u-JAYS... słuchawki prosto ze Szwecji

Autor: Piotr Bartosiuk • 23 marca 2016
u-JAYS u-JAYS1.000 zł
23 marca 2016 22:08
Piotr Bartosiuk INFOMUSIC.PL Dostarczył Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl
  • Wygodna obsługa w połączeniu z dowolnym urządzeniem mobilnym i komputerem.
  • Bardzo staranny projekt, wysokiej jakości wykonanie oraz dobre materiały.
  • Dobrze zrównoważony dźwięk.
  • Wygodne, nie sprawiają kłopotów w trakcie noszenia, nie zsuwają się z głowy.
  • Dobra dynamika posadowiona na solidnej basowej podstawie.
  • Wrażenie lekkiego zamglenia sceny.
  • Dosobom o nieco większych uszach mogą wydawać się nieco ciasne.

Skandynawskie wzornictwo jest tak łatwo rozpoznawalne, że nie można pomylić go z żadnym innym. Ale okazuje się, że minimalistyczna estetyka w projektowaniu przedmiotów użytkowych nie dotyczy jakości - wręcz przeciwnie dźwiękowo nie jest tu skromnie... tak więc dziś w naszych rękach szwedzkie słuchawki u-JAYS.

Przyjęliśmy, że kluczem do zrozumienia projektu tych słuchawek jest słowo "uproszczenie". Słuchawki u-JAYS to efekt dwóch lat pracy inżynierów i designerów. Poświęcili oni czas na staranny projekt, który łączy kilka najważniejszych powodów, dla których zakładamy na głowę słuchawki: są to zrównoważony dźwięk, komfort i wygoda użytkowania oraz estetyka i trwałość. Testowane słuchawki to typowy produkt przeznaczony do używania na miejskiej, hałaśliwej ulicy. I pewnie dlatego dwie ostatnie cechy, czyli estetyka i trwałość są tymi, które najlepiej charakteryzują słuchawki u-JAYS. Zresztą, jak powiedział klasyk:

... jestem z miasta, to widać, słychać i czuć

... i takie one własnie są.

 

[img:5]

Aby przekonać się na ile moje przypuszczenia są prawdziwe, zabrałem je wraz z komputerem MacAir, niepasującym do nich tabletem Samsung i telefonem iPhone5s do pierwszej z brzegu kawiarni w centrum miasta, zamówiłem ciastko i kawę i zabrałem się do pracy... czyli słuchania muzyki.

Podłączenie do urządzeń mobilnych i komputera

Integracja z systemem iOS pozwala na podłączenie ich do telefonu, tabletu lub komputera. Pomocne jest w tym typowe gniazdo mini Jack 3,5 mm, do którego podłączamy przewód słuchawkowy. Strach pomyśleć co to będzie gdy Apple postanowi zmianić standard wtyku - bo na razie Jack 3,5 mm pasuje także do innych urządzeń i to, że nie można ich sterować za pomocą dołaczonego do słuchawek pilota, jest tylko drobnym problemem.

[img:6]

Zainstalowany na kablu pilot pozwala na wygodną obsługę. Środkowym przyciskiem możemy zakończyć lub odebrać połączenie telefoniczne, dwa skrajne przyciski służą do regulacji głośności. Słuchawki współpracują zarówno z telefonem jaki komputerem. Regulacja głośności podczas słuchania muzyki z MacAir-a odbywa się dokładnie na tej samej zasadzie co w przypadku telefonu. Na ekranie komputera pojawia się wówczas klasyczna "makowska" grafika odpowiadająca za głośność. Słuchawki nie sterują głośnością komputera stacjonarnego Mac.

Zakres częstotliwości u-JAYS rozciąga się pomiędzy 10 - 20.000 Hz. Dla świadomych użytkowników ważna może być też impedancja 32 Ohm. Słuchawki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, nasze czarne uzupełniają wersje czarno-złota, biała,  srebrna i biało-złota.

[img:1]

Wygoda i obsługa

Wygodę zapewniają miękkie, sprężyste pady oraz metalowy, pokryty elastycznym tworzywem sztucznym pałąk. Pady w łatwy sposób można odpiąć od słuchawek. Wystarczy wykonać delikatny obrót i zwolnić zatrzask. Odłączany kabel nie ma typowych tendencji do kłopotliwego skręcania i plątania się. Kolorystycznie pasuje do zestawu i praktycznie wszystko jest tak jak tego oczekiwałem. Dołączony do niego pilot z trzema przyciskami służy do regulacji głośności, odbierania i kończenia rozmów telefonicznych. Zintegrowany z kablem pilot, aby spełniał swoją funkcję musi być podłączony w taki sposób, aby był bliżej słuchawek. 

Dla użytkowników alternatywnych systemów mobilnych przygotowano oczywiście inne wersje urządzenia. Ucieszą się zatem użytkownicy Androidów oraz przywiązani do tradycyjnych okien - miłośnicy Windows. 

Słuchawki - szczególnie jeśli są one przygotowane do współpracy z urządzeniami mobilnymi - są pewnym konstrukcyjnym kompromisem. Lepszą separację  od dźwięków otoczenia zapewniają droższe i bardziej zaawansowane technologicznie materiały izolujące. Zazwyczaj ich jakość i skuteczność rzutuje na cenę samego produktu. Izolację można także zwiększyć rozmiarem obudowy, ilością materiału tłumiącego oraz samą technologią i ilością wykorzystanych rozwiązań - tu projektanci zaczynają zmagać się z designem, wagą i zagadnieniami ergonomii. Znalezienie złotego środka jest wielkim sukcesem i z naszych doświadczeń wiemy doskonale jak trudnym do osiągnięcia. Czasami doskonale brzmiące słuchawki są średnio wygodne, czasami te bardzo dobrze brzmiące nie nadają się do noszenia na ulicy. Wydaje mi się, że w przypadku u-JAYS ten kompromis został mądrze osiągnięty. Konstrukcyjnie i jakościowo  słuchawki te spełnią zapewne oczekiwania wialu osób. 

I na koniec kwestia ceny... w przypadku u-JAYS za około 1.000 zł otrzymujemy nowocześnie wyglądające, bardzo solidnie wykonane słuchawki. Wszystko wróży  ciekawe doznania brzmieniowe, a ich solidna konstrukcja spokojnie pozwoliłaby dać je mojemu 12-letniemu synowi, który z przyjemnością założyłby je jeżdżąc na rolkach lub rowerze. Nie są tanie, ale patrząc na nie z bliska, mam wrażenie, że wiem za co płacę. 

[img:2]

Brzmienie

Zrównoważenie, szczegółowość oraz radość obcowania z głębokim basem. Otwarty i dynamiczny dźwięk. To wszystko sprawia, że dość szybko po założeniu ich na głowę wiemy z czym mamy odczynienia. W brzmieniu nie wybija się żadne pasmo. Muzyka mruczy sobie miło - jeśli słuchamy na przykład zazwyczaj niskobrzmiącego zespołu Morphine. Bez trudu także wspinają się na górę pasma, tak samo bez trudu podążają za damskim głosem Janis Joplin jak i Tracey Chapman. W głosach operowych jest co najmniej zadowalająco - soprany nie są podbarwione, głosy w chórach można rozróżnić bez większego trudu. Może nieco drażnić lekkie zamglenie obrazu sceny, ale można je "rozświetlić" zwiększając głośność. 

Dobra a nawet bardzo dobra izolacja dźwiękowa zapewnia wystarczającą separację od tła. Jest ona na tyle dobra, że słuchałem bez większego problemu kameralnej muzyki klasycznej oraz małych składów jazzowych - przyjemności nie zakłócały dzwięki, które dochodziłyby z zewnątrz.

[img:3]

Ergonomia

Miękkie pady oraz pałąk nie powodują nadmiernie szybkiego uczucia zmęczenia. Oczywiście czuć docisk, który powoduje że piankowe poduszki dość dokładnie przylegają do głowy, oczywiście uszy po jakimś czasie potrzebują odpocząć, ale nie ma tu mowy o niewygodzie i nieprzyjemnych doznaniach. Słuchawki nie zsuwają się przy gwałtownych ruchach głowy, a sam ich wygląd skłania do wypicia jednej lub dwóch puszek Red Bull-a, złapania deski lub zabrania roweru i pojechania w miasto. Przypuszczam, że w tych właśnie sytuacjach słuchawki u-JAYS mogą sprawdzić się najlepiej.

Podsumowanie

Po prostu fajne słuchawki. Można przypuszczać że są one dość odporne na zniszczenie - spodobają się wszystkim osobom, które preferują aktywny tryb życia.

Wygodne, ale osobom o nieco większych uszach może być z nimi nieco ciasno. Ergonomia na bardzo wysokim poziomie - podobnie jak projekt i wykonanie. Patrząc na nie myślimy - nowoczesne.

Brzmieniowo będą przyciągać zrównoważeniem i szczegółowością oraz przekonująco odtwarzanym, głębokim basem. Dynamiczny dźwięk słuchawek u-JAYS to fajna propozycja dla tych miłośników rokowego grania, którzy czasami sięgają po płyty bardziej spokojne, z muzyką bliższą jazzowi.

 

Gdzie kupić?

u-JAYS u-JAYS www.jays.se

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > u-JAYS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz