17 października 2018 13:16
Info MIP sp. z o. o ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

AURALIC: ARIES G1 oraz VEGA G1

[img:6:R]Kontynuujemy zapowiedzi ciekawych urządzeń, które koniecznie trzeba będzie zobaczyć i posłuchać na Audio Video Show 2018…
Auralic po wprowadzeniu dwa lata temu
hi-endowej serii G2, w tym roku będzie promował serię G1, która niewiele ustępując starszej siostrze, jest jednak od niej atrakcyjniejsza ceowo.

[img:9:L]Auralic jest przykładem chińskiej firmy, która w swoich badaniach i rozwoju przeskoczyła zachodnich mistrzów - dokonała tego w iście ekspresowym tempie i osiągnęła niewiarygodnie dobre rezultaty w temacie przetwarzania strumieni cyfrowych. Po dwóch latach sprzedaży bardzo drogich urządzeń z serii G2, w tym roku Auralic proponuje bardziej ekonomicznie wycenione modele, choć nadal bardzo zaawansowane technicznie. Można wręcz powiedzieć, że tam gdzie wielu producentom technologia się kończy, to Auralic dopiero zaczyna.

Ponieważ część rozwiązań technicznych, dla starej i nowej serii jest wspólna, to zamiast pisać o tym samym drugi raz, zachęcam do rzucenia okiem na podlinkowane teksty:

 

[img:10:L]CZYTAJ> Seria G1 na wystawie Monachium 2018
[img:10:L]CZYTAJ> Więcej o serii G2 

 


Auralic ARIES G1

Auralic ARIES G1 - to bezprzewodowy transporter strumieniowy. To co jest wyjątkowo mocną stroną tego sprzętu (jak i innych urządzeń firmy) to umiejętne zarządzanie połączeniami pomiędzy różnymi źródłami muzyki w formatach cyfrowych wysokiej rozdzielności,
a resztą systemu. G1 strumieniuje muzykę w gęstych formatach zarówno z zasobów sieciowych, pamięci masowych połączonych poprzez USB, jak i platform strumieniowych takich jak: TIDAL, Qubuz, Spotify czy kanałów radia internetowego i potrafi dostarczyć je do systemu audio poprzez Wi-Fi.

[img:7]

Tak wyglądał pierwotnie Aries,
oj daleko padło jabłko od jabłoni

[img:3:R]Auralic ARIES G1 powstał na bazie znanego streamera ARIES, co oznacza, że posiada pełną funkcjonalność platformy Lightning - infrastruktury, jaką Auralic opracował dla swoich streamerów: playlisty w urządzeniu, buforowanie do pamięci, odtwarzanie bez przerw pomiędzy utworami, czy wreszcie funkcjonalność typu multiroom w jakości Bit-Perfect.
Użytkownik może kontrolować streamer ARIES G1 poprzez aplikację Lightning DS (wyłącznie iOS) - główny interfejs obsługi. Urządzenie jest kompatybilne z platformami AirPlay oraz SongCast, a także może działać, jako końcówka Roon Ready. Konfiguracja wstępna, a także jej późniejsze zmiany są teraz łatwiejsze do przeprowadzenia, niż kiedykolwiek - przez przeglądarkę internetową.


[img:2]Takim transportem można unowocześnić dowolny system hi-endowego stereo

[lupa:1:R]Zaawansowane możliwości zostały zapożyczone ze znacznie droższej linii Premium, czyli linii G2. Nowy ARIES G1 wspiera: streaming w rozdzielczościach aż do DSD512 oraz PCM 32bit/384 KHz i to poprzez sieć Wi-Fi. Co więcej, serce urządzenia, czyli główny procesor jest taki sam, jak w ARIES G2. Oznacza to, że platforma Tesla G2 posiada procesor o 50% szybszy, aniżeli posiadał stary ARIES. Mało tego, dwukrotnie powiększono pamięć systemową (2GB) oraz pamięć na dane (8GB), a to wszystko jest wspomagane przez ogromną pamięć podręczną (cache) o wielkości 1GB.

Słynne audiofilskie powietrze kosztuje,
 pamiętajmy jednak, że tu nie ma nic poza obsługą cyfry
(kliknij żeby powiększyć)

Z zewnątrz, urządzanie także przypomina linię G2, ponieważ ARIES G1 posiada obudowę, której konstrukcja wykorzystuje rozwiązanie Unity Chassis z serii G2. Wykonana z anodyzowanego na czarno aluminium zostałą zmodernizowana o przyciski na przednim panelu upraszczające nawigację. Dzięki funkcji Smart-IR, do sterowania można użyć praktycznie każdego pilota na podczerwień. Przedni panel zapożyczył jeszcze jeden ważny element z serii G2 - chodzi oczywiście o doskonały, kolorowy wyświetlacz True Color o rozdzielczości odpowiadającej wyświetlaczom Retina. Ponadto w G1 znajdziemy także podwójne zasilanie liniowe Purer-Power. Czyli dokładnie takie, jak w G2 - izolujące sekcję cyfrową od analogowej, co oznacza mniejsze szumy i lepszy dźwięk.

Cena sugerowana: 9.999 zł

 

Auralic VEGA G1 streaming DAC

VEGA G1 to wersja stanowiąca głębokie rozwinięcie wcześniejszego, bardzo udanego modelu - VEGA. Tegoroczna modernizacja dźwiękowo przerasta pierwowzór, jednakże VEGA G1 Streaming DAC idzie dalej, również w kwestii funkcjonalności i wielu ulepszeń, które zostały zapożyczone z linii G2.

[img:8]

A tak wygladała poprzednia VEGA

[img:5:R]Zacznijmy od tego, że Auralic VEGA G1 posiada podwójną funkcjonalność. Podstawą jest streaming muzyki w formatach wysokiej rozdzielczości. Auralic w VEGA G1 wprowadził platformę Tesla, jak zrobił to w przypadku serii G2. Platforma daje urządzeniu możliwość: łączenia się z zasobami sieciowymi, źródłami bezstratnego streamingu internetowego, takimi, jak: TIDAL, Qubuz czy Spotify oraz ze stacjami radia internetowego. Materiał o wysokiej rozdzielczości jest strumieniowany bezpośrednio do układów DAC w G1. Platforma Tesla, składa się z procesora Quad-Core Cortex A9 z 1GB pamięci DDR3 oraz 4GB pamięci masowej – oznacza to duży zapas mocy do wykonywania zadań.

W zeszłym roku Auralic wprowadził znakomitą, innowacyjną funkcjonalność przetwornika cyfrowo-analogowego, gdzie zasoby platformy Tesla umożliwiły operowanie przychodzącym strumieniem danych w taki sposób, iż DAC nie musiał synchronizować się z częstotliwością zegara sygnału przychodzącego. Niezależność od zegara sygnału wejściowego pozwoliła na wyeliminowanie powszechnego błędu synchronizacji jakim jest Jitter. Ten niezależny, pozbawiony Jittera sposób przetwarzania sygnału, znalazł się również na pokładzie VEGA G1. To podkreśla zaangażowanie firmy Auralic w kreatywne rozwiązywanie największych wyzwań cyfrowego audio.

 

[img:10:L]CZYTAJ> Seria G2 na wystawie w Monachium 2017 - AURALIC pozbył się jittera

 


Jeżeli chodzi o konwersje sygnału, Auralic VEGA G1 zaprzęga do pracy ten sam indywidualnie dostosowany układ DAC, jaki został użyty w wersji G2. W G1 znajdziemy także ten sam, znany z G2, superszybki zegar
72s Femto, który troszczy się o taktowanie zapewniające najwyższą precyzję przetwarzania sygnału. 

Po stronie analogowej ARIES G1 pozostaje wierny pracującym w Klasie A modułom ORFEO, które od lat robiły wrażenie na użytkownikach. Znajdziemy także możliwość wyboru filtrów cyfrowych, które z pewnością rozpoznają bardziej zaawansowani użytkownicy.


[img:4]Obudowa frezowana jest z litego kawałka aluminium,
zdziwi się kto sprubuje wziąć to maleństwo do ręki

Wpływ wyższej linii G2 jest widoczny także w przypadku przetwornika ze streamerem. Umieszczony w obudowie z anodyzowanego na czarno aluminium, wyposażony w srebrne pokrętło (po kolorze pokrętła najłatwiej rozróżnić G1 od G2). G1 posiada ten sam ekran o przekątnej 4” jaki znajduje się w serii G2.
Na tylnej ściance urządzenia znajdziemy także cały wachlarz złącz, poprzez które można podłączyć różne źródła cyfrowego sygnału. W zależności od potrzeb, do dyspozycji są wejścia: AES/EBU, koaksjalne (S/PDIF), TosLink, USB oraz dodatkowo port Ethernet do streamingu sieciowego.

Auralic VEGA G1 wspiera zarówno streaming, jak i konwersję wszystkich dzisiejszych formatów cyfrowego audio, aż do DSD512 oraz PCM 32bit/384K, oraz posiada funkcję aktualizacji oprogramowania w trybie OTA.
Streaming poprzez platformę Lightning jest fundamentem dla funkcjonalności VEGA G1 i oznacza: playlisty w urządzeniu, buforowanie w pamięci, odtwarzanie w trybie gapless (bez przerw pomiędzy utworami), oraz że funkcjonalność multiroom w jakości Bit-Perfect są częścią pakietu. Aplikacja sterująca Lightning DS dla systemu iOS (wyłącznie) dostarcza wszystkich funkcji zarządzających odtwarzaniem oraz przeglądaniem dostępnej muzyki. Ponadto istnieje również rozbudowany interfejs administracyjny poprzez przeglądarkę WWW. VEGA G1 wspiera funkcjonalność Spotify Connect oraz RoonReady.

Cena sugerowana: 16.999 zł

 

Oczywiście możemy powiedzieć, że gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają, jednak nowa oferta Auralic pozwala bardziej optymalnie je wydać. Ceny pomimo, że nadal wysokie, są jednak niższe, a w zamian otrzymujemy produkt z najwyższej półki, który pełnymi garściami czerpie z linii najwyższej. Dodatkowo producent zapewnia odpowiednie wsparcie urządzeń tworząc spójne środowisko przetwarzania sygnału. Najlepszym przykładem takiego działania niech będzie opisany kilka dni temu produkt jedyny w swoim rodzaju - zewnętrzny zegar LEO GX lub sterowanie przy pomocy rozbudowanej aplikacji Lightning DS na iOS.

 

[img:10:L]CZYTAJ> Więcej o AURALIC: LEO GX - Reference Master Clock

 


AURALIC z definicji nie wspiera Androida, co jest nieco dziwne w czasie gdy 99% pozostałych producentów radzi sobie z pisaniem aplikacji sterujących pod ten system. Nie ma co, takie ich prawo.


[img:1]

Stacjonarne Odtwarzacze plików Streamery DAC Hi-res (stacjonarne) Wi-fi/LAN We/Wy zbalansowane Kompatybilny z multiroom AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

AURALIC

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > AURALIC rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz