: 6.699 zł para 
Ultra Evolution Nano: 4.899 zł para 
Ultra Evolution Center: 4.399 zł sztuka 
Ultra Elevation: 4.899 zł para (z uchwytami)


[img:10]Z takim centralnym jedno i drugie rozwiązanie będzie dobre (zależnie od wielkości pomieszczenia)
(kliknij)

[img:11]Podejrzewam, że na pokazach typowo muzycznych te kolumny również będą błyszczeć
 / Jan Ptaszyn Wróblewski na amerykańskiej ścianie? Przypadek, nie sądzę :)
(kliknij)

Kolumny Stereo Wielokanałowe Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna

Sklepy muzyczne > SVS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz