18 sierpnia 2021 14:36
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

MARANTZ + DENON + POLK: trzy razy EISA 2021/22 dla produktów z oferty dystrybucyjnej Horn'a

Jak co roku o tej porze, rośnie napięcie w oczekiwaniu na rozdanie „Oskarów” świata audio, czyli nagród EISA. O wszystkich zwycięzcach nie będę pisał, bowiem pełna lista nagrodzonych produktów dostępna jest pod tym linkiem.
Jak zwykle zwycięzców jest wielu i jak zwykle kategorie przypominają trochę groch z kapustą, gdzie co rok, co innego kucharz wedle własnego uznania z dna gara na wierzch wyciąga, ale czy warto tracić czas i energię na marudzenie?

Proszę tylko pamiętać, że nagrody EISA, to nie lista przebojów najlepszych produktów w swoich kategoriach, a raczej wskazanie branżowych dziennikarzy na modele łączące w sobie atrakcyjną / unikalną / oryginalną, lub premierową kompozycję różnych cech użytkowych, które sprawiają, że dane urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji.
Tytuł Best Product może, ale wcale nie musi (mówię ogólnie) iść w parze z dźwiękiem / obrazem absolutnym – tak to zostało wymyślone – na szczęście do finału nie trafiają konstrukcje przypadkowe i każda z wyróżnionych pozycji zaspokoi oczekiwania klienta. A za co przyznano konkretne nagrody można przeczytać w uzasadnieniach. 
I jeszcze jedno, od chwili rozszerzenia swojego grona członków na inne kontynenty, EISA przestała być prestiżową nagrodą europejską, gdyż literka „E” w nazwie zmieniła znaczenia z European na Expert Imaging and Sound Association i stąd pojawiające się od czasu do czasu w gronie finalistów marki w Europie mało znane, lub o marginalnym znaczeniu – zwykle jest to wynik ukłonu w stronę kolegów dziennikarzy z Azji. 

Na pierwszy ogień w naszych newsach niechaj pójdzie oferta Horn Distribution S.A., który tradycyjnie zgarnia najwięcej nagród spośród krajowych dystrybutorów. Co do merytorycznej trafności dokonanej przez ekspertów w tym roku wyborów, nie mam cienia wątpliwości. Cytując więc za klasykiem (-czką): „... im się to po prostu należało” :)


[lupa:1](kliknij żeby zmienić kolor)

[img:2:R]Marantz Model 30/SACD 30n
systemem stereo EISA 2021–2022

Uzasadnienie EISA: Seria 30 Marantza wprowadziła nowy styl łączący klasyczne wzornictwo firmy z aktualnymi możliwościami i nowoczesnymi materiałami. Wzmacniacz Model 30 i dopasowany do niego odtwarzacz SACD 30n to triumf zasad i funkcjonalności. Wzmacniacz koncentruje się na sygnałach analogowych, podczas gdy odtwarzacz daje dostęp źródłom cyfrowym, odtwarza płyty SACD i CD oraz czerpie muzykę z sieci. "Nowoczesny Luksus Muzyczny" – tak Marantz przedstawia tę kombinację, całkowicie spełniając oczekiwania fantastyczną jakością konstrukcji i mocnym, bogatym dźwiękiem.    

Plotki o Serii 30 grzały równo atmosferę, gdy zaczęto mówić, że Marantz szykuje nam  w nowych produktachtotalną zmianę klasycznej stylistyki, a co znalazło swoje potwierdzenie podczas prezentacji dla światowej prasy. Relacja tu: Absolutna nowość: MARANTZ Model 30, oraz napęd SACD 30n, a tu druga relacja z naszej krajowej premiery prasowej – MARANTZ: Model 30 & SACD 30n, oraz PM-12 SE & SA-12 SE.

Po odsłuchach, bez owijania z bawełnę można stwierdzić, że te dwa klocki + przyzwoite kolumny + gramofon (ewentualnie, ale niekoniecznie) są w stanie zaspokoić nawet bardzo wygórowane oczekiwania na długie lata i to bez wpadania w totalnie utopijne ceny audiofilskie konkurencji (nie sugeruję, że jest tanio, tylko że relatywnie taniej niż gdzie indziej).


[lupa:2]Kolumny w dwóch kolorach podstawowych, to już niemal standard wśród wiodących producentów
(kliknij żeby powiększyć) 

[img:3:R]Polk Audio Reserve
systemem głośników kina domowego EISA 2021–2022 

Uzasadnienie EISA: Tworząc serię Reserve, Polk Audio przeniosło do niej rozwiązania wprowadzone wcześniej w referencyjnej serii Legend – w tym charakterystyczne membrany Turbine i przetwornik wysokotonowy Pinnacle. W serii Reserve pojawił się dodatkowo uniwersalny głośnik, który można zastosować w kanałach wysokości systemu Atmos, dodając go do kolumn kanałów przednich lub wieszając na ścianie. Są dwa modele głośników centralnych, dwa podstawkowe i aż trzy wolnostojące – wszystkie zapewniają zgranie tonalne złożonego z nich systemu. Brzmienie jest neutralne, różnicujące detale, wsparte czystym basem – to atrybuty wysokiej klasy, które docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy kina domowego.

Od siebie dodam, że pod dwoma załączonymi poniżej linkami można przeczytać arcyciekawą relację z premiery. Część 1: POLK AUDIO: Reserve - spróbuj znaleźć coś lepszego w tej cenie omawia pełną listę dostępnych modeli, a Część 2 koncentruje się na rozwiązaniach technicznych zaimportowanych od znacznie droższego starszego brata. Bez dwóch zdań Polk stworzył coś absolutnie wyjątkowego i do tego sprzedaje swoje dzieło za całkiem rozsądne pieniądze (jak to Polk).


[lupa:3](kliknij żeby wypruć mu flaki i powiększyć) 

[img:1:R]Denon Home Sound Bar 550
soundbarem smart EISA 2021–2022

Uzasadnienie EISA: Z jednej strony to nowoczesny soundbar z Dolby Atmos i DTS:X, z drugiej – pełnowartościowy głośnik multiroom ekosystemu HEOS. Home Sound Bar 550 zapewnia wysoką jakość dźwięku przy odtwarzaniu filmów i muzyki, jak też możliwość rozwoju do sytemu wielokanałowego 5.1 z opcją podłączenia bezprzewodowych głośników surround i subwoofera. Przełącznik HDMI z przesyłem Dolby Vision należy do nowoczesnego wyposażenia sekcji wideo. Obsługa pilotem jest intuicyjna, ale możliwości aplikacji HEOS są znacznie większe – za jej pomocą można ściągać muzykę z serwisów, radia internetowego i własnej sieci. Amazon Alexa pozwala sterować głosem poprzez wbudowane mikrofony, chociaż do dyspozycji jest też wygodny panel dotykowy. Urządzenie robi doskonałe wrażenie swoim wzornictwem i wykonaniem.

Wiele interesujących szczegółów na temat 550-tki można przeczytać pod linkiem prowadzącym do relacji z amerykańskiej konferencji prasowej towarzyszącej premierze modelu – DENON Sound Bar 550 - wszechstronne uzupełnienie serii Denon Home, oraz jako bonus dorzucam jeszcze recenzję mojego autorstwa – DENON: Denon Home Sound Bar 550, czyli nowy szeryf pod telewizorem


[img:4]Nie sposób mówić o tym soundbarze w oderwaniu od reszty rodziny – oczywiście może być używany jako samodzielny głośnik,
ale o ileż ciekawiej brzmi film wzbogacony o fizyczne tyły...

Źródła Przetwarzanie Wzmacnianie Kolumny Soundbary

Gdzie kupić?

MARANTZ MARANTZ www.marantz.eu

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > MARANTZ rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

POLK AUDIO POLK AUDIO www.polkaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > POLK AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz